Portrait of a Lady - (POAL) - Frederic Malle - for women - 2010 (Tütsüden yanıyor parfüm ve Gül)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
kelebekli kadın eli kutu resimi POAL FM i-028655-m20-portrait-of-a-lady-100ml-2-940.jpg

Portrait of a Lady Frederic Malle for women el günışığı Poal şişe Optimized-portraitof...jpg
Portrait of a Lady - (POAL) - Frederic Malle - for women - 2010 (Tütsüden yanıyor parfüm ve Gül eh)

Parfümü gül parfümü diye almak isteyenler uzak dursun derim hele de eğer tütsü sevmiyorsanız ama ne tütsü parfüm yanıyor tütsüden :D . Gül kokusu naifdir, kibardır, yumuşak huyludur, sarar ama tütsü ise geneli ters karakterdir, serttir.. Bu parfüm Üzerlik tütsüsü gibi kokuyor ve aynı markanın ''French Lover'' parfümündeki tütsüye benziyor ama daha güçlü bu parfümde tütsü.. Üzerlik bitkisini evde annem yapardı eskiden çok, onun özel uzun saplı 25 cm çaplı dairesel metal tavası vardır. Resimini atabilirim bir ara tavanın . Aşağıda Üzerlik bitkisinin kuru ve çiçek halde resimlerini koydum. Ayrıca tohumları kaynatılıp içilebiliyor .. Tohum resimi de verelim. Uydurma hadisler de çok diyerek şu hadis'i verelim ''Allah resulu Muhammed'den'', Hz.Muhammed : '' Hz. Peygamber'in söz konusu hadisi: "İki acı şeyde, sabır ve üzerlik otunda ne şifa vardır biliyor musunuz?" .Ebu Davud, eî-Merâsîl'de rivayet etmiştir.

Parfümün başlarına tatlılık var ama her şey dumanlı, Üzerklik tütsüsü kokusundaki dumanın, tütsünün etkisi altında. Gül aslında az kullanılmamış, bol diyebilirim eh ama o da bence genelde o ateşli, boğucu duman altında ha elbet daha boğucu tütsülü parfümler vardır ama inanın hele bir bayan için bu derece yanık dumansı tütsü çok gelecektir. Ha yanık dumanlı tütsü seven bayan olabilir ama kullanmak için az sayıda bayanın bu tür parfüm seçeceğini düşünüyorum. Tabi zevk meselesi saygımız var . Parfüm köşeli yani ttüsü açısından, hem de ne köşe :D .. Yanıyor parfüm :D tütsüden, dumandan .. Evet Gül algıladım ve bolca kullanıldığını da düşünüyorum ama ''eh'' derken özellikle kasttetmek istediğim Gül karakterinin yanık dumansı Üzerklik vari tütsü altında ezildiği. Paçuli de hissediliyor parfümde, benim sevdiğim tarzda kullanılmış, miskli kokuyor, kuru değil gibi . Karanfil baharatı ile tütsüsü kaynaşmış olabilir.

Bu parfümü sevenler sanırım tütsü seviyorlar ve gözlerine, burunlarına batmamış, görmezden gelebilmiş olabilirler. Ben de bu doğalımsı deri kokusunda olabiliyor ve hayvansı kokularda :D .. Şu an belirtiyorum inşallah :D kokuları yazılarımda .. Sanki başka bir parfüm koklamışız gibi başka fikirleri duyunca bu parfüm ile ilgili . Denemeden kesinlikle almayın, oldukça köşeli parfüm yanık dumansı Üzerklik kokulu tütsü açısından..

@Mehmet kardeşimin, hocamın yorumunu vermeden yapamayacağım. Çok katıldığım bir yorum oldu : '''''''''''''''

Tebrikler abi, anlatım çok güzel. Bana göre noir de noir de; vanilya kullanımı parfümü yumuşatırken, POAL da destekleyen notalar daha sert maalesef. Bu da kullanılan gülü daha yoğun hale getiriyor ve kalıcılığı arttırıyor. Ama performansı ve kalıcılığı olağanüstü hale getirirken, zaten parfüme arap havası veren gül noir de noirdeki gibi modernleşme yerine tütsü ile kullanımı zorlaştırıyor. Parfümün kalitesine ve beğenen herkese saygı duymak ile birlikte, noir de noir gibi seksi bir havaya sahip olduğunu düşünmüyorum. Bana da bu tütsü ve paçuli ile kullanılan gül camideki hacı yağlarını andırıyor. Girişteki zaten sert gül ile birlikte kullanılan ağır baharatlar ( karanfil ve tarçın ) yetmezmiş gibi orta notalarındaki tütsü ve paçuli adama artık ööf dedirtiyor. Son olarak baharatlar ile kullanılan ahududu ve üzümü ben ne yazık ki alamadım. Belki de parfüm o kadar sert geldi ki bana, o güzelim meyveleri hissedemiyorum.

Eline sağlık tekrar. '''''''''''''''''''''''''''

uzerlik-Otu-Faydalari-ve-Kullanimi-375x276.jpg
zerklik otu tomurcuk ve çiçek açmış halde özerklik çiçeği 970702_14e7d3614519b3442c18...jpg
üzerklik otu çiçek halde Üzerklik çiçeği Uzerlik-Otu-Nerede-Yetisir-768x576.jpg

Mesela kimileri o dönem ne fazla ise onla ilgili hadis uydurulduğu söylenir, söyleeyn var, Allah bilir... Tamam Çörekotu çok faydalı olabilir ama ölümden başka her şeye de çare değil. Ha olabilir araştırmalarla ama Hadis olacak demiyor, çare diyor. Kansere, baş ağrısına direkt sadece kullanıyor muyuz, tabiki hayır. Ha kimileri öbür dünyada diyor ama Hadis-i Şerif öyle demiyor bence hem o dualar için denir, kabul zamanı farklı olabilir duaların kabul. Neyse teknik bir konu. KAtılmayan özelden yazabilir, eleştirilere hele böyle konularda saygımız var :) .

Bu arada kanser tedavisinde Arı propolisi(Arı antibiyotiği doğal) ile kurtulan tanıdıklarım var. Bu arada bence buna izin vermeliler ve buna uygun tadavi yöntemi seçilmeli.

kelebekli kadın eli kutu resimi ve parfüm şişesi Poal FM i-028655-m20-portrait-of-a-lady-1...jpg
Netten alıntı içerik ve parfümör ve bilgiler (İngilizce'si ile): ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Frederic Malle , gerçek bir parfüm uzmanı ve Editions de Parfums "Parfums" koleksiyonundan ödün vermeyen kokuları yaratır. Satışı, dünyanın ilk on burnu olan Malle'ye göre geliştirilen bugüne kadar 19 şaşırtıcı parfümden oluşur.

Koleksiyon, Kasım ayında , ünlü parfümeri Dominique Ropion tarafından imzalanan Portrait of the Lady adlı yeni bir sürümle genişliyor . Dominique Ropion , aşağıdaki koku koleksiyonunu oluşturdu: Vetiver Extraordinaire, Carnal Flower, Sardunya Pour Monsieur ve Une Fleur de Cassie.

Bir Bayan Portresi , 1881'den Henry James'in romanından almıştır. Parfüm, gül nota ve baharatlarla, oryantal ve şipre teması arasında, paçuli, doğal ve yoğun, orjinal kalbine hakim olan, yepyeni ve modern bir tarzda ele alınmıştır bileştirme, kompozisyon.

Bir Leydi'nin portresi , Victoria romanının, kahramanı, Isabel Archer'ın kaderi ve özgürlük arayışının modern, zarif ve sıradışı bir ifadesidir. Gizemli ve yoğun kara gül kokuyor.

Bu şehvetli modern klasiğin notaları arasında gül, ahududu, frenk üzümü, tarçın, karanfil, paçuli, sandal ağacı, tütsü, ambroksan, benzoin ve beyaz misk bulunur.

Frederic Malle Lady'nin Portresi, 50 ve 100 ml'lik şişelerde% 50'den yüksek parfüm konsantrasyonlarında mevcuttur. Bir Bayan portresi 2010 yılında başlatıldı.

Parfüm değerlendirmesi: 4.23 üzerinden 5 ile 1986 oy.

Frederic Malle is a true perfume connoisseur and creator of the Editions de Parfums niche” fragrances without compromise" collection. His line consists of 19 amazing perfumes so far, all developed by, according to the Malle, the top ten noses of the world.

The collection expands in November with a new edition named Portrait of a Lady, signed by the famous perfumer Dominique Ropion. Dominique Ropion created the following collection of fragrances: Vetiver Extraordinaire, Carnal Flower, Geranium Pour Monsieur and Une Fleur de Cassie.

Portrait of a Lady is named after the novel by Henry James from the 1881. The perfume deals with rose note and spices in a new, modern way that varies between the oriental and chypre theme with patchouli, natural and intense, dominating the heart of the composition.

Portrait of a Lady is a modern, elegant and unusual expression of the Victorian novel, its heroine, Isabel Archer, her fate and the quest for freedom. She smells of dark roses, mystical and intense.

The notes of this sensual modern classic include Turkish rose, raspberry, black currant, cinnamon, clove, patchouli, sandalwood, incense, ambroxan, benzoin and white musk.

Frederic Malle Portrait of a Lady is available in high concentration of perfume from over 50% in bottles of 50 and 100 ml. Portrait of a Lady was launched in 2010.

Perfume rating: 4.23 out of 5 with 1986 votes.
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Frederic Malle'nin kendi sitesinden açıklamalar : '''''''''''''''''''''''''''''

• 1
  • 2
  • 3
LADY PORTRESİ
Dominique Ropion tarafından

Select a Size PORTRAIT OF A LADY - 100ML Spray - $390 PORTRAIT OF A LADY - Limited Edition - 100ML Spray - $390 PORTRAIT OF A LADY - 50ML Spray - $265 PORTRAIT OF A LADY - 30ML Spray - $195 PORTRAIT OF A LADY - 3 X 10ML Travel Spray Refill - $195 PORTRAIT OF A LADY - 1 X 10ML Travel Spray Refill - $78 BİR BEDEN SEÇİN
1 2 3 4 5 6 1
SEPETE EKLE

Ücretsiz hediye paketleri ve iadeler mevcut. Parfümlerimizi deneyimlemek istiyorsanız, burada bir keşif seçimi yapmayı deneyin .
  • AÇIKLAMA
    Elegance kişileştirildi.

Parfümünü giyen kişinin portresini düşünün: sesinin sesi, bakışları, kart oynaması. Bir zamanlar zamansız ve bugün ile rezonansa giren, onun doğuştan gelen sofistike olduğunu söyleyen bir koku. İçinden yayılan, cesurca tasvir edilen çekicilik; modern zarafetin etkileyici bir tasviri.

Önceden, coşkulu bir Türk gülü - 100ml şişe başına 400 çiçek, daha az. Altında sandal ağacı ve buhur ile süslenmiş bir paçuli kalp yatağı. Karanfil, kuş üzümü ve ahududu karışımı, son karakteristik bir fırça darbesi için parfümü birbirine bağlar.

Bayan, profilde. Daha Azını Göster
  • AYRINTILAR
    Üst nota: gül
    Orta notalar: frenk üzümü; Ahududu; karanfil
    Temel notalar: paçuli; sandal ağacı; buhur

100 ml / 3,4 fl. oz
    50 ml / 1,7 fl. oz
    10 ml / 0,3 fl. oz (İkonik seyahat çantası için doldurma formatı burada ayrıca temin edilebilir ) İmzanızı

bulmanıza yardımcı olabilir miyiz İçindekiler: Alkol Denat., Koku (Parfüm), Su \ Aqua \ Eau, Alfa-İzometil İyonon, Sitronellol, Geraniol, Limonen, Cinnamal, Benzil Benzoat, Eugenol, Linalool, Sitral, Farnesol, Benzil Alkol

Lütfen içerik listelerinin zaman zaman değişebileceğini veya değişebileceğini unutmayın. Lütfen en güncel içerik listesi için aldığınız ürün paketindeki içerik listesine bakın.
Orjinal İngilizcesi :

• 1
  • 2
  • 3
PORTRAIT OF A LADY
by Dominique Ropion

Select a Size PORTRAIT OF A LADY - 100ML Spray - $390 PORTRAIT OF A LADY - Limited Edition - 100ML Spray - $390 PORTRAIT OF A LADY - 50ML Spray - $265 PORTRAIT OF A LADY - 30ML Spray - $195 PORTRAIT OF A LADY - 3 X 10ML Travel Spray Refill - $195 PORTRAIT OF A LADY - 1 X 10ML Travel Spray Refill - $78 SELECT A SIZE
1 2 3 4 5 6 1
ADD TO BAG

Complimentary gift wrapping & returns available. If you would like to experience our perfumes, try a discovery selection here.
  • DESCRIPTION
    Elegance personified.

Consider perfume a portrait of its wearer: the sound of her voice, her gaze, the way she plays cards. At once timeless and resonant with today, here is a scent that speaks of her innate sophistication. Charm that emanates from within, boldly depicted without; an expressive portrayal of modern grace.

At the fore, an exuberant dose of Turkish rose — 400 flowers per 100ml bottle, no less. Beneath, a bed of patchouli heart imbued with sandalwood and frankincense. An accord of clove, blackcurrant and raspberry binds the perfume together for a final characterful brushstroke.

Lady, in profile. View Less
  • DETAILS
    Top note: rose
    Middle notes: blackcurrant; raspberry; clove
    Base notes: patchouli; sandalwood; frankincense

100 ml / 3.4 fl. oz
    50 ml / 1.7 fl. oz
    10 ml / 0.3 fl. oz (Refill format for our iconic travel case available separately here)

Can we help you Find Your Signature?

Ingredients: Alcohol Denat., Fragrance (Parfum), Water\Aqua\Eau, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Limonene, Cinnamal, Benzyl Benzoate, Eugenol, Linalool, Citral, Farnesol, Benzyl Alcohol

Please be aware that ingredient lists may change or vary from time to time. Please refer to the ingredient list on the product package you receive for the most up to date list of ingredients.
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Tütsülü parfümleri almam diye bir şart yok ama böyle pahalı bir Gül parfümüne bu yanık Üzerklik tohumu tütsülü haliyle, bu baskınlıktaki haliyle(tütsünün) para şu an vermem. Ha çok param olur inşallah, o zaman düşünürüm :) . Tütsüyü her parfümde sevmediğimi de belirteyim. Gucci Envy for men'de naif, kibar hali ile bile bazen sevmediğim olabiliyor ama çok sevdiğim de oluyor..

Raşit Aydın hocadan alıntı (parfümün isiminin hikayesi) : '''''''''''''

1800’lü yılların sonlarında, edebiyat eleştirileri ve kısa hikayeleri ile Amerikan ve İngiliz edebiyat çevrelerinde çokça övgüler alan yazar Henry James, ilk uzun romanı “Bir Hanımefendinin Portresi” kitabıyla, önemli başarı yakalamıştı. 1881 yılında yayınlanan roman, onun edebiyat dünyasında hızla tanınmasını sağladı. Eserlerinde genellikle insan bilincini, kadınları ve kadınların iç dünyalarını işleyen Henry James’in o zaman ki popüler romanı Bir Hanımefendinin Portresi’nde Isabel Archer’ın başından geçenler anlatılıyordu.

Romanı ne yazık ki okumadım fakat göz gezdirdiğim yorumlara göre Henry James’in erken dönem başyapıtı olarak gösteriliyor Bir Hanımefendinin Portresi. Bu ünlü romanın 1996 yılında sinemaya taşındığını da belirtmek gerek. Başrolünü Nichole Kidman ve John Malkovich’in oynadığı aynı isimli film, çok büyük başarı sağlayamadı bir türlü. Romanın gerisinde kalmış sinema uyarlaması olarak düşünebiliriz beyaz perde çabasını.

Henry James’in 1881 yılında yazdığı romanı Bir Hanımefendinin Portresi, aynı isimle 2010 yılında niş parfümevi Frederic Malle’in koleksiyonundaki bir parfüme de isim babalığı yaptı. Editör Frederic Malle, ünlü burun Dominique Ropion ile işbirliği yaparak Portrait of a Lady’i meydana getirdi. İlginç ismi ve kadınlara yaptığı gönderme ile bir anda niş parfüm sektöründe gözlerin bu parfüme çevrildiğini anlamak zor değil.

''''''''''''''''''
DSC_0407.JPG

Üstteki resimi ben çektim ve el ve beden ben Maşallah :) .

İyi, güzel parfümler, kokular arkadaşlar :) .

Son düzenleme: