Vetiver Extraordinaire Frederic Malle for men - 2002 (Tütsülü Aromatik Vetiver)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_0409.JPG

DSC_0411.JPG

Yukarıdaki iki resimi ben çektim. Beymen'de var deneyebilrisiniz Adana'da. İkisinin yanyana gelmesi yani French Lover parfümü ile hoş tesadüf, Tefavuk olmuş artık ne derseniz :) . İkisi de Vetiver kaynaklı ve tütsülü. Ben Vetiver Extraordinaire Frederic Malle for men - 2002 'yi daha belirgin daha net parfüm olarak algıladım, görüyorum FM French Lover - 2007 'ye göre ama French Lover Galbanum ve Melek otu ile süslemiş diyelim. Galbanum yağı var bende ayrıca konusuna yazarım parfüm koku notaları bölümüne inşallah :) .

Extraordinaire Fransızca ve Türkçe anlamı ''Olağanüstü'' demek :) .

Tütsülük Vetiver Extraordinaire Frederic Malle for men 'de oldukça var ve keskinlik de var. tütsü açıklanmamış ve baharatlar bu etkiye yol açmış mı derseniz bence beraber diyelim. PEmpe biber ve Karanfil baharatı açıklanan sıcak baharatlardan. sevdiğim baharatlardan hele de Karanfil baharatı ve her sıcak baharatı sevmiyorum aslında ve tabi parfümüne göre de değişir diğer koku notları ile birleşim(Kompozisyon). Sedir ve ssandal tatlılığı çok hissetmedim. Mür de evet katkı yapıyordur ama o kadar yoğun değil. Parfüme keskinliği karanfil baharatı veriyor kanımca ve belki açıklanmayan lavanta da olabilir ki o kadar da hissetmedim ama Vetiver(Kabe samanı) bana parfümde fazla aromatik geldi ve bunu ek Lavantaya veya Lavantanın sıcak ve odunsu hali Nutmeg'e(Küçükhindistancevizi) borçlu gibi geldi. . Tütsülü koku baştan sona kadar var parfümde ve dediğim gibi koku notları net. Bergamot ve Acı portakal'da çok hissedemediğim kokulardan oldu parfümde. Geneli Aromatik, keskinlik ki aromatikden kaynaklı ve karanfil baharatı ve pempebiber ve Tütsü.. Tütsü çeşitleri var ve bu parfüğmdeki yanık dumansı tütsü ki zaten direkt tütüsü derken genelde bu anlaşılıyor :) .

Netten açıklama ve parfümörü. Forumumuzda French Lover konusu ve arkadaşların da yorumu vardır.. : French Lover - Frederic Malle - for men /erkekler için - 2007

Vetiver Extraordinaire by Frederic Malle is a Oriental Woody fragrance for men. Vetiver Extraordinaire was launched in 2002. The nose behind this fragrance is Dominique Ropion. Top notes are bergamot and bitter orange; middle notes are pink pepper, cloves and vetiver; base notes are sandalwood, cedar, oakmoss, myrhh and musk.

Perfume rating: 4.28 out of 5 with 613 votes.

Vetiver Extraordinaire(Olağanüstü) tarafından Frederic Malle erkekler için oryantal Odunsu koku. Vetiver Extraordinaire 2002 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Dominique Ropion . Üst notalarda bergamot ve acı portakal; orta notalarda pembe biber, karanfil ve vetiver; temel notalar sandal ağacı, sedir, meşe palamudu, mür ve misk.

Parfüm değerlendirmesi: 4,28 üzerinden 5 ile 613 oy.

''

İyi günler, parfümler, kokular arkadaşlar :) .