Bugün Hangi Parfümü Denediniz

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Fahrenheith Absolute.. Sanki eski vintage Dior Fahrenheith e dönüş yapılmış. Koku dolgun, kalite. Tende oldukça uzun ömürlü. @blerox hocam sen de parfümü biliyorsun. Üretimden kalktığına dair duyumlar aldım ki çok yazık olmuştur parfüm için..

Eskiden dior fahrenheith deki salatalık kokusunun sentetik olduğunu düşünürdüm ki öyle değil görünüyor. Sabit yağlı menekşe yağı diğer kimi parfüm koku notaları birleşimi bu etkiyi veriyor görünüyor. Mercedes-Benz intense de çok doğal bence. Orda menekşe sabit yağı daha belirgin. Fahrenheith kokladıkça kokladığım hoş bir parfüm beni çok mest etmesede güzel yanları var. Koleksiyonumda olsun isterim. Vintage modeli kokudankokuya.com gibi yerlerde var ve belki new vintage’dir..

O salatalık kokusunun parfümör tarafından istenerek mi verilmiş merak ettim bak ki öyle galiba :).. Ah aşkım çok hıyar birisin demez umarım bunu üzerimden koklayan sevgilim :D.. Bu arada tarımda, ziraatte salatalık, “hıyar” diye tabit edilir ama argoda kullanıldığından kimi kelimeler gibi kötü anlamlar taşısada pek umursamamalıyız derim :)..

Fahri(Fahrenheith) başkadır.. 1992-94 ‘lerde kullanmışlığım vardır çokca.. Çok güçlüydü o zamanlar. Alacaksanız vintage alın derim. Son versiyon ne oldu bilmiyorum 2017 için. Fahrenheith Absolute da bakın derim.

PinotNoir

TürkParfüm Üyesi
Dusita - Le Sillage Blanc

Papillon Dryad’den sonra Le Sillage da bende modern şipre etkisi yarattı. Koku dünyasında bu yönde bir eğilim olabilir. Portakal çiçeği ve neroli, acı yeşilliklere karışarak açıldı. Benim için tohumlu yeşillikleri temsil eden acı yeşil akor, Nuit de Bakélite’deki kadar tozlu ve acı değil. Guerlain Derby’deki kadar rafine ve pürüzsüz bir deri, kadifemsi, hafif küflü bir meşe yosunu ile yarışsa da meşe yosunu daha baskın. Biraz eski kafa kokmuyor değil. Tütün, kokuya aromatik bir zerafet katmış, özellikle bu dokunuşu çok sevdim. Tatlılık tam kararında. Tam splitlik bir koku. :)

Hayvansı öd ile Oud Infini, ferah bir yazlık olarak Isiara ve eskiye gönderme niteliğinde Le Sillage Blanc olmak üzere Dusita markasının 3 kokusunu denedim. Aynı dna’yı kullanmamaları ve farklı kulvarda, doğal içerikli kokular üretmeleri güzel olsa da fiyat olarak kolay ulaşılabilir değiller.

Koku Güzelliği: 7,5-8
Kalıcılık: 7,5
Farkedilirlik: 7

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Dusita - Le Sillage Blanc

Papillon Dryad’den sonra Le Sillage da bende modern şipre etkisi yarattı. Koku dünyasında bu yönde bir eğilim olabilir. Portakal çiçeği ve neroli, acı yeşilliklere karışarak açıldı. Benim için tohumlu yeşillikleri temsil eden acı yeşil akor, Nuit de Bakélite’deki kadar tozlu ve acı değil. Guerlain Derby’deki kadar rafine ve pürüzsüz bir deri, kadifemsi, hafif küflü bir meşe yosunu ile yarışsa da meşe yosunu daha baskın. Biraz eski kafa kokmuyor değil. Tütün, kokuya aromatik bir zerafet katmış, özellikle bu dokunuşu çok sevdim. Tatlılık tam kararında. Tam splitlik bir koku. :)

Hayvansı öd ile Oud Infini, ferah bir yazlık olarak Isiara ve eskiye gönderme niteliğinde Le Sillage Blanc olmak üzere Dusita markasının 3 kokusunu denedim. Aynı dna’yı kullanmamaları ve farklı kulvarda, doğal içerikli kokular üretmeleri güzel olsa da fiyat olarak kolay ulaşılabilir değiller.

Koku Güzelliği: 7,5-8
Kalıcılık: 7,5
Farkedilirlik: 7

Gres Cabochard ve Robert Piguet Bandit'e benzetilmesiyle dikkatimi çekmişti baya önceden, sağ olasın Kemal hocam yorum için :).

blerox

Üye
TürkParfüm Üyesi
orto parisi boccanera.
Açılışında acı bir kakao sonrasında ise sandal ağacının etkisiyle odunsu yöne evrilen ama kakaonun hiçbir zaman etkisini kaybetmediği bir parfüm. nasomatto pardon ve black afgano deneyenler aynı düzlemde ilerlediğini farketmişlerdir hemen..

Meursault

TürkParfüm Üyesi
orto parisi boccanera.
Açılışında acı bir kakao sonrasında ise sandal ağacının etkisiyle odunsu yöne evrilen ama kakaonun hiçbir zaman etkisini kaybetmediği bir parfüm. nasomatto pardon ve black afgano deneyenler aynı düzlemde ilerlediğini farketmişlerdir hemen..
Niş gibi niş parfüm. Çikolata var ama tatlı değil, keskin baharatlı. Gayet orjinal. Performans canavarı zaten.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bu koku tam bir efsane adamım!!

upload_2017-11-21_8-52-49.png

Ajmal - Musc Amber - for women and men

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ajmallara hiç yaklaşma fırsatım olmadı bayağı beğenmişsiniz sanırım mehmet hocam koku nasıl tarif edermisiniz

Hocam ben de hiç ajmal denememiştim. Daha doğrusu utopia 2 diye sucul bir parfümünü denedim. Nautica voyage a benziyordu ve beğenmedim.

Amber musc ta kremsi oldukça lüks bir misk parfümü. Gül ve amber misk e acayip uyum sağlamış. Performansını çok beğendim ama sanırım floralliğinden dolayı biraz feminen.

Benim hoşuma oldukça gitti.

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Creed viking denedim. Creed yine aynı oyunu oynuyor. Yine bu ne çok basit diyecek. sonra bir bakmışız herkes vikingi şişeli arıyor. Yine öyle bir koku basit gibi görünen ama çekici bir koku yine 1000 lira civarlarına olsa alırdım belki de

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
Yakın zamanlarda Kilian Black Phantom u denedim. Evet kesinlikle Mr Hennessey seksi parfüm yapma işini biliyor, bir de o seksiliğe boozy, konyağımsı bir notayla dokunmuş ki insanın aklını başından alıyor. Seksi karanlık ve derinliği olan bir parfüm Phantom. La fayette teki arkadaş bana ''korsanların içtiği romdan var bu parfümde'' dedi valla orasını bilmem ama parfümde şeytan tüyü olduğu kesin. 250 lik flacon şişesi satılıyor ve aralık ayında %20 indirim olacakmış, splitin derebeylerine duyurulur..

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Yakın zamanlarda Kilian Black Phantom u denedim. Evet kesinlikle Mr Hennessey seksi parfüm yapma işini biliyor, bir de o seksiliğe boozy, konyağımsı bir notayla dokunmuş ki insanın aklını başından alıyor. Seksi karanlık ve derinliği olan bir parfüm Phantom. La fayette teki arkadaş bana ''korsanların içtiği romdan var bu parfümde'' dedi valla orasını bilmem ama parfümde şeytan tüyü olduğu kesin. 250 lik flacon şişesi satılıyor ve aralık ayında %20 indirim olacakmış, splitin derebeylerine duyurulur..
sizin yorumdan sonra bir kez daha black phantom denedim. bence de çekici bir koku ama 15 ml kullansam tatlılık olarak sıkılırım gibi.

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Kilian intoxicated. Bu kokuyu tm a taste or fragrance ye çok benzettim. Soğuk kış günleri için üretilmiş gurme bir koku. Performansı çok iyi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vintage Gres Cabochard Edt. Deri kullanımı çok güzel, bandit ekolünden. Kuru bir yapısı var, vetiver ve kuru tütün deri ile çok uyumlu. Vintage Lanvin My Sin'den bildiğim bir misk ve aldehit dokunuşu da var parfümde. Böyle sert notaların aksine iris kökü ve ada çayı gibi harmanı yumuşatan kuru birkaç nota da algılıyorum. Meşe yosunu var ama erkek parfümlerinden farklı olarak daha yumuşak kullanılmış. Az olsa da paçuli ve baharatlar da algıladım gibi, notalar ayrı ayrı değil ama oluştuğu akorlar berrak diyebilirim. Oldukça dengeli ve güzel bir parfüm, ben beğendim baya. Bir tık sert istenirse vintage Bandit'e yönelinebilir ama bunu gündelik de kullanırsın.

Zamanında bu parfümün 60'lardan kalma extraitini çok uyguna görüp almamıştım yurt dışından, hata etmişim, Extraiti can yakar :D. Bulduğumun rengi ve şişesi şöyleydi, koçum benim:
images
Ekli dosyayı görüntüle 823
vintage-gres-cabochard-extrait-perfume-1960s-1960lar-jpg.823

Bundan sonra kimi mesajları buraya aktarabilirim diğer forumumuzdaki mesajlarınızı falan. Burada daha net görülebilir ve uzun açıklamanız daha net görülsün diye bu konuya bakanlar için :).. Teşekkürler @Debussy hocam :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Günaydın..

Müthiş bir parfüm ile yine karşı karşıyayım. Rive gauche ysl vintage i bire bir yapmışlar. Harika olmuş, daha performanslı ve lüks hali.

Bunu da bruyere ve geoffrey gibi split listesine dahil edeceğim.

Old spice, Rive Gauche ve benim gibi Mont Blanc presence tarzı sabunsu,lavantalı ve vanilyalı old school parfüm sevenler kesinlikle buna dahil olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 801
Chateau Philipp Schlossparfumerie for men
Knize ten daha baba işi ama kült bir deri parfümdü. Bu saydığım 3 parfüm birbirinden ayrı ve maskulen parfümlerden oluşuyor. Zaten birisi jean patou dan esinlenmesi oldukça başarılı idi. Geoffrey aynı şekilde old paçuli nin çok güzel örneklerinden biri idi. Bu ise diğerlerine nazaran daha ofis ortamına uygun ve sabunsu tarzda.

Elimde 1 ml sample vardı yarısını bitirdim zaten sabahtan beri. :)

Splitini yapacağım bu parfümlerin. Fiyatları 3 ünün de 90 euro. Kur ufak bir düzenlemeye gider ise ml ler 4 tl ye gelecek.

Maskulen ve günümüze uyarlanmış modern old school parfümleri sevelim, sevdirelim. ;)

Teşekkürler @Mehmet kardeşim, hocam :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Amber Musc for woman and men.... Aslında bugün çok parfüm denedim ve kimini çok sevdim.. Konuları da açılır inşallah.. Sıra sıra gidelim.. Ajmal Musc Amber kötü mü değil ama isimine göre kötü çünkü Amber ve Misk parfümü değil kesinlikle..

Lavantamsı çiçekli bir parfüm.. Tatlılık sedirden geliyor olabilir ama çok yoğun değil.. Böyle bir niş olduğunu iddia eden parfümde sentetik miske benzemeyen sentetik notalar kullanılması hoş değil benim için ve kimileri icin. Misk ve Amber için alacaklar uzak dursun ama hafif çiçekli, lavantalı parfüm arayanlar bakabilir ve o para bu özelliklere alınmaz bence.. İşin bu yanı da var yani fiyat olayı..

Al Misk Ricardo Ramos Perfumes de Autor for women and men bu parfüme benziyor yani Ajmal Amber Musc'a.. Daha lavantalısı, ilerilere Vertus Narcosis gibi pudralı keskin ama daha katlanılır.. @Serdar73 reyiz bu arada Vertus Narcosis çok uzun ömürlü.. Konusuna yazarız inşallah.. Al Misk'de dozunda okaliptus yani mentol tarzı ama okaliptus var ve açıklanmamış. Mentol okaliptus içeriğinden elde edilen daha öz bir madde diye biliyorum..

Bu arada Ajmal Amber Musc ve Al misk de açıklanmamış lavanta..

Ajmal Amber Musc 'un içerikleri Misk ve Amber karanlık ama neden beyaz şişe derken koklayınca anladım. Karanlık tatlı kokular, parfümler beyaz şişe olmaz diye bir kural yok ama öyle oluyor çoğunlukla diye biliyorum..

Son düzenleme: