Parfüm Koleksiyonu Fotoğrafları

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Hocam mahcup oluyorum gerçekten :) sizin de özellikle denediğiniz ve beğendiğiniz kokuları dikkate alıyorum çok farklı ve geniş bi koku tecrübeniz var :) forum kültürünün maksadı açısından siz ben ve diğer üstad ve hocalarımın katkıları koku kültürümüz açısından çok faydalı oluyor:)

Hocam Tiziana Terenzi için neleri düşünüyorsan msj at sen :D ben sana dönerim:)

Bana uygun olduğunu düşünüyorsan performansından memnunsan(ofis içinde) kullanabileceğim bir koku ise denemek isterim...tabiki..tabi bende olan kokulara benzerliği varsa gerekte olmayabilir...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mhmt_gl

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bunlarin disinda kutusu hic acilmamis lidge ve bond amber var :)
b3d597674fd62710089ed47414dec04d.jpg
46dad112d1bb35e72d53c8bbb5d0c263.jpg

56799a19071ab44403189dd2a8240736.jpg

54d2b7ecce831535b76bb8f1792ec9f9.jpg

315f9a9998775b678354f1c0078a6c18.jpg

Son düzenleme:

mhmt_gl

Üye
TürkParfüm Üyesi
Rochas kesinlikle havanin soguklugu ile birlikte muthis icinizi isitacabilecek bir koku aslinda su dekant isini becerebilirsem size gonderebilirim :)) ama bir kere denedim hermes ambre nairguile yi katlettim hocam :)

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Rochas kesinlikle havanin soguklugu ile birlikte muthis icinizi isitacabilecek bir koku aslinda su dekant isini becerebilirsem size gonderebilirim :)) ama bir kere denedim hermes ambre nairguile yi katlettim hocam :)

Eyw hocam düşünmeniz bile yeter...Ben bundan birkaç ay öncesine kadar rochas ve blakck orkiddeb nefret ederdim..blak orkid halen öyle benim için..Ama geçenlerde bir düğünde birinden rochas olduğuna emin olduğumdan dolayı koku hoşuma gitti...benim üzerimde oud royal var ama ben karşıdaki kokuyı alıyorum buram buram..soramadık tabi kokunuz nedir diye..ama dediğim gibi sanki çok öncelerden aklımda kalmış olan rochasa benzettim..bu nedenle kendim de test etmek istiyorım açıkçası...

Farkedilirliği ve kalıcılığı açısından..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Maşallah hocam deneme amaçlı rochas düşünüyorum kısmet olursa..performansı nasıl hocam sizde?

Tesadüv veya tevafuk.. Hoş bir şans oldu.. Ben de rochas man performansını merak ediyordum tekrardan. Zayıf diyorlar genelde. Eniştemde vardı güzel koku bak ama arada sırada fısfıslıyordu ki gerçi havalar da sıcaktı.. Hermes Hermessence Ambre Narguile çok severim. Demin tekrar Oajan sıktım kolumun üstüne, oldukça hoş, Ambre narguile benzeri. Rochas man de hoş ama sanırım bir kere sılaj farkları var ve ömür..

Bir de Tr'de satılan Rochas Man'ler çoğu sahte olabiliyor veya bir ara öyleydi, şu an bilemeyeceğim. Bu sahte parfüm olayı çok ilginç.. Mizu'dan alınan rochas ile Avrupada 50-55 Euroya satılan Rochas Man arasında dağlar kadar fark varmış, koku olarak falan da.. Yani arada 2-3 kat fiyat farkı olabilir ama fark da varmış..

Ambre Natguile katlettiniz derken terk ettiniz galiba evet bu mümkün, zevk meselesi olayı. Ki gerçekten hoş güzel parfüm Rochas Man.. Dekant işinize girerseniz ilerde ben de bir şeyler almak isterim, bakarız inşallah..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Tesadüv veya tevafuk.. Hoş bir şans oldu.. Ben de rochas man performansını merak ediyordum tekrardan. Zayıf diyorlar genelde. Eniştemde vardı güzel koku bak ama arada sırada fısfıslıyordu ki gerçi havalar da sıcaktı.. Hermes Hermessence Ambre Narguile çok severim. Demin tekrar Oajan sıktım kolumun üstüne, oldukça hoş, Ambre narguile benzeri. Rochas man de hoş ama sanırım bir kere sılaj farkları var ve ömür..

Bir de Tr'de satılan Rochas Man'ler çoğu sahte olabiliyor veya bir ara öyleydi, şu an bilemeyeceğim. Bu sahte parfüm olayı çok ilginç.. Mizu'dan alınan rochas ile Avrupada 50-55 Euroya satılan Rochas Man arasında dağlar kadar fark varmış, koku olarak falan da.. Yani arada 2-3 kat fiyat farkı olabilir ama fark da varmış..

Ambre Natguile katlettiniz derken terk ettiniz galiba evet bu mümkün, zevk meselesi olayı. Ki gerçekten hoş güzel parfüm Rochas Man.. Dekant işinize girerseniz ilerde ben de bir şeyler almak isterim, bakarız inşallah..
Baykal hocam ben sizin de koleksiyonunuzu açıkçası çok merak ediyorum:) parfüm deneyiminiz ve yorumlarınız sizin de çok zengin bir parfüm hafızanız ve koleksiyonunuz olduğu izlenimi yarattı bende:)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Baykal hocam ben sizin de koleksiyonunuzu açıkçası çok merak ediyorum:) parfüm deneyiminiz ve yorumlarınız sizin de çok zengin bir parfüm hafızanız ve koleksiyonunuz olduğu izlenimi yarattı bende:)

Ben yavaş yavaş ilerliyorum şu sıralar. Bir ara kokuyorum.net'te falan resim paylaşmıştım atletli :D ki fotojenik çıkmamışım aslıda :D.. Olmazsa aynı resimi yükleyeyim ki üstüne parfüm alımım, deneyimim oldu maşallah.. Sizler daha çok denemişsinizdir MAşallah, biz de hızınıza yetişmeye çalışıyoruz :D.. Bir de istanbul'da olunca kimi arkadaşalr daha çok ulaşıyor denemeler falan. Ben Beymen'de memo görmüştüm yaz ayıydı Adana'da. dedim kışın denerim gittim kaldırmışlar maalesef. Böyle bir şansızlık başımdan geçti. dekant alacağız artık inşallah :).. Ben bir ara da koku notaları üzerine yoğunlaştım, onları saf koklamak çok hoş. Kimi eterik yağ, absolute yağ çok farklı koakr bitkideki halinden. Nane mesela.. Bu deneyimi de yaşamaya çalışıyorum bakalım.. Elimden geldiğince bilgilerimi paylaşıyorum, hayırlı güzel iş yapmak çok önemli. sSize de sizlere de teşekkür ederim :)..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ben yavaş yavaş ilerliyorum şu sıralar. Bir ara kokuyorum.net'te falan resim paylaşmıştım atletli :D ki fotojenik çıkmamışım aslıda :D.. Olmazsa aynı resimi yükleyeyim ki üstüne parfüm alımım, deneyimim oldu maşallah.. Sizler daha çok denemişsinizdir MAşallah, biz de hızınıza yetişmeye çalışıyoruz :D.. Bir de istanbul'da olunca kimi arkadaşalr daha çok ulaşıyor denemeler falan. Ben Beymen'de memo görmüştüm yaz ayıydı Adana'da. dedim kışın denerim gittim kaldırmışlar maalesef. Böyle bir şansızlık başımdan geçti. dekant alacağız artık inşallah :).. Ben bir ara da koku notaları üzerine yoğunlaştım, onları saf koklamak çok hoş. Kimi eterik yağ, absolute yağ çok farklı koakr bitkideki halinden. Nane mesela.. Bu deneyimi de yaşamaya çalışıyorum bakalım.. Elimden geldiğince bilgilerimi paylaşıyorum, hayırlı güzel iş yapmak çok önemli. sSize de sizlere de teşekkür ederim :)..
Beymen anınız çok iyiymiş:) nasip değilmiş demek ki çok bir şey kaybettiğinizi düşünmüyorum söz konusu memo olunca kanaatimce.

Asıl ben teşekkür ederim hocam nasipse inşAllah hepimiz daha bilgili ve daha iyi koleksiyon sahibi olacağız mühim olan aslında şişeli sahip olmak da değil bence mühim olan kokuları bilmek dekant veya şişeliden öte güzel kokabilmek:)

mhmt_gl

Üye
TürkParfüm Üyesi

Oncelikle gunaydin baykal hocam katlettim derken sunu demek istemistim aslinda dekant yapmaya calisirken oda parfumu gibi hermesi odanin her bir kosesine yaymistim :) yapamadim hep bosuna harcadim yoksa cok seviyorum ambre naurguile yi bu arada Oajan in hermese benzedigini bilmiyordum. Kesinlikle bir yerlerden temin etmeye calisacagim..

mhmt_gl

Üye
TürkParfüm Üyesi
Orada bir Tom Ford mu var?. Kim o:). Güzel günlerde kullanın hocam. Bond Amberi çok çok sevmişsiniz demek ki şişesini hemen edinmişsiniz:).

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kesinlikle serhat hocam hele sizin gondermis oldugunuz gul kokusu yogunlugu olan kursat hocam ile uretim senesini sonradan ogrendigim 2013 olan versiyonu bir harika , tom ford italian cypres serhat hocam gordugunuz bu arada :)

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Kesinlikle serhat hocam hele sizin gondermis oldugunuz gul kokusu yogunlugu olan kursat hocam ile uretim senesini sonradan ogrendigim 2013 olan versiyonu bir harika , tom ford italian cypres serhat hocam gordugunuz bu arada :)

Forumda şipre kokularına alışamayan bir ben kaldım galiba:). Güle güle kullanın. Güz kokular. Dekant almanızı da takdir ettim. Her kokuyu şişeli almaya kalkınca bütçe dayanmıyor sonra evde sorunlar başlıyor:). Gerci hep dekant aldım yine sorunlar oldu ama:):).

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Forumda şipre kokularına alışamayan bir ben kaldım galiba:). Güle güle kullanın. Güz kokular. Dekant almanızı da takdir ettim. Her kokuyu şişeli almaya kalkınca bütçe dayanmıyor sonra evde sorunlar başlıyor:). Gerci hep dekant aldım yine sorunlar oldu ama:):).

Aynen hocam valla bende dolapta ceketlerimin cebine saklıyorım çoğunluğu(dekant şişelerini),göz önüne de birkaç basit kokuyu bırakıyorumbenden izinsiz sıkanlar bari baba kokuları ellemesinler bitmesin

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

@Meursault hocam chypre ile meşeyosunu kastediliyorsa ben varım ama Tom Ford Italian Cypres ise benim çok sevmediğim tarzda. Kötü değil de yani selvi kokmak için o kadar para vermezdim tabi güzel olsunda para önemli değil olayı da var. sevenine saygımız var, zevkler farklı olabiliyor. Bu arada meşeyosunu ile tütün kolonyalı parfümleri pek sevemedim henüz. Scherrer 2 scherrer ve Picasso Mon parfum gibi vintageleri bile sevemedim tütün kolonyası var diye. Tütünü severim de meşeyosununu daha yalın hissetmek isterdim..