ARKO Men - COOL After Shave COLOGNE (Tıraş Kolonyası) - Evyap VE Creed G.I.T.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arko cool men takım set ve arkada eski klasik arko sabunlar tıraş 51w3BvCo1hL.jpg

Arko_Men_Series_01_gallery tıraş seti köpük ve jel ve kolonya krem.jpg
ARKO men COOL 'un Evyap şirketi sitesinden alınma açıklaması : ''

Arko Men Cool Tıraş Kolonyası serinlik ve ferahlık veren etkili kokusuyla uzun süre temizlik ve rahatlık hissi verir. ''

Kokusu çok hoş ve bayanların bu kokuyu çok sevdiği duyumları alıyoruz. Ferah ve oldukça doğal bir kolonya.. Aslında bol dökerseniz bir parfüm etkisi de oluyor. Fiyatı oldukça ucuz.. Açıklanmasa da içeriğinde Bergamut olduğunu ciddi ciddi düşünüyorum. Davidoff Cool Water havasında ama ondan daha az köşeli ve bence daha doğalımsı bir kolonya ürünü.

Maalesef üzerinde reformule geçirmiş ürün. Çok yıllar önce oldukça koyu biliniyor. Keşke o dönemler gibi olsa. Koku sucul özellikler taşıyor, oldukça ferah, canlı(Fireş) bir kolonya. Şimdi olssa da koklasak dedirten bir şey.

Bu arada seride Arko Gold var ama onu beğenmedim, oldukça sentetik buldum, daha denemeyi düşünüyorum..

Fakat Arko Platinium denemenizi tavsiye ederim. Versace Blue Jeans tarzı bir şey. YSL La Nuit de l`Homme veya La Nuit de L`Homme Le Parfum tarzı bir kolonya olmuş.. Ferah, canlı baharat tarzı bir şey. Kesinlikle öneririm..

Bu arada Creed Green Irish Tweed'den de bahsedelim kısaca şimdilik. Bu parfümün konusu umarım forumumuzda olur..

Benim denediğim, Creed GIT 'de uzun ömürlü gibi ama sılajı düşükce, ha bu arada benim koyu parfümcü olduğumu unutmayın :D. Yazlık parfüm için normal değerlerde olabilir kimileri için.. 1,5-2 saat sonra özellikle, o orman kokusu mu, otsu koku mu tam teşhis koyamadığım koku 5-7 saate kadar belirgin ve sonrada kokuyor ama koyu parfüm severler sevmeyebilir. Bu parfüm için yüksek fiyatları verenlere saygım var tabi. Para olursa bende basar alırım :)..

Maalesef parfüm dünyasında İngilizlerin ''ucuz mal alacak kadar zengin değilim'' deyimi yanlış yönde istismar edilip çok pahalı koku notları içermeyen hatta seyreltik parfümler yüksek fiyatlarda satılıyor. Bir parfümsever olarak bu iş kendi açımdan hoş değil.

Koku iki karakterli. 2 saat cool water 'lılar havasında, sonra otsu gibi kokuyor. Sonraki saatlerde, 5-6-10-12 saattede bir koku var ama ilk 2 saatten çok farklı geneli. Bunu bilerek alın. Değer mi yüksek fiyata, ben şu an almam gibi. Kim bilir o otsu koku, şehir insanını içine çekiyordur. Gerçekte şehirlerde özlem var doğaya karşı..

Maalesef tüm partiler genelde, zamanında hep yeşil alanları imara açmışlar. Bu imar oranı en fazla belli olmalı.. Kuran 'ın da doğadan uzaklaşmayın dediğini söyleyen prof.din hocası gördüm ve katılıyorum..

Bu arada şunu diyenler çıkacaktır, işte '' Creed - GIT '' daha temiz, daha pürüssüz, daha kaliteli koku notaları diyenler de olacaktır. Koku notalarının kaliteli, doğal ürünlerden genelde seçildiğini söyleyenler olacaktır.. Katılıyorum ve gene de bence bir , ARKO Men COOL ' u da beraber test etsinler.. Saygım var tabi. Kiminin, belki ucuz diye hiç akıllarına gelmemiştir, ARCO MEN COOL 'u denemek..

Kardeşim şu an için ''Davidoff - Cool Water'' 'ı seviyor ama ARKO Men COOL 'u da kullanıyor :) ki eski parfümlerinden o da.

ARKO Men COOL 'u ucuz diye yabana atmayın.. Her ucuz şey ucuz, kötü diye bir şey yoktur ;)..

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
arko candır, özellikle berber sabunu dünyaca ünlüdür tıraş camiasında. ayrıca arko GIT kopyası değil davidoff cool water kopyasıdır. GIT bence cool water dan falan çok başka yani bambaşka bir parfüm. Mutlaka davidoff feyz almıştır ama kopya demek özellikle 90ların cool water ını tatmış insanlar için hakarettir. 90 lardaki cool water her anlamda 4/4 lük bir parfümdü. GIT in mavi versiyonuydu sanki enfesti....GIT kopyası arayanlar varsa tek adres Coty-Aspen dir...

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Giti kullanınca cool waterı kullanası gelmiyor insanın onu anladım. Belki eski seri cool water iyidir ama denemedim. İlk önce ben de birçoğunun düşündüğü gibi düşünürdüm. Taklidi varken ne gerek var o kadar paralar vermeye. Ama sonunda gidip yine git şişesi aldım:)

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Giti kullanınca cool waterı kullanası gelmiyor insanın onu anladım. Belki eski seri cool water iyidir ama denemedim. İlk önce ben de birçoğunun düşündüğü gibi düşünürdüm. Taklidi varken ne gerek var o kadar paralar vermeye. Ama sonunda gidip yine git şişesi aldım:)

+1

Git ile cool water ı kıyaslamam bile.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
+1

Git ile cool water ı kıyaslamam bile.
arko candır, özellikle berber sabunu dünyaca ünlüdür tıraş camiasında. ayrıca arko GIT kopyası değil davidoff cool water kopyasıdır. GIT bence cool water dan falan çok başka yani bambaşka bir parfüm. Mutlaka davidoff feyz almıştır ama kopya demek özellikle 90ların cool water ını tatmış insanlar için hakarettir. 90 lardaki cool water her anlamda 4/4 lük bir parfümdü. GIT in mavi versiyonuydu sanki enfesti....GIT kopyası arayanlar varsa tek adres Coty-Aspen dir...

Tabi Creed Green Irish Tweed daha yumuşak, otsuluğu ön planda bir parfüm. Farklılar da.. Benzerlik de görüldüğünden, bundan bahsedenler olunca özellikle değindim.. Denemelere devam. Tembellik yapmayayım yahu, baya deneyecek, yazacak parfüm var :)..

Son düzenleme: