Terenzi - N11 e de sahte dedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
1C90F2D8-909C-4684-BBBC-B9F001922A75.png 6EAFEDBD-89CF-49B8-930C-35B4536993D7.png

Terenzi n11 de satılan parfümlere de sahte dedi..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ben de ekran resimelri vereyim birazdan buraya inşallah..

Şimdi N11 görevlisi yazmış olabilir oraya. Ciddi bir şirket yazmış ve avukatlarım dava açarsanız hizmetinizde demiş. Yani suçlama yapma isimleri kirletme, madem haklısın dava aç demiş.. Olayın Muhatabı bu mesajında UzayExclusive yani Uzay parfüm Bülent hoca.. N11 bence Uzay Parfüm'e fatura soracaktır ve gösteremezse banlanma tehlikesi bile var ama gösterse de banlanabilir mi ayrı konu çünkü baskı kurulabilir haklı da olsa Uzay Bülent hoca.. Türkiye'de pahalı satan yerler de bu şikayeti yapmış olabilir Tiziana Terenzi 'lere..

Paola Terenzi 'nin ilk başta tek argumanı düşük fiyat. Demek istiyorki orjinal ürünler belli fiyattadır ve her yerde belli fiyattan satılır ve bu fiyatlara orjinal mi bekliyorsunuz demiş. Sonra Rolex saati örnek vermiş, mağazadan daha düşük Rolex saat alabilirsiniz ama orjinal mi sandınız, değildir yazmış.. Sonra milletin kimi bastırınca ürünlere baktım kodları falan farklı idi demiş, bilemeyeceğim. İlk başta dese daha inandırıcı olurdu. Tabiki kendisini severim Paolo Terenzi'yi ve sahte parfüm satan yerler var, çakma tester, fake sahte tester olayı doğru.. Sahte tester olayına da değinmişti. Sanırım Notino sitesinde tester parfümün yazılarının bile sahte olduğunu söylemişti..

Spot piyasa denen bir gerçek var, bu ticaret ilginç. Mesela batch kodu eski parfümler fiyatları düşüyor olabilir. Bunun dışında çok bilgim yok.. Vergi olayları, düşük maliyetler, eleman az çalışması falan da düşük fiyat sebeplerinden olayı meşhur zaten..

Ben kimseyi suçlayıcı konuşmuyorum taraflar arasında bunu tekrar belirteyim.. Uzayexclusive'den son zamanlarda çok alışveriş yapan arkadaşlarda forumumuzda var..

Dediğim gibi yüzeysel bir değinme benimki, amacım suçlamak değil..

Son düzenleme:

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Valla hocam uzay büyük bir firma parfümeri de tahminimce yıllık 1 2 milyon tllik satış yapıyordur. O açıdan sahte satacağını sanmıyorum. Ama tatsız olmuş çamur atılınca insan masum da olsa acaba diyebiliyor. Bence bu yanlış düzeltilmeli

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Belliydi;) efsane splitlerede dikkat etmek lazım. Kaynağı belli olmayan efsaneler hakikaten efsane oluyor :)
Cihan hocam diğer forumlara hakaret ise bu sözünüz ben kabul etmiyorum ve forum olarak da. Efsane split bizlerden de yapan olmuştur :).. Amacımız forumlara, kimilerine kötü söz atmak değil.. Biz hayırlı işimizi yapalım..

Bizim de ufak tefek hatalarımız olursa, hata örtülmesini herkesden bekleriz.. Saygılar, sevgiler :)..

Şahsınıza algılayacagniz bir yorum değildi baykal bey. Ben kişisel olarak HAKARET içermeyen bir yorumda bulundum. Bu forumda efsane isimli split yapılmadı yapılsa dahi ben isme değil kaynak verilmemesine bakarım. Kaynak verilmeden birçok split yapıldı bunu eleştirmek hakaret değil sadece sorgulamaktır. Şahıs ismide vermedim bunu yaparken. Kişisel. Şahsi. Öznel bir yorum. Olmayan bir durum hakkında atıfta dahi bulunmadım.

Ozay87

TürkParfüm Üyesi
Kısa net uzay cok dikkat çekti orjinal ürünü uyguna verme konusunda ve bundan rahatsız olan mağaza lar terenzi gibi enterasan adama mesaj veya sözlü şekilde şikayetlerini ilettiler terenzide fiyat görünce magazalar ozaman satamaz benden urun alamaz korkusu ile uzaya sallamaya başladı. Yani magaza cakalllari yapti bunu. Sample isteyince malesef kalmadi deyip o anda siseyi agzina sokmak istedigim onlar yaptı bence.
Çok enterasan dimi la desseden sample istediğimde kirmadilar ve verdiler sonra bana bilgi verdiler,bana dedikleri su biz magazalara dagitiyoruz istediğiniz an alabilirsiniz onlardan demişlerdi scent home 2 mağazası. Beymen . Harvey bunların hepsinden istedim kalmadi dediler yalancılar . Kendileri kullaniyor yada satıyor sahtekarlar magazalardan nefret ediyorum bu yuzden.

mhmt_gl

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kesinlikle buyuk firmalarin ki bunlar beymen, harveys gibi firmalar gorunus o ki ciro konusundan sikinti yasiyorlar ve bu sebeple terenziye durumu acmislar oda boylesine sacma sapan bir aciklama yapmis ben yillardir bulent beyi de ki abi derim muhibi de tanirim ve bu insanlarin sahte parfum satacak kadar ki bu durumda tabiri caizse kendi topuguna ssikacak adamlar olmadiklarini cok iyi biliyorum. Burda bu sozde buyuk firmalarin kar marjinin ne kadar yuksek oldugunu siz dusunun artik zira bu adamlar da kar ediyor uzay ve noktada kar ediyorlar ama hep bana rep bana psikolojisi bu hallere getiriyor insani...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
@Ozay87 hocam sample konusunda bayağı dolmuşsun , sinirlisin :) :D.. Sakin ol Özay adamım :).. Aynen sample bence çok hoş bir olay ve yeni parfümlere gitmede, yelken açmakta, yol açmakta çok önemli. Yeni parfüm olumlu veya olumsuz öğrenmek için dekantve sample çok önemli.. Alınca insan mutlu oluyor hakikaten :)..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bildiğim uzay kozmetik firması oldukça düzgün bir firma. Zaten temin ettiği ürünlerin büyük çoğunluğu da resmi Türkiye distribütörü çok alışverişim oldu n11 den. Hatta neredeyse tüm parfümlerim uzay diyebilirim. Hepsi düzgün faturalı ürünlerdi. Bence Terenzi biraz saçmalamaya başladı. Bu tür bir karalamaya öncelikle n11 in susmaması gerekir. İkincisi olarak da ortada sıkıntılı bir durum varsa Türkiye'de mahkemelere başvurabilir. Öyle biz aldık da batch tutmuyor demesi komik duruma düşürüyor. Bu İtalyanlar parayı seven adamlar.

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Ben de Terenzi olsam ben de sahte derdim. Spot olarak uyguna düşen parfümleri liste fiyatlarının altına satan esnaflar N11'dekiler. Bu Terenzinin işine gelmez. Coca-Cola'yı bayisinden alış fiyatının altına satardık, bakkal dükkanımız varken. Tabi Coca-Cola'nın yetkili satıcısının hoşuna gitmez ve tehtid ederlerdi, normaldir. Ne notino ne de Uzay, Nokta vb sahte sattığını düşünmüyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haydar

TürkParfüm Üyesi
Bence koskoca p.terenzi isi gucu birakip turkiyedeki kozmetik traji icin ismini kullanmaz. adamın neticede tek pazarı veya en büyüğü türkiye değil ki n11 de iki üç satıcıya şahsen savaş açsın. Koskoca marka sadece fiyatı baz olarakta böyle iddialarla adını riske atmaz. Bence en ince ayrıntısına kadar incelemiştir ki böyle net konuşmuş. Bence bariz olan o fiyat farklarında dikkate alınması gereken noktalar olabilir. Neticede genel olarak bilinen bi durum var oda dubadi de bir-çok markanın hatta %90 in üretimi olduğunu.

drekoo

TürkParfüm Üyesi
bence karalama kampanyasından başka şeyler değil. bu kadar büyük firma nerelere dağıttığını kendisi bile bilmiyor. bizde de var aynı örnek. bir çok mağazada arcon damgalı ürünler herşeyiyle aynı. ama arconu arayıp sorsan şu mağazaya ürün veriyor musunuz diye -bizim ürün verdiğimiz yerler belli diyor oraya vermiyoruz diyor. aynısının başka çeşiti işte. muhip ve bülent bey sahteyse iyi bi ateş yakın döküp yakalım ne varsa

Haydar

TürkParfüm Üyesi
NOKTA VE UZAY İÇİN DİREK SAHTE DİYEMEM AMA BU DUBAİ ULAYI BİRAZ TEHLİKELİ. BİRÇOK ÜRÜN BURADA ORJİNAL KOPYA OLARAK YOK FİYATLARA SATILIYOR. HAYIRLISI HİÇBİRŞEY GİZLİ KALMIYOR. VARSA BİR DURUM AMA BU GÜN AMA ON SENE SONRA MUHAKKAK ÇIKIYOR.

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
NOKTA VE UZAY İÇİN DİREK SAHTE DİYEMEM AMA BU DUBAİ ULAYI BİRAZ TEHLİKELİ. BİRÇOK ÜRÜN BURADA ORJİNAL KOPYA OLARAK YOK FİYATLARA SATILIYOR. HAYIRLISI HİÇBİRŞEY GİZLİ KALMIYOR. VARSA BİR DURUM AMA BU GÜN AMA ON SENE SONRA MUHAKKAK ÇIKIYOR.
Hocam Dubai’den de tehlikeli olan Türkiye var :) artık Araplar buraya geliyor sahte parfüm için o derece uzmanlaştık. Çakma testerların orijinallerinden ayrılması kat be kat zorlaşıyor artık kokuyu bilmiyorsanız hele artık kutusuna kadar birebir üretiliyor.

İnsanlarda biraz Allah korkusu olacak derim o kadar kazancım helal mi diye sorup vicdanları rahatsa o zaman sıkıntı yok:)

Haydar

TürkParfüm Üyesi
Doğrudur hocam biraz acı ama yabancılar telefon üretip daha piyasaya sürmeden Türkiye'de kılıfı çıkıyor. Bu birçok sektörde böyle. Resmen imitasyon cenneti olduk :) Allah sonumuzu hayır etsin

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Terenzi ve Notino sorunsalı konu iki tane olunca nereye yazacağıma şaşırdım. olmazsa oraya da ekleyeyim.

Dubai mallarının aslında Hong Kong kayanklı olduğunu @Premiumperfume Mutlu hocam söylemişti, iddia etmişti diğer başlıkta. Ben bir örnek vereceğim. ORda Dubai diyor resimde ama belki Honk Kong'dur kaynağı ama önemli olan ikinci resim. Orda Amerika'da Walmart.com markettlerinde 6.37 oz(188ml)'luk ürün 8.37 dolar üstelik 35 dola üstü ücretsiz kargo sanırım..

Görüyorsunuz kimi parfümler, kozmetik ürünler Amerika Birleşik Devletleri'nde çok ucuz.. Yani dubai malı değil demiş ama diğerleri ABD malı olabilir gene yani gene orjinaldir.. Zaten kimi Türkiye ithalatçısı OLD Spice ucuz satanlar olabiliyor.. Biri 125 ml 74.90 tl. .Diğeri 35 tl civarı hem de 188 ml.. Yoruma gerek yok, kendini anlatıyor olay, fiyatlar.. :).. Yani yorum yapayım gene :D, ucuz satanlar orjinal olabilire bir örnek daha geldi :)..

İlan başlıkları : '' Dubai değil Amerikan Old Spice Classic After Shave 125ml. 74.9o tl. Made in CANADA Kargo 4.70 lira '' Old Spice Classic After Shave, 6.37 oz
$8.73

2-DAY SHIPPING
Stock up on everyday essentials. See details.

Sold & shipped by Walmart

FREE 2-DAY SHIPPING on orders $35+
Arrives by Nov 30
Orders under $35 ship for $5.99
old spice aftershave walmart çok ucuz 8 9 dolar 6  37 oz büyük şişe 188ml.jpg
old spice aftershave dubai değil diyor kanada malı imiş sahte çakma parfüm dosyası.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Şahsınıza algılayacagniz bir yorum değildi baykal bey. Ben kişisel olarak HAKARET içermeyen bir yorumda bulundum. Bu forumda efsane isimli split yapılmadı yapılsa dahi ben isme değil kaynak verilmemesine bakarım. Kaynak verilmeden birçok split yapıldı bunu eleştirmek hakaret değil sadece sorgulamaktır. Şahıs ismide vermedim bunu yaparken. Kişisel. Şahsi. Öznel bir yorum. Olmayan bir durum hakkında atıfta dahi bulunmadım.

Hakaretse dedim Cihan bey, direkt hakaret ediyorsunuz demedim.. Fakat cümleniz direkt biri, birlerini suçlayıcı gibi olunca bende fikrimi yazdım.. Yani sizde anlarsınız ki kimseyle durduk yere kavgalı olmak istemiyoruz, amacım, amacımız buydu. Yani mesaj düzenleme de yapabilirdik ki bundan sonra her üyeye yapılabilir. Bu her forumda olan bir şey.. Burda amaç siz arkadaşları, hocaları kırmak değil Cihan hocam, anlayış gösterin lütfen.. İyi forumlar, iyi kokular, selametler :)..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...