Parasını Haketmeyen Parfümler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu konuya pahalı amahakedenleri de yazmak isterseniz yazabilirsiniz.. By Kilian Incense Oud. Saydamsı rengi ile ud yağı bunun neresinde dedirtmişti ki kokuda hissedemedim zaten doğal.. Yani kaliteli sentetikle parfüm yapıp yüksek ücret yazılmasını ben sevmiyorum kaliteli sentetikse de.. By Kilian ın böyle başka parfümü bence var. Her parfümü By Kilian Back to Black güzelliğinde olmayabilir ki ordaki bal doğal mı sentetik mi o da var..

Bond No.9 New York Amber ‘de bence parasını haketmiyor.

Kimi arkadaşlar buna katılmayabilir yani parfüm hoşuma gitsinde parası pahalı olsun anlayışında olabilirler.. Saygımız var tabiki :)..

Pahalı Balina Amberi, Geyik Miski, oud(ud, öd) koyduğunu söyleyip ucuz kalitesiz koyanlar bence bu kategoride yani parasını haketmiyor..

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Daha önce de yazmıştım. Roja dove denediğim 4 çeşit kokusuyla beklentimi karşılamadı. Bir de fiyat 1000 lirayı geçtiği zaman hakkaten beklenti çok yükseliyor.
Creedler forumlarda ml fiyatı 6 lira desek bence karşılar ama o şişe fiyatları yine çok 120 ml için 1000lira civarı rakamlara.
Aynı kokunun vintagesine 2 kat ödemek benim beklentimi kesinlikle karşılamaz bir de. O yüzden vintage olayına hiç girmiyorum.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Daha önce de yazmıştım. Roja dove denediğim 4 çeşit kokusuyla beklentimi karşılamadı. Bir de fiyat 1000 lirayı geçtiği zaman hakkaten beklenti çok yükseliyor.
Creedler forumlarda ml fiyatı 6 lira desek bence karşılar ama o şişe fiyatları yine çok 120 ml için 1000lira civarı rakamlara.
Aynı kokunun vintagesine 2 kat ödemek benim beklentimi kesinlikle karşılamaz bir de. O yüzden vintage olayına hiç girmiyorum.

Drekoo hocam kimi zaman vintage daha ömürlü, sılajlı olduğundan ucuza bile gelebiliyor. İşin bu kısımını da yazmak istedim :)..