Yves Saint Laurent - La Collection M7 Oud Absolu - for men - 2011 (-6)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ysl m7 oud absolu commercial reklam afişi eski şişe b.jpeg
m7 oud absolu yeni şişe kutu.jpg

-10 dan artı 10 a kadar puanlama olsa bu parfüm senteitk udundan dolayı eksi not alır.. Çok rahatsız eden bir oud değil belki sentetik udda değil belki direkt başka odun koydular sıradan kuru odunsu kokulu.. Aslında bu parfümü koyu yapmak istemişler. Hani dediğim gibi kokuda aslında yapaylık belki yok ama ben isminde de yer alan yağlı, nemli, o gizemli küflü kokuyu, Oud'u(Ud) arıyorum ve bulamadım. Odunsu bir koku olsaydı puanım 10 üzerinden 6-7 olabilirdi. Seveni çıkacaktı hatta 10 puan veren de olacaktı.. Bu arada bazen doğal ud kokusu da gelmiyor değil parfümden ama geneli öyle değil yani çok ud yok ha tahta esansı ne ise ondan bir tür bence var. Geri kalan kısımı kötü değil ve dediğim gibi ana karakter odun kokusu. Mesela yüzde 40-50 bir koku notası ağır ise ana karakter diyebiliriz ve tabi belli ne ise ona da ana karsakter diyebiliriz isterse yüzde 20 kullanılsın..

M7 demişken Vintage M7 Oud'dan biraz bahsedelim ki konusunda değiniriz ayrıca, artık konuyu kim açarsa :).. My ince üstü tatlılık ve hissedilen oud kokusuyla güzel parüm ama ben daha koyu beklerdim. Bence kimi vintage parfümler hem yüksek fiyatı hem de bu fiyata rağmen düşük performansı, düşük fiyatlı hammade yüzünden piyasadan kalkıyor. Çünkü bir de ucuz fiyatlı daha kaliteli rakipleri çıkıyor. Tabi bu kritere uymaayn hakkaten kaliteli parfümler de maalesef reformuleye kurban gidebiliyor..

Bu arada M7 oud absolu şişesi değişti. en son şişe geen kare aam tamamen saydamsı bu kez. Eski şişe bana kabeyi anımsatıyor :)..

Parfümün içeriği :
La Collection M7 Oud Absolu , Yves Saint Laurent tarafından erkeklere yönelik Oryantal Odunsu (Oriental Woody) kokusu. La Collection M7 Oud Absolu 2011 yılında piyasaya çıktı. Üst not Turuncu mandalina( Mandarin Orange); orta nota Silhat'dır(patchouli, Paçuli); taban notaları Fransız labdanum (French Labdanum), Mür ( Myrrh) ve Oud'dur (Agarwood, Ud)..

Parfüm derecesi: 1048 oy ile 5 üzerinden 4.25 Fragrantica.com 'da..

Ysl m7 oud absolu commercial reklam afişi eski şişe .jpeg