baykalbul
Katılım
Beğeniler
4,627

Son görülme

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • #TürkDemek 250 yıl geriye giderseniz Amerikalı,700 yıl geriye giderseniz Rus,1700 yıl geriye giderseniz İngiliz,Fransız,2000 yıl geride Alman bulamazsınız. Ne kadar geriye giderseniz gidin her yerde TÜRK'e rastlarsınız.Tarihten TÜRK'ü çıkartırsanız geriye hiç bir şey bulamazsınız -Alıntı. Elhamdulillah :)
  Mevlana'ya "Derd i Şemsüddîn büved sermâye-yi dermânıma" dedirten Şems-i temrizidir iyi mi kötü mü Allah bilir.. Yani demek istemiştir ki Mevlana Celaleddin-i Rumi : ''Şemseddin'in derdi dermanımın sermayesi olmuştur..

  Şu bir gerçek sözler harika Maşallah. Aşk başkadır başka :) ama illaki sevgi sevgi
  ........ O Allah ki, rahmeti öz benliği üzerine yazmıştır. ........

  KURAN Yusuf Suresi 6.Ayet Yaşar Nuri Öztürk Meali :

  ''Sor: "Kimindir gökler ve yer?" Cevap ver: "Allah'ındır." O Allah ki, rahmeti öz benliği üzerine yazmıştır. O sizi, varlığında hiç kuşku bulunmayan kıyamet gününde bir araya mutlaka toplayacaktır. Benliklerini hüsrana yuvarlamış kişiler var ya, onlar iman etmezler.''
  Bir gün ormandayım Ayı üzerime geliyor, çıkardım hemen Ajmal Shams Mukhallat'ı 5 fıs sıktım.. Ayı kokladı, yüzü ekşidi, bir kaçışı var anlatamam :D .. Sonra duydum ayı demiş ki yahu 3 fıs sıksa yeterdi adam 5 fıs sıktı 5, füze atsaydı bari demiş haha :D . Şaka ama gerçektan kaçar gibime geliyor :D
  - Yağmurda yürümeyi sevmişimdir hep, kimse ağladığımı göremiyor diye. - Charlie Chaplin

  Orjinal İngilizcesi :
  - “I always like walking in the rain, so no one can see me crying.” - Charlie Chaplin
  Eğer zalim ısrarla zulme devam ediyorsa bil ki sonu yakındır. Eğer mazlum da ısrarla direniyorsa bil ki zafer yakındır. - Hz. Ali
  Yalnızlık Rabbim Allah'a mahsus derler, O da tanınmak için bizi yaratmıştır :) :) ..

  Bir hadis-i kutside Allah şöyle diyor: “Ben gizli bir hazineydim. Bilinmek, tanınmak istedim, bundan dolayı da Beni tanımaları, gizli güzellik ve mükemmelliğimi bilmeleri için varlıkları yarattım.”

  Kur’an’da Allah: Cin ve insanları ancak, beni bilip itaat, ibadet etmeleri için yarattım. [Meal, Zariyat 56] buyuruyor.
  Doğal ürün satan bir aktardan 1000 ml Geyik Miski aldım, çok alım yapınca indirim oluyor ya o kadar indirim yaptıki üstüne para verdi :D ..

  Şaka bir yana evet çok alımlarda fiyat oldukça düşüyor birim fiyata göre :) .. Parfümler de de durum böyle genelde.. 50 ml, 100ml, 250 ml birim fiyatları farklı oluyor ve ml arttıkça ucuzluyor birim fiyata göre..
  "two tea to two two two too please"

  yani "222 nolu odaya da 2 çay lütfen"
  Levent
  Levent
  Elimde zegna indian spice var orjinal ilgilenirmiziniz hakan bey beni tanır tel 05465744091
  Anne, Baba, Kardeş bunların sevgisini eşinizle değişmeyin. Bunlar ve Evlatlarınıza duyduğunuz sevginin hepsini değilde, bu sevgiden diğer insanlarıda düşünün sevin.. Tüm insanlık aslında kardeş ve dahası Allah'tan ruh taşıyan ortak bir kadere sahip bir varlıktır. Aza çoğu değişmeyin, en büyük ticaret Allah rızasını aramak ve şehit olmak sevdasıyla yaşayıp savaşta olmasa da yatakta vefat etsen bile bu onura yetişmek:)
  -Seni seviyorum inan bana!
  +Beni sevdiğine dair kanıt göster.
  -Kanıt inancı öldürür. Eğer kanıt gösterirsem seni sevdiğimi bilirsin. Ben seni sevdiğimi bilmeni değil, seni sevdiğime inanmanı istiyorum.
  +Neden?
  -Çünkü bilmek beyinle, inanmak kalple yapılan bir iştir. Ve ben, kalbini beynine tercih ederim.

  -Yabancı Film repliği ''Kasım'da aşk başkadır'' ..
  Y
  yeftah
  Kanıt inancı artırır Baykal hocam,öldürmez..Kanıt olmazsa inanç taklitte kalır,şüpheler olur..İlim imanı,inancı taklitten tahkike taşır..Aşkta da böyledir..
  baykalbul
  baykalbul
  ya ama kalpten aşık olurken bir de karşı taraf mesela direkt seni sevmediğini söylediği aşklar olabiliyor. O senin onu sevdiğini biliyor ama sen onun sevdiğini somut bir delille bilmiyorsun. Ya gülmesiyle ya arkadaşından haber ile zannediyorsun. Ben o açıdan baktım. Tabi kanıt dediğin gibi güçlendirir de hep kalpte kalıp sevmekte işin bir yönü ama şunu diyeyim insan kanıt istiyor evet hep kalp kalp de bir yere kadar
  baykalbul
  baykalbul
  Ben bizahiti yaşadım ve yaşıyorum :D, gerçekten acı verici o biliyor ama sen zandasın her şeye rağmen... :) .. Evet kanıt iyi bir şey ama şüphe kanıtı hep yiyiebilir çok da şüpheci olmamak lazım bu da işin başka yönü .. Ufacık bir alev büyük aşkı yememeli ama büyük aşk önce anne, babana Allah'a sebep olarak olmalı derim tabi karşı cins sevgili de olursa güzel olur :) ...
  Tabi üzüntü olmasında, hep yeni iyi söz, yeni iyi yüz, yeni iyi olay bekleme ve geriye bak. Gerideki güzel olayları an, tekrar yaşat anılarında, yaşantında, zevk al.. Hayat sabır ve çember ⭕ gibi bir döngüdür ; Güzel tekrarlar da çemberdir ve mutluluktur :) bir .. - baykalbul :)
  Şeker gibi çocuklardık, gençlerdik, adamlardık ama kötü nefs, kötü menfaat için acınmadan sıcak çaya atıldık bir de karıştırıldık.. - baykalbul
  Öyle horozlar vardır ki, öttükleri için, güneşin doğduğunu sanırlar.. - Tolstoy. :) ..

  Çok güzel bir laf, ders almak lazım :D ..
  Kime araba sorsak ''Şu kadar daha koy şunu al'' diyor, Citroën Elysee'den başladık, en son oturduk Lamborghini bakıyoruz şu an, kaç kişi gireriz bilmiyorum para olarak artık." :) :D .. Alıntıya katkı..
  "There are many religions, but there is only one morality." Pek çok din vardır; fakat sadece bir tek ahlak(!) vardır.... - John Ruskin. :)
  ...
  dostluklarla yaşıyorum

  ...
  şiirlerde romanlarda
  şarkılarla yaşıyorum

  ...
  alkışlarla yaşıyorum

  ...
  anılarla yaşıyorum

  ...
  işte benim 'Zeki Müren'

  ...

  ...
  ///
  +++
  Sonsuz nimetlerle Yaşıyorum
  Kokularla Yaşıyorum
  Parfümlerle Yaşıyorum
  Baykalbul :) Elhamdulillah :)
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…