Y - Yves Saint Laurent - for women - 1964 - (Vintage) - +7

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Y Yves Saint Laurent for women arkadan sample 7 ml orjinal vintaga BAYKALBUL Flaşlı.jpg
Y Yves Saint Laurent for women arkadan sample 7 ml orjinal vintaga BAYKALBUL.jpg
Y Yves Saint Laurent for women sample kapak içi şişe vintage YSL yazıyor baykalbul 2.jpg
Y Yves Saint Laurent for women sample kapak üstten şişe vintage YSL yazıyor baykalbul 2.jpg
Y Yves Saint Laurent for women şişe alt baykalbul.jpg
Y Yves Saint Laurent for women şişe vintage baykalbul.jpg
Y Yves Saint Laurent for women vintage baykalbul.jpg
Y Yves Saint Laurent for women vintage sample şişe baykalbul vidalı.jpg
Y Yves Saint Laurent for women vintage.jpg

Şişenin altıda kabartmalı MADE IN FRANCE yazıyor arkadaşlar. EE paylaşacağım inşallah dedim ve Elhamdulillah paylaştık :D.

Y Yves Saint Laurent for women - 1964

Parfüm -10 ile +10 arasında kimi için 10 puan olabilir ben artı 6 ile 7 arasında kaldım arkadaşlar :)

@Mehmet kardeşime hocama çok teşekkürler :D :) .

Aldehitler kısmen tozlulaşıyor. Eski kadın parfümleri erkek kullanımına da açık oluyor haha :D ki günümüzde de Vanilya ve kimi kokular için geçerli.

Kunduz yağı hissettim parfümde ama resmi olarak Civet miski açıklanmış ki var. Doya doya da bir civet miski sanırım yok. Meşeyosunu yıllarında verdiği etki ile azalmış ama var. Caron -Yatağan'ı anımsatıyor parfüm. Tuberose güzel hissediliyor ama kısmen. Diğer çiçeksi kokula da hissediliyor. Benzoin gibi tatlı koku notaları da kullanılmış. tütün açıklanmamış ki patent yüzündendir Tütün kolonyası kokusu kısmen var.

Tatlı bir hayvansal şipre yaratılmak istenmiş ve çiçeksi. Chanel 5 kopya edilmiş diyebilirim ve o dönem ünlü parfümler ee doğal bu bence :) . Aldehit kısımı dışında parfüm güzel. Sentetikaldehit sanırım Chanel % 'e benzesin diye konmuş ki o dönemparfümlerde kullanılabiliyor.

Fragrantica.com içerik ve bilgiler : '''''''' Y by Yves Saint Laurent is a Chypre Fruity fragrance for women. Y was launched in 1964. The nose behind this fragrance is Jean Amic. Top notes are aldehydes, honeysuckle, gardenia, green notes, peach, mirabelle plum and galbanum; middle notes are tuberose, orris root, jasmine, hiacynth, ylang-ylang and bulgarian rose; base notes are sandalwood, amber, patchouli, benzoin, civet, oakmoss, vetiver and styrax.

Perfume rating: 4.13 out of 5 with 700 votes.

Y by Yves Saint Laurent , kadınlar için bir Chypre Meyveli parfümdür. Y 1964 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Jean Amic . Üst notalar aldehitler, hanımeli, gardenya, yeşil notalar, şeftali, mirabelle erik ve galbanum; orta notalar sümbülteber, orris kökü, yasemin, hiacynth, ylang-ylang ve bulgar gülüdür; temel notalar sandal ağacı, kehribar, paçuli, benzoin, misk, oakmoss, vetiver ve styrax.

Parfüm değerlendirmesi: 5 üzerinden 4.13 ile 700 oy. ''''''''
Y Yves Saint Laurent for women vintage 68072c974e95f3f2731caa733c6dad61.jpg
Y Yves Saint Laurent for women 200 ml vintage 400x360.jpg

Üsttekiler de Vintage alttaki ise günümüz güncel versiyonu ve vintage kadar güzel olduğunu sanmıyorum.
Y Yves Saint Laurent for women 2020 güncel versiyon şişe kutu resim 1674w.jpg

Son düzenleme: