Yves Saint Laurent Y - Yves Saint Laurent - for men - 2017

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yves Saint Laurent Y Yves Saint Laurent for men commercial resmi afiş poster.jpg
Yves Saint Laurent Y Yves Saint Laurent for men siyahi manken yves-saint-laurent-y-edt-h-nh-2.jpg
Yves-Saint-Laurent-Y--NuocHoa4U-9414-2-11.jpg
https://turkparfum.net/konu/y-eau-de-parfum-yves-saint-laurent-for-men-erkekler-icin-2018.766/

Yves Saint Laurent Y Yves Saint Laurent for men - 2017

Ben -10 ile +10 arasında 0 puan veriyorum.. Aslında sentetik suculluğu sevmeyen biriyim bu eksilerde de olabilir bu açıdan bakıldığında.

Tanıtım videosu :

Yukarıdaki konuya bakabilirsiniz orda da bu parfümden bahsettim ve EDP versiyonu yani üstteki linkteki parfüm daha kompleks, daha zengin harmana sahip ve daha çok hoşuma gitti ve daha doğalımsı. Edp daha yoğun Edt'den ki normalde de öyledir de bu her zaman böyle olmayabiliyor bilen bilir :) . Parfümün çok yıl önce 1964 yılında bayan modelinin isiminin devamı olduğunu da söyleyelim. Edp 'yi daha çok sevdim.

EDT yani bu versiyonda sucul nota açıklanmış ve ilerileri beni rahatsız etti suculluk olarak. Daha tok sentetik sucul bir nota. Halbuki başlardaki Limonsu turunçgillik hoşuma gitmişti ama çok da yoğun değildi. Suculluk olarak ise yoğun parfüm diyebilirim. Bergamot, Limonsu turunçgil açılışı var. Sucul notadan dolayı Ambergris'e doyamadım ki sentetik kullanmıştır bence. Menekçe evet olabilir parfümde otarz koku var ki açıklanmış ve ki zaten Menekşe kokusu sucul parfümlerde uyumlu oluyor.. MEnekşe çiçeği ve MEnkşe kökü gibi değişik yöntemler olabilir elde etmede. Violet yaprağı yağı 100 (Yüz) ml'i 211-253 sterline satılabilmekte https://www.mysticmomentsuk.com/products/violet-leaf-absolute-oil?variant=39203345294 Mystick Moments Uk sitesinde..

Fragrantica.com içerik açıklaması ve parfümörü :

Yves Saint Laurent launches a new men's fragrance for Generation Y (those who were born in the 1980s and 1990s). The fragrance is named Y and is capturing the spirit of youth with the goal of offering a millennial generation something different.

"Y, the new masculine fragrance by Yves Saint Laurent. Inspired by the iconic Yves Saint Laurent white t-shirt and black jacket, this Eau De Toilette represents a balance between freshness and strength. Like a crisp white t-shirt, notes of bergamot, sage and ginger offer a sharp juicy freshness to challenge convention and exceed all expectations. At its base, soft notes of balsam fir, cedarwood and marine ambergris embody the subtle power of a tailored black jacket that is refined, chic and surprisingly powerful. An authentic and bold creation; masculinity re-defined. Everything starts with a Why. #THATSY"

Top notes: white aldehydes, bergamot, ginger
Heart: sage, geranium absolute, violet leaf
Base: ambergris, incense, fir balsam, cedar, musk

Hip-hop musician Loyle Carner, sculptor David Alexander Flin and artificial intelligence researcher Alexandre Robicquet were selected as the faces of the advertising campaign.

The fragrance is available as a 60 and 100 ml Eau de Toilette.
Yves Saint Laurent Y was launched in 2017. The nose behind this fragrance is Dominique Ropion.

Perfume rating: 3.23 out of 5 with 631 votes.

Yves Saint Laurent, Y kuşağı için 1980'lerde ve 1990'larda doğanlar için yeni bir erkek parfümü başlattı. Koku Y olarak adlandırılmıştır ve bin yıllık bir nesle farklı bir şey sunmak amacıyla gençlik ruhunu yakalar.

“Yves Yves Saint Laurent'in yeni erkeksi kokusu. İkonik Yves Saint Laurent beyaz tişört ve siyah ceketinden ilham alan bu Eau De Toilette, tazelik ve dayanıklılık arasındaki dengeyi temsil ediyor. Net beyaz tişört gibi, bergamot notları adaçayı ve zencefil konvansiyonu zorlamak ve tüm beklentileri aşmak için keskin bir sulu tazelik sunar Temelde, balzam köknar, sedir ağacı ve deniz ambergrisinin yumuşak notaları, rafine, şık ve şaşırtıcı derecede güçlü olan özel bir siyah ceketin ince gücünü temsil eder. otantik ve cesur yaratma; erkeklik yeniden tanımlandı. Her şey bir Neden ile başlar. # THATSY "

Üst notalar: beyaz aldehitler, bergamot, zencefil
Kalp: adaçayı, sardunya mutlak, menekşe yaprağı
Temel: ambergris, tütsü, köknar balsamı, sedir, misk

Reklam kampanyasının yüzü olarak hip hop müzisyeni Loyle Carner, heykeltraş David Alexander Flin ve yapay zeka araştırmacısı Alexandre Robicquet seçildi.

Koku 60 ve 100 ml Eau de Toilette olarak mevcuttur.
Yves Saint Laurent Y 2017 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burunDominique Ropion .

Parfüm değerlendirmesi: 3.23 üzerinden 5 ile 631 oy.
''''''''

edt versiyonu ama maalesef elim titremiş, bulanıkça resim..

dsc_0682-jpg.2668

Fragrantica.com'dan İngilizce ve Türkçe açıklamalar, içerik : ''''''''

İyi, hayırlı, güzel, hoş parfümler, kokular dilerim arkadaşlar :) .

Son düzenleme: