Soul - CoSTUME NATIONAL - for women and men - 2015 (+7,+10, Amber-Vanilya-Sardunya Ç.)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Soul CoSTUME NATIONAL for women and men afiş poster şişe o.33242.jpg

DSC_1090.JPG

DSC_0570.JPG
Soul - CoSTUME NATIONAL - for women and men - 2015 (+7,+10, Amber-Vanilya-Sardunya Ç.) -10 ile +10 arasında 8 ile 10 puan arasında. Güzel parfüm.

Xerjoff Amber Star'daki gibi bir Ambergris mevcut aşağıda alıntıladım kendi yazımdan. Sardunya çiçeği başlarda o mat çiçeksi paçuli tarzı kokuyor, hissediliyor. Başlardan sonra kıyafette mesela ertesi gün daha çok tatlı kokuyor Vanilya tarzı hatta daha tatlı gibi. Alacaklarım listesine girdi ama ben Serge Lutens Ambre Sultan tercih ederim gibi. Daha doğrusu ikisi arasında kaldım ama daha net Ambergrsi var bence SL Ambre Sultan'da. Ud Soul'da var, o kadar yalın bilemiyorumda var bence zaten yalın olmasını bu parfümde istemiyorum çok güzel Amber kokuyor parfüm ama daha net Amber kokan parfümler var dediğim gibi... Amber'de çok çeşit çeşit misk gibi hatta daha çok çeşidi var. Kimi Ambergris Asaq'daki gibi sarı renkte oluyor ve tuzlu deniz kokusu vari mat koku parlaklık karışık ki bende Super special Asak Amber'de mevcut. Resim koyacak o kadar parfüm koku varki inşallah diyelim :D .. Ben siyah renkli misk vari kokan Amber (Ambergris, Balina amberii, Gri Amber) seviyorum tatlı, tütsülü tatlı.. Soul aynı zamanda baharatlı bir parfüm çok yakmadan sıcak :) , dozunda sevmeyenler için de.

Xerjoff Amber Star ve Star Musk sıktım hem karma edip birleştirip hem de ayrı ayır hem ten de hem kıyafette de kimini.. Amber Star'daki Amber(Ambergris) Costume National (CN) Soul 'daki gibi. Çok benzer ve orada CN ısrarla doğal Ambergrsi kullandığını iddia etmişti. Amber star onun baharatsız daha az tatlı versiyonu almış ama fiyat olarak da işin için girse de girmese de ben Xerjoff Amber star yerine CN Soul tercih ederim ama şişesinin bulunması açısından Xerjofların 50 mllik şişelerini de ayrı seviyorum..

Nasıl bir koku Xerjoff Amber Star daha yazalım ki konusunu, konularını da açacağız inşallah. Ciddi kokan Mongolia musk (mogol miski) (Çin ve tibet miski de benzer ki tibet miski efsanedir ve vardı bende) gibi kokuyor ama o kadar benzer de değil ve hayvansı değil o kadar. gazyağı kokacak gibi kokuyor ama tam gazyağı kokusu değil ve bu koku dediğim gibi CN Soul'a benziyor ve devamı da. İleriler de kısmen miske benzedi ki başda da miske benzedi zaten misk ila Amber benzer yanları vardır çeşidine göre kiminde çok. İleriler de odunsu koku oluştu ama daha çok ud havasında ve çok kuru bir odunsu koku değil..

Fragrantica.com'dan alıntı : ''''''

"Soul is pure emotion. It is a unique scent that has been created in order to embody the Essence and Soul of CoSTUME NATIONAL. The warm fragrance takes shape around an iconic ingredient: pure Amber. A great favorite of the designer, amber expresses freedom and absolute elegance."

Costume National worked with Dominique Ropion to create this oriental scent of a strong and unique character. The richness and rare quality of raw materials – some of them coming from the prestigious LMR Laboratory in Grasse – together with the ultimate technologies create a warm, sensual, elegant and charismatic perfume, which embodies the true soul of CoSTUME NATIONAL.

The pure and solid glass reveals the natural beautiful orange color of the fragrance and it is embellished by the iconic black logo. The box is matte black with a soft-touch finish, which contrasts with the intensity of the vivid orange logo. The result is a sophisticated, strong and unique creation.

Available as a 100 ml Parfum.
Soul was launched in 2015.

Perfume rating: 4.31 out of 5 with 243 votes.

" Ruh . Saf duygudur Bu Essence ve somutlaştırmak amacıyla oluşturulmuş bir benzersiz kokusu Ruh ait Costume National . Ilık koku ikonik madde etrafında şekil alır. Saf Amber tasarımcı büyük bir favori, kehribar özgürlüğünü ifade ve mutlak şıklık. "

Kostüm Ulusal , güçlü ve benzersiz bir karaktere sahip bu oryantal kokuyu yaratmak için Dominique Ropion ile birlikte çalıştı . Bazıları Grasse'deki prestijli LMR Laboratuarı'ndan gelen zenginliği ve nadir hammadde kalitesi - son teknolojilerle birlikte , CoSTUME NATIONAL'ın gerçek ruhunu barındıran sıcak, şehvetli, zarif ve karizmatik bir parfüm yaratır .

Saf ve katı cam, kokunun doğal güzel turuncu rengini ortaya çıkarır ve ikonik siyah logo ile süslenir. Kutu canlı turuncu logosunun yoğunluğuyla tezat olan yumuşak dokunuşlu bir yüzey ile mat siyah. Sonuç, sofistike, güçlü ve eşsiz bir yaratımdır.

100 ml Parfum olarak bulunur.
Soul , 2015 yılında başlatıldı.

Parfüm değerlendirmesi: 4.31 üzerinden 5 ile 243 oy.
''''''''

İyi, hoş, güzel, hayırlı kokular, parfümler, günler arkadaşlar :) .