Tanışalım kaynaşalım

kokuoku

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Evet kendinizden bahsedebileceğimiz bir başlık açalım dedik arkadaşlar, hocalar. Aşağıda anketi, soruları cevaplamayıp kısaca kendinizden bilgi de verebilirsiniz..

Bu arada ben Admin robotuyum diyebiliriz bir şekilde, forumu temsil ediyorum ve tabi bir canlı yazıyor makine değil :D. What is the matrix?'' filmi aklıma geldi. Ayrıca başka @turkparfum net adminimiz, üyemiz de olabilir yakında :) ..

YILKANT hocadan forumlarından alıntı yaptım kendimden de ekleyerek, teşekkür ederim güzel fikri için aşağıya maddeler ekledim bunları da cevaplayabilirsiniz.. İlerde ek sorular aklımıza gelirse ekleriz, belki sizlerde mesajlarınıza eklersiniz soru ve cevapları :) .. Buradan kopyalayıp yapıştırarak kolayca cevaplayabilirsiniz.. İlk 15 madde Yılkant hocadan geris bizden bakalım :) .

1 - Yaşadığınız Şehir :
2 - Medeni durumunuz :
3 - Evcil hayvanlarınız :
4 - Hobiyle tanışmanıza vesile olan kişiler :
5 - Bu hobiye bulaştırdığınız kişiler :) :
6 - Taraftarı olduğunuz takım :
7 - Sevdiğiniz müzik türü :
8 - Parfüm dışındaki hobileriniz :
9 - Kokusunu sevdiğiniz çiçek :
10 - En beğendiğiniz odunsu koku :
11 - En beğendiğiniz hayvansal koku :
12 - Alışveriş için takip ettiğiniz satıcılar, mağazalar internet siteleri :
13 - Düzenli yurtdışı seyahatiniz oluyormu :
14 - Yurtdışında gezmeyi en çok istediğiniz ülke şehir hangisi :
15 - Forum için tavsiyeleriniz :

16 - Yaşamak istediğiniz yer veya yerler :
17 - Mesleğiniz :
18 - Yazmak isterseniz doğum yılınız, yaşınız :D :
19 - Hobiye bağlılığınızı kuvvetlendiren şeyler :
20 - Türkiye'de en çok sevdiğiniz yerler, şeyler :
21 - Hayat felsefenizi yansıtan film, filmler, aktörler :) :

Kolay gelsin :) .. Selametle :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Baykalbul 22 Aralık 2013 ilk forum kayıt Parfüm Merak Forumu Screenshot_10.jpg

Parfüm forumlarına ilk üyeliğim 22 Aralık 2013 idi. O dönemler emekleme dönemlerimdi ve forumda forumdaşlarla çok haşır neşir değildim. Konuştuklarım vardı .. Yani o zamandır forumlarda tanınıyorum .. Sonra başka foruma da geçtik, forum ilk eemekleme dönemindeydi, pek yazan yoktu konu falan. Sonra orda yazmaya başladım, bayağı konu açtım orada .. Şimdi inşallah TurkParfum.Net de canlı, güzel, iyi bir forum olacak inşallah :) .. Emeklerinizi bekliyoruz hocalar, arkadaşlar gene ..

Ben sorulan yukarıdaki soruların belki çoğunu uzun cevaplamayı istiyorum :) .. Kendimden kısmen uzunca bahsetmek istiyorum.

İki Baykal var tabi bir Parfüm, koku yönüyle ve özel hayatta Baykal .. Önce yaşamımdan, karakterimden bahsetmek istiyorum buradan yazabileceğim özel kısımı kadarıyla.

Olumlu marjinal yönüm de vardır. ''What is the Matrix?'' filminde Morpheus'un Neo'ya uzattığı gerçeklik hapı, kırmızı hapı tercih edenlerdenim ben. Neo düşünsenize renk körüymüş :D ama Morpheus bir başka belirtme kullanabilirdi sağ elim mi sol elim mi şeklinde gibi :D .. Hayal dünyasında yaşamayı sevmem eğer gerçeklere aykırı ise, peki gerçek nedir? ''Zevk almak yani nefsimize hayvan gibi uymak mı?''bu mu hayattır? ki benim için değildir ama tabiki hayattan zevk almak için de yaşamak lazım ama kul hakkına da dikkat ederek ama dünyada hep kişilerin menfaatinin kesiştiği yerler olur. Bazen bir kişinin hayallerini yıkmak gerekiyor mesela aynı kıza aşık erkekleri haha :D:p:cool: . Zevk algımıza, nefimize zulum de günahtır ve Cehennem sebebidir, bunu çoğu kişi bilmeyebilir Kuran'da yazdığı halde ki kaç kişi Müslüman olduğu halde Kuran okuyor??. Bu arada ''What is the Matrix?'' filminin uykudan uyanma gibi bir yerde yaşıyor olma durumu falan bahsedilen Kuran ayetleri ve İslam felsefesinden alıntılı olduğunu düşünüyorum ve kendi inançlarına yamamışlar bence.. Tabi tartışılabilir bir konu ..

Bu arada Müslüman ve başkalarının da özgür bir ortamda yaşaması gerektiğine inanıyorum neyse bu felsefi kısımı uzatmayayım ama şunu söyleyeyim İslam'ı Hz.Muhammed, Hz.Muhammed iyi sahabileri, Mevlana, Yunus Emre, Yaşar Nuri Öztürk gibi algılamaya çalışıyorum, okuyorum. YNÖ pek çok konuda, İslamı konularda da millete kırmızı hapı vermiştir Morpheus gibi. Uydurma fıkıh kitapları yüzünden gençken ailemle tartışmaya girdim maalesef..

Okulda ve günümüzde de herkesle konuşan, kişilerin iyi yanlarını görmeye çalışan biriydim ve tabi herkese değeri kadar değeer verecen olayı da küpe olmalı kulağa.. Kişilerin hataları var ama toplumu ilgilendiren bir şey yoksa Gıybet yapmamak yani arkadan tümden falan kötülememek lazım ki günahtır. Gıybet(Gıybet var olan kişideki hoş olmayan bir durumu yermektir, anlatmaktır..) günah ise iftira en kadar günahtır varın siz düşünün. Okulda yüzümü dönünce arkadan kaş göz yapan benle dalga geçen ahmak cahilleri de gördüm. Ne kadar boş işler biriyle dalga geçmek.

Dalga geçmek derken bir gün çocukken bir sakatı taklit etmiştim kardeşimle. Ordan bir hemşire gördü ve dediki kızarak sesini yükselterek ne kadar ayıp bir şey yaptığınız, sakat biri o taklit etmeyin(tabi sakat kelimesi kötü anlamda küfür gibi konuşa konuşa kötü algılanıyor ama Türkçe'deki karşılığı bu diye biliyorum tıpkı beyinözürlü birinin aslında isiminin gerizekalı olması gibi teknik terim olarak adının). Şunu söyleyeyim bir baba kanser olan ve saçlarını kaybeden çocuğuna moral için saçını kesiyor, kazıtıyor ve bu kötü taklit ve dalga geçmek mi oluyor tabiki değil. Niyetler yeri gelir önemli olur. İşte orada o çocuğun sakat yürüyüşünü taklit edince o hemşire kızmamalıydı, bu dalga geçmek değil, saf çocukların bir yaşdaşının hissettiğini yapması idi, onun sıkıntısını onun gibi yürüyereki ayağını, bacağını bükerek yaşaması idi.. Ha evet kimi yetiştirme tarzı kötü çocuklar kötülükler yapıyor ve sözleri ile kırıcı olabiliyorlar ama benim demek istediğim anlaşılmış olmalı.. Bu arada Engelli kelimesi kullanılıyor şu an teknik terim olarak, diye biliyorum..

Bozdoğan Türküyüm ve önemli olan tabiki insan olmaktır. Aslında Tüm insanlar kardeş, Hz.Adem'den hatta daha ötesi Allah'dan ruh taşıyoruz..

Beni de anlatan ama o kadar da saf olmamaya çalışan bir hikaye anlatayım gerçek ama tam hikaye netten bulursam ekleyeceğim : '' Devir kıtlık zamanları. Millet yiyecek ekmeği zor bulduğu dönemler. Bozdoğanlardan bir ailede baba eşek ile iki çuval buğdayı değirmene gönderir. aslında onlarda zengin değildir o kadar.. İşi halleder sanırım dönüş yolunda fakir kişi vardır. Birini verir oğlan un çuvalından. Adam çok iyi olduğunu bu durumun sevindiğini söyler, durumlarının iyi olmadığını söyler. Bunu duyan çocuk diğer çuvalı da verir ve boş eşeğiyle babasına gelir. Baba ile konuşurlar vedurumu anlatır. Baba ciddi ciddi ne yaptın oğlum der, şimdi o fakir o çuvalları nasıl taşısıın der, keeşke eşeği de vereydin der. :eek::p:cool: .. '' Hikaye bu arkadaşlar. eşeeği sanırım ödünç vermekten bahsetmiştir. Babam bu hikayeyi analtırdı kimi zaman, işte Bozdoğan bu derdi.

Bozdoğan ile ilgili tam bir kitap yok, derlemler var, kısım kısım anlatımlar var .. Bu bilgileri şimdi yazmayayım ama bir hişkaye daha anlatayım, Tarihi bir olaydır..

Bozdoğanlar Çukurova bölgesine gelmişler geniş bir Türk Aşireti, kavimi. Sanırım Adana bölgesinde sefere çıkan Yavuz Sultan selim Bozdoğanlar ile karşılaşırlar. Bu arada Adana ermişlerinden Cabbar Dede Yavuz Sultan Selim ordusuna katıldı diye bir şey duymuştum. Bozdoğanalr Yavuz Sultan selim'den bayrak isterler, özerklik mi ne almışlardır belki de ayrı devlet şidmi tam bilmiyorum. Yavuz Sultan Selim için Mısır seferi önemlidir ve evet der Bozdoğan Türkleri'ne.

Yavus Sultan Selim seferden dönünce Bozdoğanları dağıtır, kimini sürgüne gönderir falan. Böyle bir olay vardır .. Evet padişahlık yönetimi aslında İslami bir yönetim değidir ha evet birli kde önemli tabi ebn onu demek istemedim. Halkın oyu, bir olayın olup olmaamsı hakkında oyu çok önemlidir ve Hz.Muhammed'den Allah bunu Kuran'da ister o peygamberken ve İslam bu açıdan Laiktir aam tabi bu kişinin islamı kuralları yaşamasına engel olmamalıdır, dinsizlik olmamalıdır.. Neyse konuyu dallandırmayalım.

Parfüm, koku ise çok önemli bir yer tutuyor hayatımda, parfüm sıkmadığım gün yok daah doğrusu kokmadığım gün.. Bir dönem sentetik hacı yağlari ile zamanım geçti. O dönemlere acıyorum hele senteti khacıyağları milleti rahatsız ettiğinden ve sürüm dozunu bilmediğimden rahatsız ettiğim kişilerden özür dilerim .. Basbas düzensiz bağırırılar ve etrafı rahatsız ederler.. Bu yüzden sentetik kokulara olumsuz bakışım vardır. Elbette parfümelrde dozaj dengesine, etrafı rahatsız edişe bakılıyor ama her parfümde değil ve gene de bir rahatsız etmek olabilir ..

Forumda konu paylaşmaya devam etmeyi düşünüyorum.

1 - Yaşadığınız Şehir : Adana

2 - Medeni durumunuz : Yakışıklı erkektim ve ben pek kız istemeye gitmedim, onlar da geldi :D Elhamdulillah (Hepimiz, forumca yakışıklıyız :D ).. Ne mühendis kızlar, ne doktor kızlar istedi :D ama Mimarlar uyudu :D:cool: ..

3 - Evcil hayvanlarınız : Balık besledim. Bir ara Discus merakım oldu ama kimi 1 metreyi geçen akvaryum diyince ve hastalıklı balık mı düşüncemden bıraktım . bir de sürü almalısın en az 8-12 mi ne dedi yahu ne oluyoruz dedim. Discus merakım her an depreşebilir ve çok da almam. benim akvaryum eni 70 cm civarı ve hep bu boyutlarda oldu. Bakımı kolay 70 cm'in. En fazla 80 cm yaparım yaparsam..

Şu an Ginepig besliyorum. Evcilhayvan bölümü forumumuzda var inşallah resimlerini yayınlarım :) . Tattlı şapşal adı ve ahkakten komik, şapşal görünümlü canlılar ..

4 - Hobiyle tanışmanıza vesile olan kişiler : Hz.Muhammed'in okuduğum kitaplarda koku sevmesi ve Allah'ın güzel kokulara yer vermesi manen bu kişiler. Babam istediğim kokuları getirmemişti, önce 50 ml Brut33 getirmişti. Anason bol idi o kokuda ve diğer kokuları da çok iyiydi.. Sonra koku yağlarında ısrar edince içinde gülyağı da olan iki yağ getirdi. O gül kokusu hala hafızamda, sıcak harika yumuşak gül kokusu idi..

5 - Bu hobiye bulaştırdığınız kişiler :) : Bilmiyorum foruma yazarak çok kişinin günahını aldık galiba haha :D, şaka bir yana bu hobi yüzünden sevdiğim bir şeyleri alamaz olduğumu biliyorum ..

6 - Taraftarı olduğunuz takım : Fenerbahçe SK ..

7 - Sevdiğiniz müzik türü : Hoşuma giden müzikleri dinlerim.

8 - Parfüm dışındaki hobileriniz : Evcilhayvan beslemek. Youtube izlemek .. Sevmek .. Balık tutmak .. Yemek, içecek .. Hayatta o kadar çok nimet var ki yapabildiğimi yapmaya çalışıyorum :) ..

9 - Kokusunu sevdiğiniz çiçek : Sümbülteber ( Tuberose ), Gül, Hanımeli, Turunçgil çiçekleri, Yasemin, Yalng-ylang..

10 - En beğendiğiniz odunsu koku : Sandalodunu, Ud(Öd, Oud, Ud-u Hindi)..

11 - En beğendiğiniz hayvansal koku : Ambergris(Amber),

12 - Alışveriş için takip ettiğiniz satıcılar, mağazalar internet siteleri : Modasahibi, Nokta Cosmetic(Kozmetik), Uzay Exclusive (Uzay Parfümeri), N11 ama dikkat ederek....

13 - Düzenli yurtdışı seyahatiniz oluyormu : Rüyamda olabilir şu an :D ..

14 - Yurtdışında gezmeyi en çok istediğiniz ülke şehir hangisi : Rüyamda annemlee Mekke'deydik ve Kabeyi gördüm Elhamdulillah :) .. Oraya gitmeyi yani Mekke'ye gitmeyi istiyorum ve Medine.. Kudüs'de görmek istediğim yerlerden.. Mistik yerleri seviyorum .. NewYork görmek isteediğim yer o gökdelenelre başımı kaldırıp görgüsüzce bakmak istiyorum :D. Bir hocamız Berlin çok gelişmiş bir ülke dedi pek çok Almanya şehri gibi, orayı da görmek sitiyorum hem Berlin'de Türklerin getirdiği yaptığı dönerciler de var, dönerin olduğu yerde umut vardır Hayat vardır dediği gibi Cem Yılmaz'ın :D .. Paris Eyfel kulesi ve Zafer anıtı.. Bunlar dışında ülkemizin de tarihi yerlerinin, güzelliklerinin gezilmesi gerektiğini biliyorum..

15 - Forum için tavsiyeleriniz : Yazın arkadaşlar :) ..

16 - Yaşamak istediğiniz yer veya yerler : Deniz kenarında bir yerde. Mümkünse dalgaların sesini duyacağım bir yer .. İstanbul'da emeklilik(Trafikte iş saatinde gezmek zorunda kalmam İstanbul'da emekli olduğumda haha :D .. )

17 - Mesleğiniz : Mühendis

18 - Yazmak isterseniz doğum yılınız, yaşınız :D : Ruhum yaşlanmıyor bilemeyeceğim artık haha :D .. 1976 doğumluyum arkadaşlar ..

19 - Hobiye bağlılığınızı kuvvetlendiren şeyler : Güzel kokuyorsun iltifarları.. Kokudan mest olmam, gizemli bir dünya olması ve öbür dünya ilee, Cennetle bağ oluşturduğunu düşünmem pek çok güzel nimet gibi..

20 - Türkiye'de en çok sevdiğiniz yerler, şeyler : Pamukkale, Ürgüp-göreme, Nevşehir, Van kedisi, İStanbul, Denizlerimiz, Sahillerimiz, Dostu, Dostları, Bir başka bakan koyunu :D haha :D ama geen de yiyecem seni koyun haha :D ama çok derin bakarsa başka :D .. Karadeniz yaylaları. TurkParfum.Net :D .. Birlik ve beraberliğimiz .. Abi, kardeş, dostum gibi hitap tarzlarımız .. Pempemsi görünen Tuz gölü, Tarihi eserlerimiz, yerlerimiz.. Say say çok Elhamdulillah ..

21 - Hayat felsefenizi yansıtan film, filmler, aktörler :) : Bruce Wills aktör olarak. Keaanu Revers'da son zamanlarda sevdiğim aktörlerden .. Bruce Wills biraz züppe tarzda filmlerde hele Mavi ay (Moonlighting) dizisi bir efsanedir. Efendi çocuktum gençliğimde ama ne bileyim dizilerde iyi karakterli züppeliğine rağmen :cool::cool::cool: .. ''What is the Matrix?''sevdiğim filmlerden yukarıda bahsetmiştim .. ah mary Vah Mary 'de çok severim. Bruce Wills, ''Die Hard''(Zor Ölüm) film serileri de bir harika çoğu..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
keyifleryerinde
Boş zamanlarımda kitap okumuyorum, müzik dinlemiyorum, spor yapmıyorum. Et ve balık pişiriyorum, evde kendi kokteyllerimi yapıyorum, film izleyip konsol oyunları

Selam. Bloğunuz söylemek ister misiniz linkini? Spor'u anlayabilirim de yürüyüş önetirim. Müzik sorunlardan uzaklaştırır, dinlendirir. İnsan bir şey öğrenmemeliyim bu bana yeter dememeli ilgili bir şey vardı Kuran'da da şimdi siz araştırın ben tam ne şu an aklıma gelmedi. İyi günler.