Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Josef Hofmann'dan Chopin'in 4 numaralı baladı. Reformüleler sadece parfümlerde yok :p.

Günümüz piyanolarından ve piyanistlerinden Chopin dinlemeye katlanamıyorum. Hofmann'ın doğaçlamaya yaklaşan spontaneliği, doğal ve müthiş parlak tonu, iç ses kavrayışı, stressiz çalışı, tempo dalgalanmaları, pedal kullanımı vesaire oldukça özgün ve özgürlükçü. Günümüzün robotik anlayışına çok ters eski piyanistlerin yaklaşımı. Chopin'i, Liszt'i falan zaman makineleri ile günümüze getirtip yarışmalara sokmak lazım, kesin ilk turu bile geçemezlerdi üstüne azar yerlerdi rubatoları ve pedal kullanımları yüzünden :D.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
O Ses Türkiye' de ne çalarsa onu dinliyoruz ailecek.

Haha :D.. İlk elemeler tehlikeli olabilir, kötü sesler çıkarsa ama sanırım buna dikkat ediyorlar ve ham elemeleri göstermiyorlar artık. Acun Ilıcanın öyle bir proğramı da vardı.. Şehir şehir gezip bir sürü katılımcıyı dinliyorlardı ama uzun göstermiyorlardı galiba.. Bu proğramlardan çok yetenek çıktı, hoşuma gidiyor.. İrem Derici mesela, güzel ses ve daha çok.. Aleyna tilki bir şarkısı çok kötü idi aam şu son moda olan şarkısı güzel ve sesi çok güzel ortaya çıkmış hani '' O sen olsan bari'' şarkısı. Zevkle dinliyorum :).. Bu arada o şarkıyı dinleyenlerin ya reklamla ya başka hile varsa onla yapıldığını düşünüyorum heel o eski kötü şarkısı bence öyleydi. sanırım You tube her tıklayana sayı vermiyor, izleme süresi tamamlanınca sayı veriyor olmalı ki öyle olması daha doğru..

Aleyna Tilki - Sen Olsan Bari

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ömer Faruk Bostan - Erik Dalı 2017 - Potpori

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Şarkının sözlerini altta yazıyorum Lyriks.. Mutlaka okumanızı öneririm, aşk ile yazılmış sözler, çok etkiledi beni..

Azerbaycan Türk kardeşlerim için nette belki ilk, ''Azerbaycan kardeşten de ötedir'', sözü ben etmişimdir veya edenlerdenim işte.. Azerbaycanlılar Türk tv'leri izlediğinde gençlerin lehçesi İstanbul türk Lehçesi olmaya başlayınca bir ara yasaklanmıştı maalesef. İnşallah tüm Türk devletler ortak dil kullanır öncelik de Azerbaycan ile inşallah :).. Az Tv ilk çıktığında Azerbaycan lehçesi için dinlerdim öğrenmek için :D..

Üzeyir Mehdizade - Yaxşi Olar (Türkçe Altyazılı) :

Üzeyir Mehdizade - Yaxsi Olar ( Original Mix )

Son düzenleme: