Sevdiğiniz ve sevmediğiniz koku notaları

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sevmediğim yok gibi :).. Misk, Amber(Ambergris), Vanilya, Sedir, Benzoin, Meşeyosunu, Karanfil baharatı, Gül ☺, civet miski başlıcaları diyebilirim :).. Sentetik belli kokuları sevmem genelde..

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Amber, Iris, şeker, karamel, vanilya, lavanta, ölmez otu, aromatik otların birçoğu sevmediklerim.
Öd, sandal, sedir ve genel odunsu notalar, vetiver, kunduz yağı, deri, bal, safran, sümbülteber.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Deri, vetiver, tütün, meşeyosunu ve hayvansal notalar sevdiklerim.

Tarçin, karanfil, şekerli kokular ise sevmediklerim

Bülent sana Tom Ford Tobacco Vanille hediye etmemek lazım o zaman :).. Costume National Pour Homme'da :D..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tv çok tatlı hoşuma gitmiyor. Sen bana hediye edeceksen sultan pasha dan tabac grande al :))

1 ml hediye alabilirim :).. Özelden de konuşurum senle :).. 1 ml 50 dolar aşağıda basenotes.net linkini verdim. Bülent 1 ml iğne ucu ile bir-üç defa, damla uygulanan parfümlerden mi? İçerik güzelmiş ama ben tütünü tütün kolonyası olarak yalın seviyorum. Parfümlerde karşıma çıkınca baskın olduğunda tüm parfümü tütün kolonyasına çevirdiğinden parama acıyorum :D.. Tabi gene de şans vermek lazım :).. Chypre Palatin mesela, aklımda kalan tütün kolonyası olmuş. bir daha deneyeyim bu parfümü de inşallah :D.. O değil de 1 ml'e nasıl sığdırmış o kadar parfüm yağını, ilginç.. tütün mesela. Ben daha çok ml beklerdim bu kadar koku notası olunca ama galiba pahalı notalrı daha çok koymuş olabilir zaten katran gibiymiş koyuluğu ve hayvansal kokular öyle olabiliyor tentürü veya kendi tentür yapmış olabilir o eterik yağlarla.. Aşağıda link ve içeriği verdim.. Kafkaesqueblog sitesinden.. http://www.kafkaesqueblog.com/2016/08/22/sultan-pasha-attars-tabac-grande/

http://www.basenotes.net/perfumeshopping/products/26148701-tabac-grande-by-sultan-pasha/?s=ax

Tabac Grande is an attar or concentrated fragrance oil (“CPO”) that is 90% all-natural. It was released earlier this year, and its note list includes:

Top: Hawthorn, Saffron, Cognac, Coffee, Tobacco;

Middle: Saffron, Osmanthus, Damascena Rose, Heliotrope, Tonka absolute, Tobacco, Honey, raw Cocoa, Jasmine Grandiflorum absolute;

Base: Tobacco, Hay, Tonka absolute, Amber, Ambergris, Musk, Civet, Immortelle, Castoreum, Hyraceum, Bengali Oud, Vanilla, Virginian Cedar, Himalayan Cedar, and Cade.

Türkçe :
Tabac Grande , tamamen doğal olan% 90 oranında bir tatlandırıcı veya konsantre bir parfüm yağıdır ("CPO"). Bu yılın başlarında piyasaya sürüldü ve not listesinde şunlar yer alıyor:

Üst: Hawthorn, Safran, Konyak, Kahve, Tütün;

Orta: Safran, Osmanthus, Damascena Gül, Heliotrope, Tonka mutlak, Tütün, Bal, ham kakao, Yasemin Grandiflorum mutlak;

Taban: Tütün, Hay, Tonka mutlak, Amber, Amber, Musk, Civet, İmmortelle, Castoreum, Hyraceum, Bengali Oud, Vanilla, Virginian Sedir, Himalaya Sediri ve Cade.

Son düzenleme:
Tv çok tatlı hoşuma gitmiyor. Sen bana hediye edeceksen sultan pasha dan tabac grande al :))
Bülent abi her sohbetimizde senden hayranlıkla duymaktan artık merakım geride kalan tüm parfümlerin önüne geçti. Bakalım bir vintage ile birlikte denemelik gelecek ama seni bu denli kendine bağlayan bir kokudan açıkçası korktum :). Beğenirsem artık beraber 3 ml e gireriz :)

Erbey

TürkParfüm Üyesi
Turunçgil , çiçeksi notalardan pek haz etmiyorum tabi istisnalar var.Amber,ud,tütsü,reçine,deri,safran gibi notalar favorilerim

RİYAFES

Üye
TürkParfüm Üyesi
Deri,Tütün,Turunçgil,Amber,Vetiver,Oud,İncir,Erik,Hayvansal Notalar,Odunsu Notalarla aramız iyidir.
Çiçek notaları,Gül,Vanilya,Neroli,Şurup şeklinde kullanılınan meyve notalarından pek hazetmiyorum.

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Favori : frangipani, sümbülteber, yasemin, gül, gardenia, sümbül, mıcheline champaca, leylak, ıhlamur, sandal ağacı, nergis, ylang ylang, vanilya, oudh, sardunya, portakal, kavun, ahududu, neroli, mür, paçuli,

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Fresh meyvemsi ananas bergamot gibi notaları bir de direk okyanus deniz kolan doğal notaları seviyorum.
Karanfil, paçuli en sevmediğim notalar

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ben meşeyosununa bayılıyorum. Bir de güzel bir lavanta veya limon (narenciye) ile birlikte oldu mu bağımlılık yapıyor gerçekten. Şipre parfümlerin Split sayısının artmasını umut ediyorum:)