Benzer Parfümler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bu konuda Creed Aventus'un benzerleri de çok konuşulacak düşüncesi oluşuyor bende :)..

Afnan Supremacy Silver. Creed Aveentus'un kimi açılardan önğne geçmiş bir parfüm. Performansı üzmez ve 120 ml Creed Aveentus 1500 tl civarı iken Afnan Supremacy 180-250 tl civarında bulabilirsiniz 100 ml ki çok araştırmadım şu an fiyatları, belki daha ucuza da vardır.. Creed Aventus'dan daha meyveli. Aventus'da isli bir hava var kimi zamanlarda.. Creed Aventus severleri kimi Afnan Supremacy Silver'a ever derken kimi Creed Aventus der :)..

Cedrat Bois Mancera var Creed Aventus'a benzeyen daha performanslı olduğu söyleniyor. Lomani AB Silver'da ekleyelim..

Zara Vibrant Lathert 'da aventus'a benziyor ama ben denemelerimde kısmen zayıf hissettim bu parfümü ama fiyatı çok daha uygun, bunu da söyleyelim.. Zara Rich LEather No1555 EDP ise da Creed Aventus'a benzeyenlerden ve 15 ml şu an 15.95 tl'ye satılıyor, denemem lazım :)..

zara vibrant silver 100 ml şişe.jpg

100 ml 90 tl'den 20 tl'lere düşmüş, şaka gibi. Ki zaten bilinen bir gerçektir, parfüm hammeddeleri çoğu genelde ucuzdur ve parfüm şirketleri çok fiyat koyarlar. Bu paranın çoğu reklama, tanıtıma gittiği de söylenir..

Tiziana Terenzi Orion Creed'e benzetilenlerden.. Bond scent of peace ve Micallef Royal Vintage sayabiliriz ki ben ilk denememde Royal vintage o kadar seveeemdim ki daha deneyeceğim inşallah :)..

Armaf Club de Nuit Intense..
AL HARAMAIN PERFUMES L`Aventure
2016for men

Al Haramian Perfumes L 'Aventure.. Görünen o ki Creed Aventus rakibi çok :).. Arkadaşlar benim, diğer arkadaşların yazdığıma bakmayın siz de yorumlarınızla aynı parfümleri yazabilirsiniz :)..
 

Erbey

TürkParfüm Üyesi
Tom ford tuscan leather ile Nishane Suede et safran çok benziyor.Sanırım Nishane Tom ford'dan baya esinlenmiş :) Yalnız performans konusunda iyi olduğu söylenen tuscan,suede'in yanında sönük kalıyor.
 

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Hocam tuscan i 2014 te 1 haftalık yurt dışı seyahatimde tüm hafta Atkima ve montuma sıktımO hafta sıktıgım parfümün kalıcılık süresi tam 6 ay sürdü. :)
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
**NICHE ~ DESIGNER** MUADILLERI
Kimi nişlerin asla ucuz muadili olamaz ama var mı var kiminin. Evet kiminde farklılıklar var ama ana hatlar çok benzeyen parfümler var. MEsela Turunçgil parfümleri muadili çok Creed Aventus gibi. Armaf CDNI gibi. Afnan ı ise muadilini beğenmedim, kaldıkça plastikleşiyor. Ben de deklantlar genelde müzelik olduğu için bu farkalrı anlayabiliyorum :D

Tom Ford Neroli Portfino da açık Tutaste den falan muadili bulmak kolay ama deneemdim bu modelini orda varsa da eğer. Dediğim gibi Turunçgilleri ve kimi turunçgil çiçeklerini bulmak kolay. turunçgil çiçeği daha pahalı olabiliyor türüne göre.

Creed Viw de muadili çok(Virgin Island Water). bir marka vardı aklıma gelmedi, bulursam yazarım. tutaste Viw ise 4 saat sürüyor güneşte o civar ama 50 ml 23 tllere gelebiliyor paket alırsanız :D açık parfüm tarzı bişr marka. Muscent te duyan duymuştur. Ama dediğim gibi hep Oud, Vanilya, Gül, Misk, Amber(Ambergris, Balina amberi, Gri amber), Civet gibi pahalı koku notalarını açık parfümlerde hele bulmak mümkün değil doğalını. Reçinelerin kimi ucuz olabiliyor Amber dışında (Ambergris, Balina amberi de bir tür reçine dersek).

En son Tom Ford Tobacco Vanille benzeri neredeyse tıpa tıpı vanilya olarak Tom Frank Tabocco Crystal. Çok benziyormuş ve bana gelecek inşallah. tütün daha azmış Tom Frank Tobacco Crystal'de. Yurtdışı fiyatı 100 ml 180 Euro. Türkiye ise sahte parfüm çok maalesef. bunu 590 tl civarına satıyorlar ama sahte olabilir mi tam emin değilim.

Gucci Gucci Oud aldım biri N11'den almıştı . Sahte çıktı arkadaşlar. Geri aldı arkadaş ama satıcı geri almadı. Bakmadı bile. Benim, bizim foruma yazdım sonra büyük ithalatçı şirket senden davacı olacak dedi ama bence yalan çünkü yazıda sadece geri almadığı konusunda idi yazı ve benzemiyor bence diye yazmıştım. Uğraşmak istemedim ama başka yere bu olayı isim vermeden sadece N11 isimini vererek yazdım ve buraya da yazdım. Gucci Oud dediğim köşeli şişe ve zincir mincir var arma. Harika çikolatamsı koku harika bir Laos Oud doğal, gül ise az. Bunun muadili ucuz mümkün değil arkadaşlar bence. Sentetik olarak benzetebilirler ama doğalı her zaman başka.

Xerjoff More Than Words (MTW) müadili gene bir niş markası ama çok daha ucuznu vereyim Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie arkadaşlar. Tek farkı biraz meyvemsi MTW o kadarç O da ucuz ylang ylang ile falan sağlanmış olabilir. Tekrar denerim inşalalh evde var :D .. Şimdilik bu kadar yeter gene yazarız inşallah :D .
 
Son düzenleme:
Üst