Ruh - Pekji - for women and men / kadınlar ve erkekler için- (2015) (+10)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ruh Pekji for women and men şişe 375x500.39821.jpg

Pekji image578.jpg

Ruh Pekji for women and men 4 ürün kutu cuir6 odoon eaumer o.41690.jpg
Ruh - Pekji - for women and men / kadınlar ve erkekler için- (2015)

Parfüm 10 puanı hakediyor bence.. Kimi için 7 ile +10 arasında bir puana sahip olabilir ..

Tatlımsı başladı, kısmen meyveli, biraz üstü ferah kokulu. Neden kimi hocalarımızın aradığı, kiminin ısrarla aradığı bir parfüm anlıyorum. Kokladıkça kokluyorum bu parfümü. Koku notaları öyle harman olmuş ki ne kullanılmış anlamak zor. Ama sonra kokular açıldıkça her parfüm gibi koku notaları belli olmaya başlıyabiliyor hele de doğalsa. Hafif veya üstü, dediğim gibi meyvemsi koku var parfümde tatlımsı ki çok severim doğal meyveli kokuları.. Tende gülü algılar gibi oldum ama 1 saati geçti kıyafette tam algılayamadım.. Parfüm de en çok safranı algıladım ve yumuşak lavanta kokulu Nutmeg'i..

Nutmeg lavantanın yumuşağı bir parfüm notası.. Parfümde kullanılmış.. Daha sıcaktır Nutmeg(KüçükHindistanCevizi), ve sonra odunsuluk da başlar..

Oldukça ileride kıyafette ve tende mesela 3-4 saat sonra gülsü koku hissettim.. Parfüm sanki Öd-Gül parfümü gibi kokuyor şu an.. Açıklanan içerikte ud yok bu arada diyelim.. Evet oldukça belirgin ud-gül parfümü oldu koku.. Doğal bir parfüm.. Basenotes'da en iyi 500 parfümde 400 küsürüncü sırada yeralmış (451.)ve Luca Turin en sevdiğim parfüm demiş 2015 yılında çıkan seride ve 4 yıldız vermiş.. Pekji iyi tanıdıkları var sanırım veya şanslı ki Luca Turin'in karşılaşacağı çok parfüm var ve bunlar arasına girmek oldukça zor.. Bilinen 50 bin parfüm var ve kimbilir kaç tane parfüm yaratılıp tanınmadan yok oluyor, rafa kalkıyor veya tozlu tarih sayfasında kalıyor, raflarda kalıyor..

Ben ud-gül kokusu alınca özellikle nete baktım ve benle aynı görüşleri gördüm :) ..

Bendeki sample şişelerde parfüm uçmuş ama kalmış genede eh işte yeterlice.. Yarın resim çekip koyabilirim ve üstte verdim resim yani 5 adet sample resimi var.. Odoon, odun demek ve kimileri Amouage Jubilation'a benzetmiş (Pekji Odoon Basenotes en iyi modern 500 parfüm anketinde 443.olmuş. Yeni bir marka için çok iyi çünkü tanıyanı azdır ve iyi oy almış onlardan görünüyor ) . Ruh bildiğimiz Allah'tan taşıdığımız insan içindeki sanırım kalp, nefs ve beyinden oluşan, bir kutsal varlık.. Türkçe isimler için Pekji'ye birkez de ben teşekkür ederim :) ..

Cuir6 konusunu yazarız.. CDG 2 Man tarzı bir şey, onun daha canlısı diyebilirim.. Lavanta, sentetik deri kokusu kısaca .. Kapaktan öyle bir kokuyorki sanki içinde canlı deri dışarı çıkmaya çalışıyor, selamlar veriyor, neşe içinde.. Kabına sığmayan parfümlerden.. Yıllar geçti hala kokuyor kapaktan sample şişesi her ne kadar çoğu uçsada parfümün ..

Netten alıntı parfümör notu ve bilgiler, parfümör : '''''''''''

" Ruh sabahları ofisimin kokusunu yeniden canlandırıyor. Ahşap kapılara girerken, taze demlenmiş Arap kahvesi (gahwa) kokusuyla birlikte bir araya getirilmiş olan eşlik eden sütlü çay (karak) ile karşılaşıyorum. kakule ve safran ayrı fizziness dolu uzun zamandır. o temelde o önce olmasaydı olduğu bir yerde baş aralıklı vardı nasıl huşu içinde tam anlamıyla oldu. rUH (Arapça ruh) kesinlikle yaşam ve ihtişamı ile patlama Daha önce hiç böyle bir şey koklamadım. " - parfümcüden bir not.

Ruh by Pekji , kadınlar ve erkekler için oryantal bir parfüm. Bu yeni bir koku. Ruh2015 yılında başlatıldı. Bu kokunun ardındaki burun Ömer İpekçi . Üst nota safrandır; orta notalar gül ve kakule; Temel notalar kahve ve odunsu notalardır.

Parfüm değerlendirmesi: 4.69 üzerinden 5 ile 17 oy.
''''''''''''''''''''''''''''''''

Netten bir platformdan alıntı yorumlar : ''''''''''''''''''
Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji
Previous TopicNext Topic

view-classic.gif
Klasik Liste Çizikli

39 mesajlar
gear.png
Seçenekler
more.png

12
kkavuk
Cevap | Çizikli | Daha Fazla
more.png

arrow.png
Mar 25, 2015; 10:28amTürkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

395 gönderiler
Dün Vedat Ozan Facebook üzerinden paylaşmış. Yeni bir Türk niş pArfüm markası. Parfümörü de Ömer İpekçi. Nette bakındım biraz ama fazla birşey bulamadım. Şimdilik 5 tane parfüm görünüyor. Ruh, odoon, eaumer, cuir6 ve holyshit. Websitesi İngilizce ve fazla bir bilgi yok. Satışları da sanırım sadece paypalla Yapılıyor. Vedat beyin dediğine göre, hepsinde içerik bol, malzeme kalitesi üst Düzey. 30 mllik fiyatlarıda 105-125 dolar Arasında Değişiyor. Bu arada, cuir6 idi sanırım, oldukça Hayvansal olduğunu belirtmiş Vedat bey. Extrait olabileceğini düşünüyorum. Neyse benden bu kadar.
Eğer herhangi bir bilgi Yanlışı varsa düzeltin lütfen arkadaşlar.
matrai
more.png

Mar 25, 2015; 10:33amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

3594 gönderiler
Türk markalarının parfüm sektöründe olması çoğalması çok güzel bir durum. Ama benim dikkatimi bir şey çekiyor neden illa ingilizce isim kullanıyoruz veya kullanmaya çalışıyoruz.
www.parfumhobisi.com
kkavuk
more.png

Mar 25, 2015; 10:55amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

395 gönderiler
Üstat ruh, odun, ömer. Daha ne kadar Türkçe olsun ki
smiley_happy.gif
şaka bir yana, Yurtdışına açılmakla ilgili bir strateji olsa gerek.
Ancak asıl sebep Türkçe'yi bir dünya dili yapamamamızdır.
matrai
more.png

Mar 25, 2015; 11:54amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

3594 gönderiler
işte sorun Direkt olarak yazılmaması ingilizceye yakınlaştırılması İngilizce özentimiz nereye varacak böyle
www.parfumhobisi.com
equipa suena
more.png

Mar 25, 2015; 1:55pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

279 gönderiler
Cevap olarak bu gönderi By kkavuk
Ömer abi aslında bizlere uzak bir kişi değil. Parfüm forumları aleminden birisi olması da ayrıca gurur verici. Epeydir uğraş veriyordu, inşallah her şey istediği gibi olur ..
jojobaba
more.png

Nis 19, 2015; 5:50pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

24 gönderiler
Odoon , jubilation in birebir benzeri... Holyshit in ise holy tarafini bilmem ama shit tarafi bariz kokunun icinde... Kirli koku diye biraz abartmis ... Ruh ise deri gul karisimi sonrasindada gul kokup mancera oud gold kokuyor...

insensıble
more.png

Nis 19, 2015; 10:16pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

576 gönderiler
jojobaba yazdı​
Odoon , jubilation in birebir benzeri... Holyshit in ise holy tarafini bilmem ama shit tarafi bariz kokunun icinde... Kirli koku diye biraz abartmis ... Ruh ise deri gul karisimi sonrasindada gul kokup mancera oud gold kokuyor...​
Yorum süper:)
Tekkenzaibatsu
more.png

Nis 21, 2015; 9:16amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

323 gönderiler
Cevap olarak bu gönderi By equipa suena
Bizim bacanak amca mı ?

ibrhm
more.png

Eyl 11, 2015; 7:38amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

1238 gönderiler
Ruh, basenotes'un 500 modern koku sıralamasında 451. sırayı kapmış, Odoon ise 443. sırada.
anim_drunk.gif

http://www.basenotes.net/ID26145885.html

http://www.basenotes.net/ID26145884.html
Umut Kurtoğlu
more.png

Eyl 12, 2015; 10:48amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

9033 gönderiler
Şşşş..Ses etme hocam.. Bazı şeylerin kıymeti bilinmez:)
Güncel Sonbahar/Kış top 10:
1- Tauer LDDM/O'driu Peety 2- Amouage Jubilation XXV/TF Tobacco Vanille 3- Masque Milano Russian Tea/Mfk Apls 4- Serge Lutens Fille En Aiguilles/Ambre Sultan 5- Jovoy Private Label/Oliver Co. Vetiverus 6- FM Musc Ravageur/IA Cape Heartache 7- Mona Di Orio Vanille/PDE Ambre Russe 8- TF Tuscan Leather/Papillon Anubis 9- Chanel Coromandel/Zegna Javanese Patchouli 10- Tiziana Terenzi Laudano Nero / House Of Cherrybomb Tobacco Cognac

Güncel Gardrobum İçin; güncel 08.01.2017
Fragrantica: Umut Kurtoğlu

http://www.fragrantica.com/member/932632/
Optuna
more.png

Eki 02, 2015; 10:10amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

1021 gönderiler
Bu konu güncellendi de Mayıs 14, 2016; 4:19pm.
Fikir vermesi acisindan kısaca yorumlayacak olursak;

Holyshit: Ciddi anlamda korkunc olabilecek bir koku. İşyerimde deneyip bir an panik olup bileklerimi yıkadım. Olumsuz seyler yazip emege saygısızlık etmek istemem fakat sürrealist bir calisma oldugu bariz. Bi ara shit kısmından inanilmaz suphelendigimi belirtmek isterim. Bu kokuya bir renk verecek olsak kahverengi diyebiliriz.

Koku: 3/10
Kalicilik: 8/10
Farkedilirlik: 8/10

Odoon: Serinin en başarılu kokusu oldugunu dusunuyorum. Çok yogun ama geniz yakmayan, hafif tatli bir odun. Kalıcılık müthiş olmasa da kaliteli bir calisma oldugunu ilk nefeste anlayabiliyorsunuz. Bu kokuya renk verecek olsak, turuncu üzerine sari lekeler diyebiliriz.

Koku: 8,5/10
Kalicilik: 7,5/10
Farkedilirlik: 7,5/10

Cuir6: Açıkcasi Holyshit kadar olmasa da bu da inanilmaz riskli bir koku. Hayvansallık derinin onune gecmis kanaatimce. Kalıcılık konusunda performansı en dusuk koku oldu bu serinin içinde tabiki spesifik durumlar yuzunden degisiklik gostermis olabilir. Bu kokuya renk verecek olursak, kahverengi üzerine siyah lekeler diyebiliriz.

Koku: 4/10
Kalicilik: 7/10
Farkedilirlik: 7/10

Ruh: Serinin Odoon'dan sonra en begendigim kokusu. Gül kokusu direkt. Ama orjinal bir yorum oldugunu dusunuyorum. Bu ulkede olmasa ya da haci yagi kulturunun olmadıgı bir ulkede olsa cok daha basarili bulunacagina eminim. Feminenlik akmıyor kokudan ama maskulen de degil. Gül kokuları erkek için riskli olabilir bu dengeyi yakaladıgını dusunuyorum eser sahibinin. Bu kokuya renk verecek olursak, ruj pembe diyebiliriz.

EDIT: Ruh , Bond Ambere Cok yakin bir hal alıyor yarım saat içerisinde. Bond Amber'in Isparta Güllü'sü diyebilirim.

Koku: 8/10
Kalicilik: 7/10
Farkedilirlik: 7,5/10

Eaumer: Bu koku serinin en risksiz, kalicilik konusunda en basarili kokusu kanaatimce. Limon deposunun kapagı acilmis ve uzun zamandır bekletilen limonların rayhası yuzunuze carpar gibi denilebilir. Bunun yanında cok olmasa da akuatik bir yanı da var. En guzel tarafı benim gibi hassas burunlar icin ki bir cok citrus koku genzimi yakar, bu kokuda oyle bir durum olmadi. Ferah ama hafif karanlik bir yanı da mevcut. Bu kokuya renk verecek olursak, sarı üzerine mavi lekeler diyebiliriz.

Koku: 8/10
Kalicilik: 8,5/10
Farkedilirlik: 8/10

Uzun sure deneme sansim olmadi eger fikirlerim degisirse mutlaka bu mesajı guncellerim cunku daha once begenmedigim bir cok parfume asik oldugum dogrudur.

Private Label - Ursa

vesna
more.png

Eki 02, 2015; 10:20amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

950 gönderiler
Rengarenk yorumlariniz icin tesekkurler..
felix
more.png

Eki 04, 2015; 12:22pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

3173 gönderiler
image578.jpg

5 parfümü'de kısa süreli deneyimledim.Öncelikle Ruh çok hoş ve güzel bir gül parfümü.Uzun kullanımlarda kesinlikle sıkmayacak bir parfüm.
Eaumer beğendiğim diğer parfümü oldu.

Geri kalan 3 parfüm şahsen bana ağır gelen,ancak kalite hissiyatı veren parfümler.
Tabi net konuşmak için erken.Daha uzun süreli denemek lazım.

Bu arada Ömer bey'e bu başarılı ve kaliteli seri için tebrikte bulunmak istiyorum.Ciddi anlamda ellerine kollarına sağlık.

Umut Kurtoğlu
more.png

Eki 05, 2015; 1:06pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

9033 gönderiler
Ben de istedim bakalım sampleları.. Cuir6 yı odoon ve ruhu seveceğim eaumeri akuatik bulup çok benzer çeşitleri olduğunu farkedeceğim gibi geliyor..Holyshit hayırlısı diyelim:)
1- Tauer LDDM/O'driu Peety 2- Amouage Jubilation XXV/TF Tobacco Vanille 3- Masque Milano Russian Tea/Mfk Apls 4- Serge Lutens Fille En Aiguilles/Ambre Sultan 5- Jovoy Private Label/Oliver Co. Vetiverus 6- FM Musc Ravageur/IA Cape Heartache 7- Mona Di Orio Vanille/PDE Ambre Russe 8- TF Tuscan Leather/Papillon Anubis 9- Chanel Coromandel/Zegna Javanese Patchouli 10- Tiziana Terenzi Laudano Nero / House Of Cherrybomb Tobacco Cognac

cantona8
more.png

Eki 06, 2015; 9:37amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

İÇERİK SİLİNDİ
Yazar bu mesajı sildi.
Umut Kurtoğlu
more.png

Eki 06, 2015; 9:44amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

9033 gönderiler
ağzına sağlık hocam:)) Sabah sabah pekjiyle mi güne başladın:)

cantona8
more.png

Eki 06, 2015; 10:29amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

İÇERİK SİLİNDİ
Yazar bu mesajı sildi.
Medea LoveGergedan
more.png

Mayıs 14, 2016; 11:56amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

1205 gönderiler
Luca Turin, 5 parfüm içinde favorisinin RUH olduğunu söyleyip 4 yıldızı çakmış
Umut Kurtoğlu
more.png

Mayıs 14, 2016; 9:45pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

9033 gönderiler
Holy shit hayvansal dersiniz.. cuir6 5x daha hayvansal.. amann ne pis deri o öyle:)

Can'a not: Holy Shit ben sevdim desem yeridir
smiley_blush.gif

Ayrıca Eumer Acqua di Sale,Sel Marin liginde bence.. Baya güzel.. Hatta nişhane Bosphoruz'u da seviyorum. Hatta bu kategoriyi seviyorum:)

Umut Kurtoğlu
more.png

Tem 13, 2016; 9:50amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

9033 gönderiler
Daha yeni fragranticaya girdi.. Yazık yani.. Binlercesinden daha iyi işler olduğu kesin bu küçük koleksiyonun..

matrai
more.png

Tem 13, 2016; 10:02amRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

3594 gönderiler
Ben şu ana kadar 3 parfümünü aldım Ruh, Odoon ve Eaumer bu 3 ünden favorim kesinlikle Ruh ama diğerleride gerçekten çok üst düzey çalışmalar. Holyyshit ve cuir de listemde birde yanlış hatırlamıyorsam seriye 2 parfüm daha ekleyecekmiş Ömer bey bakalım onlar nasıl çalışmalar olacak dörtgözle bekliyoruz
www.parfumhobisi.com
cantona8
more.png

Tem 13, 2016; 12:41pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

İÇERİK SİLİNDİ
Yazar bu mesajı sildi.
B.taylan
more.png

Tem 13, 2016; 3:37pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

650 gönderiler
nerden alabiliriz acaba?
cantona8
more.png

Tem 13, 2016; 3:40pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

İÇERİK SİLİNDİ
Yazar bu mesajı sildi.
B.taylan
more.png

Tem 13, 2016; 3:41pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

650 gönderiler
cantona8 yazdı​
Bildigim kadariyla sadece kendi sitesinden..​
Şimdi baktım ama sitesinden bişey anlamadım!!!
matrai
more.png

Tem 13, 2016; 4:50pmRe: Türkiye'den yeni bir niş parfüm: Pekji

3594 gönderiler
Bülent hocam mail adresi var sitesinde ordan irtibata geç istersen. Biraz geç dönüyor ama maillere ama mutlaka cevaplar. Ordan hesap bilgilerini alıp yolluyorsun bu kadar
'''''''''''''''''''''''

İyi parfümler, kokular arkadaşlar, selametle :) ..

Son düzenleme: