Tuscan Leather Intense Tom Ford for women and men - 2019

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford Tuscan Leather Intense deri içinde şişe deri yırtılmış parfüm şişesi görü...jpg

Üst Notalar : Saffron (Safran) , Raspberry (Ahududu) , Thyme ( Kekik ) , Davana (Artemisia pallens denilen bir bitki Hindistan kökenli, meyvemsi, odunsu. Altta açıklama var)

Orta Notalar : Olibanium (Olibanium gummy) , Jasmine (Yasemin ) , Woody Notes (Odunsu notalar )

Alt, taban, temel notalar : Leather ( Deri ), Suede ( Süet, Süet deri ) , Amber, Amber reçinesi ? ( Kehribar, Amber reçinesi bitkisel ? ) , Woody Notes ( Odunsu notalar ) , Animal Notes ( Hayvansal notalar ) .
Notalara bakarak şahsi görüşüm parfüm bol odunsu ve bu koku deri, hele de süet kokusu ile örtüşen bir koku, benzerlikler barındırıyorlar. Sonra Davana ve Olibanium ferahlık, meyvelilik katmış ama en önemlisi Turunçgil kokusu oluşturmuş olabilirler. Bu arada Davana meyveli artı tatlı, vanilyamsı kokusu açıklanmış açıklamalarda Danvananın. Hayvansal notalarda en kullanıldığı tam bir muamma ama doğal olduğunu da pek düşünmüyorum kullanılan hayvansal koku notasının. Amaç çok satmak, çok ürün ve böyle oluncada ucuz çok bulunan doğal maddeler ve çok bulunan sentetik koku notları. Tabi notalara bakıp ahkam kesmek zor çünkü oranlar da çok önemli yani ne kadar kullanıldılar olayı :) . Amber, ahududu(Sentetiik..) ve Davana kısmen tatlılığı da düşündürüyor..

Yukarıda Tom Ford Tuscan Leather Intense'nin açıklanan resmi içeriği var. Bakalım inşallah denersek bakarız ne doğru, ne yanlış ne eksik, ne fazla :) ..

Arkadaşlar yukarıdaki deri içinden çıkmakta olan bu yeni çıkan parfüm çok şeyler anlatıyor eğer deri ağırlıkta ise. Doğalımsı koku mu yoksa sentetik süet ve deri arka planda çok güzel eşlikmi ediyor başka doğal koku karakterlerine ve atası Tuscan Leather'dan çok farkı bir parfüm mü bu ''Tuscan Leather Intense''?????????.

Yorumlarda çoğunluk zaten güçlü idi Tuscan Leather diyorlar ve neden intense çıktı diyorlar ama şu var biliyorsunuz bazen sadece farklı parfüm belirtiyor edp, parfum, edt, extrait, intense, millisleme gibi yoğunluk belirten takılar, kelimeler.. Tuscan Leather ben de seviyorum doğallık manyağı-sevdalısı olmama rağmen ve bu parfümü ilgiyle bekleyeceğim ilk denemeyi :) . Çok kullanmıyorum belki Tuscan LEather ama hoşuma da gidiyor kereta :D. Davana'dan bahsedilmiş arkadaşlar aşağıda Tom Ford'un açıklamasında da özellikle geçiyor. Sizin için araştırdık :D , Davana bir bitki ''Artemisia pallens'' latince isimi ve meyvemsi, odunsu, vanilyamsı, tatlı koku notlarına sahip. En altta açıklama ekledik arkadaşlar ve İngilizce orjinal metni de verdim Davana bitkisinin. İçinde Neron bile var yani portakal çiçeğimsi koku maddesi sanırım, yani doğal yağın içinde.. İlgimi çekti Davana uçucu yağı. Jo MAlone'nin de ve başka parfümevlerinin de Davana isimli, Davana'lı parfümleri var. Davana eterik yağı My Stick Cosmetic UK sitesinde 5ml 10-12 sterlin civarı 100 ml 105-126 sterlin civar, 4.99 sterlin kargo :) .

Yukarıda Tom Ford Tuscan Leather Intense'nin açıklanan resmi içeriği var. Bakalım inşallah denersek bakarız ne doğru, ne yanlış ne eksik, ne fazla :) .. Eğer güzel kaliteli bir işse yeni parfüme varım ama başka bir markanın benzerleri çok çıkmaya başlıyor. bunu başka parfümsever arkadaşlardan da duyuyorum yani hep birbirini takip eden parfümler lafını, olayını. Olay ne oluyor parfüm kirliliği, parfüm fazlalığı ve pastadan pay alan çok kişi alınca kar payları da arttırmak zorunda kalabiliyorlar. Çok derin mevzu aslında, çok önemli mevzular (Çokomelli :D Maliye bakanının dediği iddia edilen :D .. ) var. Ama bir markanın reformule kurbanı biri daha kalite klonlarsa varım :D veya daha güzel notalarla :D. .

Reklam gerçekten başarılı olmuş bence. Hoşuma gitti. Kapitalizm bu işi iyi yapıyor yani pazarlama, reklam işi. Gerçi kimi zaman vahşiliğe kaçıyor bu olay vahşi kapitalizm olarak. Yani hiç aslında o fonksiyonları olmayan bir ürünü allayıp, pullayıp satabiliyorlar. Veya evet mal kalite ama gene aşırı bir imaj yüklemesi oluşabiliyor. Gerçi imaj lazım olan bir şey, bir yerde hoşumuza gidiyor ama dengeler, dozu önemli işte. Mesela dar paça pantalon, Kot(Got Adana'ca. Sıcaktan sıcaktan ve en önemlisi nemden. Kelimeleri yumuşatıp konuşuyoruz yorgunluktan maalesef... :D ) çıktı diye gidip tüm pantolanları dar paça yaptırırsan sonra çıkarmak için akla karayı seçersin, yardım istersin :LOL:eek:_O:ROFLMAO: .. Aşağıda bu konu hakkında detaylı yazdım, isteyen okuyabilir, şimdi konuya geri dönelim :) ..

Ha bu arada Tom Ford açıklamada cinsellikten baksetmiş, uyarıcı falan.. Şaşırdık mı hayır hem Tom Ford hem de Batı'da cinsellik kullanılan bir olay... Şu an yorumsuz :) .. Peki deri aynı zamanda bir giysi malzemesidir ve reklam afişinde parfüm deri ile giydirilmiş ve bir yeri yırtılıp parfüm bedeni görülüyor. Burda bedenin görülmesi müstehcenliği işlenmiş olabilir mi? Kesin demiyorum ama bir ihtimal hatta büyük ihtimal gibime geliyor :) .

Fragrantica.com'dan alıntı makale, sonra da başka yerden Davana bitkisi, kokusunun anlatımını yaptım. : ''

Tom Ford , parfüm serisinin ikisinde, 2007’de, Özel Blend koleksiyonuna ait 2017’den gelen popüler Tuscan Leather sürümünün ve 2017’den Özel Blend Neroli Portofino Koleksiyonuna ait Sole di Positano’nun yandaşlarından iki yeni koku sunuyor . Yeni sürümler adlandırılır Toskana Deri Yoğun (Tuscan Leather Intense) ve Sole di Positano Acqua ve lavanta, Hint baklası ve tarçın karışımı dayalı bir gümüş kapağı ve şişesinin içinde çok çekici bir sürümü aşağıdaki başlatılan: Lavanta Extreme Mart 2019 yılında sundu.

Tom Ford'un resmi web sitesine göre, daha yoğun bir eser olan TUSCAN LEATHER INTENSE (Tuscan Leather Yoğun) açılışta cömert, karanlık ve güçlü bir kompozisyon getiriyor, orijinale eklenen taze ve tatlı davana karışımını ekliyor, ahşap nüanslar kokunun kalbini daha da güçlendiriyor ve yaratılışın temelinde bir açıklama yapan bir deri ve hayvan akoruyla birlikte.

"Karanlık ve visseral, Tuscan Leather Intense, Tuscan Leather'ın sarhoş edici ilkesini ham hayvan çekiciliği ve cinsel yoğunlukla güçlendirir. Taze davana ile birlikte, yeni atmosferik ahşaplar derinin zenginliğini derinleştirir." - Tom Ford

Parfüm, 330 dolara satılan 50ml Eau de Parfum ve 840 dolara 250ml Eau de Parfum olarak sunulmaktadır. ( Tom Ford resmi )

Tom Ford presents two new fragrances in two of his perfume lines, flankers of the popular Tuscan Leather edition from 2007, which belongs to the Private Blend collection, and of Sole di Positano from 2017, belonging to the Private Blend Neroli Portofino Collection. The new editions are named Tuscan Leather Intense andSole di Positano Acqua and are launched following a very attractive release in a silver flacon based on a blend of lavender, tonka beans and cinnamon: Lavender Extreme, presented in March 2019.

Tom Ford Tuscan Leather Intense o.80262.jpg

According to the official website of Tom Ford, the more intense creation TUSCAN LEATHER INTENSEbrings a lavish, dark, and powerful composition that adds to the original blend some fresh and sweet davana in the opening, while wooden nuances additionally reinforce the heart of the scent, along with a leather and animalic chord that make a statement in the base of the creation.

"Dark and visceral, Tuscan Leather Intense amplifies the intoxicating primality of Tuscan Leather with raw animal attraction and sexual intensity. Juxtaposed with fresh davana, new atmospheric woods deepen the leather’s distinct richness." - Tom Ford

The fragrance is available as a 50ml Eau de Parfum priced at $330 and 250ml Eau de Parfum at $840. (Tom Ford offical)

''

Davana bitkisi resimi, açıklaması netten Türkçe ve İngilizce : ''

davana-essential-oil Artemisia Pallens bitki görseli .jpg

Davana+Oil elde edilen davana sarı salkımlı çiçekleri flowers yellow .jpg

Davana Esansiyel Yağı, genellikle Hindistan'da bulunan bir çalı olan Artemisia pallens yaprak ve çiçeklerinden damıtılmış buhardır .

Brian Lawrence ( Essential Oil Safety, 2. Baskı'da belirtildiği gibi ) ve çeşitli GC / MS raporlarına göre, Davana Essential Oil temel olarak bir keton olan davanondan oluşur. Bu spesifik keton hakkında pek bir şey bilinmemektedir, ancak ketonlar genel olarak anti-viral, analjezik, mukolitik olma eğilimindedir ve yaraların iyileşmesine yardımcı olabilir. Davana Esansiyel Yağı ile ilgili olası uygulamalar hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Kullanımlar bölümüne bakın.

davana-essential-oil.jpg
davana-essential-oil.jpg

Aromatik olarak, Davana Esansiyel Yağı, zengin, meyvemsi, hafif odunsu bir kokuya sahiptir. Doğal koku uygulamalarında takdir edilir ve kullanılır. Tahta, baharat, reçine, çiçek ve turunçgiller familyasındaki uçucu yağlarla iyi karışan aromatik olarak çok yönlü bir yağdır.

Bitkisel isim
Artemisia pallens

Ortak Ekstraksiyon Yöntemi
Damıtılmış Buhar

Tipik Kullanılan Bitki Parçası
Çiçekler

Renk
Yanmış turuncu

Tutarlılık
Kalın

Parfümeri Not
baz

İlk Aroma Gücü
Orta

Aromatik Açıklama
Zengin, tatlı, meyvemsi ve biraz odunsu, vanilya ve hafif bir kamuflaj notası.

Davana Esansiyel Yağı Kullanımları
  • Bakteriyel enfeksiyon
  • Bronşiyal Tıkanıklık
  • Öksürük
  • Soğuk algınlığı
  • Grip
  • Sinir mide
  • Hazımsızlık
  • Mide bulantısı
  • Menstrüel krampları
  • Menopoz Belirtileri
  • Genel Borçluluk
  • kaygı
  • Stres
  • sinirlilik
  • gerginlik
  • kaygı
  • Yara iyileşmesi
  • Antiseptik
  • Öksürük
Kaynaklar: Valerie Ann Worwood, Uçucu Yağlar ve Aromaterapi Kitabı, 25. Yıldönümü Baskısı (Novato, CA: Yeni Dünya Kütüphanesi, 2016, 584. Sylla Sheppard-Hanger, Aromaterapi Uygulayıcısı Başvuru Kılavuzu (Tampa, FL: Atlantik Aromaterapi Enstitüsü , 1994), 121.

Ana Bileşenler
  • (Z) -Davanone
  • Neron (portakal çiçeği esansı gibi bir madde sanırım)
  • furanlar
  • (E) -Davanone
  • geraniol
  • (Z) -Hidroksi-davanone
  • Isodavanone
  • Davanik Asit
  • Cinnamyl Cinnamate
Tipik bileşenlerin daha eksiksiz bir listesi için Esansiyel Yağ Güvenliğibölümüne bakınız .

Kaynak: BM Lawrence, Uçucu Yağlarda İlerleme. (Perfumer & Flavorist 20 no. 1, 1995), 54. Kaynak: Robert Tisserand ve Rodney Young, Essential Oil Safety (İkinci Baskı. Birleşik Krallık: Churchill Livingstone Elsevier, 2014), 268.

Davana Essential Oil Güvenlik Bilgisi
Tisserand ve Young, Davana için bilinen herhangi bir tehlikeyi göstermemektedir. Tisserand ve Young'ın okunması tam profilini tavsiye ediyor. [Robert Tisserand ve Rodney Young, Temel Yağ Güvenliği (İkinci Basım. Birleşik Krallık: Churchill Livingstone Elsevier, 2014), 268.]

Genel Güvenlik Bilgisi
İçeriden herhangi bir yağ almayınız ve seyreltilmemiş uçucu yağlar, mutlaklar, C02'ler veya diğer konsantre esansları cildinize, ileri düzeyde uçucu yağ bilgisi veya nitelikli bir aromaterapi uygulayıcısının danışmanlığı olmadan uygulamayın. Genel seyreltme bilgileri için, AromaWeb'in Uçucu Yağları Seyreltme Kılavuzu'nu okuyun . Hamileyseniz, epileptikseniz, karaciğer hasarı varsa, kanseriniz varsa veya başka bir tıbbi probleminiz varsa, yağları yalnızca kalifiye bir aromaterapi pratisyeninin uygun rehberliğinde kullanın. Çocuklu yağları kullanırken çok dikkatli olun ve önce çocuklar için önerilen dilüsyon oranlarınımutlaka okuyun. Tıbbi sorunlarınız veya ilaç kullanıyorsanız, çocuklarla, yaşlılarla birlikte yağ kullanmadan önce kalifiye bir aromaterapi doktoruna danışın. Bu veya herhangi bir esansiyel yağı kullanmadan önce, AromaWeb'in Uçucu Yağ Güvenliği Bilgi sayfasını dikkatlice okuyun . Petrol güvenliği konularında derinlemesine bilgi için Robert Tisserand ve Rodney Young tarafından Temel Yağ Güvenliği konusunu okuyun .

Raf ömrü
Raf Ömrü Bilgilerini Görüntüleme

Profiller Hakkında Önemli Bilgiler
AromaWeb'de sağlanan uçucu yağ bilgileri sadece eğitim amaçlıdır. Güvenlik bilgilerine, bileşenlere ve yüzdelere yapılan referanslar genelleştirilmiş bir bilgidir. Verilerin eksiksiz olması gerekli değildir ve doğru oldukları garanti edilmez. Uçucu yağ fotoğraflarının, her uçucu yağın tipik ve yaklaşık rengini temsil etmesi amaçlanmıştır . Bununla birlikte, uçucu yağ rengi hasat, damıtma, uçucu yağın yaşı ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Birkaç mutlak profiller , dizine dahil edilir ve bu şekilde belirtilir.

İngilizcesi :

Davana Essential Oil is typically steam distilled from the leaves and flowers of Artemisia pallens, a shrub that is primarily found in India.

According to Brian Lawrence (as cited in Essential Oil Safety, Edition 2) and various GC/MS reports, Davana Essential Oil is comprised primarily davanone, a ketone. Not much is known about this specific ketone, but ketones generally tend to be anti-viral, analgesic, mucolytic and can help promote the healing of wounds. Refer to the Uses section below for more information on the potential applications for Davana Essential Oil.

davana-essential-oil.jpg

Aromatically, Davana Essential Oil possesses a rich, fruity, slightly woody aroma. It is appreciated and used within natural fragrancing applications. It's an aromatically versatile oil that blends well with essential oils in the wood, spice, resin, floral and citrus families.

Botanical Name
Artemisia pallens

Common Method of Extraction
Steam Distilled

Plant Part Typically Used
Flowers

Color
Burnt Orange

Consistency
Thick

Perfumery Note
Base

Strength of Initial Aroma
Medium

Aromatic Description
Rich, sweet, fruity and slightly woody with a hint of vanilla and a subtle camphorous note.

Davana Essential Oil Uses
  • Bacterial Infection
  • Bronchial Congestion
  • Coughs
  • Colds
  • Influenza
  • Nervous Stomach
  • Indigestion
  • Nausea
  • Menstrual Cramps
  • Menopausal Symptoms
  • General Debility
  • Anxiety
  • Stress
  • Irritability
  • Tension
  • Anxiety
  • Wound Healing
  • Antiseptic
  • Coughs
Sources: Valerie Ann Worwood, The Complete Book of Essential Oils and Aromatherapy, 25th Anniversary Edition (Novato, CA: New World Library, 2016, 584. Sylla Sheppard-Hanger, The Aromatherapy Practitioner Reference Manual (Tampa, FL: Atlantic Institute of Aromatherapy, 1994), 121.

Major Constituents
  • (Z)-Davanone
  • Nerol
  • Furans
  • (E)-Davanone
  • Geraniol
  • (Z)-Hydroxy-davanone
  • Isodavanone
  • Davanic Acid
  • Cinnamyl Cinnamate
See Essential Oil Safety for a more complete list of typical constituents.

Source: B.M. Lawrence, Progress in Essential Oils. (Perfumer & Flavorist 20 no. 1, 1995), 54. Source cited in Robert Tisserand and Rodney Young, Essential Oil Safety (Second Edition. United Kingdom: Churchill Livingstone Elsevier, 2014), 268.

Davana Essential Oil Safety Information
Tisserand and Young do not indicate any known hazards for Davana. Reading Tisserand and Young's full profile is recommended. [Robert Tisserand and Rodney Young, Essential Oil Safety (Second Edition. United Kingdom: Churchill Livingstone Elsevier, 2014), 268.]

General Safety Information
Do not take any oils internally and do not apply undiluted essential oils, absolutes, CO2s or other concentrated essences onto the skin without advanced essential oil knowledge or consultation from a qualified aromatherapy practitioner. For general dilution information, read AromaWeb's Guide to Diluting Essential Oils. If you are pregnant, epileptic, have liver damage, have cancer, or have any other medical problem, use oils only under the proper guidance of a qualified aromatherapy practitioner. Use extreme caution when using oils with children and be sure to first read the recommended dilution ratios for children. Consult a qualified aromatherapy practitioner before using oils with children, the elderly, if you have medical issues or are taking medications. Before using this or any essential oil, carefully read AromaWeb's Essential Oil Safety Information page. For in-depth information on oil safety issues, read Essential Oil Safety by Robert Tisserand and Rodney Young.

Shelf Life
View Shelf Life Information

Important Information About the Profiles
The essential oil information provided on AromaWeb is intended for educational purposes only. The references to safety information, constituents and percentages is generalized information. The data is not necessary complete and is not guaranteed to be accurate. The essential oil photos are intended to represent the typical and approximate color of each essential oil. However, essential oil color can vary based on harvesting, distillation, age of the essential oil and other factors. Profiles for several absolutes are included within the directory, and are denoted as such.

''

Bu arada reklam afişi hakkında biraz daha konuşmak istiyorum. Kapitalizmin vahşi yönünden biri de bir malı çok allayıp pullayıp beyinlerde acaip yer ettirmesi o ürünü, ürünleri. Biraz gelişmiş örnek vereyim sonra daha basit örnek verdim altta. İlk örnek, Zippo çakmak :D .. Şimdi bu zippo çakmak gemiciler, sert erkek imajı, etrafında kızlar olan erkek imajı reklamlarla algı oluşturuluyor. Bu hayatın bir parçası, şartı gibi Zippo çakmağa değerler yükleniyor(Akıllı telefonlarda da çok saçma sloganlara örnek vereyim : ''onla yapacağınızın sınırı yok'', ''sınırları aşın'' gibi aşırı imaj yüklemesi. Çok saçma bence). Bu çakmağı alan erkek, kişi olağan üstü güçlere sahip imajı veriliyor reklamlarda. Ulan şimdi çakmağı çıkarırım ortamda, millete havamı basarım oluşuyor.

Aslında bir yerde haklılar yani kıyafete kadar, saç tipine kadar, başka şeylerde de imaj doluyuz ve kullanıyoruz ama bir çakmağa ne bileyim bu imajın yüklenmesi ile fark var bence. Kiminin kiminden üstün yanı var ve onu ön planda kullanabiliyor. Bazen başka bir medeniyetin, medeniyetlerin kıyafetini giyip üzerimizde güzel görünmesinden keyif alıyoruz. Allah resulu Muhammet'te böyle başka bir uygarlığa ait ceket giymiş denir... Yani demek istediğim kaçınılmaz bir şey imaj ama Zippo çakmak ve sigara gibi başka maddesel ürünlerde imaj ile insanlık kullanılıyor gibime de geliyor. Hem Zippo çakmak akıtır, üzerin benzin kokar, sigarayı kokutabilir, belli süre sonra benzini çabuk bitebilir ha kimi hoşuna gidebilir bunlar. Reklamlar da bunlara da yer verilmeli bence yani ürünün kimi için olumsuz olabilecek yönlerine. Üstelik Zippo çakmağın çok sert deniz rüzgarlarında gemicilerin sigaralarını yakması için çıkarıldığı ve bunda çok başarılı olduğu yazar reklamlarda, medyada. Burada dur bakalım reklamcı :D , hiç de öyle hafif rüzgarda bile yanmayabiliyor Zippo çakmak, hem de A serisi bir Amerikalının verdiği Zippo çakmak ile denedik :D . Bildiğin muhtar çakmağı :D aslında ha o da güzel gerçi. Ben Zippo çakmağı kötülemiyorum, bir dönemin teknolojisi ve basit yapısı ile bozulması da zor, uzun yıllar ömürlü benim de sevdiğim bir ürün aslında :D:) . Sadece diğer olaylara parmak basmak istedim.

Romanson'un antika uçak kanadı şeklindeki gazlı çakmağına hastayım ben imaj olarak ve kalite olarak. Bir dönem çok aradım ama bulamadım sonra Zippo çakmak aldım. O dönem Sert erkek imajı Gitanes(Çingeneler) marka rengi de siyahımsı, tadı da karanlık sert sigara da içiyordum ortamlarda az. Zippoyu kaybettim bir cafede otururken, döndüm bulamadım. ,ya oraya oturan çift almıştı ama hiç renk vermediler :D veya büyük ihtimalle sanırım çalışanlar almıştı. Kalite B idi sanırım kalitesi, orjinal çakmakdı :sick::eek::rolleyes::rolleyes:o_O:cautious:. Sağlık olsun, hayırlısı inşallah. Geri döndüm hızla masaya ee öğrenciyizde rengim attı. Bir sürü para vermiştim Zippo çakmağa. Masayı gördüm dedim tüh temizlenmiş ve birileri oturmuş, dedim unut oğlum sen bu çakmağı ama bir ümitle gene de gittim. Çakmağımı kaybettim bakabilir miyim dedim haha :D . Masanın üstünde yoktu, dedim altına bakayım. Masanın örtüsünü kaldırdım, erkek huylandı ve ben de aslında çekindim ama aslında kötü bir şey yapmıyordum. Sonra baktım falan masa altına iyice ve sonra neyse dedim. Garsonlara da önce sormuştum görmemişlerdi. Belki başka masadan bir ialdı kimsenin direkt günahını almayayım. Gitti çakmak, neyse artık eskisi kadar da pahalı değil ve tütün yerine içersem genelde esigara içiyorum. Katran olmaması en büyük yararı ve nikotin 15 (0.15), kesin diyebilirim tütünü aratmaz hatta kimi 6-9 oranında nikotinle bile yetiniyor esigara likitinde. Ha evet sigaara ve nikotin zararlı, diyelim :D .

Daha basit bir örnek vereyim. Karına dayanıp çekilen yaylı bir sistem vardı. Şekli uçak şeklinde Altın oranlı bir şekildi sanırım ve bu şekilde çekici olsun diye yapılmıştı. Kollarınızla karnınıza dayayıp çekiyordunuz ve mükemmel karın kasları oluşuyordu iddia edilen ki maalesef yalandı :D . Bu ürünü alıp bu şekilde karın kaslarına sahip olamayan sonrada kullanmayan, aleti yatak altına terk eden tanıdık biliyorum :p:LOL::ROFLMAO: ki sonra bu ürün satışta yoktu. Yerine başka kandırmaçlı ürünler çıkıyor. Fakat kapitalizmin hakkını da verelim, çok güzel ürünler de çıkabiliyor, bunu inkar da edemeyiz..

Evet çok uzatmayayım işin özü reklamlardaki, medyadaki, sosyla medyadaki imajlar önemli ama gereksiz, kandırmaca imajlara da dikkat etmek gerek derim :D:cool::). Biraz laf kalabalığı yaptık ama kimi okumaktan zevk alacak diye düşünüyorum :) .

İyi, hayırlı, güzel, hoş parfümler, kokular arkadaşlar, hocalar, efedniler, selametle :) .

Son düzenleme: