Sizin Türkü/Şarkı Yorumlamalarınız, Cover'larınız, Karaoke'leriniz ve Uygulamalar Falan

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Smule uygulaması para istiyor ama bence ''StarMaker'' android uygulaması oldukça yeterli.. Starmaker da paralı hatta çok daha pahalı ama bilmiyorum daha para istemedi. Smule ise neredeyse şarkıların tamamına vip üyelik istiyor ve ücreti 24 tl civarı ki aslında iyi fiyat yani güzel rakam bir karaoke uygulaması için.. Ses kalitelerini yarın bir deneyeceğim. Aşağıdaki parçayı iyice Starmeker uygulaamsında yorumlayacağım.. Sonuçları yazarım. Arkadaşlar bazı şarkılar tam orjinali gibi kaliteli sesli karaoke tabanı yüklenilmemiş olabiliyor.. Smule 360 piksel ön kamera, Starmaker ise şu an en fazla 480 piksel çekiyor..

Evet ilk Cover(Yorum)'umu veriyorum.. Eleştirileri yapabilirsiniz. Sesimin davudi olduğunu düşünüyorum ve şu anki hali zayıf hali çeşitli sebeplerden.. İnşallah kuvvetlenecek...

Makam falan pek bilmiyorum. Ama ses kalitem olarak elde değerli veriler olduğunu düşünüyorum.. Bu şarkıyı devalarca hem Ceylan Ertem'den ehm burada paylaştığım kendi yorumundan dinledim. İkisi de ayrı zevk veriyor..

Baykal Davudi-''Zalım-(Aşık Mahzuni Şerif'in Zalım Türküsü)''.Ceylan Ertem.Baykal Yorumu(Cover)

Ceylan Ertem - Zalım [Mahzuni'ye Saygı] [Çukur Dizi Müziği]

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Artık karaoke oldukça yaygınlaşıyor. Android ve Apple Store da iki bildiğim uygulama var. Biri Smule , oldukça ucuz. Diğeri Starmaker, bu pahalı ama ses kalitesi daha yüksekdi aam Smule de bu açığı kapatıyor gibi. Altta biraz bahsedeyim. Kendi yayınladığınız karaokeleri dinlemek isteriz :) .

Smule netten web üzerinden çok daha ucuza yıllık abone olabiliyorsunuz. En son 20 tl civarı idi. Ses kaltiesi düştü ama son yüklemeler yenileniyor ve ses kalitesi kimi şarkıda iyi ama Starmekar oldukça farkı vardı bir ara.

Starmaker ise çok fake hesap var ve devamlı mesaj geliyor. Bir ara arapça yazılı çok öneri vardı ve Arapça bilmediğimden sıkıcı olmuştu. Bir de devamlı mesaj geliyor. MEsaja tıklıyorsun daha doğrusu yprum mu ne olduğu belli değil direkt müziğe götürüyor. Bu açıdan sıkıntılı bir APP yani uygulama. Yıllık ücret 200 tl ye yakındı ama ses kalitesi oldukça yüksekti kullandığım kadarı ile. Smule de işinizi görebilir aslında, karar sizin.

İki uygulamada da ücretsiz şarkılar var deneyip bakarsınız. ham müziği indirmek için söylemez sonra vokali en düşüğe getirip, netten indirebilirsiniz ham besteyi yani sadece beste müziğini. Kendi vokalinizi de başka yerde profosyonel olarak kayıt alıp birleştirme işlemi yapabilrsiniz ve video dahil. Ama uğraşmanız gerekecek. veya direkt kendi video ve tüm sesi birleşik halde hazır bu uygulamalardan yapabilirsiniz. küçük boyutta oluyor video.

Linki netten indirme sitelerine yüklerseniz size şarkılı videonuzu indirecektir ve youtube gibi yerlere yükleyebilirsiniz. MEsam gibi kuruluşlar izin veriyor genelde çoğu aşrkıya, sadece geliri buraya aktarılıyor bu kadar. emailinize bu konuda mesaj geliyor. Her şey yasal, bir sıkıntı yok arkadaşlar, herkes bunu yapıyor. Zaten sahibi izin vermemişse yayınlanmıyor şarkı youtube gibi yerlerde.

Ben altta kendi müziğimi yayınlamayı düşünüyorum. Belki tek aktif paylaşan şu an ben olacağım ama hadi bakalım arkadaşlardan da bekliyoruz :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Baykal - Seni sevene bak, bakmayana bakma belli belli (Bas Vokal)

Sesim davudi arkadaşlar. Vintage Yves Saint Laurents (YSL) Kouros gbi, kimi çok seviyot, kimi sevmiyor :D . Bass (Bas) vokal sevmeyenler dinlemeyebilir :D . En altta Youtube videosu da ekledim. Diğer platformlarda şarkı isimini yazarsanız çıkabilir arkadaşlar. Video da olumlu marjinal hareketlerim olabilir, e bir anlamları var veya kendimi tatmin belki tamamen :D . Severse niz yorum alabilirim ve beğeni lütfen :) . İngilizcesini de yaptım, onu sonra yayınlayacağım arkadaşlar. Ama yayınlandı spotify gibi yerler de :) . Hayırlısı olur inşallah :) , iyi müzikler, iyi, hayırlı dinlemeler :) . Bu arada şarkı sonu birde nbire bitiyor, bu kısımı atlamışım. Remiks yapmayı düşünüyorum :) .

<iframe src="https://open.spotify.com/embed/track/4UsGOJLdXb1OYt96y1n6yO" width="300" height="380" frameborder="0" allowtransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>

Baykal - Seni sevene bak, bakmayana bakma belli belli (Bas Vokal)