Uğur Mumcu Saygıyla Anıyoruz (Milliyetçi, Atatürk milliyetçisi, Vatansever bir Türk)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
ugur-mumcu-anma-2019-1024x1024.png
Uğur Mumcu gençlik reesimlerinden Yolsuzluk masasında resimi 1579783946093-umit-aslanbau.jpg
Uğur Mumcu gençlik resimi.jpg
Uğur Mumcu gülümseyen resimi 5e24ac9c55428117f4dd8832.jpg
Uğur Mumcu korkaklık üzerine güzel lafı cesaretli kahraman Allah rahmet eylesin.jpg
Uğur Mumcu saygıyla anıyoruz 1548283502173-mumcu.jpg
Uğur Mumcu siyah beyaz reesimi sertce bakıyor Allah rahmet eylesin 5e2a95f52af10713f4d87b82.jpg
Uğur Mumcu sölerinden ff185d2ab9cdcf6725fb0529220ab277.png
Uğur Mumcu sözleri haksızlık hak üzerine 9f4e0bbcd1fe0bbe5eacd3aea7ea2c91.png
Uğur Mumcu ve milliyetçilik ve Atatrük öven sözüf 2-kkmI.jpg
Öncelikle güncel siyaset yapmıyoruz zaten forumda yönetim olarak.. Burada Türk, Vatan, Emperyalizm, Atatürk, İslam gibi kelimeler, kavramlar zaten olmazsa olmazlarımız olmalı ama tabi herkes müslüman olacak diye dee bir şart yok mesela.. Kimi Uğur Mumcu sözlerinden kendine alınıyorsa yapacak bir şey yok. Dediğim gibi amacım güncel siyaset ile uğraşmak değil bu forumda :) .

Araştrımacı Türk Vatansever bir gazeteci idi. Uğurlar olsun Uğur abi. Allah rahmet eylesin.. Uğur Mumcu : ''Milliyetçilik sömürücülerin değil; Mustafa Kemal devrimcilerinin bayrağıdır.''

Netten alıntı (Bu arada imam hatipliler de önemli yerlere gelemez değil ama demek istediği tabiki başka planlı işler yapıldığı Uğur Mumcu abimizin, detaylı konuşmaları var, arayan bulur internetten, ben siyasi kısımına girmiyorum.. Bu arada İslaı herkes farklı anlıyor ve kendi kontrolüne almak istiyor, dış güçler kontrolünde özellikle tabiki.. : ''''''''

27 yıl önce arabasına yerleştirilen bomba ile gerçekleştirilen suikast sonucu aramızdan ayrılan gazeteci ve yazar Uğur Mumcu'nun tarihe geçen sözleri...

“Ben Atatürkçüyüm…. Ben, cumhuriyetçiyim… Ben laikim… Ben antiemperyalistim… Ben tam bağımsız Türkiye’den yanayım… Ben insan hakları savunucuyum… Ben, terörün karşısındayım… Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım. Dün sabaha değin, araştırarak yazdığım hiçbir konuyu yalanlayamadınız. Öyleyse vurun, parçalayın, her parçamdan benim gibiler beni aşacaklar doğacaktır.”

“Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamaz.”

“Biz siyaset bakımından karşıtlarımıza özgürlük tanımazsak birer gizli faşistiz demektir.”

“Bir kişiye yapılan haksızlık tüm topluma karşı işlenmiş bir suçtur. Susanlar da bu insanlık suçlarına katılmış olur.”

“Bu masum insanlar Yahudi de olur, Arap da, Hristiyan da. Ölenlerde ırk, din ayrımı yapılmaz. Ölen insandır.”

“Milliyetçilik, ‘vatan, millet, Sakarya, kan, ırk, bayrak’ edebiyatı mıdır, yoksa ulusun çıkarlarını, onurunu herkese karşı savunmak; yani tam bağımsızlık mıdır? Ülkenin onuru ayaklar altında çiğnenirken, ‘vatan, millet, bayrak’ edebiyatını yani milliyetçiliği sadece kitleleri uyutmak, kandırmak için kullanıp aslında bütün bu değerleri salt kendi siyasal ya da bireysel-sınıfsal çıkarları için kullanmak milliyetçilikse, bunun karşıtı nedir?”

“Gerçekte vicdan özgürlüğü, gerçekte demokrasi laik toplumda meydana gelir. Çünkü anti-laik toplumda dince kutsal sayılan kavramlar, siyasal amaçlar için her gün sömürülür. ya da Türkiye’de olduğu gibi Arap sermayesi tarafından Türkiye’de kurulan banka sistemlerinde olduğu gibi mali çıkarlar açısından sömürülür. Bu bir sömürüdür. Mustafa Kemal de dinin gerçek yerine oturtulması, Allah ile kul arasında bir kutsal duygu olarak korunması amacıyla laikliği getirmiştir. İngiliz emperyalizminin, Arap kapitülasyonunun aracı olmaması ve siyasi sömürü aracı olmaması için. ”

“Gerçekte vicdan özgürlüğü, gerçekte demokrasi laik toplumda meydana gelir.”

“Cemaatlere, tarikatlara giren çocuklar 30 sene sonra general olacaklar cumhuriyete karşı ayaklanacaklar.”

“İmam-hatip liselerini bitirenler neden ilahiyat fakülteleri ve İslam enstitülerine gitmiyorlar da ille de kaymakam, vali, savcı, yargıç ve subay olmak istiyorlar? Bu uzun vadeli eğitim ve bürokratik yerleşim projesini kimler planlıyor? ”

“Bir ulus, ne kadar okuma-yazma, öğrenme, araştırma eğiliminde ise, o kadar sağlam, o kadar hoşgörülü ve demokrat yapıda olur.”

“Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım unutma bizi… Bir gün sesimiz hepinizin kulaklarında yankılanacak ey halkım unutma bizi…”

''''''''

Uğurlar olsun Uğur Mumcu , Allah rahmet eylesin .
 
Son düzenleme:
Üst