Terenzi - N11 e de sahte dedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bir şeyden daha bahsedeyim bir de distbürötörler savaşı vardır.. Yani bir marka o ülkenin ithalatçılarından kendine siyasi, dini, ideoloji olarak en yakınını seçebiliyor. Türkiye'de bu durumlara rastlandığı ama oranının ne olduğu tam söylenmeyen bir iddiadır. İthalat etmek için çok prosedür olması, çok para gerektirmesi de herkesin bu işi yapmak istenmemesinden olabilir. Bir nevi Hindistan'daki gibi kast sistemi oluşturuluyor olabilir yani görünen.. Günümüzde ithalat daha kolaylaştırılmış olabilir ama gene de zor bence.. Bu olay bu olayda ne kadar etkili oldu bilmiyorum ama bu olayı da yazayım dedim, karar sizlerin :).. Yani Nokta Parfümeri, Modasahibi, Uzayexclusive gibi markalar bu kast sistemini delmiş dahası satışları ile tehdit edince bu olaylar olmuş olabilir, tabi bu bir düşünce, kesinlik ihtiva etmez :).. Tiziana Terenzi bu olayı masumhane başlattı belki ve diğer kimi büyük firmalar bu iddiayı Paolo Terenzi'ye sundu belki.. Paralel ithalat'da sık duyduğumuz bir olay bu arada..

Anlaşamadığımız nokta şurası baykal bey. Ben genel bir konuya yorum yaparken siz benim şahsi yorumuma yorumda bulundunuz. Oysa ben sizden yorum istemedim. Tekrar belirttiğim gibi. Ben olmamış bir olay hakkında kimseye ithamda bulunmadım. Sadece son doneme ait 3 adet onlarca bin tlik split yapildi ve hicbirinin nereden temin edildigine dair en ufak bi beyanat yok. Bu arada bu splitler bu forumdan degil tabiki. Sadece efsane yazip piyasaya suruluyor. Bunu sorgulamak kalp kirmaksa kirilsin efendim. Hersey netse kaynak yazilir kimseninde aklinda soru isareti kalmaz. Eğer bu konudan alınan varsa çıkıp bana atıfta bulunup yalan bir konuyu beyan ettin diyebilir. Ben konuyu uzatmak istemiyorum ama siz bana cevap verdikçe konu gereksiz bişekilde uzuyor ve olayın asıl muhatapları rahatını bozmazken biz sizinle geriliyoruz.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Anlaşamadığımız nokta şurası baykal bey. Ben genel bir konuya yorum yaparken siz benim şahsi yorumuma yorumda bulundunuz. Oysa ben sizden yorum istemedim. Tekrar belirttiğim gibi. Ben olmamış bir olay hakkında kimseye ithamda bulunmadım. Sadece son doneme ait 3 adet onlarca bin tlik split yapildi ve hicbirinin nereden temin edildigine dair en ufak bi beyanat yok. Bu arada bu splitler bu forumdan degil tabiki. Sadece efsane yazip piyasaya suruluyor. Bunu sorgulamak kalp kirmaksa kirilsin efendim. Hersey netse kaynak yazilir kimseninde aklinda soru isareti kalmaz. Eğer bu konudan alınan varsa çıkıp bana atıfta bulunup yalan bir konuyu beyan ettin diyebilir. Ben konuyu uzatmak istemiyorum ama siz bana cevap verdikçe konu gereksiz bişekilde uzuyor.

Ben size olumsuz bir cevap vermedim o kadar, neden çok üstünüze alınıyorsunuz, rahat olun lütfen.. Kaynak verilmiştir verilmemişse de giren girmez.. Neyse uzatmayalım.. İnsan konuşa konuşa anlaşır, cevaplarımdan rahatsız olmayın lütfen..

Baykal bey mesajlarınızdan sadece şu yönde rahatsız oldum. Sizin forumunuza üye bile olmayan kişiler için üyenizin var olan bir durumu sorgulamasını yadirgiyorsunuz. Belki kişisel olarak haklisiniz. Kalp kırılmasın tartışma olmasın vs vs. Ama herkes sizin gibi bakmıyor.

Admin : Mesajınız düzenlenmiştir.. Başka platformlarda kişlerle tartışma yaratılması istemiyoruz. Bu mesajınız bu yüzden düzenlenmiştir. Teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Baykal bey mesajlarınızdan sadece şu yönde rahatsız oldum. Sizin forumunuza üye bile olmayan kişiler için üyenizin var olan bir durumu sorgulamasını yadirgiyorsunuz. Belki kişisel olarak haklisiniz. Kalp kırılmasın tartışma olmasın vs vs. Ama herkes sizin gibi bakmıyor.

Admin : Mesajınız düzenlenmiştir.. Başka platformlarda kişlerle tartışma yaratılması istemiyoruz. Bu mesajınız bu yüzden düzenlenmiştir. Teşekkürler...
Komedi gibi gercekten :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

Komedi gibi gercekten :)

Komik derken aslında farklı bir şey demek isterdiniz galiba Cihan bey. Ben size özelden size karşı suçlamaları yazmıştım.Hala da var ve sizin de suçlamalarınız var. Şimdi burdan size yazsam hoş olur muydu. Biz insanlara kendilerini ifade etme özgürlüğü ve şans veriyoruz.. Hatasız kul olmaz. Size gene bir suçlama ile ilgili özelden yazacağım. Suçlama değil de bir durum.. Daha önce @Özcan hocamın olayını cözmüştük, size teşekkür ediyorum..

Birisi sattığınız ürünün sahte olduğunu iddia ederse batch koduna bakın demek bence bir çözüm değil. Batch kodu kopyalanmayacak bir şey değil. Neyse detayları özelden konuşuruz..Sizi suçlayıcı konuşmuyorum, olması gerekenler var hayatta, onlara değindim..

Ben size parfüm satsam ve sahte deseniz hemen paranızı iade ederdim. Ha bunu kötü niyetli kişiler sırf benle oyun olsun diye yapıyor düşüncesindeyseniz, olabilir ama o kişiler yıllarca forumda tanınan kişiler ve zaten sizde sizin gönderdiğiniz ürün resimlerine bu benim gönderdiğim değil demediniz..

Sizinle özelden iyi anlaşıyorduk. Sadece yorumunuza yorum yaptım, sinirlendiniz.. Yorumumuzu da silmemiştim o an.. Yönetim olarak yanlışlarımız olabilir ama biz düzeltmek için çalışıyoruz..

Sizinle dediğim gibi gene özelden konuşalım inşallah.. Yazdıklarımı düşününce aslında kötü niyetli olmadığımı, olmadığımızı anlarsınız..

E onca yazdigimi sildikten sonra geriye sadece sizin mesajınızı beğenmek kalıyor bana hocam.:) hadi selametle

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ha şimdi tüm bunlardan sonra siz diyorsunuz ki başka insanlarla tartışma olmasın. Kusura bakma baykal hoca benim adımı üç kuruşluk çapıyla kullanan adamın değil adi hayatı umrumda olmaz.

Hayatı umrumda olmaz derken bu tehdit amaçlı anlaşılır bu bir. Mafya mısın nesin denir adama bu tehditse ki tehdit görünüyor..

Bir de Bülent bey ile karar verdik @Özcan ın parfümüne demişsiniz ki burda başkalarının ve benim de etkim oldu. Ha tabi ödemeyi yaptınız ki yukarıda bahsettim. Demişsiniz ki sahte değil bozulmuş. Arkadaş ister sahte olsun ister bozulmuş olsun bunu farkı zordur ve hangisi ise de ödeme yapılması lazım.

Tamam size sorulmadan banlanmışsınız tamam hata kabul öyle ise. Ama siz de bir türlü ürünü almak istemiyorsunuz..

Denondj Ahmet hoca ile görüştüm. Adama demişsinki ben Spicebomb 100 tl lik adam mıyım demişsin. PEki öyle ise neden 100 tl'yi ödemiyorsun adam parfüm sahte veya bozulmuş her ne ise diyor.

Bak ben senle güzel konuşuyorum. Durumu anlatıyorum. Sen hırsızsın demiyorum belki ürünü orjinal diye birinden aldın veya Tekin acar'da bir görevli sana sahte sattı bilmiyorum ama sonuçta mal kötü denmiş, senin de vermen gerekiyor. Ben bunu belirttim.

Sen burda başkası hakkında yazdın bak silmedik ki açıkca belli değildi kişi. Tamam yorumunu, özgür ifadeni kullandın ama gittikçe arttırdın o kişi kim ihtimallerini, bizde yorumunu düzelttik, anlıyor musun? Diyorsun ki ki arkadaşlar şu an o mesajlar kaldırıldığı için görülmüyor sahte parfüm, tester satanlar ile ilgili bloglar var. Tamam sen de aç ama forumda direkt birini suçlamak farklı bir olayy. bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum. Üstelik her tester parfüm sahte demek değil ha evet forumlarda satışı yasak vintage falan değil ise..

Daha sonra burada siz mesaj attınız bu durumdan dolayı satış hakkınız askıya alındı diye. Ne alanaysa b3n satış bile acmamisk3n.

Demişsiniz. Ama bu olayımın güzel bir yanı da var. Boş yere yazı yazmayacaksınız eğer amacınız sitede parfüm satmak ise. Size önceden belirtmiş oluyorum ama siz hep kötü yönden görüyorsunuz sanırım.. Üstelik o an belli değil ama dedim şu an için dedim ki siz zaten satış amacım değil dediniz.

Bilmiyorum hocam aldım aynısı değil dedi. Istersen kokuyorumun yönetimine göndereyim kontrol etsinler dedi. Iyi dedim gönder. Arkadaşın hangi kargoyla anlaşması var bilmiyorum ama ışınladı sanırım aynı gün öğlenoglenden sonra konuşurken akşam tekrar yazdı hocam ben gönderdim erkan bilmem ne sahte dedi. Arkadaş erkan kim ben onu neden referans alayim vs bununla terslestim. Ürünü gönder ben mağazaya gotureyim adamlar kontrol etsin dedim. Oda hocam ödemesini geri yapmıyorsun ürünümde istiyorsun b3n sonra seni esenyurtta ne4den bulucam diye çıkmaza soktu aynen bunu söyledi. Bende kardeşim ben ürünü resmi yerde kontrol ettirilen eğer şaireyse senden aldığım paraya kalmadım gereğini yaparım dedim. Yok dedi hocam o şekilde gondermem. Bende dedim test ettirmeden ödemeyi yapmam. BU ARADA BU ARKADAŞ AYNISJNI ALDIM DEDIGI DIOR HOMME PARFÜMÜN IKI FOTOSUNU YAN YANA GONDERDI AMA NE HIKMETSE BU FORUMDA ACILAN TEKRAR ALDIĞINIZ SISELI PARFUM KONUSUNA " BIR PARFÜMÜ ASLA IKINCI DEFA ALMAM" DIYE YORUMDA YAPTI. DALGINLIGINA GELDI HERALDE.

Cihan bey yani Erkan ağa iyi burun veya değil sonuçta her yerde satılan Dior Homme Parfum'ü anlamayacak bir burun değil bence ki bence iyi burundur bunu bana kanıtlamış biridir Erkan Ağa. Yazılarınızın hepsini şu an alıntılayamıyorum.. Üstelik @Özcan hocam demiş işte sahte diye. Bu arada Erkan Ağa ile aynı şehirtde elden vermiş olabilir. Erkan Ağa denemiş zaten parfümü. sizle irtibata geçtiğimzişde araştırdık. ÖZelden herkesle konuştuk. Siz farklı konulara giriyorsunuz, konuyu dallandırıyorsunuz.

Diyorsunuz ki ben 100 tl'yi kahve ısmarlıyorum arkadaşıma ama bozuk veya sahte ürünü geri ödemede 100 lira yı geri ödemiyorsunuz. Neden güzel bir soru, neden ödemiyorsunuz ama sizden cevap beklemiyorum, veremsenzi de olur çünkü ben size bunu kaç defa dedim. Dedimki ya üç beş kuruş için isminizi kirletmeyin, adınız sahteciye, sahtekara çıkar dedim. Öylesiniz demiyorum ama oraya gider diyorum.

Adam sahte demiş parfümünüze yani yok sahte değil bozulmuş ne farkı var Allah aşkına.. ÖDeyin gitsin. Bunu dedim hadi arkadaş bilmiyor, genç bir arkadaş dedim size Allah rızası için de dedim, kibirlenmeden bir abi nasihatı gibi. Haksızsam söylesin arkadaşlar bu konuda..

Siz neden ben özgürce birini buradan suçlayamayacağım diyorsunuz, dediğiniz gibi onlar gibi blog açın ama bence burası onun yeri değil.. Zaten dediğim gibi ifadenizi kullandırdık, engellemedik belli ölçüde.. Daha ne yapalım..

E onca yazdigimi sildikten sonra geriye sadece sizin mesajınızı beğenmek kalıyor bana hocam.:) hadi selametle

Neyse daha uzatmak istemiyorum..

Son düzenleme:
Hocam 50 e yakin şişeli ürün verdim dosya eşe arkadaşa. Her üç ay sonra biri gelip ya bu benim burnuma gore sahte dedi diye hepsini gerimi alayim. Kargo gider aynı hafta gönder ama 3 ay geçiyor ya bunu çözelim. Her neyse baykal bey fazla konuşmaya gerek yok. Bu forum ortamları ya bana gore değil yada ben bu ortamlara gore değilim zorlamaya gerek yok. Üyeliğimi sonlandirirsabiz m3mnun olurum

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hocam 50 e yakin şişeli ürün verdim dosya eşe arkadaşa. Her üç ay sonra biri gelip ya bu benim burnuma gore sahte dedi diye hepsini gerimi alayim. Kargo gider aynı hafta gönder ama 3 ay geçiyor ya bunu çözelim. Her neyse baykal bey fazla konuşmaya gerek yok. Bu forum ortamları ya bana gore değil yada ben bu ortamlara gore değilim zorlamaya gerek yok. Üyeliğimi sonlandirirsabiz m3mnun olurum

Biliyorsunuz Özcan hocam ilk başta DHP parfümünü bilmiyormuş. Hatta aldığında birisiyle konuşmuş anlamış o olmadığını parfümün. Sonra birinden dekant ta geliyor ve orjinalini de alıyor diye hatırlıyorum yanlışım olabilir. Bu yüzden size 1 ay sonra yazıyor..

Ahmet Denodj hocama 3 ay sonra yazdı dediniz ki o bir ay sonra yazmış o da. Olabilir yanılmış olabilirsiniz. Fakat bunlardan(Dhp olayı) yararlanıp fırsatçı biri değildir. Spicebomb a baktım görünüşü farklı hakkaten diğerlerinden yanyana gördüm. Denondj hocanın biliyorsun çok spicebomb u var öyle denemeden kenara atıyor sonra bu olayları duyunca bir deneyeyim diyor ve o olay ortaya çıkıyor.. Kendisine bu konuda kefil olacak çok kişi var. Ha suç ve günah bu ama size resimi atmış siz de bir şey dememiş sadece batch koda bak demişsiniz. Neyse uzatmayalım.

Tamam bugün üyeliğinizi sonlandırırım. Hz.Muhammed'i anlıyorum kendisinden uzaklaşandan dolayı morali bozulurmuş. Sizi kaybettiğimiz için sevinmiyorum inanın. İlerde kararınızı değiştiriseniz özelden yazarsınız, başkaları aracılığı ile falan.. Söz vermiyorum o zaamn için ama bakarız..

Bu arada sahte gerçekten sahte ama.. Renleri bile farklı iki parfümünde. Bu arada resimleri yayınlayabilirim ama sizi rencide etmek için değil..

Bu arada kişiler peygamber değil, hataları ile kabul edeceğiz ve büyük hata olmadıkça idare edeceğiz.. Tabiki kul hakkı çok kötüdür.. Allah hepimizi ıslah etsin.

Sorunun çözümü çok basitti Cihan bey. Ben sizle Ahmet olayını da konuşacaktım ki mesaj atmıştım önceden 3 ay falan demiştiniz yazdım kimini yukarıda. Bir de yani başka platformlarla burasını mahkeme yaptınız birden bire.. Tekrar ediyorum ben düşüncemi paylaştım sizin mesajınıza karşılık.. Tabi direkt çok belli mesajları şu an sevmiyoruz bize bir laf atılması yoksa başka yerlerden.. Yani he herkes haklı dese ne olacak kötüleme mesajınıza, mesajlarınıza.. İnsanların iyi yanalrına da bakmak lazım çok büyük hatası olmadıkça..

Selametle Cihan hocam, Cihan bey..

Hakkımızda hayırlısı. Dönüşümü değerlendirmenize gerek yok buraya döneceğimi sanmam. Hayırlı forumlar

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Olay ile ilgili özel şeylere gerek yok. Kişinin sattığı Xerjoff Lira for women elime geçti, orjinal. Zaten zengin biri prjinal yerlerden de alıyor. Kimi yerlerden almış ve bozuk artık her ne ise parfüm satmak istemiş satmış alan da sahte diyince olaylar başlamış.

Denondj ile de ilgili konuyu perde arkasından @ustad hocam vesaire hallettik hakem olundu parfüm limon kolonyası gibi bile konuyor falan denilip para iadesi yapıldı.

Sonra başka parfümler böyle söz konusu olduğu kulağıma geldi. Ben kendisine konuyu açacaktır burada vuku buldu.

Her ne ise hatalar insanlara mahsus, Rabbim Allah kul kakkından da korusun. Burdan selamlar kendisine, kötü niyetim yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...