Parfüm yapmanın basamakları

Ali

Üye
TürkParfüm Üyesi
Magical Love
İçindekiler
3 damla tarçın yağı
3 damla vanilya yağı
12 damla gül yağı
10 damla bergamut yağı
2 damla gliserin
120 ml etil alkol
Bu parfüm formülünde 120 ml alkol kullanıldığında yağ oranı % 1 e denk geliyor yaklaşık. Kolonya da bile yağ oranı fazla, bir yerde yanlışlık mı yapıyorum bilemedim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu parfüm formülünde 120 ml alkol kullanıldığında yağ oranı % 1 e denk geliyor yaklaşık. Kolonya da bile yağ oranı fazla, bir yerde yanlışlık mı yapıyorum bilemedim.
Birim olarak ele alıp dozu arttırabilirsiniz. :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Merhaba Baykal bey verdiğiniz parfüm tariflerinin hangileri erkekler için uygun acaba?
Hoşgelmişsiniz, selam.

Koku notaları zevkinize kalmış. Kimi yasemini feminen bulurken kimi erkek çok sever. Bir de diğer koku notaları ile harmanı çok güzel ve önemli tüm koku notaları için.

Vanilya tam bir uniseks ve çok sevilen bir koku notası. Zaten yurtdışı da fiyatı aritmetik değil geometrik falan arttı çiçek familyasının.nBurbon vanilya ise çubuk vanilyadan yapılan karamelize yanığımsı bir koku rengi de koyu kahverengi. Çiçek vanilyadı açık sarı.

Mesela üzüm kokusu tomurcuk uniseks ve çiçeklerle güzel bayan kokusu olur. Ek vanilya konabilir.

Konyak tam erkek kokusu diyebilirim. Üzüm, konyak fıçılarının dibindeki tortu un damıtılmadıyla elde edilir ve rengi koyu ile açık yeşil arası koyuya yakın.

Halloween x mi ne buna örnek mesela konyak kokusuna ama ek tatlılık var. Saf konyak kiminin midesini bulandırır bu yeşil etetik yağ. Aslında çok güzel bir koku.

Koku notaları dediğim gibi sevmek, kendine yakıştırmak ile alakalı. Kimi erkek Hanımeli sevmez kokusunu kimi bayılır çok sever. Gül de böyle gerçi gülü seven erkek çok.

Tütsü kokuları vardır. Çok ilginç kimi kokular uanık tütsü kokar Allah'ın işi Elhamdulillah Ben tütsü yanık kokularını erkeklere yakıştırırım mesela. Ambergris Balina ?? Amberi Amber tütsülü tatlı kokar esmeri ve bayanlara da yakışabilir.

Daha yazarım inşallah.