Vanille Noire - Yves Rocher - for women / kadınlar için - 2010

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vanille Noire Yves Rocher for women kutu şişe ışık.jpg

Vanille Noire Yves Rocher for women ve diğer ürünler maxresdefault.jpg

Vanille Noire - Yves Rocher - for women / kadınlar için - 2010

Şakayık gibi, gülümsü bir ferah çiçek kokusu var parfümde. Bu kısıma bayıldım. İsiminden dolayı bir vanilya patlaması ile açılacağını sandım ama öyle değil. Açıklanan içerikte üç çeşit vanilya kullanıldığı yazılmış. !.Bourbon(Burbon) Vanilya ki bu vanilya çiçek ile damıtılmış, elde edilmiş bir vanilya yağıdır ve ben o kadar sevmiyorum bu tüğrü. KEndileri altta Köselemsi şehvetli koku demiş. İsli bir kokudur Bourbon vanilya, Zift ağacı ile normal çubuktan üretilen uçucu yağ kokusu karışımı gibidir ki isli koku daha çoktur ve sanki Tonka fasulyemsi koku da vardır.. Tahiti vanilyası kullanıldığı söyleniyor yumuşak çiçeksi. Ve Bayağı odunsu Uganda vanilyası..

Vanilyası çieçk kokusunun yanında yüzde 15-25 gibi kokuyor ilk başlarda, sonra giderek artıyor vanilya.

Sılajını çok sevemedim ki @elle61 hanım hocamızda aynı görüşte. Sizin bir forumdan yazdıklarınızı akyarayım :D ..

elle61:
İçeriğinde bolca vanilya var. Vanilyaya sedir, mimoza, portakal çiçeği, mandalina var.
Kıyafette kalıcılığı ortalama üzeriyken, tende daha az kalıyor.
Silajı da vasatı aşamıyor. Her sıkışta 1 ml. kullansanız belli bir silaj elde edersiniz.
Yapı olarak Kenzo Amour tarzında bir koku. Az da Hypnotiği andırmıyor değil. Ama Amour kalite olarak buna elbet bin basar.
Yine de Yves Rocherdeki en iyi parfümlerden bir tanesi.
Bir edp olarak bence fazla güçsüz bir koku. Bu performanstaki bir kokuyu insan edp diye satmaktan utanmalı.
Fiyatı normalde 125tl. O fiyatı koku güzelliği olarak hak ederken, performans olarak kesinlikle hak etmiyor. Bir de 50 ml. Bence 50 ml.lik bu parfümün ederi 50 tl.yi geçmez. 125tl.yi bu parfüme dökmek yazık, günah vallahi. Bir ara alsam mı diye düşünüyordum ancak tekrar tekrar denemelerimde tespit ettiğim performansı oldukça düşük olunca vazgeçtim. Sizin bu parfümle ilgili düşünceleriniz neler?

elle61:
Hanımeli yazdı
Ay inanmıyorum kalp kalbe bu kadar karşı olur ...ben de tam bu parfümden bahsedecektim...daha denemedim ilk fırsatta deneyeceğim ... bir de tendre jasmin i...bunu da Minty önermişti...sen denedin mi tendre jasmin i Elleciğim ? Sendeki Glame Jasmin e çok benziyormuş...​
smiley_happy.gif
Güzel tevafuk o zaman canım. Tendre Jasmin'i denedim, evet Glam Jasmin'e benzer ancak Glam Jasmin çok daha derinlikli, özel bir parfüm. Nefis kokar. Tendre Jasmin üzerinden gidecek olursam, hakikaten güzel bir yasemin kokusu. Özel bir koku olmamasına rağmen alınası kokulardan. Mis gibi yasemin bahçelerinde dolaşıyormuş hissiyatı yaratıyor insanda. Ama sadece o kadar.

elle61 :
ਭਰਮ ਛੁਪਾਓ yazdı
Vanille yazısını görünce direk saldırmıştım.
Ordaki satış danışmanı kıza ısrarla sıktırmama rağmen yeminle koku kokmuyordu burnuma.
Az öncesinde Douglas tan çıkmış ve 10 tane koku denemiştim ondan olacak.
smiley_grin.gif

Demek ki sadece benim burnumda deilmiş sorun.
Burnunuzda sorun yok mösyö, parfümün kalıcılığı ve silajı çok düşük.

elle61 :
Hanımeli yazdı
Peki tendre jasmin in kalıcılığı nasıl vanille kadar kötü mü :)
Vanilleden daha kalıcı bence. Alınabilir bir parfüm.

kartaliçe :

Tendre jasmin bencede kalıcı bir 50 ml kullanıp bitirdim her kullandığımda mutlaka sorulurdu

Hanimeli evidence bence la nuit ile benzemiyor cokda kalicidir tabi bu benim fikrim. birde moment de bonheur var oda cok guzel ama kaliciligini ben hic test etmedim canim

bence sen evidence intense olani denedin hanimeli:) cunku klasiginde zerre seker kokusu almadim ben tabi yaniliyorda olabilirim

elle61:

Evidence, Guerlain İdylle'in dupesi.

Hanımeli yazdı
Gerçekten mi Elleciğim ben idylle i bir kez çok önceleri denemiştim ama tam hatırlamıyorum ...fakat evidence de bir yerlerden tanıdık geldi de çıkaramadım ...tekrar çıkıp idylle i deneyeceğim sağol canım ...​
Evet canım. İdylle ile çok benzer kokudur.

Netten alıntı içerik ve parfümör : ''
Vanille Noire , Secrets d'Essences Collection'ın (beşinci parfüm) bir parçası olup, Vual d'Ambre, Rose Absolue, Iris Noir ve Tendre Jasmin'den sonra, 2010 Eylül ayında Avrupa'da parfümün tanıtımı yapıldı.

"Tazelik ve duygusallık, şeffaflık ve derinlik arasında, cildinizle karıştıkça odunsu mizacını yavaşça ortaya çıkarır. Bu koku, cildinizdeki nüansları ve incelikleri bir hazine açığa çıkartan en iyi üç Vanilya türü kullanılarak yaratılmıştır: mutlak Bourbon Vanilya, kösele aksanlarla şehvetli, Tahiti Vanilya'nın mutlakı, yumuşak ve çiçek ve Uganda Vanilya'nın mutlak odunsu, baharatlı karakteri ile. "
Koku, eau de parfum (1.7 oz, 50ml), roll-on (0.34 fl.oz), Duş jeli ve Vücut losyonu (6.7 fl.oz) halinde mevcuttur. Bu kokunun ardındaki burun Jacques Cavallier .

Parfümdeğer: 1454 oy ile 5 üzerinden 3.76 oy.
''