Terre de hermes

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Parfüm çok güzel ama iso E Super konusu akıllarda soru işareti. ISo E Super hocaların dediği, beraberindeki molekülün kimliğine bürünen bir molekül. Bu konu ile ilgili yazımız olacak.. Koku notalrı bölümünü takip edebilirsiniz. Aslında tatlı bir kaç kokunun bir araya gelemsiyle oluşan ve adı da patentle alınmış sentetik bir kokular bütünü. Marka olunca daha bir şatafatlı oluyor ve dilden dile, kulaktan kulağa, gözden göze yayılıyor.. Kimi Miskden biel daha çok duymuş, ondan daha meşhur olmuştur kiminde. Ben Çakmak taşı koku notasının doağl kullanıldığını düşünüyorum ki reformulelerde bu maddenin azalması beni haklı gibi kılıyor çünkü sentetik olsa sevilen bu molekül, koku notası neden kaldırılsın?;

@Premiumperfume Mutlu hocam bilir ve konusunu açmasını bekliyorum detaylı, '' Yağmur Sonrası toprak Kokusu Notası'' 'nı. Bu nota çok kuvvetli ve az bir ml'si olimpik havuzu kokutacak düzeyde imiş. Ben bu koku notasının Terre d'Hermes'de olmadığını düşünüyorum veya istiyorum :D.. İso E Super kokusu olabilir ve bence parfümü sevmeeyenler de her sentetik koku notasının bir iticiliği olduğundan, bu iticiliğe kapılıp sevmemiş olabilirler. Bu konuyu ek olarak ben '' Terre d'Hermes Parfum'' (EDP) konusunu da birleştirip yayınlayacağım inşallah arkadaşlar, hocalar..

Vetiver(Kabe samanı) ve diğer kimi notalar turunçgiller dahil bu toprak kokusunu vermiş olabilir.. Bu arada Terre d'Hermes PArfum parfümünde mineral çakmak taşı koku notası resmen açıklanmış, belki bu kadar ünlü olunca olmasa da koyalım dediler :D.. Biri 2006, diğeri 2009 çıkışlı..

Bir dönem en sevilen 500 parfüm içinde ilk sırada idi basenotes.net'de ki bence herkese puan verin denmiştir parfümlerde yani ilk 500'ünüzü sayın denmemiştir çünkü genelin ilk 10'unda da değil Terre'ler ama saygı duyulan bir parfüm ve çoğunluk olumlu puan vermiştir bence. Yazın bile seviyorum bu parfümü ki çok tuhaf değil galiba yazın sevmek. Çok kişi yazında kullanıyor ki fısfıs dozaj hep önemli.. Bu parfümden daha sılajlı ve uzun ömürlü olmasını isterdim ama gene de yeterli gibi :)..

Son düzenleme:

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Yağmurdan sonra açığa çıkan toprak kokusu geosmin süper iso daha farklı.. Evet bende %1 e kadar seyreltilmiş olmasına rağmen çok güçlü bir madde geosmin vedat ozan bey bu konuda beni uyarmıştı dikkat et diye fakat %1 olmasından kaynaklanan anlamsız güven ile tasarlanmış olduğum ve çok hoşuma giden bir parfümü çöpe çevirdi!! açıkçası artık temkinliyim ve mesafeliyim hiç şakaya gelmez bir nota

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yağmurdan sonra açığa çıkan toprak kokusu geosmin süper iso daha farklı.. Evet bende %1 e kadar seyreltilmiş olmasına rağmen çok güçlü bir madde geosmin vedat ozan bey bu konuda beni uyarmıştı dikkat et diye fakat %1 olmasından kaynaklanan anlamsız güven ile tasarlanmış olduğum ve çok hoşuma giden bir parfümü çöpe çevirdi!! açıkçası artık temkinliyim ve mesafeliyim hiç şakaya gelmez bir nota

Vedat hocama da selamlar :).. İnşallah bir gün tanışırız :).. İnşallah güzel değerleri ile daha da ünlü olur ve Dünya çapında da.. Böyle kişilerimizle sevinmemiz lazım mesela Türk sporcularımızın başarıları da çok güzel. Mesela Kenan Sofuoğlu'nun Türkiye tanıtımına ve o sempatikliği ile Türkiye sevgisi kazandırması maddiyatla ölçülemez.. Bu arada Sofuoğlu ailesi kendi imkanları ile buralara gelmiş ve Türkiye Devleti gençlere imkan vermeli bizde de süper sporcular çıkacaktır. Kaç kişi kar kayak takımları aldı da karlarda kaydı hatta bölgesinde kar olmasına rağmen ve bunlar hep maliyet. Hep veriyorum bundan 25 sene önce duydum, Almanya kulüp kurulmasını teşvik ediyor ve ordaki ufak mahalle kulüplerine saha veriyor, oyuncular zengin olmasına rağmen krompanına kadar bedeva veriyor. Böyle olunca çok kişiden daha yetenekliler süzülüyor, seçiliyor. Bu yüzden Almanya dan daha çok Türük(Bilerek yazdım aslında Türk kelimesi aslı türk imiş ilk zamnlar :D) oyuncu çıkıyor orda Türk az olmasına rağmen yani türk genlerinde sorun yok, olay sistemde, hükümette devlette.. Yahu Vedat Ozan'dan laf lafı açtı :D..

Bayağı tehlikeli maddeymiş Mutlu hocam :) geosmin.. Evet duymuştum senden daha önce. Evet farklı kokular iso E Super ile.. Sana tavsiyem o güzel doğal pahalı içeriklerine sentetik ürün koyma veya koyacaksanda koymadığın versiyonunuda üret derim.. Şu an dünya doğala gidiyor.. Pepsi, Coca Cola içmeyen biliyorum Glikoz şurubu koyduğu için ki biri de benim çok azalttım şu an.. Meyve suyunu da doğal içiyorum mesela Dimes Premium, tamamen doğal. Sitrik asit yok düzenleyici. Şeker koyacaksa üzüm suyu koyuyor mesela Şeftali suyunda.. Pahalı kesinlikle değil çünkü 3,5-4,5 tl lik portakal suyu 2.7 kilo civarı doğal bozulmamış portakaldan yapılmış, altta bu ürünlerinde yazıyor. Mide ekşimesini unutun, inşallah böyle devam eder kalitesi.. Ananas suyu mükemmel ve ekonomik ama şu an yok piyasada... Premium yazacak mutlaka ona bakın yoksa piyasa gibi ürünleri de var.. Karışık meyve suyu eskisi mango çokdu şimdi şeftali çok gibi :D, öneririm..

Son düzenleme:

demircan256

Üye
TürkParfüm Üyesi
Hazır bu ürünü inceliyorken konuya denk geldim...iki farklı ürün var aşşağıdaki görsellerde..koku konusunda deneyimli arkadaşlardan ricam bu farklı isimlerdeki koku kalıcılık farkedirlik olarak hangi farklar var bu iki koku arasında?

bootlet olmayan herkesçe bilinen hermes değilmi?Tam niyetleniyorum karşıma farklı tasarımlı kokular çıkıyor..beni aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar.

hermes1.jpg hermes2.jpg

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Vedat hocama da selamlar :).. İnşallah bir gün tanışırız :).. İnşallah güzel değerleri ile daha da ünlü olur ve Dünya çapında da.. Böyle kişilerimizle sevinmemiz lazım mesela Türk sporcularımızın başarıları da çok güzel. Mesela Kenan Sofuoğlu'nun Türkiye tanıtımına ve o sempatikliği ile Türkiye sevgisi kazandırması maddiyatla ölçülemez.. Bu arada Sofuoğlu ailesi kendi imkanları ile buralara gelmiş ve Türkiye Devleti gençlere imkan vermeli bizde de süper sporcular çıkacaktır. Kaç kişi kar kayak takımları aldı da karlarda kaydı hatta bölgesinde kar olmasına rağmen ve bunlar hep maliyet. Hep veriyorum bundan 25 sene önce duydum, Almanya kulüp kurulmasını teşvik ediyor ve ordaki ufak mahalle kulüplerine saha veriyor, oyuncular zengin olmasına rağmen krompanına kadar bedeva veriyor. Böyle olunca çok kişiden daha yetenekliler süzülüyor, seçiliyor. Bu yüzden Almanya dan daha çok Trük oyuncu çıkıyor orda Türk az olmasına rağmen yani türk genlerinde sorun yok, olay sistemde, hükümette devlette.. Yahu Vedat Ozan'dan laf lafı açtı :D..

Bayağı tehlikeli maddeymiş Mutlu hocam :) geosmin.. Evet duymuştum senden daha önce. Evet farklı kokular iso E Super ile.. Sana tavsiyem o güzel doğal pahalı içeriklerine sentetik ürün koyma veya koyacaksanda koymadığın versiyonunuda üret derim.. Şu an dünya doğala gidiyor.. Pepsi, Coca Cola içmeyen biliyorum Glikoz şurubu koyduğu için ki biri de benim çok azalttım şu an.. Meyve suyunu da doğal içiyorum mesela Dimes Premium, tamamen doğal. Sitrik asit yok düzenleyici. Şeker koyacaksa üzüm suyu koyuyor mesela Şeftali suyunda.. Pahalı kesinlikle değil çünkü 3,5-4,5 tl lik portakal suyu 2.7 kilo civarı doğal bozulmamış portakaldan yapılmış, altta bu ürünlerinde yazıyor. Mide ekşimesini unutun, inşallah böyle devam eder kalitesi.. Ananas suyu mükemmel ve ekonomik ama şu an yok piyasada... Premium yazacak mutlaka ona bakın yoksa piyasa gibi ürünleri de var.. Karışık meyve suyu eskisi mango çokdu şimdi şeftali çok gibi :D, öneririm..
Artık sentetikleri kabullenmeliyiz hemen hemen tüm parfümlerde fazlasıyla var gerçek doğal parfümler aslında ufak bir kitle haricinde doğallık kimsenin umurunda değil.. Elbette bu konuda taviz vermeyi düşünmüyorum bu maddeler öyle bir şey kii en kötü çalışmayı bile sihirli bir deynek gibi muazzam yapabiliyor yani parfümörlerin burada işlerinin daha kolaylaştığını düşünüyorum aldeit sentetikler parfüm sektörü için kaçınılmaz oldu doğal ürünlerin pahalı kıt olması erişimi daha kolay olması gibi bir çok neden var

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
bir formülasyon kurbanı efsane daha..orijinal formülü hem daha zengin ve daha köşeli hem de performans olarak 7 mahalle öteden hissedilen bir parfümdü. satış kitlesini genişletmek dolayısıyla trendi de yakalamak adına formülü değişti daha ''kolay sevilir'' oldu EDP versiyonu ise terreye yakışmayacak tatlılıkta (tatlı portakal) böyle 2 cami arasında kalmış beynamaz misali bana göre kişiliksiz bir parfüm. ya da orjinalini çok sevmişiz zamanında...

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
bir formülasyon kurbanı efsane daha..orijinal formülü hem daha zengin ve daha köşeli hem de performans olarak 7 mahalle öteden hissedilen bir parfümdü. satış kitlesini genişletmek dolayısıyla trendi de yakalamak adına formülü değişti daha ''kolay sevilir'' oldu EDP versiyonu ise terreye yakışmayacak tatlılıkta (tatlı portakal) böyle 2 cami arasında kalmış beynamaz misali bana göre kişiliksiz bir parfüm. ya da orjinalini çok sevmişiz zamanında...
Üstad köşeliden kastedilen şey nedir acaba? Bazı yorumlarda gözüme çarpıyor ama tam olarak neyin kastedildiğini tam kestiremedim. Yardımcı olur musunuz:)

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
daha maskülendi hocam ha hangi notadan sebep derseniz belki de bu hissi veren meşhur çakmaktaşıydı. burnu yakan bi havası vardı olumlu manada :) şimdikiyle arasında bu yönden bir fark var. 2010 öncesi bulursanız deneyin hak vereceksiniz.