Oud Silk Mood Extrait de parfum - Maison Francis Kurkdjian - for women and men - 2013

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Maison Francis Kurkdjian-oud-mood-collection-145.jpg

MFK-Oud-mood-mp_-560x373.jpg
Aşağıda iki parfümün benzer isimleri var. Anlatacağımız parfüm 2013 çıkışlı Oud Silk Mood Extrait de parfum Maison Francis Kurkdjian for women and men parfümü. Resimdeki MFK Oud Cashmere Mood pek sevemedim, plastiğimsi meyveli ud gibi koktu başlardaki yarım saatten sonra falan tende.. MFK Cashmere Mood kıyafette daha iyi ki diğerleri de kıyafette çok daha uzun gitti..

Normalde MFK 2018 çıkışlı parfümlerde ''Extrait de Parfum'' yaptı diğerleri EDP idi ama bu parfümde tersi olmuş :p :) .. En aşağılarda diğer kimi ağır top Ud-Gül parfüm tarzları ile falan değerlendirmeler var. Silk Mood 2-3 gün kıyafetten kokması hoşuma gitti..

Bu arada ''Silk Mood'', ''İpek Ruhhali'' demek. Silk Mood EDP Commercial tanıtım reklamında da sanırım ipek kullanılmış ve parfüm şişesi kumaşa sarılıp ddönerek gül şekli oluşturuyor katmerli. Aşağıda reklamı var hem Fransızca hem İngilizce.. İngilizce Fransız diksiyon ile aynı kişi tarafından seslendirilmiş.. Saten de ipeğe benzer, dokuma tarzı ve ipek ipliğin çeşide de çok önemli sanırım. Pamukta öyle mesela. Kimi kumaş çok yumuşacıkken, kimi Pamuklu kumaş serttir ve araba lastiklerinde kullanılır ve ''Lastik Kord Kumaşı'', ''Kord'' olarak bilinir.. Sanırım burada yumuşaklık ön planda değil ama ipeğin zerafetin de bir yumuşaklık olarak geen kastedilmiştir kısmen falan..

Silk mood ilaçsı oud gül ile başlıyor hemen sonra sanki çok kısa dakikalar uhu kokusu var sonra ilaçsı ud gül eşliğinde yumuşayarak kremsi devam ediyor parfüm tende. 1 saat civarı parfümdeki ud ilacımsı udluktan sıyrılıyor kısmen, gül daha belirgin olmaya başlıyor. ve udla beraber kokmaya devam ediyor parfüm. Papatya ve papilus parfümün açıklanan diğer kokuları.. Kısmen ilacımsı o incemsi keskinlik kimi zaman ilerlerde de devam ediyor.. Aşağıda sitesinden alınma yazılar var. Orda LAos doğal Ud'u kullanıldığı yazıyor ki o bölgenin Udu meşhurdur @Premiumperfume Mutlu Korkmaz hocam da bilir. O bölgenin kimi Ud'u yeşil tüm orman bitkilerinin içinde olduğu bir udlu ud yağıdır.. Hindistan Ud'u ise daha çöl gibi kalır denir. Ben ikisini de seviyorum. Cambodi ud da denedim, Dhen Al Oud'da.. Aslında Udlar birbirine benzer ama kimi notlar kendi içinde farklı yoğunlukta. Yani demek istediğim Ud yağı içinde de farklı koku notaları olduğu. Bu aslında kimi yağlar için de geçerlidir ki çok bileşikler olabiliyor mesela Limon Yağı da böyledir.. Bu arada Laos çok fakir bir ülke imiş, hatta en fakir ülklerden diye bahseden var nette o bölgede yani tüm Asya'da, Asya Kıtasında..

Aşağıda EDP versiyonun tanıtım versiyonu var. Bu modelin tanıtımını henüz bulamadım, bulursam yayınlarım inşallah..

Maison Francis Kurkdjian - OUD silk mood Eau de parfum - French
Maison Francis Kurkdjian - OUD silk mood Eau de parfum - English with English subtitles(With France Diction)

Oud Silk Mood
2018for women and men

Oud Silk Mood Extrait de parfum
2013for women and men

Sitesinden hem İngilizce hem Türkçe alıntı : ''
Maison Francis Kurkjdian logo altın renk yazı gold 0a0c88b.png

OUD Silk Mood ( Ud İpek Ruh hali ) Extrait de parfum
Doğal sprey
2.4 fl.oz.

İlham
OUD ipek ruh hali, ipek hışırtısını ve bir gül yaprağı şeklindeki yumuşak dokunuşu birleştiren havadar bir kokuyu andırıyor.

Koku tanımı
Bulgaristan'dan gelen gül
Mavi gelen papatya Fas'tan
Doğal oud LAOS'dan gelen
Hindistan'dan gelen Papyrus

OUD silk mood Extrait de parfum
Natural spray
2.4 fl.oz.

Inspiration
OUD silk mood is reminiscent of an airy fragrance combining the rustle of silk and the soft touch of a rose petal.

Olfactory description
Rose from Bulgaria
Blue chamomile from Morocco
Natural oud from Laos
Papyrus from India

Armani Privé Rose d'Arabie Giorgio Armani for women and men
Kısaca denediğim iki parfümle karşılaştırayım ki ayrıntıyı onların konusunda incelersiniz. Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie daha çiçeksi daha tatlı. Parfümde açıklanmasa da iris(Süsen) çiçeği hissediyorum, onun gibi bir tatlılık var parfümde. Tende Silk mood Extraid de Parfum (2013) ile, Armani Prive Rose d'Arabie ile ve alttaki parfümlerle aynı sürede Satin Mood EDP hariç ama kıyafet süresinde Silk Mood ve Royal Oud 2-3 günü devirebiliyor. Rose d'Arabie ebnce günü çıkarabiliyor eh işte..

Fragrantica com Armani Prive Rose d'Arabie açıklaması : '' Armani, Kasım 2010'da Privé koleksiyonunun yeni parfümlerini piyasaya sundu. Koleksiyon, 1001 geceden kalma ortaçağ Arap masallarından ilham alan "La Collection des Mille et une Nuits". Bu üç yeni heute couture parfümleri, Doğu'nun egzotik gizemini gül, uşak ve kehribar üzerine sıcak, baharatlı ve odunsu notaları ile tasvir ediyor.

Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits, üç adet parfüm: Oud Royal, Ambre Orient ve Rose d'Arabie'den oluşmaktadır. Kokular sadece Orta Doğu pazarı için tasarlanmıştır ve geleneksel parfümeri ve yerel malzemelerinin taklitleri olarak yapılmıştır.

Rose d'Arabie, Şam gülünü paçuli, vanilya ve Arap ormanlarıyla birleştirir.

Altın bir stoper ile süslenmiş siyah bir cam şişede paketlenmiştir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.43 üzerinden 5 ile 574 oy.
''''''''''''''''''''''''''

Armani Privé Oud Royal Giorgio Armani for women and men
Benim tercih edeceğim parfüm büyük ihtimal bu olurdu. İkinci tercihim de 2013 çıkışlı MFK Silk Mood Extrait de parfum olabilirdi.. Oud Royal bana daha doğal geldi ve ilaçsı ud yok.. Tütsüsü yanık değil o kadar. Gül Fragrantica.com az demiş ama bence hatırı sayılır oranda var gibi.. Sandal odunu, Amber çok denmiş. Sonra safran kısmen..

Fragrantica com Armani Prive Oud Royal açıklaması : '' Armani, Kasım 2010'da Privé koleksiyonunun yeni parfümlerini piyasaya sundu. Koleksiyon, 1001 geceden kalma ortaçağ Arap masallarından ilham alan "La Collection des Mille et une Nuits". Bu üç yeni heute couture parfümleri, Doğu'nun egzotik gizemini gül, uşak ve kehribar üzerine sıcak, baharatlı ve odunsu notaları ile tasvir ediyor.

Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits, üç adet parfüm: Oud Royal, Ambre Orient ve Rose d'Arabie'den oluşmaktadır. Kokular sadece Orta Doğu pazarı için tasarlanmıştır ve geleneksel parfümeri ve yerel malzemelerinin taklitleri olarak yapılmıştır.

Oud Royal, Arap bölgesinde çok popüler olan agar ağacının derin, sıcak ve baharatlı bir iksiridir. Agar, safran, kehribar, gül, sandal ağacı ve tütsü gibi baharatlı notalarla zenginleştirilmiştir.

Altın bir stoper ile süslenmiş siyah bir cam şişede paketlenmiştir. Bu kokunun ardındaki burun Evelyne Boulanger'dır .

Parfüm derecesi: 4,49 üzerinden 5 üzerinden 449 oy. '''''''''''''''''''''

Armani Privé Oud Royal
2010for women and men

Armani Privé Rose d'Arabie
2010for women and men

Oud Satin Mood Maison Francis Kurkdjian for women and men
Bu parfüm ise Rose d'Arabie'ye daha çok benzeyen ve daha tatlısı bir parfüm. Oud arkadan arkadan ve sonra daha çok hissediliyor.. Lavanta artı Tonka fasülyesi var gibi. LAvanta kesin var bence zaten ve o da açıklanmamış. Soğuk tatlılık barındıran, iris tarzı bir tatlılık da barındıran bir parfüm.. Konusunda detaylandıracağız arkadaşlar.. İlerilerde Vanilya iyice ortaya çıkıyor. 2 fısfısı yeterli denen parfümlerden, ilerileri çok hoş, ben başlarını daha feminen buldum. Başları derken oldukça uzun süreler :) ..

Oud Satin Mood
2015for women and men

Umarım bu parfümlerdeki Ud ve Gül doğaldır :) ..

Koku güzelliği -10+10 arasında +7 benim için ama ud gül parfümü sevenler için +8 diyebilirim. Puanı incemsi keskin ilacımsı kokudan dolayı kestim ama çok da sırıtmıyor bu koku ki iyi bir şey yani.. +9 da verilebilir aslında parüm bu tarz sevenler için.

Kalıcılık bence +10. Gül parfümü için 2 gün çok iyi rakamlar diyebilirim şu anki bilgime göre, doğal gül için..

Hatalarımız affola arkadaşlar, İyi kokular, parfümler, Selametle :) ..

Son düzenleme: