Pleasures For Men - Estée Lauder - for men / erkek için

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
pleasures-for-men-estee-lauder-köpek baba çocuk hamak 2.jpg

Estée Lauder - Pleasures For Men for men erkek
Pleasures For Men Estée Lauder for men şişe günışığı rengi.jpg

Koku bana daha çok deri kokusu gibi geldi içeriğinde olmamasına rağmen. Çok koyu bir deri değil ama sanki öyle gibi benim tenimde.. Ağır başlı öyle çok fresh falan bir parfüm değil o kadar ilk başları. İlginçtir fresh, turunçgil kokuları daha çok, daha sonra algıladım kokuda.. Şeftali modası devam ediyor bu parfümde de..

Koku taze baharatlı, sonra azalarak, odunsu, aromatik, sıcak baharatlı, naranciye olarak ana hat belirlenmiş.. Aromatik baharatlı koku olarak sınıflandırılmış, fragrantica.com 'da..

Yazlık ve spor parfümü olabilir. Gerçi ben yazında koyu parfümleri seviyorum. Mesela dozunda koyu gucci-envy tarzı, giorgio beverly hills pour homme ve tarzı.. Tabiki verdiğim iki kokudan daha yoğun kokular var. Hatta Tom ford Tobacco Vanille , fıslattığım bile oluyor yazın :D ama dozaja çok dikkat etmek lazım ve daha fresh, canlı parfümler seçilirse bence güzel olur yaz için..

Birde Giorgio Beverly Hills pour homme reformule olmuş ama gene de yazın bir 6-7 saat gidiyor kıyafette ve nedense yazın seviyorum bu parfümü. Kış için GBH for Men for men denemeye devam bakalım..

5 saatte de kokuyor parfüm. Şu kokuyor diyemeyeceğim. Su notaları sentetik oluyor ve ben sevmiyorum genelde sentetik koku.. 6 saat sonra verimli performans yok artık ama koku var mı var.. Kıyafette daha uzun gidebilecektir..

Kokuyu ilk Boyner Grup 'tan YKM 'de denedim, teşekkürler :)..​

Estée Lauder - Pleasures For Men for men erkek deniz baba çocuk afiş reklam.jpg
estee-lauder-pleasures-for-men-100-ml-cologne kutu şişe.jpg

Fragrantica içerik alıntı ve üye oylarına göre tablo, kesinlik içermez efendim, efendiler, arkadaşlar.. Bu arada resimde şeftali diyor ama o nektarin :).. Sonuçta şeftalinin biraz keskini :), oldukça ikizler..: ''​
Erkekler için Pleasures , Estee Lauder tarafından, erkekler için aromatik baharatlı bir kokulu parfüm olarak üretildi. Bu kokunun arkasındaki burun Pierre Wargnye 'dir. Üst notalarda nektarin, yeşil notalar, greyfurt ve su notları bulunur; orta notalarda kişniş, zencefil, lavanta, biber, gül, sardunyum ve pimento; taban notaları sandal ağacı, benzoin, oakmoss ve abanoz ağacıdır.

Parfüm derecesi: 381 oy ile 5 üzerinden 3.85 .

Pleasures For Men Estée Lauder for men Fragrantica com içerik üye oy oran sılaj ömür tablo.jpg
Pleasures For Men Estée Lauder for men Fragrantica com içerik üye oy oran daha büyük.jpg
Pleasures For Men Estée Lauder for men Fragrantica com içerik üye oy oran.jpg

82 Nektarin ( Nectarine ) , 76 Greyfurt ( Grapefruit ) , 74 Su notaları ( Water notes ), 61 Karabiber ( Pepper ) , 60 Yeşil Notalar ( Green notes ) , 57 Gül ( Rose ) , 56 Lavanta ( Lavander ) , 51 Meşe yosunu ( Oakmoss ) , 47 Sardunya ( Geranium ) , 45 Abanoz ağacı ( Ebony tree ) , 44 Pimento biberi ( Pimento ), 38 Kişniş ( Coriander ), 37 Zencefil ( Geranium ) , 36 Sandal odunu ( Sandalwood ) , 33 Benzoin, Aselbent ( Benzoin ) .
''
estee-lauder-pleasures-for-men_ reklam afiş köpek hamak baba çocuk.jpg
Hatalarımız affola, İyi okumalar, parfümler, kokular, Selametle :)..

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
genel beğeniye çok uygun çok güvenli bir parfümdür. üniversiteye başladığım ilk yılda (2000) büyük keyifle kullandığımı hatırlıyorum. 25 yaş altı için daha uygun olacağını düşünüyorum. şekerli-modern sıradan parfümlerden sıkılanlar için güzel bir kaçamak olabilir. o yıllarda performansı da fena değildi. güncel versiyonu hakkında hiçbir fikrim yok.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
genel beğeniye çok uygun çok güvenli bir parfümdür. üniversiteye başladığım ilk yılda (2000) büyük keyifle kullandığımı hatırlıyorum. 25 yaş altı için daha uygun olacağını düşünüyorum. şekerli-modern sıradan parfümlerden sıkılanlar için güzel bir kaçamak olabilir. o yıllarda performansı da fena değildi. güncel versiyonu hakkında hiçbir fikrim yok.

Güncel versiyonu denedim ve o kadar beğenmedim Rasta hocam.. Kötü mü değil de köşeli olmuş.. Su notları parfümü bozmuş bence, çok yoğun koymuşlar. Parfüm tende 8 saati devirdi diyebilirim sıcağımsı sonbaharda.. Lavanta bağırıyor sonra sucul notalar.. Odunsu bir hava var gibi yok gibi.. Şahsen benim zevkle kullanacağım bir parfüm değil ama koklamaktan hoşnut olacağım yanlar var .. Bunun dışında pek değişiklik yok parfümde genel olarak..