Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Mukhallat Shams.. Hayvansı ud ile etraf nasıl algılıyor merak ediyorum.. Ter mi kokuyor demiyorlardır umarım.. Parfüm oldukça kuvvetli sayılır. 3 fıs kıyafet bir fıs tene sıktım annem değiştir üstünü otobüste kızan olabilir dedi :).. Amouage Jubilation'daki uda benzetiyorum bundaki udu.. Tabi Amouage daha kompleks daha başka koku notaları ile daha farklı ama çok ilerileri ve ikinci gün de ajmal mukhallat shams deki gibi saf ud olmasada ud yoğun kokan bir parfüm..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Mukhallat Shams.. Hayvansı ud ile etraf nasıl algılıyor merak ediyorum.. Ter mi kokuyor demiyorlardır umarım.. Parfüm oldukça kuvvetli sayılır. 3 fıs kıyafet bir fıs tene sıktım annem değiştir üstünü otobüste kızan olabilir dedi :).. Amouage Jubilation'daki uda benzetiyorum bundaki udu.. Tabi Amouage daha kompleks daha başka koku notaları ile daha farklı ama çok ilerileri ve ikinci gün de ajmal mukhallat shams deki gibi saf ud olmasada ud yoğun kokan bir parfüm..
Anneniz doğru demiş Baykal abi:) bende iş yerinde bi fıs sıktım olumsuz tepkiler aldım çok fazla ama güzel bir öd kokusu var ben ursanın açılışına çok benzettim

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Anneniz doğru demiş Baykal abi:) bende iş yerinde bi fıs sıktım olumsuz tepkiler aldım çok fazla ama güzel bir öd kokusu var ben ursanın açılışına çok benzettim

Aslında ilk sıkışta parfüm hacıyağı gibi kokabilir ama zamanla oturuyor. Şu an gene sıktım. bilmiyorum ben Givenchy Pi, Tom Ford Tobacco Vanille, Meşeyosunu ve tatlı Misk, amber çocuğuyum, ne oldu bilmiyorum bu uda bağlandım. aslında Ud'da da değişik bir tatlılık var tam tatlı olmasada. Güzel kokuyor, kokladım giysimi de. Bakalım bu macera ne olacak, sanırım ayrı bir yeri olmaya devam edecek ud kokusu ve bu Ajmal Mukhallat Shams..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Azzaro Chrome for men kullandım.. Hoşuma gitti ama daha güçlü olmasını isterdim.. Yazlık parfümler canlı notaları daha çok kullanmalı bence yoğunluk olarak ama Chrome geen de güç olarak fena değil. Tenimde iki defa duş almama rağmen ertesi gün gene de bir koku var Azzaro Chrome.. Örnek Creed Aventus for men.. Zaten buna dönüş var, bu sırrı anladılar.. İntense( Azzaro Chrome Intense Azzaro for men ) suculluk olarak daha intense yoksa Chrome daha iyi bence..

Kardeşim Vertus Vanilla Oud kullanımına devam :). KApalı ortamda çok sıkılırsa rahatsız ediyor çünkü şeker koku notaları kuvvetli ve ehpsi doğal değil. Geneli güzel mi güzel :)..

Son düzenleme:

ustad

TürkParfüm Üyesi
IMG_1680.JPG

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
İssey Miyake - Nuit d'İssey (EDT):

İlk sıkıldığı an greyfurt ve kuru baharatlar ile başlıyor. Açılışı oldukça iyi. Sonrasında bu baharatlar yetmezmiş gibi kara biber ve bu karabiber ile dans eden acımsı bir abanoz ağacı (ebony tree) kokusu ekleniyor. Abanoz ağacı oldukça acımsı bir hissiyat katmış kokuya diyebilirim. Orta notalara geçildiğinde kokuda başrolü tütsü alıyor. Yanına eklenen vetiver (kabe samanı) ve tonka fasülyesi ile yayılımına devam ediyor. Deri notası da bu orta notada giyside net şekilde hissediliyorken tende pek görülmüyor ya da ben farkedemedim. Tonkayı görünce tatlı olabilir düşüncesine kapılabilirsiniz ama kokuda sadece tütsüyü yumuşatma için kullanılmış kesinlikle tatlılaştırmamış kokuyu. Dip notalarda odunsu notalar ekleniyor kokuya ve tenden ayrılana kadar öyle devam ediyor.

Kokunun bana en belirgin gelen notaları: Abanoz ağacı, kuru baharatlar, greyfurt, karabiber, tütsü, deri ve odunsu notalar ve tonka fasülyesi oldu. Paçuliyi (silhat) pek hissetmedim. Koku oldukça kuru bir hissiyata sahip. Kesinlikle kış aylarında özellikle nemli veya yağışlı günlerde kullanılırsa sevilebilir. Sıcak ortamlarda boğucu oldu benim için. Akşamları dışarda maskülen erkeklerin tercih edebileceği bence “maço” bir koku.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ormonde Jayne Nawab of Oudh.. Iso E Super 'e rağmen sevilebilecek bir parfüm.. Sadece bir ud parfümü değil..