Chanel No 19 Poudre - Chanel - for women / kadınlar için - 2011

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
chanel-no19-poudre-new-autumn-2011.jpg

EXPLORE THE MYSTERY OF CREATION = YARATMA YAŞAMINI KEŞFET (YARATILIŞ GİZEMİNİ KEŞFET)
İsimdeki Poudre Fransızca ve Pudra, Toz anlamında..​
Chanel No 19 Poudre - Chanel - for women / kadınlar için - 2011

Creed git seven bu parfümü denesin ama Creed Git dendeiğim doğal kokuluydu.. İlk başlarda doydum yeşilliğe ama Meşeyosunu kimini dediği kadar yok hele de ilerilerde. Başlangıçta Turunçgiller ve kasvetlendirilmiş Kabesamanı(Vetiver) kokusu var belli belirsiz). Yeni bir sentetik misk çeşidinden bahsedilmiş ve kimi kaynak kurnazlık yaptığını sanıp ''Sentetik'' kelimesini kullanmıyor bile artık ''Sentetik'' olduğu halde, maalesef.. Böyle bir his evet parfümde var gibi ama sentetiklik varsa da rahatsız etmiyor bir dönem aldehit dışında ..

Koku değişik bu da uniseks koku bence hatta erkek kullanımına daha uygun… Sılaj daha iyi olmalıydı bence.. İris çiçeksiliğe katkıda bulunanlardan ama tam net algılayamadım, sentetiklik de içeriyor olabilri. Tekrar denemelerim olur inşallah.. Nergis ve Sandal odunu arkadan destekleyiciler.. Hele de ilerilerde kıyafeti kokladıkça kokladım çok mest olmasamda hoş bir parfüm.. Oldukça ilerde hafiften kasverli vetiver kokusu gene oluştu kıyafette 11 saat civarı da böyle kokuyor kıyafette.

Lavantamsı kokuyor, aldehit kasveti azaldı.

Parfüm bir Chanel No 19 for women Flankerı. Chanel No 19 Matmaael Gabriel >Coco< Chanel 'in en sevdiği parfüm olduğu söyleniyor.. Parfüm 1970 yılında yaratılıyor, 1971 yılında başlatılıyor ve Matmazel Chanel 1971 yılında vefat ediyor. Yani 1 yıl kadar kullanmış ve inşallah şimdi Cennette kullanıyordur :) .. Yani parfüm yaratıldığında parfümü biliyormuş ve öncesinde kullanmış ki tabiki bir parfüm şirketi yöneticisi ve sahibi olarak deneemsi bence de gerekli diğer başkalarının da deneme testleri yanında.. Düşünsenize rezalet bir ürün piyasaya sürdüğünüzü ki bunu yapan parfüm şirketleri var maalesef.. Bu parfümü kullandığında bir deneyimini anlatmış hem İngilizce hem Türkçe verelim arkadaşlar... Kimi kaynakların orjinalini vermeyi seviyorum, değişim de olabilir dilde, böylesi daha iyi.. : '''

“Coming out of the Ritz, I suddenly felt a hand on my shoulder and I turned around to see an unknown face. I was just about to tell him off in no uncertain terms, when he said to me, with an American accent: ‘Excuse me, I am with two friends who want to know the name of your perfume.’ To be stopped in the street by a man at my age, that’s not bad, is it?”

“Ritz’den çıkıp, aniden omuzumda bir el hissettim ve bilinmeyen bir yüzü görmeye arkama döndüm. Onu tam olarak belirsiz şartlarda anlatmak üzereydim, bana söylediği zaman, bir Amerikan aksanıyla: 'Afedersiniz, ben sizin parfümünün adını bilmek isteyen iki arkadaşım var.' Benim yaşımda bir erkek tarafından sokakta durdurulmak, o kadar da kötü değil, değil mi? ”
'''''''''
Chanel in-house parfümlü Jacques Polge, No.19'un yaratılışını ve cazibesini konu alan bir hikayeyi anlattı yukarıda. 1970 yılında, 87 yaşındaki Coco Chanel (gelecek yıl vefat etti yani 88 yaşında vefat ediyor), genç bir adamın sokakta durduğu sırada Chanel No.19'u giyiyordu. Allah rahmet eylesin.. Parfüme isim babası ''Matmazel Gabrriel Chanel'' ve doğum tarihinin 19.günü :) ..

Bu arada Matmazel Chanel'in 19 Ağustos'da doğduğunu da söyleyelim yani bu parfüm onun için bu açıdan da bir ayrı değer taşıyor. Rakamlara takıntısı olduğu söyleniyor Gabriel Chanel'ın bence bu olay bir tesadüf sonucu Chanel No 5 parfümünün yaratılıp başarı kazanmasıyla oluştu ve olumsuz bir takıntı değil bence. Chanel No 5 ve o dönem flankerları falan.., Chanel No 46, Chanel N°22, Les Exclusifs de Chanel No 22, Chanel No 19 Parfum, Chanel N°19, rakamlardan da oluşan bu isimlerde Chanel parfümleri .. Bu paragrafta sayılanlar Gabriel Chanel zamanında çıkan parfümler.

Ve daha sonra No.18'li parfüm çıkmış ve tabi kimi diğer rakamların yeni veya yeni Flankerları çıkmış .. No 31, No 28 diğer, isiminde rakam içeren parfümelr ve daha sonra çıkıyor Matmazel Chanel'dan sonra..

Tarihler dışında rakamlı Chanel parfümleri ve kimi yeni yıllara yakın yani Matmazel Chanel vefat ettikten sonra çıkmış kimi :

Chanel No 46
1946for women

Chanel No 19
Chanel No 19 Eau de Parfum
for women

Chanel No 19 Parfum
1970for women

Chanel No 19 Poudre
2011for women

Chanel N°19
1970for women

Chanel No 5
Chanel No 5 Eau de Cologne
1921for women

Chanel No 5 Eau de Parfum
1986for women

Chanel No 5 Eau de Toilette
1921for women

Chanel No 5 Eau Premiere (2015)
2015for women

Chanel No 5 Hair Mist
for women

Chanel No 5 L'Eau
2016for women

Chanel No 5 Parfum
1921for women

Chanel N°5 (Vintage)
1921for women

Chanel N°5 Eau Premiere
2007for women

Chanel N°5 Elixir Sensuel
2004for women

31 Rue Cambon Eau de Parfum
2016for women

Chanel N°22
1922for women

Les Exclusifs de Chanel 28 La Pausa
2007for women

Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon
2007for women

Les Exclusifs de Chanel No 18

1997for women

Les Exclusifs de Chanel No 22
1922for women

No 18 Eau de Parfum
2016for women

No 22 Eau de Parfum
2016for women

Fragrantica.com'dan alıntı içerik, parfümör, bilgiler : '''''''''''''

Parfümün bulduğu birkaç "yeni ilginç misk" ile birlikte, kokunun ana bileşeni Iris'dir. İris hakkında konuşmak, parfümcü çok zorlu bir madde olduğuna işaret etti. Her şeyden önce, kaynak zor, çünkü her şey iklim ve toprak da dahil olmak üzere yağın nihai kalitesini etkileyebilir. İkincisi, irisin işlenmesi bir kaç yıl süren çok zaman ve emek-tüketen bir süreçtir. Ancak, Chanel hiçbir zaman kendi parfümlerinin kalitesi hakkında tek bir uzlaşma yapmadı. Yeni No.19 Poudré (2011), en yeni teknoloji gelişmelerini (misk) ve iyi bir eski zanaat içinde elde edilebilecek en iyileri birleştiriyor. Bu kokunun ardındaki burun Jacques Polge .

Parfümdeğer: 1603 oy ile 5 üzerinden 4.03 oy.

Chanel No 19 Poudre Chanel for women Fragrantica com içerik üye oy oran kokular sılaj ömü...jpg

Chanel No 19 Poudre Chanel for women Fragrantica com içerik üye oy oran kokular tablosu.jpg

1329 İris, Nevruz, Süsen ( Iris ) , 792 Kasnı otu sakızı Galbanum ) , 668 Kabesamanı, Vetiver ( Vetiver ) , 622 Misk ( Musk ) , 565 Neroli ( Neroli, Bir çeşit Turunçgil çiçeği ) , 352 Yasemin ( Jasmine ) , 337 Tonka fasulyesi ( Tonka bean ) , 266 Mandalina ( Mandarin orange ) .
Hatalar affola, Selametle :) .