Oudh Infini - Parfums Dusita - for women and men - 2015 (Bol Çiçeksi)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Oudh Infini Parfums Dusita for women and men üstüne altn akıyor Dawn in the sky şiirindeki...jpg

Oudh Infini Parfums Dusita ve flankerlar üstüne altn akıyor Dawn in the sky şiirindeki gib...jpg
DSC_0173.JPG

Oudh Infini - Parfums Dusita - for women and men - 2015 (Bol Çiçeksi) Bol narkotik bayık(kötü manada demiyorum, seveni vardır Narkotik bayık, Melankolik çiçeklerin de..)

Dusita - Oudh Infini
Dawn in the sky:
a tiny stream of gold
flows and expands,
imperceptibly,
until it covers the whole sky
and turns itself into silver
— Montri Umavijani

Üstteki şiiri aşağıda açıkladık Taylandlı bir şair yazmış ve parfümevi kullanmış bu sloganı, şiiri ve üstte resimde de parfüme altın akıntısı var yan, parfüm üzerine :) , şiirdeki gibi (Kafiyesiz İngilizce). Bir de şiirsel olarak Türkçesini verelim şiirin :

Gökyüzünde şafak:
ufak bir altın
akışı akar ve
belli olmayan bir
şekilde tüm gökyüzünü kaplayana
ve kendini gümüşe dönene kadar genişler .
- Montri Umavijani

“Gökyüzünde şafak: küçük bir altın akıntısı, bütün gökyüzünü kaplayana ve kendini gümüşe çevirene kadar, belli belirsiz bir şekilde büyür ve büyür.” - Montri Umavijani .Yukarıdaki parfüm üstüne altın akıntısı, bu söylem ile alakalı ve kendiler slogan olarak kullanmış. ''Montri Umavijani'' Sözü ve bu kişi Taylandlı bir şair(Buda inancına sahip..) ve 2007 yılında vefat etmiş. Hakkında fazla bilgim yok. Kısaca şu alıntıyı yapayım :

Ünlü Taylandlı şair Montri Umavijani'nin İngilizce orijinal şiirlerinin yirmi yedinci ve son kitabı.

Tamamen Tahran , Irak'taki ikinci Amerikan Savaşı arifesinde İran'a olan yolculuğunun şiirsel bir kaydıdır. Yazarın Notu'ndan Montri'nin bir damıtma olduğunu düşündüğünü görüyoruz, “Bu cilt dokumayı çözgüyü ve birkaç ipin dışına attığını gösteriyor. Bunlar birçok renkte boyanmış “notalar”. Bu şimdiye kadar denediğim en sıkı duvar halısı. ”Cilt, ölümünden sonra , 2007'de lise tarafından yayınlanan Montri Umavijani'nin (1941-2006) Komple İngilizce Şiir Kitapları kitabında yer alıyor.

Zaten 1960'ların sonunda Kenneth Rexroth, Umavijani'yi Tayland'ın en büyük yaşayan şairi olarak gördü. Daha sonra James Laughlin'in Yeni Yönergelerinde Yıllık olarak yayınlandı ve şiirleri Norton antolojisi, Yeni Yüzyıl Dili: Orta Doğu, Asya ve Ötesi (2008) adlı Çağdaş Şiir dedahil olmak üzere dünya çapındaki antolojilerde bulunabilir .

Romanya'da İngilizce şiirlerinin tümüyle ciltli çevirisi var ve “Montri Umavijani Günü” orada yılda bir kez kutlanıyor. Ayrıca şiirlerini Tay dilinde yayımladı ve Tayca'nın İngilizce'ye, İngilizce / Fransızca / Almanca'nın Taycaya hevesli bir çevirmenidir.

Bu şairin, yazarın yani ''Montri Umavijani'nin'' bir kaç yazısını, şiirini verelim Türkçe ve İngilizce ama şunu diyeyim daha çok benim gördüklerim Buda inancı ile ilgili şiir yazmış ki tüm şiirlerine bakmadım ve farklı konularda yazıları var görünüyor. Buda inancını sahip biri görünüyor. Kıyametten korkup(inanmasa bile veya sadece hayırlı iş de olur :D zalimlik yapmadan falan... (Toplumun efendisi topluma hizmet edendir..) Kişi hayırlı iş yapsında o da güzel bence :D:) hiç yoktan ve kötülükten bari tabiki.. Yazılarını daha anlamlı buldum. Şiirleri mistik bir hava katmak istemiş Buda inancına, ben öyle algıladım. :

“Alacakaranlık saati geliyor: kederim bile hayatın anonimliği tarafından süpürülüyor.”
- Montri Umavijani

“The twilight hour comes: even my grief is swept away by the anonymity of life.”
― Montri Umavijani

At the Place

I will be better off,
if I do not speak:
the kindred appearance
is broken,
as the word is spoken.

At the Place (Yerde, Mekanda, evde)
Daha iyi olacağım
konuşmazsam:
nazik görünüm
kırılmış, bozulmuş,
kelime söylendiği gibi.

The Stupas

The stupas
beckon to heaven
with the backs of their hands:
they ask
to have heaven come down
and man go over.

The Stupas

Stupas
cennete çağırmak
Onların ellerinin ardında:
onlar sorar
cennete sahip olmak, aşağı inmek
ve adam geçiyor. (ve insan üzerine gitmek.)

Mahayana

Myriads of Buddhas sit
in latticed stupas,
whose teachings are unheard,
while the unseen one
behind and above
is speaking the word.

Mahayana

Budalar sayısız oturmak
kafesli stupalarda,
öğretileri duyulmamış,
görünmeyen (Görünmeyen biri ise)
arkasında ve üstünde
sözcüğü konuşuyor.

At the Top of the Stupas

Even heaven
dared not make itself felt
around the stupas in ruins;
heaven merely attended
to an indifference
greater than itself.

At the Top of the Stupas
Stupas'ın En Başında

Cennet bile
kendini duyumsatmakta cesaret edemediler
kalıntılar içindeki stupaların etrafında;
cennet sadece katıldı
kayıtsızlığa
kendinden daha büyük ( tek başına daha büyük)

''''''''''''''''

Luca Turin 5 üzerinden 4 yıldız vermiş ''Oudh Infini – Dusita : civet oud '' demiş. Ben parfümde udu kısmen algılayabildim ama çok az bence bir ud isimli parfüme göre ki aslında Ud Sümbül vari çiçeksi kokuların altında ezilmiş ama şunu diyeyim Safranlı ud ise var bu parfümde ama Laos udu öyle bir koku değilki. Civet de hayvansallığı ile belli değil. Peki bu parfüm bana göre ne parfümü :) anlatalım .. Tekrar edeyim udu kısmen hatta kısmen altı algıladım, yüzde 15-20 gibi ud kokuyor, az bence ama safransı, ıslak reçineli Ud dersek Yüzde 40 civarı derim ud kokusu... Fragrantica.com oylaması diğer koku notaları ile gene yalan çıktı yani.. Forumumuzun farkı Maşallah :D .. Üstte yarın gün ışığında da resim çekebilirim arkadaşlar, elimdeki ufak şişedeki Oudh Infini .. "Infini" Fransızca ve anlamı ''Sonsuzluk'' demek. ''Öd sonsuzluğu'' yani anlayacağınız parfümün isimi.. Kızılımsı rengi var parfümün. Aşağıda Xerjoff 1888 ile alakasını da yazdım..

Arkadaşlar ben ud hissedebildim, civet ise belirgin değil ama sümbül vari çiçek kokusundan dolayı Oud algılanamayabiliyor doyasıya. Melankolik, Narkotikbayık , Uyuşturucubayık bir çiçek kullanımı söz konusu ve bu çiçek resmi olarak açıklanmamış. Sümbül tarzı bu Narkotik koku ve o da olabilir içerikte. Ve Reçine kokuyor parfüm ve bu reçineyi sevdim. Açıklanan içerikte Benzoin(Asalbent) var ama sadece o değil bu kokan, ''Mürrü Safi'' tarzı(Mür, Myrrh) tarzı bir reçine ve o olabilir ve dediğim gibi kullanılan ud reçineli de olabilir ek olarak. Portakal çiçeği hemen sonra devreye giriyor tende ve bolca kullanılmış, bu çiçeği severim.. Kuvvetli karakterde bir Portakal çiçeği kullanılmış (Tunus portakal çiçeği açıklanan koku notası).

Kısaca Laos udu için bu parfümü alıyorsanız önce deneyin derim kesinlikle. Şimdiye kadar çiçeksi ud ile karşılaşmadım, ha ormanı içine hapseden Malezya, Komboçya gibi udlar var ama çiçeksiliği bir uddan duymak bilmiyorum ha duyarsın da bu parfüm aşırı çiçeksi yani Oudh Infini, öyle böyle değil :D . @Premiumperfume hocamdan da maşallah çok şey öğrendik, öğreniyoruz hem kendinden hem de ürünlerinden :) .. Ud konusu böyle parfümde. Udun o kaba, kakaomsu hali yok(Laos udu böyle mesela ama özellikle alıp denetim inşallah) parfümde ki çok çeşitli udlar var biliyoruz, diyoruz forumda.

Hanımeli çiçeği (Açıklanmamış) ilk başlarda ve sonra da kısmen diğer kokulara eşlik ediyor. Hanımeli ballı kokar ya, balını yerdik. Eskiden bahçeli evlerde olurdu, şimdilerde maalesef öyle evler şehirlerde azalıyor.

Tunus portakal çiçeği dediğim gibi bol hissettim. Aslında Portakal çiçeği ''kuvvetli naifdir'' ve tekbaşına bir parfüm olmayı hakediyor. Yani hem tek başına ve de kendine benzer kokularla çok güzel bir parfüm olurdu. Bu parfüme benzer parfüm 1A-33 - J.F. Schwarzlose Berlin - for women and men / erkekler ve kadınlar için - 2012 yani 1A-33 parfümü ama Neroli gibi koksada Ihlamur çiçeği kokusu var 1A-33'de, naif, ferah, neroli çiçeği(Portakal çiçeği..) tarzında. Fakat Oudh Infini'deki Tunus Portakal Çiçeği daha yoğun ve daha kuvvetli bir çeşit gibi kokuyor ..

Gül de ''Narkotik bayık'', melankolik çiçek kokularının altında ezilmiş. İlerilerde belli oluyor gibi olsada Gül çiçeği kokusuda naif kullanılmalı, naif parfümlerde kullanılmalı bence parfümde. Kuvvetli kokular ezer gülü maalesef, dikkat etmek lazım. Yahu ben parfümör mü olsam. Hani bazı yorumcular için deriz ya ''Yahu bu bu kadar konuşuyor, antranörü eleştiriyor. Takımı buna vericen madem bu kadar biliyor'' haha :D:D . Hatta deriz ''Bu konuşana takımı versen batırır'' :D. 'Tabi o konuşan yorumcular maç bittikten sonra konuşuyor, önemli olan önce konuşmak :D . Böyle futbol yorumcularımız da var yani önceden de bilen, takımın eksiğini söyleyebilen. Bu konuda bana katılrısınız, katılmazsınız en iyi Futbul duayeni ''Kemal Bilgin'''dir :) .

Sandal odunu parlaklığı ile var olsada o koyu çiçeksi kokuların altında kalmış o da. Vanilya, Benzoin ileriler de belli oluyor kısmen..

Narkotik bayıklığa, uyuşturucu bayıklığa sahip kokulu bir parfüm dediğim gibi. Tatlılığı kısmen olan bir parfüm..

Kemal Belgin usta bilgili futbol yorumcusu Maşallah.jpg

Kemal Bilgin usta, bilgili yorumcunun resimi. Bu amca, adam bir futbol takımı çalıştırsa ne olurdu çok merak ediyorum ama şu var tamam teknik bilgi var ama o kadar kişiyi yönetmek, duygu paylaşımı vermek ayrı bir meziyet ve olması lazım ha bu ''Kemal Bilgin'de'' var veya yok demiyorum sadece belirtmek istedim. Fatih Terim, Ersun Yanal teknik direktör olarak çok iyi motive eden, duygu paylaşımı yapan, futbolcu ruhunu anlayabilen kişiler bence, bu işi iyi yapıyorlar. Nette videoaları var izlemelisiniz. Bu konuda bir konu olsa güzel olur forumumuzda :) .

https://turkparfum.net/konu/oudh-infini-by-dusita.209/ @ustad hocamızın yorumu bu parfüm ile ilgili..

Bir yorumumu daha vereyim ve bu parfüme ekleme yapmış olayım anlatımıma : '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Bu parfümü ilk denememi de yazayım ve yukarıya da ekleyeyim :) : 3.02.2019 20:15 denemesi :)

Bu parfümü ilk denememi de yazayım ve yukarıya da ekleyeyim :) : 3.02.2019 20:15 denemesi :)

Safransı tatlı başladı tende ve hemen keskinlik belirdi gene ama o Bayıltıcı çiçek(Sümbül, Çarkıfelek çiçeği ve vari artı ama özellikle Sümbül tarzı kuvvvetli bir koku) kokusunu unutmayalım en baştan sona kadar(Narkotiğimsi çiçek kokusu, Melankolik bayık çiçek kokusu).. Tunus portakal çiçeği evet hissediliyor. Civet o hayvansallığı ile daha yok. Kimi oud reçineli, ıslak tahta ve safransı kokar. Laos udu kullanılmış resmi açıklamada ama kağıt üzerinde sadece gibi. Keskinlik Xerjoff 1888 gibi, onun daha az şekerlisi şu an ve Portakal çiçeği ekleyin ama keskinsi bir Portakal Çiçeği daha doğrusu kuvvetli bir Portakal çiçeği kokusu.. Tunus Portakal Çiçeği denemiş değilim :). Parfümde kurumsu bir burukluk var ve ud kaynaklı olmalı ama kullanılan Misk ve Civet miski sentetik ise ondan geliyor olabilir. Parfüm gittikçe yumuşuyor tende ki güzel gene, yarım saatte durum bu tende. Kısmen burukluğu açıklanmamış Paçuli(Silhat) de veriyor olabilir. Xerjoff 1888 'deki gibi sandalodunu var ama çok hissedemedim. Aslında var ama Kuvvetli Sümbül, Sümbülvari çiçek kokulrı altında ezilmiş..

Aslında bu parfüm 2015'de çıkmış ve 2013 de çıkan Xerjoff 1888'den oldukça ilham almış olabilir yani bir klon kimi açılardan. Amberimsi tatlılık da var Xerjoff 1888 gibi, giderek başladı ama onun kadar da tatlı değil başlarda ama o yolda gibi şu an. Contessa Moresque for women and men de bu parfüme benzetilmiş Fragrantica.com 'da(Aşağıda link verdim) ve o parfüm de 2016 çıkışlı. Xerjoff 1888 çok ses getiren parfüm biliyoruz ve seven parfümseverler çok ve böyle olunca klon çıkması olabiliyor hele de bu kadar çok üretici, şirket varken çıkma oranı artabiliyor klonların. Tabiki aynı koku notaları kullanılıp üzerin ek koku notaları eklenip-çıkarılıp yeni parfümler üretilmez diy bir şart yok..

Contessa
2016for women and men

20:54 Şu an Xerjoff 1888 'e göre daha soğuk koku. Tatlılık var. Kuru burukluk azaldı ama sonra geri başlayacak. Parfümün geneli kuru değil sadece o burukluğa, o kısıma kuru dedim. ML 50 tl vereceğim bir parfüm değil şu anki hissettiklerim hele de Xerjoff 1888 varken. Oud olayına bakıyorum, bu kısım kararı vermemize yardım edecek fiyat konusunda.

21:30 civarı burukluk var gene, azalmıştı başladı. Civeti hissedememem ilginç oldu. Belki o burukluk sentetik Civet te olabilir.

22:41 e kadar burukluk devam ediyor. Acılık da var şu an az falan. Gül o kadar yalın hissedemedim. Tunus Portakal çiçeği acımsı şekilde kokuyor hala ya kendi acı ya da bir şey acılık veriyor.

Şu anaki kanaatim bu parfüme ml'i 50 tl verilmez yönünde..

Gene forumdan bir alıntı yazım : '' Koyu kızılımsı rengi ile Xerjoff 1888'e benziyor ki kokuda da benzerlikler var. Çok akıcı, vizkos sıvısı var bu da boya kullanıldığını düşünüyorum. Ml 50 tl hak etmiyor bence. CİVET miski hayvansal değil parfümde ve kısmen buruk paçuli (Açıklanmamış. SİLHAT) GİBİ değişik bir koku oluşuyor. Konu ve resimler geliyor inşallah (ki geldi, burada :D ). Safransı koku var. Evet kimi Oud Safransı kokar ve ek olarak da kullanılmış da olabilir safran. ''

1888 Xerjoff for women and men - 2013 'i de anlatalım bu parfümü anlatmışken şimdilik burada :) : ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

3.02.2019 20:15 denemesi
Casamorati 1888 serisi...
1888
2013for women and men

Xerjoff 1888 Harika bir koku. Laden amberi ile başladı ama o kokuyu süslemişler. Keskinsi kokular eklemişler ve daha değişik bir tad, lezzet olmuş kokuda. Safran'ın keskinliği hoşuma gitti. Meyveliliği Ylang-ylang veriyor ve parfüm curcuna ile başladı, güzel bir curcuna bu.. Sandal odunu lezzeti hissediyorum, Vanilyanın keskin, kısmen soğuk halidir ama gene de ayrı bir sıcaklığı vardır Sandal odununun. Sıcak baharat genelde sevmiyorum ve bu parfümde şimdilik yok bakalım o kadar rahatsız edici.. Tabi öyle parfüm olur ki sevmediğiniz koku notasını sevdirebilir :):D .

Mandalina kokusu algılıyorum parfümde ama açıklanan içerikte yok Xerjoff 1888 için. Neroli ve Labdanum(Laden) birleşimi bu kokuyu vermiş olabilir.

20:54 Benzoin hissediyorum parfümde ama açıklanmamış resmi içerikte Xerjoff 1888 'de. Karanfil çiçeği diğer kokularla kaynaşmış, uyum sağlamış yalın hissedemedim daha.

22:40 ''Xerjoff 1888'' parfüm tatlı yumuşak kokuyor. Vanilyamsı koku var ve keskinlik kısmen var ilk başlar gibi de değil keskinlik tende. Sandalodunu kokusu devam. Bence Vanilya kullanılmış bu parfümde açıklanmasa da.

Güzel reçineli, tatlı bir parfüm Xerjoff 1888 ... Ud açıklanmamış Ama Safransı ud olabilir parfümde. Öyle hayvansı bir ud kullanılmamış merak etmeyin kullanılmışsa da eğer ..
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Netten alınma İngilizce ve Türkçe açıklama (Parfüm evinin açıklamaları da var. Dusita'nın anlamı da yazıyor) : '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

More from: Dusita
Fragrance Notes:
Top Note: Agarwood (Oud), Rose of May, Orange Blossom
Heart Note: Benzoin, Mysore Sandalwood
Base Note: Vanilla, Musk, Civet
SIZE PRICE QUANTITY Extrait de Parfum 50 ml (100 ml = €790.00)
available in 1-3 days
€395.00 *
+-
* All prices incl. 19% Tax, excl. Shipping Cost

ADD TO CART

• DESCRIPTION
  • FOUNDER & PERFUMER
  • REVIEWS
Dusita - Oudh Infini
Dawn in the sky:
a tiny stream of gold
flows and expands,
imperceptibly,
until it covers the whole sky
and turns itself into silver.

— Montri Umavijani
An opulent and irresistible Oudh accord with a rich, rare and exhilarating fragrance. Inspired by the mystery of exotic adventure and discovery - resonant with a sensual Rose de Mai. Elegantly alluring, richly sophisticated.

The opening is a unique blend of rich oud Palao from Laos and precious Rose de Mai, balanced by the sweetness of orange flower blossom from Tunisia. At the heart, opulent, balsamic notes of Siamese benzoin blend perfectly with the sensual warmth of Indian sandalwood from Mysore. The base notes are a long lasting harmony with exclusive vanilla absolute from Madagascar, a fabulously rich and rare note of musk and the sensuality of civet.

Dusita
Dusita - In Siamese belief, a paradise of pure delight and contentment. A heavenly realm of sublime inner happiness…

This opulent collection of perfumes is created by Pissara Umavijani. A tribute to the work of her father, internationally acclaimed poet Montri Umavijani. Inspired by his lifetime quest to find the joy and contentment of paradise, Dusita fragrances have been created to evoke realms of happiness.

At Parfums Dusita their passion for fine fragrances begins with a love of traditional French haute perfumery and its style. To this they bring their own intimate familiarity with the fragrant oils, powders and resins of their Siamese heritage. For countless generations, traditional Siamese ceremonies, both religious and cultural, have used jasmine, sage, rose, benzoin, beeswax, bergamot, sandalwood and many more, beautiful and natural scents.

Dusita’s founder and perfumer says, "We aim to create great fragrances that can’t be copied. Perfumes with true recherché value. Traditional French sophistication graced with Siamese elegance”.

Türkçesi :

Dusita'dan daha fazlası: Dusita
Koku Notları:
Üst nota : Agarwood (Oud) , Mayıs gülü , Portakal Çiçeği
Kalp Notu: Benzoin , Mysore Sandal Ağacı
Alt Not: Vanilya , Misk , misk
BOYUT FİYAT MİKTAR Extrait de Parfum 50 ml (100 ml = 790.00 € )
1-3 gün içinde mevcuttur
€ 395,00 *
+-
* Tüm fiyatlar dahil 19% KDV , hariç. Nakliye maliyeti
  • AÇIKLAMA
  • KURUCU VE PARFÜMERİ
  • YORUMLAR
Dusita - Oudh Infini
Gökyüzünde şafak:
ufak bir altın
akışı akar ve
belli olmayan bir
şekilde tüm gökyüzünü kaplayana
ve kendini gümüşe dönene kadar genişler .

- Montri Umavijani
Zengin, nadir ve canlandırıcı bir koku ile zengin ve karşı konulamaz bir Oudh uyum. Bir şehvetli Rose de Mai ile rezonansa - egzotik macera ve keşif gizeminden esinlenerek. Zekice sofistike, zarif çekici.

Açılış, Laos'taki zengin ud Palao ve Tunus'tan elde edilen portakal çiçeği çiçeğinin tatlılığı ile dengelenmiş değerli Rose de Mai'nin eşsiz bir karışımıdır. Kalbinde, Siyam benzoinin zengin, balzamik notaları, Mysore'dan gelen Hint sandal ağacının sıcaklığını mükemmel bir şekilde harmanlamaktadır. Temel notalar, Madagaskar'dan gelen mutlak vanilya mutlaklığı, inanılmaz derecede zengin ve nadir görülen misk ve miskinin duygusallığı ile uzun süreli bir uyumdur.

Dusita
Dusita - Siyam inancına göre, saf bir zevk ve memnuniyet cenneti. Yüce bir içsel mutluluğun cennetsel bir diyarı…

Bu zengin parfüm koleksiyonu Pissara Umavijani tarafından yaratılmıştır. Babasının çalışmalarına saygı gösteren, uluslararası üne sahip şair Montri Umavijani. Cennetin neşesini ve memnuniyetini bulma arayışından ilham alan Dusita, mutluluk alemlerini uyandırmak için yaratılmıştır.

Parfümler'de Dusita, güzel kokulara olan tutkuları, geleneksel Fransız haute parfümeri ve stil sevgisiyle başlar. Buna, onlar, Siyam mirasının kokulu yağları, tozları ve reçinelerini yakından tanıdıklarını sağlar. Sayısız nesiller için, hem dini hem de kültürel olan geleneksel Siyam törenleri yasemin, adaçayı, gül, benzoin, balmumu, bergamot, sandal ağacı ve daha birçok güzel ve doğal koku kullandı.

Dusita'nın kurucusu ve parfümeri, “Kopyalanamayan harika kokular yaratmayı amaçlıyoruz. Gerçek recherché değerine sahip parfümler. Siyam zarafetiyle süslenmiş geleneksel Fransız sofistike”.
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

2.Başka yerden Netten alınma bilgi, içerik ve Parfümör Türkçe ve İngilizce : '''''''''''''''''''

Egzotik macera ve keşiflerin cazibesinden esinlenerek, gizemli bir aurayı şehvetli bir Rose de Mai ile rezonansa sokuyor. Karşı konulmaz, yeni bir Oudh, zengin, nadir ve canlandırıcı bir koku ile uyum sağlar.

“Gökyüzünde şafak: küçük bir altın akıntısı, bütün gökyüzünü kaplayana ve kendini gümüşe çevirene kadar, belli belirsiz bir şekilde büyür ve büyür.” - Montri Umavijani

Parfums Dusita'dan Oudh Infini , kadınlar ve erkekler için oryantal odunsu bir koku. Bu yeni bir koku. Oudh Infini , 2015 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Pissara Umavijani . Üst notalar laot ud, rose de mai ve tunisian portakal çiçeği; orta notalar benzoin ve sandal ağacıdır; temel notalarda madagaskar vanilya, misk ve misk vardır.

Parfüm değerlendirmesi: 3.55 üzerinden 5 ile 185 oy.

Inspired by the allure of exotic adventure and discovery, conjuring an aura of mystery resonant with a sensual Rose de Mai. An irresistible new Oudh accord with a rich, rare and exhilarating fragrance.

“Dawn in the sky: a tiny stream of gold ows and expands, imperceptibly, until it covers the whole sky and turns itself into silver.” - Montri Umavijani

Oudh Infini by Parfums Dusita is a Oriental Woody fragrance for women and men. This is a new fragrance. Oudh Infini was launched in 2015. The nose behind this fragrance is Pissara Umavijani. Top notes are laotian oud, rose de mai and tunisian orange blossom; middle notes are benzoin and sandalwood; base notes are madagascar vanilla, musk and civet.

Perfume rating: 3.55 out of 5 with 185 votes.
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

İyi günler arkadaşlar, iyi, güzel, hoş, hayırlı kokular, parfümler :) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

Safransı tatlı başladı tende ve hemen keskinlik belirdi gene ama o Bayıltıcı çiçek(Sümbül, Çarkıfelek çiçeği ve vari artı ama özellikle Sümbül tarzı kuvvvetli bir koku) kokusunu unutmayalım en baştan sona kadar(Narkotiğimsi çiçek kokusu, Melankolik bayık çiçek kokusu).. Tunus portakal çiçeği evet hissediliyor. Civet o hayvansallığı ile daha yok. Kimi oud reçineli, ıslak tahta ve safransı kokar. Laos udu kullanılmış resmi açıklamada ama kağıt üzerinde sadece gibi. Keskinlik Xerjoff 1888 gibi, onun daha az şekerlisi şu an ve Portakal çiçeği ekleyin ama keskinsi bir Portakal Çiçeği daha doğrusu kuvvetli bir Portakal çiçeği kokusu.. Tunus Portakal Çiçeği denemiş değilim :). Parfümde kurumsu bir burukluk var ve ud kaynaklı olmalı ama kullanılan Misk ve Civet miski sentetik ise ondan geliyor olabilir. Parfüm gittikçe yumuşuyor tende ki güzel gene, yarım saatte durum bu tende. Kısmen burukluğu açıklanmamış Paçuli(Silhat) de veriyor olabilir. Xerjoff 1888 'deki gibi sandalodunu var ama çok hissedemedim. Aslında var ama Kuvvetli Sümbül, Sümbülvari çiçek kokulrı altında ezilmiş..

Aslında bu parfüm 2015'de çıkmış ve 2013 de çıkan Xerjoff 1888'den oldukça ilham almış olabilir yani bir klon kimi açılardan. Amberimsi tatlılık da var Xerjoff 1888 gibi, giderek başladı ama onun kadar da tatlı değil başlarda ama o yolda gibi şu an. Contessa Moresque for women and men de bu parfüme benzetilmiş Fragrantica.com 'da(Aşağıda link verdim) ve o parfüm de 2016 çıkışlı. Xerjoff 1888 çok ses getiren parfüm biliyoruz ve seven parfümseverler çok ve böyle olunca klon çıkması olabiliyor hele de bu kadar çok üretici, şirket varken çıkma oranı artabiliyor klonların. Tabiki aynı koku notaları kullanılıp üzerin ek koku notaları eklenip-çıkarılıp yeni parfümler üretilmez diy bir şart yok..

Contessa
2016for women and men

20:54 Şu an Xerjoff 1888 'e göre daha soğuk koku. Tatlılık var. Kuru burukluk azaldı ama sonra geri başlayacak. Parfümün geneli kuru değil sadece o burukluğa, o kısıma kuru dedim. ML 50 tl vereceğim bir parfüm değil şu anki hissettiklerim hele de Xerjoff 1888 varken. Oud olayına bakıyorum, bu kısım kararı vermemize yardım edecek fiyat konusunda.

21:30 civarı burukluk var gene, azalmıştı başladı. Civeti hissedememem ilginç oldu. Belki o burukluk sentetik Civet te olabilir.

22:41 e kadar burukluk devam ediyor. Acılık da var şu an az falan. Gül o kadar yalın hissedemedim. Tunus Portakal çiçeği acımsı şekilde kokuyor hala ya kendi acı ya da bir şey acılık veriyor.

Şu anaki kanaatim bu parfüme ml'i 50 tl verilmez yönünde..

Gene forumdan bir alıntı yazım : '' Koyu kızılımsı rengi ile Xerjoff 1888'e benziyor ki kokuda da benzerlikler var. Çok akıcı, vizkos sıvısı var bu da boya kullanıldığını düşünüyorum. Ml 50 tl hak etmiyor bence. CİVET miski hayvansal değil parfümde ve kısmen buruk paçuli (Açıklanmamış. SİLHAT) GİBİ değişik bir koku oluşuyor. Konu ve resimler geliyor inşallah (ki geldi, burada :D ). Safransı koku var. Evet kimi Oud Safransı kokar ve ek olarak da kullanılmış da olabilir safran. ''

1888 Xerjoff for women and men - 2013 'i de anlatalım bu parfümü anlatmışken şimdilik burada :) : ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

3.02.2019 20:15 denemesi
Casamorati 1888 serisi...
1888
2013for women and men

Xerjoff 1888 Harika bir koku. Laden amberi ile başladı ama o kokuyu süslemişler. Keskinsi kokular eklemişler ve daha değişik bir tad, lezzet olmuş kokuda. Safran'ın keskinliği hoşuma gitti. Meyveliliği Ylang-ylang veriyor ve parfüm curcuna ile başladı, güzel bir curcuna bu.. Sandal odunu lezzeti hissediyorum, Vanilyanın keskin, kısmen soğuk halidir ama gene de ayrı bir sıcaklığı vardır Sandal odununun. Sıcak baharat genelde sevmiyorum ve bu parfümde şimdilik yok bakalım o kadar rahatsız edici.. Tabi öyle parfüm olur ki sevmediğiniz koku notasını sevdirebilir :):D .

Mandalina kokusu algılıyorum parfümde ama açıklanan içerikte yok Xerjoff 1888 için. Neroli ve Labdanum(Laden) birleşimi bu kokuyu vermiş olabilir.

20:54 Benzoin hissediyorum parfümde ama açıklanmamış resmi içerikte Xerjoff 1888 'de. Karanfil çiçeği diğer kokularla kaynaşmış, uyum sağlamış yalın hissedemedim daha.

22:40 ''Xerjoff 1888'' parfüm tatlı yumuşak kokuyor. Vanilyamsı koku var ve keskinlik kısmen var ilk başlar gibi de değil keskinlik tende. Sandalodunu kokusu devam. Bence Vanilya kullanılmış bu parfümde açıklanmasa da.

Güzel reçineli, tatlı bir parfüm Xerjoff 1888 ... Ud açıklanmamış Ama Safransı ud olabilir parfümde. Öyle hayvansı bir ud kullanılmamış merak etmeyin kullanılmışsa da eğer ..
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''