Parfüm Markaları ve Fanları Sosyal Medya Paylaşımları

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Acqua di Parma Colonia Pura
2017for women and men

acquadiparma_official instagram account adp coloniapura 2017 new perfume photo f k.jpg

Yukarıda İnstagram'da Acqua Di Parma'nın sayfasında bir tanıtım yazısı ve resimi. Fragrantica.com'da sıaljı orta altı gösterilmiş. Pura sanırım Pure'den geliyor ama o kadar yoğun değil demişler.

Ben de altına yazdım AdP Colonia Parfümü çok zayıf, tam bir başarısızlık yazdım ve bu parfüme de zayıf diyorlar yazdım :D sonra banlandım haha :D şaka şaka da yalnız Colonia evet bence kolonya parfümü için bile zayıf.. Tabi ben kuvvetli parfümleri ayrı bir seviyorum ki zaten başarılı olmuş parfümelr de genelde bu karakterde yani sılajı ve ömrü güçlü parfümler veya orta üstü parfümler..

Turunçgiller(Naranciye) bence parfümlere oldukça yoğun konmalı. Ve çok ilginçtir turunçgil meyvesi kabuğundan çok yağ elde ediliyor ve meyveye ve çiçeğe de kısmen çok benziyor bu yağ.. Pek çok parfüm markası olması bir yandan iyi bir şey ama bir yandan hammadde talebi arttığından fiyatlar artarsa parfüm fiyatlarına da yansıyacaktır ve ki artmıştır fiyatlar. Acaba parfüm fiyatlarındaki yüksek fiyatların sebebi acaba bu mudur? Bu gidişle belki evde yediğimiz mandalina kabuklarından, portakal kabuklarından belki biz eterik yağ, kokulu yağ elde edeceğiz :D..

Şu an bu yöntem Türkiye'de mesela bildiğim bir ilçe ve etrafındaki köylerde kısmen oluyor yani yedikleri portakal kabuklarını biriktiriyorlar ve kurutuyorlar. Bu kurumuş portakal kabuğunda bile yüksek oranda eterik yağ var ve dediğim gibi portakalımsı hoş bir koku, portakal çiçeğine de benzer kısmen.. Ve belki eterik yağ çıkarıldıktan sonra geri kalan madde de meyve sularında ve tozdan meyve suyu yapılan ürünlerde kullanılıyor.. Belki kimi eterik yağı çıkarılmadan gıda sektöründe de kullanılıyor olabilir bu kısımları tümden bilmiyorum arkadaşlar ama bildiğim hem kozmetikde hem de içilen meyve sularında kullanıldığını biliyorum..

Creed Aventus yoğun turunçgili ile haklı bir üne kavuştu ve oldukça kaliteli çok daha ucuz klonları yapıldı ama tamamen benzer değil ki bu belki bilerek tercih edilmiştir çünkü çoğu creed Aventus batch'i veya kimi batch karanlık kısıma sahip ama bir misk ve Amber(Ambergris) karanlığı değil sevdiğim tarzda.. Ananas kısımı da bence çok etkili olmuş olabilir bu ünde.. Yoğun parfümler dileğiyle diliyorum :)..

Yukarıdaki resimin linki :
http://instagram.com/p/BZs-GnmBiAh/

Son düzenleme: