TOP 10'NUNUZ

RİYAFES

Üye
TürkParfüm Üyesi
Evet arkadaşlar yazlık kışlık karışık güncel top 10 listeniz hangi parfumlerden oluşmaktadır.

Benim güncel listem;
1)Creed Green Irish Tweed
2)Tom Ford Tuscan Leather
3)Tiziana Terenzi Ursa
4)Guerlain Derby
5)Andy Tauer Lddm
6)Dior Homme Parfum
7)Nishane Wūlóng Chá
8)Xerjoff 1861 Naxos
9)Tiziana Terenzi Laudano Nero
10)Jacques Bogart Furyo Vintage

Meursault

TürkParfüm Üyesi
1. LM Black Oud; denediğim harmanı en kaliteli kokulardan. Karanlık bir öd. Keskin baharatlar. Yumuşacık bir damla amber. Kremsi kunduz yağı ve civet.
2. Gucci Pour Homme II; çay ve tarçının muhteşem bir birleşimi. Çok doğal. Çok klas ve karizmatik.
3. Acqua di Parma Leather; muhteşem bir deri yorumu. Turuncgiller ve gül ile yumuşatılmış.
4. Kilian STH(Ursayı bir kere daha denemeliyim. Epey oldu unuttum:)); paçuli ve konyak ile çok çarpıcı. Fiyat performans olarak zayıf.
5. MFK Oud; Kokladığım en güzel safran. Parfümün adı MFK Safran olmalıymış. Biraz unisex bir koku. Ama keşke olsa da sıksam:).
6. MFK Lumiere Noire; Gül bir erkekte nasıl durur en iyi örneği. Baharatlar ve gül.
7. Dior Homme Parfum; Diorun en iyisi. Niş kalitesinde designer. Niş fiyatında neredeyse o ayrı ama:). Deri temmeli iris ve ödlü. En iyi yayılım. En iyi kalıcılık.
8. Nishane Afrika Olifant; tüm hayvansal notaları kullanarak nasıl parfüm yaratılır. Bir ders niteliğinde.
9. Frederic Malle French Lover; yeşil kokuları ben de sevmem. Ama bu başka birşey. Bazen sevmediğiniz sebzeyi size sevdiren bir aşçı olur. Bu parfüm benim için o. Tam bir beyfendi kokusu.
10. Amouage Jubilation; bu kadar nota ile hem arabik hem avrupai hem de genel beğeniye uygun bir koku yaratmaya şapka çıkarılır.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
1- Hugo boss velvet amber
2- Roja Dove Enigma
3- Mdci chypre palatin
4- Tf Noir de noir
5- Pdm Herod
6- Kilian love
7- Polo modern reserve
8- Penhaligon's sartorial
9- Amouage lyric
10- Dior homme intense

Eski listelerime bakıyorum da top 10'umda 3 tane eski kafaya selam çakan parfümün olması yaş itibarıyla bir işaret mi acaba :)

Son düzenleme:

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
1-Ormonde Jayne - Montabaco
2-Amouage - Reflection
3-Creed - Aventus
4-Frederic Malle - Carnal Flower
5-Xerjoff - 1888
6-Chanel - Coromandel
7-Parfum de Marly - Herod
8-Frederic Malle - French Lover
9-Maison Francis Kurkdjian - Grand Soir
10-Nicolai - Newyork Intense

Meursault

TürkParfüm Üyesi
1-Ormonde Jayne - Montabaco
2-Amouage - Reflection
3-Creed - Aventus
4-Frederic Malle - Carnal Flower
5-Xerjoff - 1888
6-Chanel - Coromandel
7-Parfum de Marly - Herod
8-Frederic Malle - French Lover
9-Maison Francis Kurkdjian - Grand Soir
10-Nicolai - Newyork Intense
Valla son 1 ayda kaçtır Montabaco duyuyorum:). Neymiş bu bu kadar ya. Iso E superi basmışlar diyor dogru mu hocam?

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Valla son 1 ayda kaçtır Montabaco duyuyorum:). Neymiş bu bu kadar ya. Iso E superi basmışlar diyor dogru mu hocam?

Aynen Serhat hocam Iso E başta yadırgatıyor kendini belki bir iki kullanımda parfümden kurtulmak istiyorsunuz ama parfüme şans verdikçe ve çevreden gelen övgülerle daha bi ısınıyorsunuz parfüme. Parfümörü Geza zaten bu parfümörün kokularının yayılımı hep iyi oluyor. burnu yormayan naif bir tütün bazlı koku ama alışılmış tütün dışında öyle bu direkt tütün diyemiyorsun iso e ve tütün önderliğinde çok hafif de tatlılık içeren güzel bi koku tam bi erkek kokusu bence :) ben "sıvılaştırılmış karizma" diyorum aynı markanın nawab of oudh kokusu da çok güzel ama içindeki öd çok yumuşak ben biraz daha sert sevdiğim için benim tercihim montabaco oldu:) bir de farklı bir koku benzeri olmayan bir koku bu açıdan tavsiye ederim kesinlikle deneyin:)

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Aynen Serhat hocam Iso E başta yadırgatıyor kendini belki bir iki kullanımda parfümden kurtulmak istiyorsunuz ama parfüme şans verdikçe ve çevreden gelen övgülerle daha bi ısınıyorsunuz parfüme. Parfümörü Geza zaten bu parfümörün kokularının yayılımı hep iyi oluyor. burnu yormayan naif bir tütün bazlı koku ama alışılmış tütün dışında öyle bu direkt tütün diyemiyorsun iso e ve tütün önderliğinde çok hafif de tatlılık içeren güzel bi koku tam bi erkek kokusu bence :) ben "sıvılaştırılmış karizma" diyorum aynı markanın nawab of oudh kokusu da çok güzel ama içindeki öd çok yumuşak ben biraz daha sert sevdiğim için benim tercihim montabaco oldu:) bir de farklı bir koku benzeri olmayan bir koku bu açıdan tavsiye ederim kesinlikle deneyin:)
Yorumunuz icin teşekkür ettim Kürşat Hocam. Ilgi çekici duruyor:).

mhmt_gl

Üye
TürkParfüm Üyesi
Oncelikle hayirli olsun yeni forumumuz emegi gecen herkese tesekkurler diyerek ilk 10 umu ise yazmaya calisacam:))
1- Amouge Opus V
2- Bond No: 9 Amber
3- Lidge
4- Memo African Leather
5- Amouge İnterlude
6- Klian Love
7- Hermes Amber Naurguile
8- Herod
9- Nishane Hacivat
10- Aventus 2014 batch

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet