Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Zara - Yüce Dağ Başına Yağan Kar İdim

Yüce Dağ Başına Yağan Kar İdim
Yağdı Yağmur Güneş Vurdu Eridim
Evvel Yarin Sevdiğide Ben İdim
Şimdi Uzaklardan Bakan Ben Oldum

Yüce Dağ Başında Yatmış Uyumuş
Ela Gözlerini Uyku Bürümüş
Evvel Güçcüğüdü Şimdi Büyümüş
Şimdi Uzaklardan Bakan Ben Oldum

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Ebru Gündeş Beni mi Buldun

Başka kulun yokmu tanrım dünyada
Her derdi verecek beni mi buldun
Güldürmedin beni ömür boyunca
Tanrım ağlatacak beni mi buldun
Beni mi buldun

Beni mi buldun
Tanrım ağlatacak beni mi buldun
Beni mi buldun
Beni mi buldun

Günahkar değilim inandım sana
Gönülden bağlıyım ben varlığına
Bir derman ver artık şu kuluna

Köle ettin beni zalim kullara
Anladımki beni sende unuttun
Gelmeden ömrümün ilkbaharına

Günahkar değilim inandım sana
Gönülden baglıyım ben varlığına
Bir derman ver artık şu kuluna

Maşallah şarkıdaki ahenge bak be :cool:;):), ses de çok yakışmış, Ebru Gündeş'in sesi güzel ortaya çıkmış.. Sözler de güzel bence.. Allah'a güzel, saygılı bir sitem var sitemi verirken de Allah'a bağlılık yapıyor, güzel :) .. İnşallah yüzümüz, ruhumuz sonsuza kadar hayırla güler :) , acılar da insanlar için ve acı çekmeyen insan, kul yok, imtihan dünyası bu dünya .. Allah'dan sonra ben O'nun yerine başka Tanrı istemem, neden mi, kim rab olursa gene acı verecek de ondan :p:cool::) , bu felsefi bir olaydır arkadaşlar buna katılmayan olabilir, saygılar :cool:;):) ...

Adana Radyoses'de denk geldim bu şarkıya .. Bu tarz müzikler de dinler oldum ama bütünü karamsar şarkı dinlemem ben.. Müzik sorunlardan, hayat, dünya sorunlarından uzaklaştırmak ,dinlendirmek içindir :) ; Hz.Muhammed de böyle faaln der, müzik dinlermiş.. Türkler müzikte çok iyi maşallah, İngilizler, Amerikalılar da Müzikde zirve şarkılar yapmış, yapıyorlar... Fransızca diksiyonu çok severim ama bildiğim çok Fransızca şarkı yok, kimbilir belki dünya tanıtımı yapılmıyordur. Fransızca konuşan Araplardan güzel Fransızca şarkılar gelmiş bu arada ..

Gerçek sanat hayattan sonra gelir.. Hayat yaşanır, yaşatır sonra sanat oluşur, oluşturur :).. (Alıntı)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Nilüfer - Kim Arar Seni

Böyle güzel olmasan
Öyle tatlı tatlı bakmasan
Kim arar seni kim arar
Bende bu aşk olmasa
Kalbim öyle yanmasa

Kim arar seni kim arar

Kim arar söyle kim arar
Vefasız olanı kim arar
Seni bir gün görmesem
İçim yanar

İyi günüm olmasa
Kalbim böyle yanmasa
Kim arar seni kim arar
Ben de bu aşk olmasa
Kalbim böyle yanmasa
Kim arar seni kim arar

Nilüfer sevdiğim şarkıcılardandır.. Kayahan ile barışması hoşuma gitti, küslükleri hoşuma gitmiyordu.. Tüm insanlar bir gün karşılıklı oturacaklar cennetlerde ama kimi de ateşi sönmüş cehennemde belki, içlerindeki atılmış eski kinlerine rağmen :D ..

Nilüfer şarkıcımızın bu değerli kişinin ben de ayrı yeri vardır.. Eski sevdiğim belki o zamanlar evleneceğim bir bayana benzerlikler taşıması.. Nilüfer diyince iki bayan aklıam gelir birisi O'dur... Sizlere bir hikaye anlatayım hayatımdan kesit :):cool: .. Okumak isteyen için anılarımdan birini, kimini anlatayım kısa ama kimine uzunca :

Arkadaşım vardı hem de hısımım. O zamanlar kısmen rahat bir gençti ki aslında ben de rahatımdır sadece biliyorsunuz Allah'ı işte çok anıyorum ki o zamanlar da öyleydik ama bu günah işlemediğimiz anlamına gelmez ki öyle kul hakkından Allah korusun ve ama eğer şarap içsek de bin kere gene tövbe ederiz :D Neyse :D ... Sanatla uğraşan bir arkadaşımdı ve hala uğraşıyor, konuşuruz gördüğümde, beni çalıştığı yere, sanatsal çalışmalara falan çağırır gördüğümde, gördüğünde sağolasın .. İyi biridir..

Bu arkadaş ve onun çağırdığı arkadaşla ve 2 bayan artı onun arkadaşları ile Adana'da akşam ve sonrası mahalle gençlerinin toplandığı bir yerdeydik.. Bu kızlardan, bayanlardan biri ile ilgileniyordum, çok hoşuma gidiyordu. Makyajı, makyajsız, mini etek giydiğinde, normalde, konuşması, sesi, kibarlığı, işte bilirsiniz kalbinizde hoşluk bırakamsı olayı eşinizin sizde, kalpte yumuşama olması, dinlendirici olması. İşler iyi idi ama bir gün ne olduysa bu kızdan soğudum ben buna Allah'ın kaderi diyorum bu şarkıyı koyayım buraya :eek:o_O:p:cool::) , tam da beni anlatan şarkı ve inşallah kalkacak şarkıdaki o lanet :D .. :

Funda Arar - Aşksız Kal (Official Video)

Aşksız Kal Sözleri

Yeter mi bu sevda bana yeter mi
Canım çok acıyor bir ara geçer mi
Dengesizmiş ah nasıl da yormuş
Sağ gösterip hep soluyla vurmuş

Diner mi dalgalar kum dibe çöker mi
Yerine başka şeyler koysam geçer mi
Önce pembe pembe hayaller kurmuş
Sonra arkasına bakmadan yok olmuş

Sen ne istediğini bilmez arsız sevgili
Hiç iyi dileğim yok senle ilgili
En büyük bedduam doğduğundan beri
Aşksız kal aşksız kal
Aşksız yalnız

Aramız iyi idi. Bayan beni seviyordu, gençlik vardı hoş yıllardı keşke geri gelse ama her yaşın bir güzelliği var.. Her zorluğun arkasında mutlaka bir kolaylık var der Allah Elhamdulillah :D:) .. Bir anı anlatayım bir yere gittiğimiz ve orayla ile ilgili bu gençlere tecrübe olsun.. Bir kafeye gidiyorduk pek gidilmeyen bir yerdi, yanındaki kafe daha işlekdi. Orda genelde aile bireyleri de çalışıyordu ve bebeler vardı yani genç erkekler. Aslında bir sertlik yabancılara karşı olacak arkadaşlar Allah'ın dediği gibi. Samimiydik güya bu sözde erkek bebe ile ve maalesef bu genç kızlara ki benimkine mektup yazıyor not olarak, Telefon numarası falan bırakıyor. Kibrit istemişti kibritin içine koymuş ve içine mi ne yazmış, bir de.. Bunu demiyor benim kız ve kız arkadaşı benim arkadaşa anlatıyor. Böyle de bir anım vardır ..

İşte o akşam sonrasına gelelim. Onların yakın ve sevmediği bayan arkadaşları da etrafımıza toplanıyor. Mahallede geziyoruz, kimi yerde oturuyoruz başbaşa onlarla, Adana da ki mahalleler topluluğu büyük şehir Adana .. O bölge de yeni göç almış Adana yeni mahallesi sayılır ama gelişmiş bir yer .. Arkadaşlarından biri ile konuşuyoruz ve kız asılır falan tarzda oluyor bana :D .. Neyse detaylara inmeyelim o an benimki kıskanıyor .. Hatta bana o kızı kötülüyor :D. Kızla konuşunca zaten ordan kaldırmıştı o an benimki :D .. Radyocu falandı o kızda ki Allah var çok hoşuma gitmişti, güzel kızdı o da ..

Hikayeyi sonuna kadar dinlemenizi tavsiye ederim :D:p:cool:;):) ...

Sonra diğer mahalle gençlerinin de olduğu yere gidiyoruz. Tavla oynanıyor dama falan . O dönem haraççı falan ortam bozuk ki maalesef Türkiye'nin genel sorunlarından ki hele o dönem .. Benim arkadaş kızın birine makas yapıyor falan :eek::oops::rolleyes::rolleyes:o_Oo_Oo_O .. Yani yapabilir de, ki Türkiye'de sakat zaten ve o bayan da ordan belalılardan birinin sevdiği imiş ve karşılıksız .. Benim kızın da karşılıksız seveni varmış falan ..

Ben aslında o gün benim kızı bitirmiştim kafamda dediğim gibi kaderin gereği, içime gelen şaşırtmadan dolayı belki.. Yani olmuştur size de, düşünün, elinizde olmadan saçma iş yaparsınız veya yapmanız gereken işi yapmazsınız, bu olur hayatta.. Bu kimi olaylar falan, işte bence Allah'ın, Allah katında değerli yazıcıların illa olacak dediği o yazılmış kaderin olması içindir. Elbet kader bizim çabamıza da bırakılmış ama çabadan sonra da yazılıyor ve olması gerekiyor belli süreler içinde falan :eek::p:cool::):) .. Bu arada Allah katında bizden önce imtahan olmuş varlıkların varlığından bahsedilir, kadrolaşmışlar(kötü anlamda demedim :D ), neyse bunlara girmeyeyim şimdi :) .. İşte dediğim gibi ben o dönem soğumuştum benim o anki kızdan, bayandan ama sonra ah olsada konuşsam dediği oldu yalan değil :rolleyes::oops::confused::confused::(:(:(:rolleyes: .. Abisi de vardı :) .. Allah kaderini güzel yapsın onunda :) , sevgiler, saygılar :cool:;):) ...

Biz gidiyorduk artık. Ordan vedalaştık. Kızlar gitti biz de oturduk orada sonra dediğim gibi gidiyorduk. Ordan biri 15-20 gençleri toplamış yanımıza geldi. Heyacanlanıyor değil mi :D , demiştim takipte kalın diye ..

Dediğim gibi arkadaşımın rahatlığı antisempati de topladı. Sen, siz beni tanıyor musun falan. Sen o kızı nasıl elleyebilirsin falan lafları.. Sen o kızın kim olduğunu biliyor musun da geçti, gülen mi ağlan mı o_Oo_Oo_Oo_O:p, o kızın benim sevgilim olduğunu, sevdiğim olduğunu falan biliyon mu ki karşı taraf sevmiyor .. La kızlar bundan bi haber sevgi, aşk olarak, alakası yok, gelmiş sapıklık yapıyor hem kendisine öyle ilgisi olmayan kıza takılıyor, takılıyorlar falan yanlışca hem de arkadaşıma hesap soruyor kendini alakadar etmeyen bir konuda.. Dediki benim arkadaş için ''alacağız dedi'', dediler mi ne :eek::eek::eek::eek::p:p:p:p:p:p:cool::cool::cool::cool::cool::):):):):):):):) .. Gülüyorum şu an ama arkadaş için de zor olacak verirsek. Dövecekler hissi oluştu bende çünkü bir de burda konuş dememe, dememize rağmen ısrarla istiyor, istiyorlar.. Sizle işimiz yok, bunla işimiz dedi.. Şok yaşadım. Diğer arkadaş o an, bir an sessiz kaldı, demiştim toplam ben dahil 3 kişiyiz ama helal olsun o da erkek, delikanlı, mert çıktı..

Bu arada arkadaşlar inşallah da mert insanız ve yönetimimizde çok şükür mert insanlar. Şu kişiye , bu kişiye, foruma, forumda olmayanlara hatamız olabilir bilmeden, istemeden ama niyetimiz iyi. .Hakkı geçen hakkını helal etsin lütfen :) ..

Size bir şey yapmayacağız dedi, arkadaşı istiyoruz sadece dedi .. Ben de neden falan dedim Bir adrenalinlin artması oldu bende :cool::):) .. Yasin idi diğer arkadaşın isimi. Bir Yasin de askerde tanımıştım doğulu sarışın, kızılımsı bir arkadaşdı, kızıl-sarışınca, Adıyamanlı ki Kürt olmalı ki biliyorsunuz Kürt'de benim için Türk'dür ki önce adam olmak da önemli tabi, neyse bu konuyu deşmeyelim şimdi.. Bir gün bana baktı şefkatle her zamanki gibi de ve zaten acemilikte iken de sevilen bir tipim, tiptim Elhamdulillah.. Dediki sana bir şey demek istiyorum, diyeceğim dedi. Buyur dedim ve bizim orda Çavuşlar öttürüyordu bölüğü, acemi birliği zaten genelde öyle oluyormuş :cool::cool::cool::D:D:D:D ... Bu arada çavuşum Yasin evliydi. İyi çocuktu ama soyismini unuttuğumdan arayamıyorum arkadaşı.. O zamanlar kimseden tel almamıştım askerde sonradan buldum kimi arkadaşlarımı, komutanımı falan .. Yasin soy isimiydi galiba :) ..

Yasin çavuş merhametli gözlerle bana baktı dediki sana tavsiye de bulunacağım, iyiliğin için falan. Askerde, gittiğin yerde küfür ederlerse takma dedi .. Ki küfür sevmediğimi anlamış . Sana küfür edilirse önemli değil dedi, işine bak falan dedi. Hatta dayak yersen de takma dedi. Tavsiyelerde bulundu .. Sağolasın, Allah razı olsun inşallah .. Acemi birliğinde iki defa Erkekliği öldüren şehveti azaltan iğne yapıyorlardı ikisin de de askerler sen olma veya abi sen olma dediler :D Elhamdulillah :p:p:p:p ... Tüm birlik o iğnenin anlamını anlamıştı :D Haha :p:p:p.. Mecburen ve fiilen anlamışlardı.. Aslında böyle şeyler insanlık dışı bence, o iğne olmamalı bence ..

Düşündükçe aklıma geliyor olaylar. Ekliyorum. Diyor ki bu belalı kişi kendince, işte diyor arkadaşına bir şey yapmayacağız. Konuşacağız sadece. Arabam şurada falan, Arabamla veya, bindirip gezdireceğiz konuşacağız diyor sonra geri bırakacağız diyor.. Bu laflar tekrarlandı falan. Ben niyeki falan diyorum.. Diyorum ki tamam burda konuş iki defa falan belki daha fazla kez diyorum k, arkadaşlarım da diyordur.. Öyle yumuşak da giriyorki, konuşup bırakacağız diyor. Allah korusun inşallah, İçimden Şeytan da, bir ses de diyor ki la konuşup bırakacak ver gitsin gelsin ama vicdan ve akıl, sözde belalı kişiye güvenmiyor çok şükür ve vermiyorum arkadaşımızı.. Ben dedim önce konuşmasını öğren dedim.. Veremeyiz arkadaşı falan dedim :D Maşallah, Elhamdulillah .. Diğer arkadaşımız Yasin'de bana katıldı ki daha öncede katkısı olmuştur bir durgunluktan sonra, bize katıldı gene evet veremeyiz dedi, evet ''önce konuşmasını öğren'' o da dedi :p:cool::D:D .. Arkadaş için ölümü göze aldım, göze aldık. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için :cool::cool::cool:;):) ... Bir kişi de değillerdi bir sürü oluştu. En az 15-20 kişiler ki belki daha fazlaydılar dediğim gibi önceden de .. O gün arkadaşı bırakmadığıma, mert olduğuma, mert olduğumuza, o günü atlatmamıza , erkeklik, mertlik sınavını o gün ve inşallah hep geçeceğime Allah'a binlerce kez şükür, teşekkür, Elhamdulillah :D:cool::cool:;):) .. Ölsek de bence iyi bir yolda Şehit olmuş olurduk bence :) zaten önemli olan illa cephede savaşarak ölmek değil hep o niyetle hazır yaşasanda evde yatakda ölsen de Şehitmişsin ..

Dedi benim kim olduğumu biliyor musunuz dedi . Ben burdaki esnafı, esnafları bile haraca bağladım dedi o_O:rolleyes: demişti kavga tam başlamadan önce.. Tabi biz kararlıyız, birliğimizi bozmadık, arkadaşımızı satmadık.. Sonra meydan muharebesi başladı :p:p:p:p:cool::cool::cool::cool:;):) .. Bıçağı yemek falan, silahlanmak, mermi, kurşun yemek her şey olabilirdi o an yani, Allah korusun dilerim .. Arkadaş kemerini çıkardı , ben de çıkardım ondan görüp :D:p:p:p:p:p .. Etrafımıza çullandılar ben bağırıyorum ki sesim gürdür. Arkadaşlar der Baykal otobüse dur dedi öndeki otobüs durdu :p:p:p:p:p ., Bu lafın mimarı arkadaşıma selamalr olsun .. Asker de bazen bağırma diyen subay çıktı gür sesimden ki biliyorsunuz gür sesle söyle derler ama genelde demezlerdi ki çok tekbil vermedim askerde.. Bunlar sesden de korktular. Biz üç kişi arka arkaya verdik saldırılara cevap veriyoruz. Bunlar korktu dağıldılar . Ben hiç öyle kötü bir darbe almadım çok şükür Allah'a .. Sonra bunlar dağıldı. Kızların kimi geldi artık dağıldıktan sonra falan bunlara bağırdılar ...

Sonrası mı belki başka bir anıya belki mezarıma ... Bir gün gördüm benim o anki bir hoşlanıp bir hoşlanmadığım kızı, bayanı .. Yanında sevgilisi olmayan bir çok genç biri vardı .. Bana çok baktı, o bakışı, o bakışları unutamam, gözlerimin içine bakıyor .. Kafası kafama yakın gözleriem hep bakıyor, eliyle kolumu tutuyor gibi falan.. O olayı soruyor falan, şöyle konuştum kızdım diyor. Özür diliyor ki ben özür dileyecek bir şey yok dedim, güldüm .. Senin suçun yok dedim falan .. O gün çok güzel görünmüştü gözüme gene. Makyaj da yapmıştı .. Kısmi hatalarıma rağmen beni affeden Anadolu kızı, Anadolu kadını, Saf temizlik... Keşke tekrar başlasaydım.. Bir de gençliğin verdiği o dönem yüzüm düşüktü o gördüğümde .. Çirkin olduğum anlardandı saç falan da bu yüzden sonra konuşurum dedim içimden. İçimden o an oturup bol bol konuşmak ve tekrar başlamak geldi.. Sizce kader mi veya kaderse benim suçum mu yoksa Rabbim Allah mı kaza kıldı bana yani takdir etti????,,,,,, Her ne olursa olsun sebep, Allah güzellikler verir inşallah sonsuza kadar, sabır..

O olaydan sonra yani kavgadan sonra orda bir iki göründüm sonra dedim uzak dur o bölgeden yani muharebe olan yerden.. O kızla, bayanla konuşmama sebebim o olay değildi .. Dediğim gibi o olay öncesi aklımda bitirmiştim .. Sonra dedim bu olay yüzünden yanlış bir aşk yapmayayım oğlum dedim kendi kendime. Sanki o olaya inat kızla çıkmak olmasın dedim .. Keşke sonra çıksaydım dedim ama o gün konuşmamızdan sonra ve daha sonra.. Neyse bundan sonra önümüze bakalım.. Geçen geçti, önümüze bakmak lazım dediği gibi Mustafa Kemal Atatürk'ün ..

Aslında hadi şunu da ekleyeyim.. Bir gün anılarım depreşti o zamana yakın tarihde gene. Arkadaşa açıldım, o kızı, bayanı düşünüyorum dedim. Telini biliyor musun dedim ki ben de kaybolmuştu.. Yokladım arkadaşı bir iki. Arkadaş o kız evlenmese, sevgilisi olmasa verirdi teli ve vermeyince üstelemedim artık ...

Bunu anlattım bilmiyorum hata mı yaptım. Aslında bazen düşünüyorum ben de çok anı yok gibi geliyor ama yokluyorum çok çıkıyor bazen de :D:p .. Aslında daha dolu dolu bir sürü anım olsun isterim ama acı da yaşamak istemiyorum artık.. Belki milletin Televizyon izleme sebebi de bu, orda anılar, ilginç, heyecanlı anılar, olaylar görüyorlar ki en güzel yaşanmış olaylar, yaşanmış hikayeler daha ilgi çekiyor dizilerde, filmlerde falan kitaplarda..

O kadar çok pişmanlığım var ki ama düşünüyorum eğer birinde yapmasam diğer bayanlarla anım olmayacak, başım manen kapanmış olacaktı, işin bu yanı vardı, var .. Her zorluğun arkasında mutlaka kolaylık inşallah sonsuza kadar sürer, yorulmak istemiyorum.. Çaresiz kalmak kötü bir olay.. Öyle şeyler yaşadım ki düşmanıma devam etmesini istemem belli süre yaşadıktan sonra .. Allah'ın azabı çok çetindir, Allah korusun inşallah ..

Arkadaşlar başını ağrıttıklarım için özür dilerim, kiminiz de zevkle okumuşsunuzdur umarım :) .. Bu olaylar kimbilir belki başka yaşanmışların birleşimidir ama kurmaca demiyorum hikayede geçen kişileri korumak amaçlı falan..

Gerçek sanat hayattan sonra gelir.. Hayat yaşanır, yaşatır sonra sanat oluşur, oluşturur :).. (Alıntı) . Acılarımızla ve bu acıları başka acılarla empati yapmamızla üstünüz, canlıyız, Hay'ız, diriyiz.. Acılar insanın, Haksızlığın kötülüğünü anlamak; İyiliğe, Allah'a, Hakka'a daha çok sarılmak için..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
( ALLAH ) TANRI TÜRK'E YAR OLSUN

Vatan ne Türkiye'dir Türk'lere, ne Türkistan
Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir : Turan

Müzik : Şemistan Elizamanlı

Şair : Nizami Paşa Saraçlı – Tanrı Türk’e Yar Olsun ( Sözleri (LYRİCS) )

Tanrı Türk’e Yar Olsun
Turan Eller Var Olsun!

Ben özümle bağdaştım
Atlanıp dağlar aştım
Bir kurtla karşılaştım
Dedi uğurlar olsun
Tanrı Türk’e yar olsun

Yar oldu yollar bana
Söyledi diller bana
Turan eller var olsun
Düşmanlar kahrolsun
Tanrı Türk’e yar olsun

Turan Eller Var Olsun
Tanrı Türk’e Yar Olsun

Ben kurtlarla ulaştım
Altayları dolaştım
Şamanımla bağlaştım
Dedi uğurlar olsun
Tanrı Türk’e yar olsun

DEDİ UĞURLAR OLSUN
TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

Yar oldu yollar bana
Söyledi diller bana
Turan eller var olsun
Düşmanlar kahrolsun

TURAN ELLER VAR OLSUN
TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

Dolaştıkça Turan’ı
Andım Bilge Kağan’ı
Gördüm Fatih Sultan’ı
Dedi uğıurlar olsun
Tanrı Türk’e yar olsun

DEDİ UĞURLAR OLSUN
TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

Yar oldu yollar bana
Söyledi diller bana
Turan eller var olsun
Düşmanlar kahrolsun
Tanrı Türk’e yar olsun

TURAN ELLER VAR OLSUN
TANRI TÜRK’E YAR OLSUN
TURAN ELLER VAR OLSUN
TANRI TÜRK’E YAR OLSUN
TURAN ELLER VAR OLSUN
TANRI TÜRK’E YAR OLSUN

Şair: Nizami Paşa Saraçlı

Tanrı Türk'e Yar Olsun - (Sözleriyle)

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Neşet ERTAŞ - Yazımı Kışa Çevirdin(Leylam)

Maşallah, Elhamdulillah, kaç senedir yazlar ha çok ha az kış gibi.. Bulutlar dolaşır dolaşır yaz günleri bol bol.. Dön geri artık, affet artık.. Artık anlasınlar aşıklar Allah'ın kıymetini, Anlasınlar nankör, zalim insanı. Ve ''Tencere yuvarlanıp bulur kapağını'' atasözü gibi kaderi kaderine yazılan aşıklar birleşsin inşallah hayırlısıyla gayri :D ...

Hatta kışlar da yaz gibi güneşli oldu leylam :D .. Keremcem'in bir şarkısıdna dediği gibi ağaçlar yemyeşil yapraklı kaldığı yazlar oldu leylam :D .. Affetmeyecen mi gayri :);) .. Dut yaprağı kış sonu yapraklı idi bol bol, resimini de çekmiştim.. Yer gök dua üzerine arkadaşlar dendiği gibi..

Allah verir aşık, tüm sevdiklerinizle mutlu sonsuzluklar inşallah arkadaşlar :cool::D:):):)..

Yazımı Kışa Çevirdin türküsü sözleri (Lyricks, Lyric, Lirik)

Aşık Kerem

Yazımı Kışa Çevirdin
Bak Gözümde Yaşa Leyla'm
Mevlâ'm Ayrılık Vermesin
Gökde Uçan Kuşa Leylâ'm

Aşkınla Yaktın Sinemi
Aldın Gittin Benden Beni
Viran Eyledin Hanemi
Vurdun Taştan Taşa Leylâ'm

Yukarıdaki türküyü Neşet Ertaş aşağıdaki sözlerle söylemektedir.

Yazımı Kışa Çevirdin
Karlar Yağdı Başa Leyla'm
Viran Oldu Evim Yurdum
Ne Söylesem Boşa Leyla'm

Her An Gözümde Perdesin
Nere Baksam Sen Ordasın
Mevlâ'm Ayrılık Vermesin
Göğde Uçan Kuşa Leylâ'm

Yarden Ayrı Kalmak Ölüm
Söyle Ne Olacak Halım
Böyle Kader Böyle Zulum
Gelir Garip Başa Leyla'm

Koray Avcı - Yazımı Kışa Çevirdin (Leylam) (Lyric Video)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
EBRU GÜNDEŞ - BEN AŞKI ÖLÜMSÜZ BİLENLERDENİM (Canlı Performans)

EBRU GÜNDES - BEN ASKI ÖLÜMSÜZ BILENlERDENIM

Ebru Gündeş – Ben Aşkı Ölümsüz Bilenlerdenim Şarkı sözleri; (Ahmet Selçuk İlkan )

İstemem sevgilim yüzüme gülme
Eğer ki sonunda ağlatacaksan
İstemem sevgilim ümitler verme
Sonunda dünyamı karartacaksan

Ben aşkı ölümsüz bilenlerdenim
Bir ömür boyunca sevenlerdenim
Ellerin elime değmesin derim
Eğer ki sonunda ayrılacaksan

Gönüle vurulmaz asla bir kilit
Seveni öldürür kırılan ümit
Sevgilim yanıma yaklaşmadan git

Ben aşkı ölümsüz bilenlerdenim
Bir ömür boyunca sevenlerdenim
Ellerin elime değmesin derim

-Ahmet Selçuk İlkan

Ebru Gündeş Şarkıları..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Askerde sevdiğim marşlardandır.. Bir de bir uzman çavuşumuz vardı bize güncel parçaları, pop müziklerin sözlerini söyletirdi marş olarak. Mesela en son söylediklerimizden biri ''Annemden kalan bu yüzüğe razıysan gel benimle'' (Kıraç- Razıysan gel).. Burdan hepsine selamlar :) ..
Komando Marşı - Bir Kar Yağar İnce İnce (Sözleriyle)

bir kar yağar ince ince

Bir kar yağar ince ince remix

Alıntı : '''''''''' nefes filmiyle ünlense de, ülkemiz komando birliklerinde [eski foça, yeni foça, kırkağaç, eğirdir, kayseri] sürekli tekrarlanan komando marşı.

bir kar yağar ince ince
komandonun hali nice
operasyon var bu gece
hey paraşütçü komando
vur vur dağcı komando

buradaki paraşütçü , kayseri 1 komando tugayı na, dağcı da eğirdir dağ komando okulu na yapılan bir göndermedir. jandarma komando lar da [izmir foça 7 jandarma komando eğitim alayı, yeni foça yedinci jandarma komando er eğitim alayı] son mısraya 'hey jandarma komando' eklerler.

aferin bölük [sağol]
aferin bölük [sağol]
aferin bölük [sağol, sağol, sağol]

bunun bir de uzun versiyonu vardır, genellikle sabah 5000 koşularında veya 12-24-12 traverslerde söylenir.

bir kar yağar ince ince
komandonun hali nice
bir operasyon var bu gece
karşıki dağlar
ıssız dağlar
flamalı dağlar
geliyor komandolar
hepsi birer
canavar gibi
aslan gibi
kaplan gibi [burası böyle gidebilir]
subay olacaklar
sayı sayacaklar

say
1-2-3-4
1-2-3-4 [her dört solda bir]
1-2-3-4
1-2-3-4 [her iki solda bir]

aferin bölük [sağol]
aferin bölük [sağol]
aferin bölük [sağol, sağol, sağol] '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Kıraç - Razıysan Gel (Official Video) ve şarkı sözleri

Eski bir gelinlige
Bir bakir bilezige
Annemden kalan bu yüzüge
Raziysan gel benimle...

Bir tanrim var bir gitarim
Su dünyada yapyalnizim
Yarinimdan umutsuzum
Raziysan gel benimle

Bazen ac bazen susuzluk
Raziysan gel benimle...

Bir lokma ekmege
Bir yudum su icmeye
Yinede sükretmeye
Raziysan gel benimle

Bir tanrim var bir gitarim
Su dünyada yapyalnizim
Yarinimdan umutsuzum
Raziysan gel benimle

Bazen ac bazen susuzluk
Raziysan gel benimle...

Awisch

Frankfurt

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Cem Adrian - Sen gel diyorsun.. Mükemmel bir ses Maşallah, Elhamdulillah.. Kısmen odunsu bir tad var, kurumsu kısmen.. Hani gırtlakda biraz gıcık veya faranjit olur ya öyle bir buğu, kuruluk var.. Artı keskinlik var kokuda, pardon sesde :):D gerçi kokuda denebilir mecazi olarak.. Ses gür, davudilik de var, tok hayvansız halinde bir ud koku tadında :D.. Ses çok berrak sayılır biraz kuru odunsuluk dışında ama o da ayrı bir tad vermiş, berraklık sucul koku nota berraklığında ve sese eklenen sentetik bir ses yok ama şarkı müziği elekronik, bilgisayar müziği mi bilemeyecrğim ama bana doğal müzik aletinden yapılmış, çalınmış gibi doğal geldi :D... Şarkı türkü tadında ve türkü belki.. Kulakta ve hafızada uzun süre gidiyor, sılajlı, ömürlü bir şarkı.. Şaka ile karşık sesi yorumlayayım dedim parfüm yorumlama tadında  haha :D...

Sesini gerçekten çok seviyorum Cem Adrian 'ın, mükemmel bir ses, tad Maşallah.. Sözler ise arabesk tadında ama umutsuzluğa sürükleyen tarzda değil, çok güzel.. Tekrar tekrar dinleyeceğim bir şarkı :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Umutsuz olmamak lazım, Allah'tan umut kesilmez :) ..

Ebru Gündeş sesine hayranım Maşallah..

Ebru Gündeş - Karayağızım (Söz:Aşkın Tuna)

Ebru Gündeş - Karayağızım şarkı sözleri (Söz: Aşkın Tuna):

Nerden esti aklıma
Bu şarkıyı dinlemek
Tam unuttum diyorken
Seni böyle özlemek
Karayağızım
Alnımda yazım
Dinmiyor sızım
Sensiz yalnızım yalnız
Dert deli ferman
Aşk bana haram
Sen yoksun artık
Ben iflah olmam
Alev alev hasreti
Giyinirken ustume
Yine dustu ayrılık
Damla damla gonlume
Karayagızım alnımda yazın
Dinmiyor sızın
Sensiz yalnızım yalnız
Dert deli ferman
Aşk bana haram
Sen yoksun artık
Ben iflah olmam ahh

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Levent Yüksel - Kadınım - 1993

Hayat ne garip, tuhaf... Aklıma Mevlana şiiri de geldi onu da en altta vereyim..

Levent Yüksel - Kadınım (Söz:Sezen Aksu Müzik ve Düzenleme :Uzay Heparı) Şarkı sözleri (Lyricks, Lirik, Liriks) :“""""""

Sana dargınım
Kırgınım sana kızgınım
Haksızlık vefasızlık bu
Bu herşeyi inkar eden duygu
Ne acı yazık!

Kadınım söyle sen mutlu oldun mu?
Bu deli adamı unuttun mu?
Sevdin mi gerçekten ah sevildin mi?
Söyle onları da öptün mü?

Sevdin mi gerçekten ah seviştin mi?
Hiç üzülmedin mi?

Düşünmedin mi halimi?
Hiç mi sızlamadı için?
Bir tek iz bile yok mu benden?
Ne acı yazık!

Sevdin mi gerçekten ah sevildin mi?

Sevdin mi gerçekten ah seviştin mi?

""""

Mevlana şiiri ( Mevlana Celaleddin-i Rumi) (Rum beldesinde yaşadığı için Rumi eklemişler):""""""""

Düşmem Dersin Düşersin

Allah der ki; kimi benden çok seversen onu senden alırım…

Ve ekler; “Onsuz yaşayamam” deme, seni onsuz da yaşatırım.

Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur, aklın şaşar.

Dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya.

Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur…

“Düşmem” dersin düşersin, “Şaşmam” dersin şaşarsın.

En garibi de budur ya; “Öldüm” der durur, yine de yaşarsın.

""""""""

Güzellikler inşallah sonsuza kadar :) ...

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Nilüfer - Dünya Dönüyor (Official Audio)

Klibi net çekim :

Mehmet Erdem - Dünya Dönüyor (JoyTurk Akustik)

Son çekilen düeti sevmedim bu şarkı kadar ..

Nilüfer - Dünya dönüyor şarkı sözleri vereyim (Lyrics) :

Dünya dönüyor sen ne dersen de
Yıllar geçiyor farketmesen de

Değişmiş gördüm bu defa seni
Dertler yıpratmış o şen sesini
Gülen gözlerin gülemez olmuş
Güzel yüzüne çizgiler dolmuş

Ne kadar oldu görüşmeyeli
Eski yaralar depreşmeyeli
Farkında mıydın nasıl da sana
Ben bir zamanlar boşver aldırma

Anladım ki biz eski biz değiliz
O günler geçmiş biz bu gündeyiz
Belki bu gece varmaz sabaha
Oldu olacak doldur bir daha

Sen ne dersen de
Değmez bu dünya
Yıllar geçermiş geçsin
Ruhumuz genç ya

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Ah gül, ah gül, bende ayrı yerin var Allah resulu Muhammed kokusu olmanın yanısıra.. Öğrenci falan iken tanıştığım öğrenciler ile ilgili anı, anılar bu gül mevzu yoksa başka bir şey değil yani.. Ya diğer öğrenciler mi, bilmiyorum, kalplerini kırdığım için özür dilerim, gelsinler muhabbet kapım açık ama ilerisine bir şey diyemem.. Ölümün bir son olmadığına çok imanım var.. :) .. Buna inşallah bir şiir yazarım :cool: :) .. İnşallah sevdiklerimizle, sevgilillerimizle sonsuza kadar mutluluklar arkadşlar :) ..

Gençken jilet atsacak aşk devrelerinden geçtim o zxamanlar yemekten kesilmiştim.. Şimdi mi ben öyle bir aşk acısı mümkün değil yaşamam ve yaşamamda inşallah ama anılarımda kaldılar derin izli ve çıkmazlar sonsuza kadar :cool:;):) ..

Zara - Bir Gülü Sevdim - (Ahmet Selçuk İlkan-Unutulmayan Şarkılar) (Official Video)

Ah aşk, aşk gerçekleşirse mutlu olursun ama olmazsa filozof şair olursun.. Artık olsunda mutlu aşk olatak filozof, şair olayım :) ..Aşk ne garip ama Allah'a gitmeyen, onsuz olan aşk karavana aşkdır...

Zerrin Özer - Bir Gülü Sevdim
Zerrin Özer muhteşem seslerden Maşallah..

ZEKİ MÜREN - BİR GÜLÜ SEVDİM

Sanırım ilk versiyon ''Ahmet Selçuk İlkan'' Bir Gülü Sevdim'' Bir onu sevdim şiiri (Allah rahmet eylesin inşallah, Zeki Müren bu şiirden söylüyor) : ''

İsyan Etmedim,pişman değilim
Taş bastım kan ağlayan bağrıma
İstemem kimse gelmesin yanıma
Dertliyim Dertli,Dertliyim dertli

Bir gülü sevdim, Bir onu sevdim
Tek mevsimlik miş Ah geçiverdi
Gel etme dedim kal gitme Dedim
Söz dinlemedi bak kaçıverdi

Belki dönecek,tekrara sevecek
Şu garip gönlüme oşanlar olmuş
Belkide o beni çoktan unutmuş
Nerde kim bilir,aşıktır Allah bilir

Bir gülü sevdim, Bir onu sevdim
Tek mevsimlik miş Ah geçiverdi
Gel etme dedim kal gitme Dedim
Söz dinlemedi bak kaçıverdi

Zara Bir Gülü Sevdim Şarkı Sözleri ( Ahmet Selçuk İlkan )
Bu son buluşmamız bu son görüşmemiz
Kim bilir bir daha karşılaşmayız
Belki de bir daha görüşemeyiz
Ayrılmalıyız… Ayrılmalıyız

Kim bilir bir daha karşılaşmayız
Belki de bir daha görüşemeyiz

Bir gülü sevdim bir seni sevdim
Bir mevsimlikmiş senle aşkımız
Gel etme desem kal gitme desem
Hiç faydası yok ayrılmalıyız

Senin gözlerin yaşlı benim yüreğim yaslı
Bu aşkta bir umut kalmadı yazık
Seni bir başkası bekliyor artık

Senin gözlerin yaşlı benim yüreğim yaslı
Ayrılmalıyız…Ayrılmalıyız

Ferdi Özbeğen - Bir Gülü Sevdim

Coşkun Sabah - Son Buluşmamız (Bir Gülü Sevdim)
https://youtu.be/4V_tu9XXVOA

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Aşağıdaki şiir şu ''Kasımda Aşk Başkadır'' repliğini, konuşmasını aklıma getirdi. Ve evet eski birine de gönderme yapayım çok zalimsin, sevgimi bildin :D ... Ben ise biliyordu seviyordum. Tamam haklılar bende de hatalar vardı ve de kader yazılmış yapacak bir şey yoktu.. Allah hatalarımızı affetsin inşallah sonsuza kadar.. :cool::) ..

-Seni seviyorum inan bana!
-Beni sevdiğine dair kanıt göster.
-Kanıt inancı öldürür.Eğer kanıt gösterirsem seni sevdiğimi bilirsin.Ben seni sevdiğimi bilmeni değil, seni sevdiğime inanmanı istiyorum.
-Neden?
-Çünkü bilmek beyinle, inanmak kalple yapılan bir iştir.Ve ben, kalbini beynine tercih ederim.

Nilüfer - İnkâr Etme (1990) video ve şarkı sözleri (Lyrics)

Söz: Nilüfer
Müzik: Buğra Uğur

Aklım hiç almıyor nedense
Herşeyi bir anda silmeni
Yaşanan onca şeyden sonra
Öfkeli insafsız sözleri

Diyorsun ki göz yaşların faydasız
Seni zaten hiç sevmedim ki
İnkar etme yalvarırım
Sende sevdin beni bir zamanlar

Git diyorsun nasıl giderim
Umutlarım ne olacak
Acılarım göz yaşlarım
Hesabimi kim soracak

Ardıma bakmadan gitmek zor
Alışmak zor şeydir nedense
Yaşamak ya da ölmek aynı
Yanlızlık o ayrı işkence

Nilüfer'de sağlam aşk yaşamış bu yazdığı şarkı sözlerine bakarak tecrübelerimle söylüyorum :) ..

Müslüm Gürses - İnkar Etme (320 Kbps)

Seda Sayan - İnkar Etme

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Aşağıdaki şiir şu ''Kasımda Aşk Başkadır'' repliğini, konuşmasını aklıma getirdi. Ve evet eski birine de gönderme yapayım çok zalimsin, sevgimi bildin :D ... Ben ise biliyordu seviyordum. Tamam haklılar bende de hatalar vardı ve de kader yazılmış yapacak bir şey yoktu.. Allah hatalarımızı affetsin inşallah sonsuza kadar.. :cool::) ..

-Seni seviyorum inan bana!
-Beni sevdiğine dair kanıt göster.
-Kanıt inancı öldürür.Eğer kanıt gösterirsem seni sevdiğimi bilirsin.Ben seni sevdiğimi bilmeni değil, seni sevdiğime inanmanı istiyorum.
-Neden?
-Çünkü bilmek beyinle, inanmak kalple yapılan bir iştir.Ve ben, kalbini beynine tercih ederim.

Nilüfer - İnkâr Etme (1990) video ve şarkı sözleri (Lyrics)

Söz: Nilüfer
Müzik: Buğra Uğur

Aklım hiç almıyor nedense
Herşeyi bir anda silmeni
Yaşanan onca şeyden sonra
Öfkeli insafsız sözleri

Diyorsun ki göz yaşların faydasız
Seni zaten hiç sevmedim ki
İnkar etme yalvarırım
Sende sevdin beni bir zamanlar

Git diyorsun nasıl giderim
Umutlarım ne olacak
Acılarım göz yaşlarım
Hesabimi kim soracak

Ardıma bakmadan gitmek zor
Alışmak zor şeydir nedense
Yaşamak ya da ölmek aynı
Yanlızlık o ayrı işkence

Nilüfer'de sağlam aşk yaşamış bu yazdığı şarkı sözlerine bakarak tecrübelerimle söylüyorum :) ..

Müslüm Gürses - İnkar Etme (320 Kbps)

Seda Sayan - İnkar Etme
Üstteki ile isimi aynı ama sözler daha farklı .. Maşallah Bülent Ersoy'un sesi gür, dolgun, tiz, keskinlik de barındırıyor, değişik bir lezzet ..

'' bülent ersoy - inkar etme '' video ve şarkı sözleri (Lyrics)

Ben seninle sen benimle
Mutluluktan uçmadık mı
İhtiras ateşinde
Yanarak tutuşmadık mı
İhtiras ateşinde
Yanarak tutuşmadık mı

İnkar etme dilin yanar
Yalan deme kalbin yanar
Aramızda bitmeyecek
Yaşanmış bir deli aşk var

Elele dolaşmadıkmı
Sevdaya ulaşmaıkmı
Sevgi dolu çığlıklarla dolaşmadık mı

İnkar etme dilin yanar
Yalan deme kalbin yanar
Aramızda bitmeyecek

Sen unutsan ben untmam

Sensizlıkten kurtulamam
Yokluğuna inanıpda
Bir ömür boyu yanamam

İnkar etme dilin yanar
Yalan deme kalbin yanar
Aramızda bitmeyecek

Elele dolaşmadıkmı
Sevdaya ulaşmaıkmı
Sevgi dolu çığlıklarla dolaşmadık mı

İnkar etme dilin yanar
Yalan deme kalbin yanar
Aramızda bitmeyecek

Albüm: Benim Dünya Güzellerim-Aralık 1995
Tür: Türk Sanat Müziği

Bülent Ersoy-Inkar Etme- / بولنت ارسوي:اغنية:لاتنكري

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Haha ;):cool::p:) arkadaşlar bu şarkılara roman, hikaye yazmak istedim ve altta verdim.. Gelen bizimdir giden kendi bilir :) ..

Ahbe Sezen sezdin mi bendeki aşkı, büyük aşkı, kalbimdeki aşk yangınını.. Ağlar gözlerim şu an bilesin ama aşklarım sonsuzdur benle gelenlerle.. Son bakışın bir günahla doluydu benim yüzümden özür dilerim :rolleyes::oops::eek:o_O ve geçmiş günahlarım.. Ah aramıza girenler :mad: , hayal et sevgilim montunu falan çıkardığında da ordaydım beni deli gibi ararken.. Ah sevdiğim uzaktan uzun süre sevdim çünkü belki yanına gelince bu hayal bitecekti, ben senin ben sevdiğin ihtimalinden de ötesini, beni sevdiğin zannımı yaşatıyordum. Beni görünce gülüyordun, bakıyordun, bulunduğum yerlere geliyordun sapıklara, cahillere, laf atan cahillere rağmen, rağmen, rağmen.. Hissediyorum beni sevdin, hatta arkadaşlarınla irtibatlar falan ama aşka günah karıştı, ve benim günahlarım ve kader ağlarını ördü, Allah ve kıymetli yazıcıları kaderi yazdı :oops:..

Sezen Aksu - Son Bakış

Sezen Aksu - Son Bakış (1989)

Benim için hep o masumsun belki hiç görmediğim anın, ne önemi var. sen benim hatalarımı görüyorsun ve denilenlere inanıyorsun ya aşk olsun sana ama unutma bir gün Allah sana da Lanet eder bu gidişatına.. İnşallah ikimiz de mutlu oluruz :cool: .. Yaptığın hataların bir önemi yok aslında eğer ilerin zaferle, mutlulukla, hakk ile olacaksa, hataların ise bir yemek yanındaki acı biber gibi anılarda kalacak sonsuza kadar .. Yaralarını her zaman sarmaya hazır biriydim, yeni hayallere, hayatlara seni saf biri olarak görerek sokmayan isteyen gel gör ki kader sonucu sana acı çektirdim, başka biri yüüznden ve sana yanlış tavrim sonucu istemediğimi sandın seni.. Ah kader ne acımasızsın ama bunun sebebi var işte, pişmemiz lazım.. Düşünün Allah yerine haşa yeni bir rab gelse bu acıların hepsini tekrar yaşatacak ve Allah belki bu yüzden bu acıları o da veriyor .. Bir daha o acılar mı aman aman .. Rabbim Allah sen hep Rabbim, Rabbimiz kal, bize sonsuza kadar vaat ettiğin cennette, cennetlerde yaşam ver, yaşat..

Son bakış hiç çıkmadı aklımdan. bir gün Allah Resulu Muhammed'i gördüm göz renklerini bana sundu anladım ki affedildim ..

Kaç defa geldin tekrar diyorum, kaç defa yanımdan geçtin imalı imalı ama o Son Bakış gibi olmadı netlik bende.. Her şeyin bir cezası var ve Allah'ın biza yaşatmak istediği öğretmek için..

İstanbul dahil takıldığım yerlere gene geldin.. Kaç defa durağımda bekledin evin olmamasına rağmen, o unlumamullerde beklemen. Ama o son bakış gibi olmadı, ne zaman bitecek bu sürgün. Sana bir de sürgün şarkısı hediye edeyim.. Sezen Aksu'dan bir şarkı daha hediye edeyim.. Arkadaşlar roman gibi yazıma altta devam edeyim okumak isteyen buyursun :D .. Aman Allah'ım Allah'ın eli, Allah'ın kaderi gerçek.. Bu kadar yakın olup iki suyun birleşmemesi gibi aşkım.. Biri çamurlu biri berrak su, renkler farklı ama birleşmiyorlar o an .. Ah hayatımda da ve rüyalarımda da böyle derinden seni hissetmesem çoktan unuturdum seni inan.. Benim olmazsam bir an bu dünyada inan Allah verir başka daha vefalıları inşallah :) ..

Böyle bir hikaye kitabı çok ilgi görebilir arkadaşlar zaten toplumumuzda uzaktan sevmek, Platonik aşk da yaygın ki Batıda da vardır bizdeki kadar olmasa da :D .. Bu arada Platonik aşka platonik'in analmı sanırım en uzak gezegen olmasından ki kaya parçası da dendi gezegen denmiyebiliyor. Yani uzak kalmaktan Platonik aşk demişler olabilir. Araştırayım bir ara inşallah :) ..

Özlem Özdil - Sürgün

Sezen Aksu - Hasret (1988)

Bilir misin aşkım acılarımı sana ulaşmak için verilen engeller olarak gördüm ve cezalar .. Aklımda olmadığın gün olmadı ayrılıklarda .. Senden, senin gibi güzeller de çok geldi ama sen sevdin, devam ettirdin ve senle dolu dolu anılar ve sana yaşattığım acılar beni sana daha çok bağladı.. Anılar olmazsa bizlerin robotlardan farkı ne arkadaşlarım, hey canlılar... Silerim inan sen ona layık olmazsan ve başka bir bünyede yaşatırım o aşkları ve Allah böyle yaptırır, karar senin seçimde özgürdür kişiler, insanlar kendilerinde..

Not : Burada bahsedilen kişiden isim olarak bahsedilmemiştir, tesadufi denkler tesadüfi sayılabilir...

Hasret
Söz: Aysel Gürel
Müzik: Atilla Özdemiroğlu

Ter döküyor dört duvar ter bense beklerim bir gün mutlaka
Ters dönecek anahtarlar bir gün elbet çıkacaksın ışığa
Sen aydınlığa ben sana hasret
Gel eritir demirleri bendeki ateş

Bir gün açılır açılmaz sandığın kapılar vurunca güneş
Bir karanlık daha erişti güne saat neredeyse beş

Gün bizim güneş bizim, göğsümüzde ateş bizim
El ele olduğumuz o gün gülmek bizim
Dün bizim yarın bizim, yana yana sevmek bizim
Hasrete vurduğumuz göz göz yürek bizim

Süsledim gelin misali gençliğimi sandığıma kaldırdım
Sensiz geçen yılları sildirdim sana yeni zaman aldırdım

Gün bizim güneş bizim, göğsümüzde ateş bizim
El ele olduğumuz o gün gülmek bizim
Dün bizim yarın bizim, yana yana sevmek bizim
Hasrete vurduğumuz göz göz yürek bizim

Özlem Özdil Sürgün şarkı sözleri

Gideceğim Yerler Çok Uzak Gülüm
Rüzgarlardan Bile Dost Olmaz
Gideceğim Yerler Kapkara Zulüm
Ne Kadar Çeksem Çilem Dolmaz

Hislerimi Dizelere Yazan
Kalemler Ağlasın Bana
Kalpleri Aşk İle Yanan
Sevenler Ağlasın Yar

Gideceğim Sürgün Mecburdur Gülüm

Sen Sormazsan Başka Soranım Olmaz
Gideceğim Yerler Sonsuzdur Gülüm
Sen Duymazsan Beni Duyan Olmaz

Özlem Özdil

:) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Çok güzel bir şarkı, türkü.. Allah ona da rahmet eylesin, güzel adam Barış Manço.. Rahmetli olduğunda her kesimden insan ağladı, rahmet okudu.. :)
Doğukan Manço feat Emre Altuğ - Zalim Sultan

Barış Manço - Söyle Zalim Sultan (Kaliteli Şarkılar 2015 / 1080p HQ) Mu©o

Barış Manço - Zalım Sultan Türkü sözleri (Lyrics)

Sıra sıra dağlardan erişilmez yaylalardan
Kuş uçmaz kervan geçmez bilinmez binbir yoldan
Gel dedin de gelmedim mi söyle gelmedim mi söyle gelmedim mi
Aman hele hele sultan zalım zalım sultan söyle söyle
Söyle gelmedim mi söyle gelmedim mi
Aman hele hele sultan zalım zalım sultan söyle

Gül yüzünden bal yanaktan sırma saçtan al dudaktan
Kumru gibi kaçan gözden ince belden al topuktan
Sev dedinde sevmedim mi söyle sevmedim mi söyle sevmedim mi
Söyle sevmedim mi söyle sevmedim mi

Barış kul sana kurban yoktur derdime derman
Hançerini vur sineme çok naz ettin zalım sultan
Öl de gayri öleyim mi söyle öleyim mi söyle öleyim mi
Söyle öleyim mi söyle öleyim mi
“""""

baykalbul

Administrator
Yönetici
8 Eyl 2017
2,245
4,627
113
Allah'tan umut kesilmez :) , Mükemmel bir şarkı ve ses Maşallah .. Bu şarkıyı herkes güzel söyleyemiyor, ses isteyen bir şarkı ..

Bülent Ersoy - itirazim var

Bülent Ersoy - İtirazım Var
Albüm Adı:Şiirlerle Şarkılar

İtirazım var bu zalim kadere
İtirazım var bu sonsuz kedere
Feleğin sillesine hayatın cilvesine
Dertlerin cümlesine itirazım var

Yarım kalan sevgiye şu emanet gülmeye
Yaşamadan ölmeye itirazım var

Ben hep yenilmeye mahkum muyum
Ben hep ezilmeye mecbur muyum
İtirazım var bu yalan dolana