Satış Kuralları..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kokuoku

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Selamlar, Merhabalar, Arkadaşlar :).. Şu an bu mesaj yoruma kapattık mesaj yazma olarak ama özelden bizlerle iletişim kurabilirsiniz, maksat hayırlı bir ortam yaratmak neden ortak olmayasınız :)..

Bu kısım forum işinin en zor kısımlarından biri arkadaşlar, sizlerde forum üyeliği deneyimleri olanlar bunu az çok bilirler. Amacımız huzurlu yönetim, ortam olduğunu söylemiştik ve bunun için belki yanlış karar aldığımız anlar da olabilir veya çok yanlış demeyelim de pek gerekli olmayan kararlar aldığımız da olabilir. Sizden isteğimiz bize hoşgörünüz ve iyi niyetimizi bilmeniz, güveninizi kaybetmemeniz. Bizi dediğimiz gibi özelden de eleştirebilirsiniz..

Şu an için kimi kuralları koymalıyız. Kurallar sorunlar, açıklar ortaya çıktıkça değişiklik gösterebilir, eklenebilir.

1-Forum üyeleri kuralları kabul etmiş sayılırlar.. Satışlardan, alımlardan siz sorumlusunuz, Forum sorumlu olmayacaktır. Forum sadece yanlış beyan edilmiş ilanlara, ikili anlaşmazlıkların bozulmasına müdahale edebilir..

2-Aranan parfümler kısımı dahil satış yapacak kişiler, 2 aylık döneme kısmen yayılmış 100 mesaj hakkına ulaşmaları lazımdır. Bu süre ve sayı ilerde uzatılabilir.. Aranan parfümlere, aradığınız mesajı yazmak için şu an mesaj sınırı bulunmuyor arkadaşlar..

3-Bozuk, arızalı parfüm satışı yasaktır. Ama mesela şişenin spreyi bozulmuş, arızalı ve bu beyan edilirse satış mümkündür. Ve Vintage parfümler de bu bilinen bir olaydır bozulmalar, bu da göz önüne alınıp alınmalıdır ve önceden satan kişi belirtilmelidir.. Tester satışı, sahte parfüm satışı kesinlikle yasaktır.

4-Yönetim ekibi satış şartlarını taşısa dahi söz konusu üyemize, daha önceki forum geçmişlerini de göz önüne alarak satış imkani vermeme hakkını saklı tutar.

5-Arkadaşlar tüm satılık dekant ve satılık şişeli parfümler tek listede olacak. Bu da Satılık parfümler kısımı olacak hem dekant hem şişeli parfüm satılıyorsa.. Bu herkes için kolaylık olur düşüncesindeyiz ki kuralların sebeplerinden biri de budur :).. Bu arada aradığınız parfüm ve diğer satış ilanlarınızda satılan ürünler silmemeli. En alta veya istediğiniz şekilde ''satıldı'' gibi yazarak muhafaza edelim. Hem satıldığında parfüm neymiş niye merak etmesin kişiler yorumlara bakarak..

Arkadaşlar özelden yaptığınız parfüm satışlarından sorumlu değiliz dediğimiz gibi. Piyasa sahte parfüm kaynıyor lütfen çok dikkatli olun. Bu arada tek başlık kuralı üzerine fikirler düşünüyoruz, yakında bu maddeyi ekleyebiliriz..

İyi kokular, iyi parfüm alışverişleri, iyi günler dileriz :)..
 
Son düzenleme:

kokuoku

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Üyelere satış, alım yaparken dikkat edilecek konular, tavsiyeler. Mutlaka okuyun

Üyelere satış, alım yaparken dikkat edilecek konular, tavsiyeler. Mutlaka okuyun

Üstteki konuyu da okuyun lütfen :) . Bilinmeyen kişilerden dekant hazırlamadan önce paranızı isteyin ve splitlerde yeni katılan, daha önceden splitinize girmeyenlerden, önceden ödeme isteyin ki bu başka yerlerde de yapılıyor.. Bu tavsiyedir arkadaşlar..
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

kokuoku

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar şu an kutulu için izin isteniyordu ama yazmamıştık bu kuralı ama şu an bu kural yok. Bunu herhangi biri için koymadık veya kaldırmadık çünkü zaten izin alındığı takdirde zaten kutusuz parfüm konabiliyordu arkadaşlar, hocalar. Fakat tabiki parfüm ararken kutulu, faturalı istemek isteyen belirtebilir .. Bu kuralı kaldırıp veya tekrar koyabiliriz takipte kalın lütfen kurallara.. Teşekkürler, iyi forumlar dileriz :) . Kaynak belirtmek kuralı var arkadaşlar, kutusuz ilana koyabilirsiniz şu an. Dediğim gibi zaten izin alındığı takdirde ve vintage parfümlerde izin alındığı takdirde kutusuz ve tester(dediğim gibi özel vintagelerde) konabiliyor.

Bu arada tavsiyemiz aldığınız parfümlerin kutularını atmayın.

Teşekkürler, iyi forumlar arkadaşlar, hocalar :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst