Parfümlerde Sentetik Koku Maddeleri Dosyası ve Artması

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Her nekadar pahalı makinalar gerekse de kimi yağlar için kimi yağlar çok belli oluyor sentetik olduğu. Doğalını koklamış olmakta önemli tespitte. Bir de kokunun hissettirdiği var, aurası var yani ortamı doldururken verdiği güzel hisler. Sentetik kokular çabuk yayılım yapabiliyorlar, aromatik güzellikten, kimi güzelliklerden mahrum olabiliyorlar. Birinci kalite civet miski kokladım sentetik ve çok kaliteli kabul ama köşelilik var fark var bence işte Doğalından.. Ben farkı anlayabiliyorum, anlayabildiğimi düşünüyorum..

Ben de kimi zaman kesin doğal, kesin senterik diyemeyebiliyorum kendimce kanaatim olsa da. Sentetik moleküller artık çok ve maalesef moda oldu. Yarı sentetik koku notası artı + yarı doğal koku notassı da oldukça moda beraber kullanmak çünkü dediğim gibi onlarda biliyor doğal koku başka. Doğal kokunun hissettirdiği güzellik çok güzel, hissettirdiği bir başka.. Benim, kimi nişlerin bile sentetik olması, yoğun sentetik olması hoşuma gitmiyor. Enayilik gibi oluyor. Tamam istisnalar olabiliyor Terre d'Hermes falan iso E supere rağmen seviyorum, böyle şeyler olabiliyor ama hani tamamen doğal olsa süper olur ki o da tamamen doğal değil.. Sentetiğe merakım olsa gider sentetik hacıyağcılara giderim, ordaki kokularda kendince çok güzel o açıdan bakacak olursan ve fiyatlar çok ucuz zaten mesele de bu. Kazıklanmak olarak görüyorum sentetik koku notalı parfümü yüksek fiyata satmayı, kakalamayı.. Neyse uzatmayayım arkadaşlar... Sentetik çiçeği koku notasını herkes ayıramaz kolay kolay ki bunun için pahalı makinalar kullanılıyor tam anlamak için.. Üretim yapanlar bu analiz raporlarını veriyorlar tüketiciye, sunuyorlar.

Bu arada sentetik özellikle niş parfümleri yazabilirsiniz. Bunun için ayrı başlık da açılabilir..

Dediğim gibi sentetik hacı yağı satan amcaları, abileri, arkadaşalrı görebiliriz, görüyoruz.. Cuma günleri cami önlerinde veya kimi yerlere açtıkları o camekanlı kutucukları ile. Yanalrından geçerken ki o koku hala aklımdadır. Designer, Designer Niş, Niş parfümler böyle sentetiklik artacak olursa bence onlardan farkı yok.. Bence kaliteli sentetik maddesi de masal kimi zaman çünkü Hollanda falan bu sentetik hacıyağcılara aynı maddeleri sağlıyordur veya diğer sentetik koku madde üreten fabrikalar..

Özellikle bayan parfümlerinde ben daha çok sentetiklik hissettim, daha çok parfüm görüyorum gibi, Christian Dior falan dahil.. Şekerli, Meyveli, Çiçekli parfüm sevmelerinden dolayı olabilir ve bunların çok sentetik kokuları var :) .. Gerçi çoğu doal kokunun sentetiği var tabiki.. Meşeyosununa birebir ebnzeyenini görmedim bu arada :) ..