Safran : Crocus sativus

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bilindiği gibi oldukça düşük hasat veriminden dolayı dünyanın en pahalı baharatları arasında gösterilmiştir.kıymetli bir notadır Parfüm sektöründe genellikle üst veya taban notalarda kullanılır . Kuru Samanımsı, derin baharat , buruk karakteri ile eşsiz nüaslara sahiptir .
indir.jpeg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Safran diyince benim aklıma MFK Oud gelir. Ismi kesinlikle MFK Saffron olmalıymış. Biraz tatlı, uniseks kullanımı benim icin.en iyisi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asaq Royal Safran denemelisin. Ben de var bir buluşmamızda hatırlat getireyim.. Acıbiber gibi baharatlı ama tatlılık önplanda.. Enteresans bir koku..

@Premiumperfume Mutlu hocam bendeki safran kırmızımsı.. Eterik mi bendeki? Koyu kıvamlı ki eteriği de kıvamlı galiba..

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Asaq Royal Safran denemelisin. Ben de var bir buluşmamızda hatırlat getireyim.. Acıbiber gibi baharatlı ama tatlılık önplanda.. Enteresans bir koku..

@Premiumperfume Mutlu hocam bendeki safran kırmızımsı.. Eterik mi bendeki? Koyu kıvamlı ki eteriği de kıvamlı galiba..
Elbette Baykal bey ancak safran çiçekleri ile birlikte distile edilir. şayet sadece baharatta kullanılan ucundaki kırmızı bölge distile edilseydi tahminime göre gram fiyatı bir kaç bin dolar ile ifade edilirdi . Yani hem çiçek yaprakrı hem ucundaki baharat kısmı ile birlikte distile ediliyor

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Elbette Baykal bey ancak safran çiçekleri ile birlikte distile edilir. şayet sadece baharatta kullanılan ucundaki kırmızı bölge distile edilseydi tahminime göre gram fiyatı bir kaç bin dolar ile ifade edilirdi . Yani hem çiçek yaprakrı hem ucundaki baharat kısmı ile birlikte distile ediliyor
Aynen bunu konuşmuştuk.. Derin mevzu.. Araştırmalarını esirgeme sen de inşallah :).. Bendeki Asaq Royal Safranı merak ediyorum. Kokusu kuvvetli sayılır

Meursault

TürkParfüm Üyesi

Denerim abi. Bakalım bu ay sonunda yanına uğrayabilirim:).

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kosovic

TürkParfüm Üyesi
Elinize sağlık Hocam. Benim için safran'a en iyi örnek MFK Baccarat Rouge. Bazı yerlerde gerçek safranın kullanımının yasak olduğunu gördüm. Doğruluğu nedir hocam bilginizvarmı acaba