Si - Giorgio Armani - for women / kadın için- 2013

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ünlü avustralyalı aktris Cate Blancett Armani Si parfümünün yeni yüzü oldu..jpg

Si Giorgio Armani for women bayan manken aktris Cate Blanchett afiş.jpg
Si Giorgio Armani for women bayan

2013 çıkışlı bir parfüm. Reklam afişi mankeni ve Armani Si parfümünün yeni yüzü, ünlü Avustralya'lı aktris Cate Blancett. Kısmen köşeli yüz hatları ve gizemli değişik bir yüz karakteri..

Parfümün ilk açılışı çok güzel çiçekli ve tatlı notalar.. Parfümü ilk bileğimin içine denemiştim. Oradan koklayıp durmak zor oluyordu.. Bu kez elimin üstünde, ah bu parfüm sevgisi :D .. Bir daha mümkün olduğum sürece elimin, kolumun üstlerine sıktırırım. Zaten çok parfümde kokular karışabilir, içe gerek de kalmaz..

Şunu hemen söyleyeyim koku 19-20 saat sonra bile tenimde kokuyor. Hem de fena değil sılajı ama tabi tene yakınca. Gene de kimi parfümden daha yoğun olabilir 19-20 saat sonraki hali bile..

İlk 1 saati falan sentetik mi doğal mı diye aramakla geçti genelde yani ikisi beraber kullanılınca bu olabiliyor yani hem doğal hem sentetik koku.. Başka koku notalarıda bunu kuvvetlendirmiş olabilir doğal olduğu halde.. Bu arada parfümdeki Fireşya(Fresya) çiçeği de geenlde belki tamamen sentetik kullanılan bir koku notası parfümlerde deniyor..

Sentetiklik sanırım ilk başlardaki ambroxan dan veya başka koku notasından geliyordu.. Normalde sentetik gri amberi de severim ben aslında ama doğal sürmek en iyisi tene tabi..

2 saate yaklaşırken tatlılık çiçekliliği bastırıyor. Çiçekler varsada 2 saatten sonra, tatlılık olarak etki ediyorlar.. 1 saattle-2 buçuk saate kadar tatlılıkta bence sentetik gri amber yani Ambroxan'ında tatlılıkta etkisi var.

''Giorgio Armani Si intense'' , ''Armani Si edp 'ye'' göre daha yoğun bir parfüm. Herkes sevmeyebilir yoğunluğunu. ''Giorgio Armani Si intense'' daha koyu karanlık keskin çiçeğimsi bir koku. Herkesin seveceği tarzda değil ''Giorgio Armani Si intense''..

Giorgio armani si'yi ilk önce tekin acar'da test kağıdı üzerinde denemiştim. Hoş bir koku idi ve öyle bence de. Tabi daha iyileri olabilir bu parfümden ve zevk meselesi bu işler.

Giorgio Armani Code for women bayan(ki bu parfümü de olumlu reformule oldu çiçeksi şişesi değişip, forumumuzda konusu var arkadaşlar) gibi parfümlerden sonra Armani'nin günah çıkarma parfümü gibi olmuş, hele ''Giorgio Armani Prive'' serisi tam bir günah çıkarma olmuş :) onlar için.. Birde kalite ürünlere talep var sanırım.

Giorgio armani code for women tatlı ve sanki jagler parfüm gibi kokuyor biraz. Jagler daha doğal gelir, onunda sentetikliğine rağmen, code bayan parfümü yanında. Jagler parfümü sentetik mi yoksa doğal kokumu kimini düşündürecek nitelikte bir parfüm ( market parfümü diyorlardı galiba böyle parfümlere ).

Jagler'i uzun süren kokusuyla tercih eden kişi sayısı vardır. Ben bazen tıraş köpüğünü kullanıyorum. Parfümü fena değil tıraş köpüğünün, çok yoğun olmasada ve hassas ciltlere öneririm. Neyse konusunda detaylandırırız inşallah :) .

Eski Armani code for women da 4-5 saat sonra tekrar tatlılık ön plana çıkıyor. Kalıcı ama doğal değil bence genel koku notaları.. Belki ilk başlarda turunçgiller doğal olabilir..

Bu koku yani Armani Si 7 falan saat sonra tene yakınlaşma devam ediyor ve 9 saat sonra da koku var. Performansı fena değil.. Kıyafette daha uzun süre kalacaktır.. Yukarıda da dediğim gibi 19-20 saat sonra bile tenimde kokusu var..

Ben vanilyasının doğal olduğunu düşünüyorum veya doğal tatlı notaları var diyeyim.. Ten üzerinde fena değil rakamlar ve kıyafet üzerinde daha uzun kalır dediğim gibi..

Fragrantica içerik ve tablo : ''

Daily Ware Wings Daily'ye göre: "Avustralyalı oyuncu Cate Blanchett, L'Oréal Luxe'nin bir bölümü olan Giorgio Armani Parfums'un yeni yüzü olarak doğrulandı , Sydney Tiyatro Şirketi'nde Isabelle Huppert'le oynayacak provaları yapacak olan Blanchett, yaz sonunda raflara çarpacak olan 'Sí' adlı yeni bir eau de parfum için bir reklam kampanyasının karşısına çıkan aktrist ve Giorgio Armani arasındaki bir koku ortaklığıyla ilgili basın açıklamalarının ardından , Blanchett, kırmızı halıda sıklıkla Armani eserleri giydi ve açıkça hayranlığını dile getirdi. " Si 2013 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burunChristine Nagel .

Parfüm derecesi: 3850 oy ile 5 üzerinden 3.66 .

Giorgio Armani Si içerik tablosu üye oy oran kokular tablo sılaj ömür.jpg
Giorgio Armani Si içerik tablosu üye oy oran kokular tablo.jpg
2374 Frenküzümü ( Cassis ) , 2210 Vanilya ( Vanilla ) , 1336 Silhat, paçuli ( Patchouli ) , 1102 Mayıs gülü ( May rose ) , 920 Fresya ( Freesia ) , 801 Ambroksan, sentetik gri amber ( Ambroxan ) , 737 Odunsu notalar ( Woody notes ) .

perfume_si_de_giorgio_armani_5773_490x edp edt siyah şişe 3 şişe.jpg

Pempe kapaklı olan armani si edt. Siyah renkli şişe ve kapak armani si intense. Siyah kapaklı, sarımsı renkli sıvı şişe ise armani si edp yani bu konuda asıl yazdığım parfüm.​

İyi okumalar, forumlar, kokular, günler arkadaşlar :)..

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Merhabalar,

bu kokudan şişeli elinde olan varmıdır?Varsa fiyat bilgisi alabilirmiyim

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Merhabalar,

bu kokudan şişeli elinde olan varmıdır?Varsa fiyat bilgisi alabilirmiyim
Merhabalar, aleykum selam Demircan hocam. Arkadaşları görmek güzel. Parfüm hakkında görüşün varsa almak isteriz. Eşiniz sevdi anlaşılan :) .. Evet güzel parfüm.. Seni daha masrafa sokacak parfüm tanıtımları oldu haha :D ... İyi forumlar :)