Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Blue de Chanel EDT ve EDP den sonra zencefile doymak istedim ve Gucci Envy for men sıktım gece gece.. Tom Ford bu parfümü yap yahu gene :D.. Blue de Chanel EDT ve EDp bence çok benzer ve EDP daha güçlü kısmen ama çok fark bulamadım.. Denemelere devam, takipte kalın :)..
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Givenchy Pi ile Tom Ford Tobacco Vanille arasında kaldım.. Tom Ford Tobacco Vanille oldu kazanan.. @azzura hocam sağolsun yeni formulasyon TV de gördüm. Bana daha meyveli geldi ve karanfil baharatı bol ve yakın zamanda Flacon şişe ile normal şişelileri arasında bile fark var deniyordu. Kimi daha tütünlü falan deniyordu. Bendeki 2017 civarı batch güzel, çok hoşuma gitti gene..
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Maşallah şişe hoşuma gitti Ustad hocam :).. Kristal şişelere ayrı bir zevkim var ve parfüm şişesi öyle görünüyor. Bu arada berraklığı arttırmak için günümüzde şişler çok özel üretiliyormuş özellikle parfüm şişeleri.. Mesela kristal berraklığı için demir alınıyor cam hammaddesi silisden falan.. Kum ve kömür karışımı ile cam yapılıyor diye biliyorum. Kristal ise doğada yetişen bir mineral ve saat camı dahil pek çok alanda kullanılıyor.. Japonlar bu kristali özel ortamda üretecek teknolojiyi biliyorlar ve yapıyorlar.. Ayrı bir konu açılabilir bu konuda..

Sıkmamı , yağ forumlu sürme ile mi kullanılıyor acaba? Koku bilgilerini de bekleriz uygun zamanında inşallah Bülent :).. Şişe kapağı İngiliz Kraliyet ailesi tacı sanırım.. İRan şahı da benzer tacı kullanıyordu diye biliyorum..
 
Son düzenleme:

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Vertus Silhouette . Nishane Munegu ya epeyce benziyor ama daha yumuşak. Oldukça güzel. Beğendim. @Mehmet tam senlik ;)
Tamam abi sen diyorsan alalım denemelik mutlaka :)

Neroli den keyif alan birisiyim özellikle sabunsu veya kremsi bir tad almışsa..

Ben bugün yine son keşfim ile birlikteyim, çok keyif alıyorum bu kokudan.

upload_2018-1-16_9-2-46.png
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Serge Lutens Ambre Sultan sıkacaktım ama unuttum. Givenchy Pi.. İkisi de güzel ve doğal..
 
Üst