Sartorial - Penhaligon's - for men / erkekler için - 2010 - (-2)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sartorial Penhaligon`s for men iğne amblemi yakından iplik.jpg

Sartorial Penhaligon`s for men kutu şişe.jpg
Penhaligon`s Sartorial for men - 2010 - erkekler için

Brut 'e benzetilmesi hem haklı hem haksız. Son sürümlerden yassı şişe brut'den iyi olabilir ama şu an satılan madalyonlu unilever hollanda yapım brut 100 ml bile 10 üzerinden 10 çeker sartorial'e.

Kör alış, hiç bir parfümde bence yapmamak lazım, hele ki Sartorial 'da hiç . Ben 3 şişe alırdım param olsa ve biri yurtdışına çıksa bu Penhaligons Sartorial'dan, eğer denilenlere inanıp uysaydım. Tabi zevk meselesi..

Tende sentetiklik daha belli. Giysi üzerinde eh işte idare eder bir tarzı var. Doğal meşe yosunu beklemeyin derim. Yarın bir daha deneyeceğim bu parfümü inşallah..

Doğal koku belki anason, o da yoğun değil ve lavantada yoğun değil maalesef.

Zor bir koku anlatım için çünkü doğal kokular yanıltıp, bütüne iyi dedirtebilir. Tekrar yazayım, eski brut'le alakası olmadığı gibi, yeni Madalyonlu brut'le de alakası pek yok. Sadece yassı şişe unilever brut'ten iyi olabilir koku ömrü olarak ve koku benzerliği olarak benzer ikiside hele ileriki evrelerde.

Vintage brut 'e göre Penhaligon's Sartorial, kalıbının parfümü değil.

Bu arada kuskus çiçeğine(Cyclamen) benzer koku var içeriğinde açıklandığı gibi ki sentetiktir büyük ihtimal. Bu arada kuskus denmesinin sebebi, çiçeği ele değdirip çırptığınızda polenlerini dökmesi kusar gibi zaten başı da aşağıya bakıyor, ağzı yani
clear.png
clear.png
clear.png
.

Kıyafette 7 saat fena değil performans. Cilttede uzun gidiyor.

Netten içerik ve tablo.. İçeriği yazana kadar anam ağladı denecek cinsten Allah korusun :D dilerim :) .. :

Penhaligon , 2010 sonbaharında , Sartorial adlı erkekler için yeni bir parfüm başlattı . Yaratılışına ilham kaynağı, Saville Row'un ısmarlama uyarlaması Norton & Son'ın atölyesiydi. Fougere ailesinin bu karmaşık kokusu, parfümcü Bertrand Duchaufour tarafından yaratıldı .

Sartorial Notlar: aldehitler, ozonik etki, metalik etki, menekşe yaprağı, neroli, kakule, karabiber, taze zencefil, balmumu, siklamen, ıhlamur çiçeği, lavanta, deri, gurjum ahşabı, paçuli, mür, sedir ağacı, tonka fasulyesi, oakmoslar, beyaz misk, bal etkisi, eski ahşap etkisi, vanilya, kehribar

Parfüm değerlendirmesi: 4.17 üzerinden 5 ile 745 oy.

Sartorial Penhaligon`s for men içerik üye oy sılaj ömür tablo.jpg

158 Lavanta ( Lavender ) , 157 Metalik notalar ( Metallic notes ) , 134 Balmumu ( Beeswax ) , 80 Aldehitler ( aldehydes ) , 79 Deri ( Leather ) , 76 Meşe yosunu ( Oakmoss ) , 72 Odunsu notalar ( Woody notes ) , 67 Bal ( Honey ) , 52 Kakule ( Cardamon ) , 51 Ihlamur, (ıhlamur çiçeği ) ( Lime (( Linden blassom )) ) , 48 Kehribar ( Amber ) , 44 Su notaları ( Water notes ) , 44 Zencefil ( Ginger ) , 44 Karabiber ( Black pepper ) , 40 Beyaz misk ( White musk ) , 38 Mür ( Myrrh ) , 38 Tonka fasülyesi ( Tonka bean ) , 38 Sedir ( Cedar ) , 37 Portakal çiçeği esansı ( Neroli ) , 32 Vanilya ( Vanille ) , 32 Silhat, paçuli ( Patchouli ) , 30 Menekşe yaprağı ( Violet leaf ) , 30 Kuskus, Tavşan kulağı, sıklamen, siklamen ( Cyclamen ) , 26 Gurjun balsam.
'''''''''''''''''''''''''''

la_barbe_au_poil__selon_penhaligon___s_891_north_499x_white.jpg

Resimdeki gibi deri kaplı gözlük çerçeveelri, güneş gözlükleri de ayrı güzeldi 1990'lar :D :) ..​

Penhaligon's hikayesini konusuna yazalım okuyabilirsiniz.. İlk parfümü Türk hamamından gelen kokular üzerine tasarlanmış :) .. Hammam Bouquet parfümün isimi (Hamam Buketi)..

-10 ile +10 arasında -2(eksi iki) veriyorum parfüme. Kimi +10'da verebilir zevk meselesi.. Saygımız var sonuçta :) ..

Selametle :) ..