Poeme Lancome for women (+10, Tuberose, Tatlılık, Meyvelilik, Mimoza)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_1475.JPG

Poeme Lancome for women

Sephora'da denedim ve resim kendi çekimim. Bayıldım parfüme ve böyle beklentim çok yoktu açıkcası. Şaşırdım ve sevindim bu doğallığa, güzelliğe Maşallah. Sümbülteber (Tuberose) ve tok tatlılık aklımda kaldı bu parfümde ve Tubeorese artı Ylang ylang kaynaklı Meyvelilik. Tok tatlılık daha çok Tonka Fasulyesi kaynaklı. Vanilya da kullanılmıştır.

Uniseks olayı Tuberose sevginize kalmış. 1995 çıkışlı ve reformule olmuş olabilir deniyor ama gene de güzel. En son Mimoza çiçeği azaltılıp, Vanilya falan arttırılmış olabilirmiş..

En az 3-4 gün kıyafette kokabilecektir.

Fragrantica.com netten alıntı parfümörü ve bilgiler :""""

Classic floral oriental fragrance launched in 1995. The structure of Poeme is original, does not follow classic structure of top, middle and base notes. The notes of the composition are appearing alternately, like echo. The composition features intoxicating Himalayan blue poppy, white and yellow flowers (mimosa, rose, freesia...) and vanilla flower. Poeme is a poem in the world of perfumes; the contrasts of bitter and sweet create a special sensual aura. The bottle with this miraculous bitter honey is a synthesis of the contrasts – attractive curves and straight lines.

The nose behind this fragrance is Jacques Cavallier.

Perfume rating: 3.68 out of 5 with 3568 votes.

Klasik oryantal çiçek kokusu 1995 yılında piyasaya sürüldü. Poeme'nin yapısı orijinal, üst, orta ve temel notaların klasik yapısını takip etmiyor. Kompozisyonun notaları eko gibi dönüşümlü olarak ortaya çıkıyor.Kompozisyon sarhoş edici Himalaya mavisi haşhaş, beyaz ve sarı çiçekleri (mimoza, gül, frezya…) ve vanilya çiçeği içerir. Poeme parfüm dünyasında bir şiirdir; acı ve tatlı olanın kontrastı özel bir duygusal aura yaratır. Bu mucizevi acı bal ile şişe kontrastların bir sentezi - çekici eğriler ve düz çizgiler.

Bu kokunun arkasındaki burun Jacques Cavallier .

Parfüm değerlendirmesi: 3.68 üzerinden 5 ile 3568 oy.
""""

İyi, güzel, hoş, hayırlı parfümler, kokular, günler arkadaşlar :) .