Şu Anda Ne Dinliyorsunuz?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rag'N'Bone'nin burnunda küpe var, arkadaşlar o bölgede direk uçlarında sinir toplanması var ve ne işe yaradığı bilinmiyor. Tahmin edilenler arasında insanda fenomen alıcısı olabileceği. Bu bölge tahrip edilirse bir şekilde bir duyumuzdan mahrum kalabiliriz.

Rag'n'Bone Man - Human (Official Video)

Dinlemek isteyenler için bass davudi sesim :) :

Baykal(Cover)-(Rag'n'Bone Man - Human)-Bass Cover

Human Şarkı Çevirisi Lyricks

Rag'n'Bone Man - Human

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
The HU - Wolf Totem (Official Music Video)

Çok güzel şarkı. Keşke daha önce karşılaşsaydım bu grupla ama hayırlısı diyelim. Moğollar türk müdür nedir ayrı konu ama türklere benziyorlar ama çok çeşitli Türk tipleri de var haha :D . Moğollar ile anlaşan ilk türk kavimi Karluk'lardır ve bende hem Karlukluluk hem de Bozdoğan'lık var. Bozdoğanlık hem annem'den hem de anne tarafımdan 12-13 kuşaktır gelmekte. Sonuçta ikisi de Trük kavimi :) Elhamdulillah, tabi önce adam olamk önemli :D . Bu arada şarkıda altyazıyı açarsanızTürkçe mevcut sözler :) .

Şarkıyı mutlaka Kovırlayacağım inşallah :D .

Türkçe Sözleri :

Kurt Totemi

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
KAmalanmak yani Tuva müziği, boğazdan şarkı söylemek tekniği kullanılmış şarkıda. Sert doğa koşullarında ses de kalınlaşmış. Sesini soğukta daha kolay kaybetmişler hem soğuktan hem de bağırmaktan (mesela çobanlık yaparken falan) ve boğazdan daha az enerji harcamışlar daha doğrusu ses telleri daha az zorlanmış. Moğollarda bu teknik gelişmiş ve Sibirya'da. KAynak yarın vereceğim bu konuda Türkçe video var inşallah.

Vikings - soundtrack (Einar Selvik/Wardruna - Völuspá

Wardruna - Völuspá

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Keremcem- Nerelere Gideyim

Keremcem - Nerelere Gideyim

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Candan Erçetin - Unuttun Beni Zalim (Remix)

Candan Erçetin - Unuttun Beni Zalim

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
KONGOS - Hey I Don't Know

Hey I Don't Know (Türkçe çevirisi)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Danheim - Glitnir

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Danheim - Hefna

Eski viking Şamanlık ile alakası olabilir işaretin, bilmiyorum tam şu an :) . Müzik çok güzel maşallah :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Erbane'yi konuşturan adam...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Çok ilginç bir çalgının bir tarihi kazıda bulunması ve bu çalgı(benzeri ve kaybolan parçalar tahmini ağoızlık eklenerek) ile yapılan müzik. Çok ilginç ve güzel. Tabi başka çalgılarda var davul tarzı :) . Aşağıda ayrıca açıklama var Türkçe ve İngilizcesi ile.
Danheim - Glitnir

Viking çağından gelen tartışmalı "Falster Pipe" cihazının ilk kullanımı.

Falster, Danimarka'daki Fribrødre nehrindeki bir tersanenin kazılarında bir aracın bir kısmı bulundu. Bir gayda parçası olmuş olabilir, ancak bu teoriyi destekleyecek kanıt yoktur. Kopyada, ahşap bir ağızlık eklenmiş ve bu da cihazı bir hornipe (bir çeşit obua) dönüştürmüştür.
Buluntu 11. yüzyılın sonraki bölümlerindendi.

The first use of the controversial "Falster Pipe" instrument from the Viking age. A part of an instrument was found during the excavations of a shipyard at Fribrødre river on Falster, Denmark. It might have been part of a bagpipe, but there is no evidence to support this theory. On the replica a wooden mouthpiece was added, making the instrument into a hornpipe (a kind of oboe). The find was from the later part of the 11th century.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aslında şiirde sanki Allah konuşursa böyle diyebilridi gibi bir anlam var. Elbette biz de Allah'tan ruh taşıyoruz ama Allah Rab'liğini vermez bütünüyle. Keşke öldürülmeseydi bu şaiir. Şarkı beni çok etkiledi, çok hoş hem sözler, beste ve vokalistin sesi harika yani şarkıyı söyleyenin sesi. Bence haksızca ödürüldü, Allah bilir tabi de yani hoşgörü de lazım. Allah'dan rahmetler inşalalh. En aşağıda youtube.com yorum alıntıları da ekledim kimi hoş olmayabilir, uyarayım. ulu şairler 7 ile sınırlandırılmamasına ben de katılıyorum.

Altta yazıyor Nesimi derisi yüzülürken derisini soyanlardan biri hani güneeşdin falan der, rengin soluyor der, sarardın der. Nesimi güneş batarken(diğer tarafdan doğacaktıe) sararır der yani güneş olduğunu bir kere daha belirtir. Altta tam orjinali yazılmış. Timur'un oğlu öldürmü

Mikail Aslan-Sığmazam(Seyyid Nesimi Deyişleri)
Mikail Aslan-Sığmazam(Seyyid Nesimi Deyişleri)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yasemin Göksu & İlkay Akkaya /Ey Vicdan

Allah Türk askerini korusun inşallah :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hareketli şarkıları ayrı bir seviyorum :)

Hadise - Deli Oğlan

Deli Oğlan

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Özledim, özledim.. Siagaramı yaktım gözlerine baktım, iç çektim.. Nerdesin, nerdesin ama biliyorum buluşacağız inşallah gene, gene.. Affet, affet :love:

DENİZ TOPRAK HAZAN NEDİR

Deniz Toprak - Hazan Nedir

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sözleri kısa sayılır ama çok şey anlatıyor, dolu dolu :) .

Davut Güloğlu - Yalan Mı? (Dere)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Şirin Nar Dane Dane ve sözleri

Şirin Nar Dane Dane
Şirin Nar Dane Dane
Gel Güzel Döne Döne
Gül Olup Koklamadım
Felek Ayırdı Gene

Beyaz Geyme Üşürsün
Güzellikte Menşursun
Neynim Güzel Olduğun
Yad Elnen Konuşursun

Giderim Dur Diyen Yok
Kebap Oldum Yiyen Yok
Ayrılık Gömleğini
Benden Başka Giyen Yok

Mustafa Çinkılıç & Celal Bakar - Şirin Nar [ Gaziantep Türküleri © 1997 Kalan Müzik ] ve sözleri

Şirin nar dane dane
Gel güzel döne döne
Ayva gibi sarardım
Hiç insaf yok mu sende

Bize Antep'li derler
Biz güzeli severik

Ah aşkım gene beni, bizi anlatan şarkı, şarkılar, Türkü, Türküler. Daş(Taş) olsa daş, dile gelirdi ki o bile dile geliyor anlarsan :D ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kasatura & Bed & Naderan & Uğur Ayman - DAĞ (Music Inspired by the Motion Picture)