Terenzi ve Notino sorunsalı

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
hocam ben şimdi anlamadım, ''Nawab of Oudh'' ''Nawab of Oudh İntensivo''dan mı daha güçlü demiş, yoksa ''ormonde jayne-man'' ''Nawab of Oudh İntensivo''dan mı güçlü demiş

HarunÖzkan hocam, ''Nawab of Oudh İntensivo'', ''Nawab of Oudh'' 'dan daha güçlü dedi arkadaşım.. :)..

harunozkan89

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mesajımı düzenlemiştim.. Evet iddialar hele şu zamanlar havalarda uçuşuyor :).. Kimseyi suçlamayalım direkt.. Bu arada Nawab of Oudh intensivo Ormonde Jayne for women and men modeli Nawab of Oudh Intensivo modelinden çok daha güçlüymüş. Günlerce giysiyi koklayıp durabilmek mümkünmüş..
burda ''Ormonde Jayne for women and men'' ile ilgili ne demek istediniz
ben hepsını detaylı denedıgım ıcın merak ettım yorumu

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Baykal hocam edp ile arasındaki farkı tam olarak hatırlamasamda çünkü ayni anda denemedim.
Ama intensivo olanı atkım da ozamanlar hava serindi 1 hafta boyunca kolladığımı hatırlıyorum illaki aralarında fark var edp side koku kartında denemistim ama bana pek koku gelmiyordu yakınlaşmak gerekiyordu edp olanı koklamak için. Ama intensivo da is var ve Ladeese de denemiştim.

Sağolun @harunozkan89 hocam.. @Ozay87 hocamın yorumunu buraya da yazayım dedim.. Hepinize teşekkürler ederim :)..

ama bu zaten normalki hocam :D :D intensivo normalinden elbette güçlü olmazmı :D
burda ''Ormonde Jayne for women and men'' ile ilgili ne demek istediniz
ben hepsını detaylı denedıgım ıcın merak ettım yorumu

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Konuyu hortlatayım.. Aşağıda örnek vereyim.. İndirimleri duyuralım konusundan alıntı yaptım. Artık kutulu ürünlerinde sahtesi yapılıyor ve kutulu olayı da artık güvenli olmayabiliyor.. Gerçi kutuda değişiklikler olabiliyor.. Arcon, Magna falan damga ise henüz taklit edilmedi sanırım ve onu da ayrı cezası olduğu için belki yeltenmiyorlardır hem o da üretimi zor olabilir.. @azzura hocam gerçekten güzel özetlemişsin maşallah, tekrar yazıları okudum ve diğer arkadaşlarda güzel bilgiler vermiş .. @Premiumperfume Dubai olayı o zaman dediğin gibi Çin kaynaklı ve başka yerler olabilir parfümler, güzel bilgiler veya onlar yapıp dış piyasaya sürüyorlardır.. Evet şu an Kimi Arap ülkelerindeki Araplarda iyi para var bence de sahte ile uğraşmazlar kendileri için.. :

indirim-amouage-jubilation-beymen-com-turkparfum-net-screenshot_3-jpg.2191

indirim-amouage-jubilation-hepsiburada-com-turkparfum-net-screenshot_3-jpg.2192

Beymen.Com'da Amouage Jubilation XXV parfüm fiyatı 2529 tl.. Hepsiburada.com da ise ''Hepsiburada'' satıcısında ayrıca özel indirimle 1.187 tl küsür. Önceki fiyatı 1.299 tl .. Bu konuda düşünceleri olanları alalım lütfen :) .

Hepsiburada.com 'daki ''Hepsiburada'' satıcısı sanırım oranın sahibinin hesabı ve orjinal değildir diye düşünmüyorum, orjinal olmalı galiba.

Parfümde Dubai ve başka sahte yerler olayı ise bana kına getirtti arkadaşlar ve birebir yapamıyorlar. Hele gül gibi, Oud(Ud, Öd) gibi kokuları yapamıyorlar.. Forumu okuyanlar bu parfümlerle karşılaştığımızı bilirler .. Beymen'de satılan MFK Lumiere Noir gül parfümü daha buramlı, daha güzel, daha gül kokuyor diyenler de var .. Bilemeyeceğim artık .. Çok pis işler dönüyor .. N11 gibi yerlerden alıyorsanız parfümü kesin biliyorsanız alın derim.. Bunun konusu forumda vardı oraya da yazabilirim bunları .. Eğer parfümü biliyorsanız N11'den aldığınız sahte çıkarsa N11 hakem heyeti var ama oranında doğru karar verip vermeyeceği şüphesi var . 1000 tl lik parfümlerden bahsediyoruz ve Türkiye ekonomisinde çoğu kişi için hatırı sayılır rakamlar ..

Bir de elde kalmış, eski fiyattan ürünler olabiliyor, eski fiyatta nsatıldığından ucuz olabiliyor arkadaşlar.. Bir de sürüm olayı falan bir sürü kalem var .. Takdir sizlerin .. Beymen'de yeri geliyor yüzde 50 indirim uygulayabiliyor demek parfümü daha ucuza alıyor dedirtebiliyor ama bu belli satış sonrası kendileri için reklam kampanyaları da olabilir.. :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar kullandığınız ve biten parfüm şişelerini kırın lütfen eğer saklamayıp çöpe atacaksanız. Bu konuda ayrıca bir yazı yazacağım ama şunu söyleyeyim eski bir bez, fanliya veya peçeteye iyice sarıp kalın bir çekiç gibi bir şeyle kırabilirsiniz. Tabi vurulacak yerdeki örtü ince olmalı. Sarmak önemli çünkü kırınca etrafa cam dağılmasın diye ama poşet içinde dikkatlice kırılabilir. Arkadaşlar görüyoruz, duyuyoruz çöplükten falan parfüm şişeleri toplanıp tekrar dolum oluyor. Sanırım özel vakumlu bir sistemle dolum oluyor maalesef.

Bu arada Dubai olayı hala çok yaygın sahte parfüm olarak. Maison Franchis Kurkjdian (MFK) Lumiere Noir Pour Femme gül parfümü orjinal alınca püfür püfür gül kokuyor neşeli ama sahtesini yapmak zor parfümlerden eğer bir parfümde gül varsa doğal..

Aynı olay Gucci Gucci Oud'da da söz konusu. Sephora'da iki-üç denedim ve harika lezzetli bir ud söz konusu. Laos udu deniyor ve bu parfüm için Gucci özellikle Doğal Laos udu kullanıldığını sitesinde de açıklıyor. Ben de çok doğal buldum ve Kakaomsu, koyu karanlık leziz bir ud bence, pek hayvansal bir çeşit değil. Zevk meselesi tabi her ud çeşidi bencee ayrı güzel. Diyeceğim şu ki Türkiye'de bir yerden alınma çok denedim ama Sephora'da yakaladığım o lezzeti bulamadım maalesef. İsim de yazamıyoruz ki yazmıştım ve direkt bir suçlama yoktu sahte diye. Belki bozulmuş olabilirdi ve yazının ana fikiri parfümü geri almaması ve denememesi üzerine kurulu idi. Tabiki ayrıca sahte parfüm olayına da değiniliyordu. Belki güneş gördü, belki bir sebepten bozuk bilmiyorum artık. Kimsenin de günahını almak istemiyorum ama bunu yazmak istedim ve böyle olaylarla karşılaşabiliyoruz..

Bir ara bir firma el değiştireceği zaman orda çok kötü Givenchy Pi görmüştüm. Hatta kesin orjinal bu deyip o an yahu bu kadar da kötü reformule olmaz demiştim. Gözünüzle görmezseniz desem de inanmayan çıkabilir öyle sağlam bir yerdi ama şimdi gene aynı sağlamlıkta devam ediyordur ve inşallah tabiki eder :D ..

Tekrar şeyler yazmış olabilirim kusura bakmayın lütfen. Ben doğru neyse onu yazmaya çalışıyorum güçlü bir firmanın veya herhangi bir şeyin haksızca arkasında veya önünde köstek değiliz, değilim :) .. Yapan yaptığını bulur olayına çok inanan biriyim ve ateist olsun olmasın buna kişinin inanması lazım bence yani ne ekersen onu biçersin olayına.. Allah güzellikleri, hayırlar versin inşallah :) .

Son düzenleme: