Parfüm, Koku Şişelerinde Yaşadığınız Sorunlar, Tavsiyeler, Fikirler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tiziana Terenzi Ursa PArfüm şişesi sorunu kırılan parça spreyin etrafındaki halka.jpeg
Tiziana Terenzi Ursa PArfüm.jpeg
Tiziana Terenzi Ursa PArfüm şişesi sorunu kırık parça alttan üste konmuş.jpeg
Tiziana Terenzi Ursa PArfüm şişesi sorunu.jpeg

Yukarıda resimlerden birinde altta sprey etrafındaki metalik sarı kısımın kırıldığı net görülüyor. ÜStten resimde de o kopan kısım kapağa konmuş. + resim var yukarıda. Bu olayı @Ozay87 hocam iki defa yaşamış. Beyaz şişelerde oluyor bu olay.. Sarı şişlerde bu kırılma pek rastlanmamış. Altta paragrafta olaydan bahsedecem ve şunu söyleyeyim bu olay sızdırmazlık falan kesinlikle yapmıyor. Tabi gene de istenmeyen bir olay ama bari sızıntı yapmayacak kalitede, güzel haber :) ..

Kapak çıkarırken kırılmış, kırılıyor. Çok hassas orası şişenin, terenzi saglam iş yapmıyor maalesef bu konuda ama dediğim gibi sızdırmazlık yapmaması güzel. Beyaz renkli şişelerde, kapak kapatınca yapışıyor, sonra kapağı çıkarınca birden böyle oluyor.. İki yerden alınma beyaz şişe de bu sorun olmuş. Dediğim gibi, dediğimiz gibi kokuda, parfümde sızma olmuyor ne olursa olsun o an..

Arkadaşlar bir de tavsiyem şişeleri yan koymayın eğer sıvı sprey kısımına denk geliyorsa. Fısfıslı, spreyli şilerde en hassas yer ağız kısımı hele zaman geçtikçe. Şişelerin dik durması lazım bence. Alkol uçucu ama kapakta büyük sızıntı yoksa dik vaziyette şişeden çok uçma olmayacaktır. Yan durduğunda sızma daha çok oluyor düşüncesindeyim. Zaten aldığım spreyli dolum dekant 50 ml- 100 ml şişelerin spreyleri hep akıttı. Çok pahalı tentür maddeleri vardı maalesef..

10 yıldan fazla vintage sakaldığım içinde 5-8 ml parfüm olan Prada Amber Pour Homme şişemin yan tuttuğumdan oldukça fazla miktarı akması da kötü olaydı.. Bu da vbir tecrübe olarak kalsın.. Parfüm şişesi kare, küp olası benim tercihim devrilmeemsi açısından kolayca. Givenchy Pi de iyi yere basıyor sayılır dik dururken..

Bir de demişken parfüm şişesi renkli falan ayrı bir güzellik, mana da ama bir açıklıktan sıvı görünse hoş olur. Bu açıdan By Kilian'ı takdir ediyorum. Şişe alttan, yandan biraz faaln sıvı görülebiliyor ve düzgün dik açılı yüzeyler olduğundan içindeki sıvılarda rahat ölçülebiliyor.. Haha :p:D:D bir de yamuk faaln, yıldız şekilli falan şişelrde sıvı tahmini olayı vardır ki ölüm gibi. Hele metal şişe ise o da ayrı dert. Gerçi suya batırma faaln taktikleri var ama akılda bir şüphe var işte. Ve az kalmışsa suya batırınca da anlaşılmayabilri mi acaba? Soğuktan çıkarıp dış yüzeyin enmlenmesinden de sıvı miktarı belki tahmin edilebilir. Aslında parfümü alırken hassas terazide tartmalı ve kaydetmeli ağırlığı içi görünmeyen bir parfüm şişesi ise veya zor tahmin edilen bir şekilde ise. Kolay tahmin edilen parfüm şişleri de bu tartma yöntemi uygulanabilir..

Parfüm şişesi düşse de kırılmasın istiyorum. Thierry Mugler plastik kaplaamsı sanki kırılmayı önleyici gibi ama test etmedim :D .. Tabi onunda sprey sıkımı ve dekant alımı zor imiş.. Yorumlarınızı bekleriz arkadaşlar :).. İyi kokular, parfümler :), Selametle :) ..