Pure Poison - Christian Dior - for women / kadın için - 2004

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
christian-dior-pure-poison-for women manken siyah taşlı gerdanlık afiş.jpg
Pure Poison Christian Dior for women / kadın için - 2004
Yukarıda resimde tek göz kapalı.. Acaba illüminati (illüminati şeytan örgütü de denebilir çünkü şeytan sembolleride kullanıyorlar ve kimi taptığını söylüyor ama resmi bir örgüt değil , Zaten kim derki resmi olarak şeytana tapıyoruz diye yani çok az kişi var ve bunu açıklayan.. İlerde de inşallah az olur. Aslında kimi kötü yolda ve sen puştluk yapıyosun dersen guru yapar ama yaptığı puştluğa bakmaz.. :D.. ) örgütü ile alakalı mı sizin takdirinize bırakıyorum :) . Öyle bir akım var, you tube da videolar var( tabi yanlış kişileri kötüledikleri de oluyor ve başka konularda da mesela Okan Bayülgen...) ve siteler.. Tabi her tek gözlü resim o değil ama ünlülükle ilgili olunca bir soru işareti akılda oluyor.. Hayırlısı :)..

Bu arada manken erkek mi yoksa bayan mı arada tiplerden benim bakış açımdan..

Pure Poison Christian Dior for women kutu şişe 2.jpg
Pure Poison Christian Dior for women inci kolye kutu şişe çiçek.JPG

Şişe rengi üstteki gibi gerçekte de. Sedefimsi, incimsi...

Parfüm ilk sıktığımda çok yoğun değildi. Vanilya bekliyordum ama içerikte yok zaten açıklanan içeriktede yok.. Peki neden ebkliyorrdum çünkü bu flanker da benziyor olabilirim diye düşündüm ilk çıkan atasına, abisine :).. Bu arada eski formulasyonunu yani vintage modelini çok beğeniyorlar koyuluk olarak. 12 saat sonra çekilir hal aldığını söyleyen bile var kuvvet olarak, düşünün yani.

Parfüm içeriği çok hoş görünüyor.. Beyaz çiçekler ve bol bol turunçgiller :)..

Eski formulasyonda 12 saat sonra geçtiğiniz yer bile kokuyormuş. İçerik kalitesi de daha iyi deniyor eski formulasyonun.. Daha az sabunsu..

Video ilginç, etkisinde kalabilirsiniz.. Siyah panter acaba koyu parfümleri sevmeyenler için, koyu parfümlere karşı kabusu olanlar için mi seçilmiş diye aklıma geldi..

Birde şu daha sade, safi video var :

Ben şimdi yeni formulasyonu anlatacağım, 2015. Çok yoğun olması hoşuma giderdi ama yasemin pahalı parfüm notalarından . Doğalı yani tabiki.. Çok pahalı olduğu için çok koyamıyorlardır diye düşünüyorum yani fiyatı değiştirir.. İlerde tarımı artar bilemem :)..

Parfüm koku notaları olarak , beyaz çiçeksi olarak adlandırılmış, onun yarı kuvvetinden az ve azalarak naranciye, odunsu, hayvansal, tatlı koku notaları olarak tespit edilmiş..

1-1.5 saat sonra yasemin azaldı gibi ve gardenya sahnede yaseminin yanında ve diğer koku notalarının. Beyaz çiçek parfümü gibi ama öyle çok cıvıl cıvıl değil, fireş değil, ağırımsı beyaz çiçekli koku ama kimine çok cıvıl cıvıl gelebilir :)....

Parfümü ilk sıktığınızda evet yasemin kokusu demeyebilirsiniz, o tatlı-bayık, tatlı yasemin yok bence fazla. Tatlı-bayık dedim yani öyle kötü bayık değil. Yasemin çiçeğinin kokusu ağırdır ve kimini bayabilir bu açıdan dedim . Ben seviyorum yasemin çiçeğini ve kokusunu ama parfüm olarak her yaseminli kokuyu sevmem..

3 saat sonra yasemin ve beyaz çiçekler kokuyor ama sılaj tene yakınlaşmaya başlıyor.. Fakat şunu söyleyeyim, 6 saat sonra tene yakınımsı da olsa bir kokusu var güzelce. Bu güzel bir şey.

4-5 saat sonra tene yakın hala kokuyor. Performansı dediğim gibi düşük bence.. Yaseminli kokunun şu an pahalı olmasından olmuş sanırım performans düşüklüğü dediğim gibi. Parfüm yaratıcısı ön planda yasemin de olsun diye böyle olmuş .

6 saatte bile belli doz olsa bir koku var. Bu performansı için dediğim gibi güzel bir şey..

Dior pure elixir modelinde ek koku notalarından vanilya var.

Parfümün şişesi çok güzel bu arada yukarıda da dediğim gibi, sedef ve inci gibi..

Parfümü ilk Boyner grup, Boyner'de denedim, dışarıda test ettiriyorlardı.. Teşekkürler :)..

Bu Parfüm ile ilgili ''Erkan Ağa'nın'' bir yorumu : '' Benim esim de kullaniyor cok eskiden mostim.biberimsi bir his var bu parfumde. Hosuma gitmiyor bu durum. ''

Bu arada şişe rengi elma şeklinde aslında ve Pure Poison saf zehir hele ''Poison'' Zehir, Hz.Adem'in yasak meyveyi yeemsi ile alakalı. Hristiyan inancında yılan ile girdiği söyleniyor şeytanın yani Yılanı kullanmış. Sanırım onlarda ve İsrailiyat kaynaklarında yılanın ayakları varmış önce ve bu olay sonrası alınmış ceza olarak. Bu görüşlerin kimi İslama da geçmiş aam sanırım kimi uydurma, Allah bilir. Kesin konuşmayayım. Fakat böyle durumalr çok görünen bir durum diyeyim.. Kuran değişmediği için onu terk etmez ve uydurma hikaye ve kimi uydurma Hz.Muhammed hadis-i şeriflerine hakem yaparsak, büyük tehlikeden korunmuş oluruz inşallah, Yaşar Nuri Öztürk büyük hocanın da dediği gibi, Allah rahmet eylesin inşallah :)..

Fragrantica.com içerik yazısı ve Tablo : ''

Pure Poison(Saf Zehir) yeni Dior'un zehiridir; sizi büyülüyor ve sizi cesur bir güçle dolduruyor. Adı kokuyu yansıtıyor. Pure Poion (Saf Zehir) , üç parfümeri, üç burun, üç ruh tarafından yaratılmıştır, bu yüzden bu kolektif ürün karmaşık kompozisyon ve inanılmaz bir uyum ile sevindiricidir (3 kişi olunca çok iiy olacak diye bir şart yok benim görüşüm :) )..

Başlangıçta bergamot ve Yasemin'in taze notalarıyla çekiniyorsunuz, daha sonra beyaz çiçekler erotik ve sarhoş oluyor; tabandaki sandal ağacı ve kehribar derinliği veriyor.

Pure Poison(Saf Zehir) 2004'te yapıldı. Yaratanlar Carlos Benaim , Dominique Ropion ve Olivier Polge .

Parfüm derecesi: 5,502 oy ile 5 üzerinden 3.82 .
Christian Dior - Pure Poison for women 2004 üye oy içerik tablosu sılaj ömür etki 2017.jpg
Christian Dior - Pure Poison for women 2004 üye oy içerik tablosu kokular 2017.jpg

2543 Yasemin ( Jasmine ) , 1894 Gardenya ( Gardenia ) , 1889 Portakal çiçeği ( Orange blossom ) , 1082 Sandal odunu ( Sandalwood ) , 828 Portakal ( Orange ) , 794 Beyaz kehribar. Beyaz Amber??? ( White amber ) , 762 Bergamut ( Bergamot ) , 710 Sedir ( Cedar ) , 635 Sicilya mandalina ( Sicilian mandarin ) .
Pure Poison Christian Dior for women kutu şişe.jpg

İyi okumalar, forumlar, kokular, parfümler, günler arkadaşlar :)..

Son düzenleme: