SpellBound - Estée Lauder - for women / kadınlar için - 1991 (+8,+10)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
SpellBound Estée Lauder for women kop koyu olmuş vintage kızı kahverenkli şişe kutu spell.jpg
SpellBound Estée Lauder for women eski şişelerden Spellbound.jpg
SpellBound Estée Lauder for women 2018 şişe kutu p_4897_b_1.jpg

Üstte sanırım kala kala daha koyulaşmış en üstteki kızılımsı kahverengi renkli SpellBound ve Vintage. .Diğer şişede eski ve enalttaki şişe 2018'de gördüğüm şişe ve kaç yılından itibaren çıkmış bilmiyorum ve altta yazdım onu ve gene kuvvetli bence.. Sonraki versiyonlarda eski şişe de renk açılması var üretim olarak.

SpellBound - Estée Lauder - for women / kadınlar için - 1991 (+8,+10)

Evet rengi hemen gözüme çarptı koyu sarı idi.. Boyner grup Ykm'de şu an var arkadaşlar, denemek isteyen orada deneyebilir, mükemmel bir parfüm ve bence Uniseks.. Eğer Tuberose(Sümbülteber) seviyorsanız mutlaka denemelisiniz .. @Premiumperfume Mutlu hocam sen de deneyip yorumunu yazarsan sevinirim. senin doğal ve saf Tuberose'un başka tabi Maşallah :D .. Parfümde Civet kedisi miski eskisi kadar kullanılmamıştır düşüncesindeyim ve kullanılmışsa da öyle hayvansı bir parfüm değil..

Sümbülteber sentetik de mevcut piyasada arkadaşalr ve anlamak gerçekten zor burunla.. Kimi kokular belli oluyor burunla ama kimileri belki imkansız .. Zaten çok pahalı analiz makinaları var ve bu işi yapıp sertifika veren kurumlar mevcut..

Gül hani var yok arası aam hissettim başlarda.. Karanfil çiçeği yoğun denmiş Fragrantica.com oylamasında ama karanfil çiçeği sevmeyenler korkmasın, o kadar kendi karakterini hissetmedim ve çok güzel uyum var parfümde.. Zambağı hissetmek çok hoş oldu parfümde.. Tende 24 saat sonra biel kokuyor ve yazarım gene bu mesajda durumu .. Sümbülteber doğal gibi geldi bana.. Ne varsa eskilerde var denir ya bu parfüm çok güzel.. Estee Lauder maalesef çok gereksiz parfümler üretebiliyor kimi güzel kimi bence anlamsız. Forumda yazdıklarımız, konusu olanlar var. KAranfil giyside daha belirgin olabilir tene göre ama dediğim gibi güzel işlenmiş ki ben karanfil çiçeğini çok severim Old Spice'dan da tanıdık bir koku ..

Tende 4 saat civarı falan pudralaştı ve sonra dediğim gibi güzel kokulara devam etti parfüm..

Hele 12 saat ve 17.saatlerde bile tende öyle güzel kokuyorki, yumuşak bir Tuberose(Sümbülteber) yorumu ve vanilya gibi kokular ve benzoin, mest oldum, kokan yere kafamı dayayıp huzura uzanasım geldi. Mutlaka tecrübe etmelisiniz bence bu parfümü .. Meyveli koku harika ki bunu Tuberose, Zambak, Sandal odunu, Vanilya, Benzoin(Aselbent), Portakal çiçeği gibi kokularda veriyordur .. Vanilya ilerilerde belli .. Benzoin de beraber güzel eşlik etmiş diğer kokularda .. Kesinlikle bana sıcak baharatlı gelmedi parfüm. Karanfil çiçeği ise tene göre kiminde daha belirgin olabilir ..

Tuberose(Sümbülteebr) bilmeyenler için tekrar diyelim Yaseminsi, şeftali vari kokan bir çiçek .. Ve Ml 30 dolar civarlarında ..

Spell İngilizce bir kelime ve Harf harf kodlamak demek. Bound ise Ciltli demek ve iki kelime bieleşince SpellBound bir deyim oluyor ve büyülenmek demek.. Spell Bound ise ciltlemek demek ayrı ayrı yazıldığında ama sıfat olarak gene büyülenmek anlamı var dedi Google.. İngiliz dili ve edebiyatı öğrencilerini, mezunlarını bekleriz :D ..

Sensuous Estée Lauder for women - 2008 bence gereksiz parfümlerinden ve edt'si de var ayrıca. Sensuous konusunu açarım ama değineyim, sandal odununu belirgin hissedemedim ve sentetik koku notaları doldurulmuş gibi ve sılajı da sevmedim.. Sensuous siliklik olarak -10 verilir yani artı 10 ile eksi 10 arasında. Koku rahatsız etmiyor ama yani para verilmez bence.. Zevk meselesi bir şey diyemeyeceğim fazla, ve ilerileri kadınsı koktu kısmen ..

Pub ESTEE LAUDER avec Paulina Porizkova [ 1992 ] Videosu :

Netten alıntı içerik ve bilgi : '''''''''''' SpellBound , çiçek notaları ile oryantal bir koku, 1991 yılında başlatıldı. Bu kompozisyon, narin, hafif baharatlı kalp sayesinde tutkulu: portakal çiçeği, nergis, karanfil, kakule. Üst notalarda gül, narenciye ve kayısı bulunur. Taban, sandal ağacı, vetiver, vanilya ve kehribardan yapılmıştır. Bu kokunun ardındaki burun Sophia Grojsman'dır .

Parfüm derecesi: 737 oy ile 5 üzerinden 3.78 oy.

Parfümün Üst Notaları:
  • Kayısı
  • Meyve notaları
  • Limon
  • Müge
  • Gül
  • Brezilya gül ağacı

Parfümün Orta Notaları:
  • Karanfil
  • Sümbülteber
  • Zambak
  • Portakal çiçeği
  • Yasemin
  • Günebakan
  • Kakule
  • Nergis

Parfümün Alt Notaları:
  • Sandal ağacı
  • Amber
  • Çavşır
  • Misk
  • Benzoin
  • Misk yağı
  • Vanilya
  • Güve otu
  • Sedir

'''''''''''''''

@elle61 hocam sizin yorumunuzu alıntı yapacağım ve gene bekleriz bacım, güzel yorumlarınızı Maşallah.. Yorumlarınızı sizin de okumak zevk ve mutluluk veriyor Elhamdulillah :) ..

elle61' Alıntı:
O kadar yoğun bir içeriği var ki... Fragrantica sitesinden içeriğinde neler olduğuna bakabilirsiniz. Öncelikle kokunun tam bir oryantal olduğunu söylememe izin verin. Adeta Arap diyarlarının esintilerini taşıyor. Üzerinde Estee Lauder yazmasa Amouage gibi niş bir parfüm evinin eseri diyebilirdim. Niş eseri derdim çünkü lüks ve kalite hissiyatı çok çok yüksek bu parfümde. Acayip bir karanfil işlenişi... Tam bir kadın parfümü. 20'likler uzak dursun, bu koku onlara göre değil. Bu koku bana göre Estee'nin Chanel Coco'ya cevabı. Bana göre tarzları çok benzer. İçerik olarak baktığımızda içeriklerinin de benzer olduğunu görüyoruz.
Gayet ağır bir parfüm. O yüzden tek mevsimlik kullanılabilir: kış.
Yapısı oryantal dedik. Yeni nesil parfümler gibi şekerli değil.
Bende şu anda yok, alırsam sadece özel günlerde kullanmak için alırım.
Aşırı kalıcı; 2-3 fıstan fazlası bayabilir. Özellikle Chanel Coco hayranlarına tavsiye ediyorum. Kullanın, pişman olmayacaksınız.

Libra' Alıntı:
Bugün gittim ve bu parfümü aldım.Defalarca denediğim ve çok beğendiğim bir parfümdü.Parfümü alırken benimle çok tatlı bir bayan ilgilendi ve kendisinin de bu kokuyu çok sevdiğini,elinde olduğunu ve kullanmaya kıyamadığını söyledi.Alır almaz sıktım ve eşimle buluştum.Bana sakız gibi kokuyorsun dedi
clear.png
Zaten geçen gün kolumda denettiğimde de bu parfüm sakız kokuyor demişti.Aldığımdan henüz haberi yok bu arada.Son günlerde çok parfüm aldığım için alıştıra alıştıra söylemeyi planlıyorum
clear.png

Kaside hanımın bir yorumu: '' Insolence EDT yi kullanıyorum ama bitecek gibi değil. Kuvvetli bir parfüm, birkaç fısla bütün gün götürüyor. 40-50 ml kalana kadar satıp, kalanını kendim kullanmayı düşünüyorum. ''

Alınır mı alınır, hediye de çok güzel olur .. Çiçeksi koku sevenler için çok güzel bir yorum, Sümbülteber saf doğal olarak daha feminen, bu parfüm bir, iki tık daha uniseks'e yakın.. Çiçeksi parfümler aslında feminen yönü her zaman daha baskın olabiliyor duruma göre, kişiye göre .. Sevgilinize, eşinize alırsınız, sizde kullanırsınız :p:cool:;);):) ..

Eski sürümden dolayı +8 dedim ama hani +10 da kimi durumlar için güzel parfüm ..

Teşekkürler arkadaşlar, yorumlarınızı bekleriz. İyi, güzel parfümler, kokular, forumlar arkadaşlar :)