Chanel No 5 Eau de Parfum - Chanel - for women / kadınlar için - 1986 - 1921

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
marilyn monroe chanel no 5 çekimlerine hazırlanırken ayna karşısında ve reklamda orda da...jpg
marilyn monroe  imzalı yatakta ne giyersin - neden, sadece Chanel No5 tabiki kendi yazısı 1...jpg

-Yatakta ne giyersin
+Neden, Chanel No. 5, Tabiki.
Ve Marilyn Monroe imzası.. var üstte yazan resimdeki yazıda..
marilyn monroe chanel no 5 renkli resim yatakta çıplak ama üstünde pike ve meme görünüy...jpg
marilyn monroe chanel no 5 sşyah-beyaz yatakta yatıyor gülüyor gülümsüyor.jpg

Altta ise 2009'dan itibaren sanırım, yeni reklam yüzü var Audrey Tautou oyuncu ve Matmazel Chanel'e benzettim ben kimi açılardan fiziğini..
Chanel No5 EDP Gabriel Chanel'e benzeyen model Audrey Tautou tanıtım afişi.jpg

Üste Aktrist, Bayan oyuncu Audrey Tautou var ve 2009'dan itibaren sanırım reklam yüzü olmuş. Gabrielle <Coco> Chanel 'a benzerliğ iyüzünden bu kişi seçilmiş olabilir ama şunu da söyleyelim MAşallah naif bir güzellikte kadın, bayan. Altta iki resimde Tren penceresinden bakarkenki reklam tanıtım afişi var arkadaşlar. Dışarı bakıyor. Trende geçen bu reklamın videosunu da verelim. Video yarıya kadar sesli ve müzik çok güzel ve sonra aynı sahneler sessiz yayınlanmış..
2009-Audrey-Tautou-by-Dominique-Issermann-for-CHANEL-Nr-52_1024x1024@2x.jpg
chanel-no-5-audrey-tautou-1010 İstanbul'da Trende geçen olay Amilie filminde oynamış galib...jpg
Audrey Tautou Chanel No 5 Perfume Commercial Directed By Jean Pierre Jeunet (Amelie).mp4 Videosu :

Chanel No 5 Eau de Parfum - Chanel - for women / kadınlar için - 1986

Parfüm hakkında geniş bilgiyi aşağıda Wikipedia.org çevirisi olarak verdim arkadaşlar bakabilirsiniz. Ayrıca kaynak dışında bilgiler vereceğim ve şunu söyleyelim Ünlü Amerika B.D:'leri oyuncusu, aktristi Marilyn Monroe'nin reklam yüzü de olduğu bir marka, Chanel No5 modeli.

Parfümü anlatmadan önce Monroe'nin ölümünde şaibeler olduğunu da belirtelim. Aşağıda yıllar sonra ortaya çıkan j.F.Kennedy'nin kardeşi ile bağlantısını yazmıştım. 1970'lerde bu iyice biliniyor ilişki. İddia edilen Marilyn Monroe'nin gizli devlet bilgileri için Kennedy'leri tehdit ettiği söyleniyor. 961 yılında Akıl Sağlığı Hastanesine düşmesine de moralim bozuldu ki bu duruma düşme kötü ama hayatta olabiliyor işte.. Kimbilir belki öldürmek isteyenler bilerek Akıl Hastanesine düşmesini sağladılar, zaten sorunluydu demek için.. Oraları falan bilirim, zordur .. Allah rahmet eylesin .. İddiaları da verelim :

Aşağıda mesajda veya başka yerde bu teorileri vereyim arkadaşlar inşallah .. :) ..

Marilyn and N°5 - Inside CHANEL

Videoda neler diyor yazalım. :
INSIDE CHANEL CHAPTER 2 MARILYN & No5

- What do you wear to bed ? = Yatakta ne giyiyorsunuz ?

+Marilyn Monroe kendi sesinden : + Just a few drops of no 5... ( Sadece bir kaç damla No5 )

While disembarking from a plane ?

At a press conference ?

We may never know when she said the phrase for the first time ?

April 7th 1952 / Marilyn Monroe is 26 years old. / For the first time. Life Magazine features her on the cover. / For the first time her quote referencing No5 is published. / What do you wear to bed ? (Dakika videoda : 00:31 ) / Chanel No. 5 / The Legend of No 5 was born . / (Dakika Video : 00:38) October 1953 / 882 North Doheny Drive, BEVERLY HILLS / Photo Shoot for MODERN SCREEN / ( Dakika Video : 00:50 ) Marilyn Poses on her bed...nude / In every image, a bottle of No5 rests on her nightstand / The photos were never published / ( Dakika video : 01:05 ) April 1960 / Journalist Georges Belmont interviews Marilyn for the French magazine MARIE CLAIRE / ( Dakika Video 01:13 ) She is on the set of '' LET'S MAKE LOVE '' by George Cukor starring Yves Montand. / In a moment of spontaneity, Marilyn reflects on No5 / (Dakika Video 01:21 ) The passage was never published. / October 2012 / Chanel procures the recording of this interview. / For the first time, we hear Marilyn discussing those legendary drops of No5. :

Video Dakika 01:43 +You know, they ask you questions.. just an example: '' What do you wear to bed ? '' '' A pajama top ? The bottoms of the pajama ? '' ''A nightgown'' - So i said: ''CHANEL NO5!'' Beacuse it is the truth! ( Smileing voice end more smile ) And yet, i don't want to say ''nude.'' You Know.. But it's the turth. ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Forever MARILYN & No5 '''''''''''''''

Türkçesi ve videoyu altta gene verelim ki bakan için : ''''''''''
İÇ KANAL BÖLÜM 2 MARİLYN & No5

- Yatarken ne giyersin ?

+ Marilyn Monroe kendi sesinden: + Sadece birkaç damla No5 ...

Uçaktan inerken mi?

Bir basın toplantısında mı?

İfadeyi ilk defa ne zaman söylediğini asla bilemez miyiz? (Bu üç soruyu 2012 yılında Chanel firması soruyor ve ses kayıdı yayınlamışlar. Aslında ne zaman söylenmiş biliniyordu belki ama artistik yapmış olabilirler :) )

7 Nisan 1952 / Marilyn Monroe 26 yaşında. / İlk kez. Life Magazine onu kapakta sunuyor. / İlk kez No5 referanslı alıntı yayınlandı. / Yatarken ne giyersin ? (Dakika videoda: 00:31) / Chanel No. 5/5 No'lu Efsane doğdu. / (Dakika video: 00:38) Ekim 1953/882 Kuzey Doheny Drive, MODERN EKRAN / (Dakika video: 00:50) için Beverly Hills / Fotoğraf Vur Marilyn yatağa pozlar ... çıplak / Her resimde, bir şişe No5 onu sehpanın üzerinde duran bir / fotoğraf asla yayınlanmayan / (Dakika Video: 01:05) Fransızca dergi / (01:13 Dakika Video) MARIE CLAIRE için Nisan 1960 / Gazeteci Georges Belmont görüşmeler Marilyn O setinde olduğu Yves Montand'ın oynadığı George Cukor'un '' LOVE A LOVE ''. / Kendiliğinden bir anda, Marilyn No5 / (Dakika Video 01:21) 'da yansıyor. Geçit asla yayınlanmadı. / Ekim 2012 / Chanel bu röportajın kaydını yaptırıyor. / İlk defa, Marilyn'in bu efsanevi No5 damlalarını tartıştığını duyuyoruz. : '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' ''

Arkadaşlar burada uzun süre sonra Ekim 2012'de kendi sesi veriliyor Marilyn Monroe'nin ve kimi fotolarının ilk defa verildiği yukarıda söylenmişti 01:05'e kadar veya sadece sehpa üzerindeki şişeli yataktaki resimi de olabilir) :

Video Dakika 01:43 + Biliyorsunuz, size sorular soruyorlar .. sadece bir örnek: 'Ne yatağa takıyorsun? '' 'Bir pijama top? Pijamanın dipleri? '' '' Bir gecelik '' - Ben de dedim: '' CHANEL NO5! '' Çünkü bu gerçektir! (Gülüşme sesleri ve fazla gülümsemeler :) ) Ve yine, ben 'demek istemiyoruz' çıplak. '' Biliyorsun(İngilizce de You Know denir zaman kazanmak için ve ayrıca gene bir kullanım olmuş, anlıyor musun gibi bizdeki) .. Ama gerçek bu. '' '' ' ''' '' ' '' ''' '' ' ' ' ''' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '' '''

Sonsuza kadar MARILYN ve No5 ''''''''''''''''''''''''

Marilyn Monroe oldukça ünlü biliyorsunuz, halkın sevdiği bir kişilik .. Değişik bir safhanelik var her nekadar seksi laflar etse de. Daha çok takip edeceğim filmlerini inşallah.. Bu kadar sevilme sebebide bence karakteri yüzünden, masumane tavrı ki zaten ne güzeller gelip geçiyor ve ünlü olmayanlar da etraflarınca da sevilmeyebiliyorlar halk tarafından..

Kennedy ile olan yakınlığı, John Frederic Kenedy'nin kardeşi ile sevgili olması biliniyor. Kennedy kardeşi de çok ilginç şekilde öldürülmüştü ve ben Derin ABD devletinden şüpheleniyorum ve buna kesin diyenler var ve Dünya'da da buna inanan çok kişi var. Peki JFK (John Frederic Kenedy) neden öldürüldü. Domuzlar çıkarması bir başlangıçtı sadece ve ABD Derin Devleti Devletteki diğer önemli kişilerin sadece desteğini aldı EE sonuçta suikast yapılacak kişi JFK idi her ne kadar kuvvetli olsalarda, gibi.. Günümüzde ABD'de en çok Anti-Yahudi karşıtlığı yapılan, en çok yayınlar çıkan yerdir denir. ABD'nin medyasının özgür olması çok hoşuma gidiyor.. Tabiki tümden bir ırkı kötülemek olmaz ama yanlışları da söylemek lazım ve elbette İyi yahudiler de var.. ABD'nin ekonomisinin yüzde 50 civarı Milliyetçi kanatta olarak biliniyor ve İsrail Yahudi lobisi etkisinde değil her zaman.. JFK'nın da ilk Katolik Hristiyan Abd Başkanı olduğunu söyleyelim ve ondan sonra Katolik Hristiyanlar seçilmiyor. Genelde Protestan Hristiyanlar seçiliyor.. Peki ne kızdırmış olabilir kimi Derin Devleti. Mesela İsrail'in Atom Bombası yapmasını desteklemiyordu ve bu deniyor JFK için. Sonra biliyorsunuz belli başlı ve çoğunluğu Yahudi çok zengin Aileler var. ABD Merkez Bankası ellerinde ve ABD bile bunlara çok çok borçlu. İşte bu baskıyı, sömürüyü ortadan kaldıracağını söylemiş JFK ve bu sonu olmuş maalesef.. Sevdiğim bir kişiliktir JFK, Allah rahmet eylesin..

Cazibe tamam da seks sembolü olarak görülmesi ne kadar doğru tartışılması lazım yani etik olarak demek isteddim yoksa tipi olan birine eelbette seksi biri .. İlk kocasından boşanıyor, adam bu kadar ünlü olunca pişmanlık duymuş mudur acaba. Eski kocasıyla röportajı yayınlanmıştı .. Evet ünlü olmasa da çok hoşlandığınız, çok güzel bayanlar var.. sevgilinizin kıymetini bilin :D ..

marilyn monroe yatakta kahvaltı yapıyor bacağı çıplak ve pike veya çarşaf altı çıpl...jpg

Georges Belmont`un sorduğu bu ilgi çekici sorusuna cevap olarak geliyor. Güzel oyuncu diğer bir yandan “Tam olarak "çıplak" yatağa girdiğimi henüz açıklamak istemiyorum" diyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Alıntı : '' Marilyn Monroe’nun 1960 yılında verdiği röportajlardan birinde yer alan bu sözleri çok ünlü oldu… Her zaman dişiliği, seksiliği ve cazibesiyle görmeye alışık olduğumuz, efsanesini hala koruyan Marilyn Monroe “Bir kaç damla Chanel No.5...” cevabıyla herkesin yüreğini hoplatacak cinsten bir söze imza atmış oluyor…

“Bu söz yeni bir söz değil, nereden çıktı?” olayını açıklayalım ki eski için diyorum günümüzde biliniyor artık. Marilyn Monroe’nın yaptığı bu röportaja ait ses kayıtları ortaya çıkıyor ve Chanel ister istemez, yapabileceği en güzel reklamlardan birine sahip olmuş bulunuyor. Hal böyle olunca da bunun üzerine bir video yaparak reklamı daha da güzelleştiriyor. (Bence bulunmaz bir reklam olmuş ..)

Kendi sesinden şahit olduğumuz bu cümleler, gazeteci Georges Belmont`un sorduğu bu ilgi çekici sorusuna cevap olarak geliyor. Güzel oyuncu diğer bir yandan “Tam olarak "çıplak" yatağa girdiğimi henüz açıklamak istemiyorum" diyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. '''''''''''''''''''''''

Parfüm yorumum :

Çok satan bir ürün olduğu söyleniyor ama son denediğimde sılajı sevmedim ki çok kötü değil de o kadar yani daha yoğun beklerdim parfümü ve tekrar denemelerim olacak inşallah :) . Ama kimi için çok kötü olabilir sılaj. Eskiden oda dolduran kokular şimdi maalesef çok cılız.. İlk sentetik kullanılan parfüm (Aldehitler / Aldehydes - NATURAL AND SYNTHETIC / DOĞAL VE SENTETİK - Ve Parfümleri ). Fransız-Rus birlikteliği parfümü diyebiliriz.. '.Dünya Savaşı'nda Amerikalı Askerler Paris'deki Chanel Butiği önünde uzun kuyruklar oluşturmuş ve bu parfümü Amerika'ya yayılmasına, Chanel'in orada da mağazalar açmasına sebep olmuş.. Yasemini arttırma isteği Chenle'den gelmiş parfümdeki :) .. Son parfümör baba-oğul Jacgues Polge-Oliver Polge ama ben onları sadece emanetçi olarak görüyorum, ilk yapanlara saygı duymak lazım düşüncesindeyim tabiki ...

Peki bu kadar çok satan bir marka neden 2002 yılına kadar hiç ve hatta şimide deçok aynı isimli Flankerlara sahip değil :cool: .. Evet cevabını buldum arkadaşlar. aşağıda alıntıda uzun hikayesi var ama az vereyim ve son sonucu anlatayım şimdi. Şimdi Matmazel Chanel parfüm satışı için para alıyor ve o kişi hakkında sonra kandırıcı diye konuşuyor. Neyse olay çok uzuyor ''Almanya Nazi'ler'' falan sonra 1947'de mahkeme para verilemsini ve satış karından falan yüzde 2 (iki) oranında karşı tarafa pay verilmesine karar veriyor. Altta alıntı dışında vereceğim gene bunları..

Önce şunu söyleyelim 1921'deki çıkan parfümden eksikleri var misk, nitro-misk olarak çünkü maalesef Ifra bunları yasakladı ve bu yüzdrn 1986'da Chanel Chanel No5 Eau de Parfum for women modeli çıktı. Maalesef bu modeli de sulandırdılar diyebiliriz...

Değişkenlik gösterdi parfüm koku olarak. Önce Tende ve kıyafette Tütün kolonyasının kısmen seyreltiği gibi koku vardı aromatik koku yanında, karışım daha doğrusu.. Tütün efekti veya kolonyası bir süre devam etti ama yanında belki Nutmeg(Nutmeg =Küçükhindistancevizi : Yumuşak Lavantamsı odunsu koku) ile beraber.. Parfümde ilginç bir ferahlık var. Çiçeksilik feminen olmadan var ve iris ve evet Çiçeklerin çiçeği isimi olan ülkesinde ylang-ylang dan olabilir ama bu sizi yanıltmasın koku çiçeksi değil baştan sona.. Tütün kolonyası veya efekti için ise açıklanan içerikte bunu yaratacak bir şey yok belki tütün konmmışsa, değilse, aldehitler belki tütün etkisi yapmış olabilir. Bence tütün kolonyası kokusu kullanıldı ve açıklanmadı.. Tütün efekti ilerde azalsa da hep kokuların yanında gölge, hayalet gibi var :) ..

Oldukça ilerilerde Ylang ylang hissediliyor daha çok, mesela 5.saat ve sonrası da böyle.. Sandal odunu bence en baştan beri hissediliyor. Sümbülteber(Tuberose)'da doyumlu hissetmedim ama güzelliğe Ylang-yalang gibi eşlik ediyor olmalı ki bezner kokular kimi açılardan. Aldehitler keşke olmasaymış ama rahatsız edici sentetiklikte de değil sentetiklik varsa da ki var bence ki açıklanmış Aldehitler.. Yasemin çiçeksiliğe az da olsa etki yapıyor. Başlardan sonra bir süre sonra vanilya hissediliyor ama doyamıyorsunuz yalın değil ama gene de hatırı sayılır oranda aslında.. Karışım halde, zevk meselesi.. Ferahlığa etki yapan kokulardan Neroli ve Bergamut da var .. Parfüm çok sılajlı değil ilerileri bunu da diyelim, bu açıdan bir hayal kırıklığı oldu bende .. Gülü sıktığımda çok aradım, duymak istiyordum ama buramlı gül koklayamadım, denemelere devam bakalım..

Parfüm beni çok heyecalandırmadı, benim için olmasa da olur çünkü daha güzelleri var ama dediğim gibi ilerileri güzel. Eğer tek bu koku olsaydı dünyada dünya güzeli olurdu o ayrı :D .. Ama şunu söyleyeyim parfüm ilerledikçe daha da güzelleşiyor dediğim gibi. 11-15 saatlerdeki mesela koklamaya doyamıyorum koku kartını da .. Şu an Ylang-ylang ve diğerleri de kokuya eşlik ediyor. Bvlgari bu kokudan etkilenmiş bence parfümörü sonları oldukça benzer. Hele de denediğim Bvlgari Splendida iris d'Or çok benzer ama dediğim gibi ortadan sonra sonları da.. Bu parfüm aslında çok güzel içerikleri de var ve taklit edilen bir parfüm Aldehitler katılmayıp. Mesela Bvlgari Pour Femme for women ve Bvlgari ... Başkaları da taklit etmiş olabilir.. Splendida Iris d'Or - Bvlgari - for women / kadınlar için - 2017 - (4Mevsim)

Ve geen benzer olabileceğini ve zaten Bvlgari Splendida Iris d'Or'a benzeyen parfüm de Bvlgari Pour Femme - 1994 for women :

Bvlgari Pour Femme
1994for women

İlerilerde tütün kolonyası ve lavantamsı aldehitler veya direkt konulmuş olabilecek Nutmeg, Lavanta gene belli eder gibi 28 saat civarı ki artık parfüm ömrünü bence tamamladı kıyafette ama koku var hala.. Diğer hoş kokular daha var.. 36 ssaat güzel kalıntı var koku kartında.

marilyn monroe yatakta kahvaltı yapıyor bacağı çıplak ve pike veya çarşaf altı çıpl...jpg

Wikipedia ve başka kaynaklardan alıntı : ''

Coco Chanel, 1920'lerin başında bir süre için modern bir koku geliştirmeyi istemişti. Bu sırada, Chanel'in sevgilisi, Rasputin'in katili olan Rusya’nın Grandük Dmitri Pavlovich Romanov'uydu . Dükü Fransız Rivierası'nda Ernest Beaux'la tanıştırdı. Beaux, 1898'den beri çalıştığı A. Rallet ve Company'de usta parfümcüdü. Şirket, Rus kraliyet ailesinin resmi parfümüydü ve "St. Petersburg'daki imparatorluk sarayı, ünlü parfümlü bir mahkeme idi." Moskova'da Rallet tarafından özel olarak bestelenen Czarina Alexandra'ın en sevdiği kokusu, Gül ve Yasemin adıyla Rallet O-DE-KOLON No.1 Vesovoi'nin bir kolonyasıydı.

1912'de Beaux , Napolyon Savaşları'nda kararlı bir savaş olan Borodino Savaşı'nın 100. yıldönümünü anmak için bir erkek kolonyası olan Le Bouquet de Napoleon'u yarattı . Bu erkek kokusunun başarısı, Beaux'a, Houbigant'ın son derece popüler Quelques Fleurs (1912) ' daki aldehitli multiflorların kimyasal bileşimi olan bir kadınsı meslektaş yaratmak için ilham verdi .

Quelques Fleurs'daki aldehitlerle yaptığı deneyler, Le Bouquet de Catherine adını verdiği bir kokuyla sonuçlandı . Sonra bu kokuya yasemin katarak ve misklerle de harmanlayarak Chanel No5 yolu açıldı.. Matmazel Chanel ( Gabriel Chanel ) Beuaux'dan parfüm istemiş, konuşmuşlardı. ÇAlışmalara da başlayan Beaux bir kaç ay sonra 1-5 ( birden beşe, isimleri : 1,2,3,4,5) ve 20-24 (yirmiden yirmibeşe, isimleri : 20,21,22,23,24,25) kadar 10 numune gönderdi ve dediğim gibi isimleri rakamlardı 1,2,3,4,5,20,21,22,23,24 olarak tam 10 adet parfüm. Matmazel Chanel 5 numaralı olan numuneyi seçiyor :D .. Ve sonuçta parfüm dünyasını etkileyecek bir parfüm başlamış oldu hem de oldukça etkiledi ..

Yasemin, gül, sandal ağacı ve vanilyanın baş rolündeki bu parfüm, ilk çıktığı zamanlar, dönemlerde, Matmazel Chanel’in ustaca pazarlama taktikleriyle büyük başarı yakaladı ki bence arkası boş olsa reklam da bir yere kadar ve sonra son yaklaşır bence. Parfüm gerçekte netkileyici aöa bu reformule halini düzeltmesi gerekiyor Chanel'ın. Ifra'nın yok olması için veya düzelmesi için imza kampanyası yapmalıyız haha :D .. Bu güzel başarıyı, önemli başarıyı başarıyı kutlamak için, Chanel, Ernest Beaux ve arkadaşlarını popüler bir restoran davet ediyor ve yemekten sonra oradaki, masadaki kadınlara yeni parfümünü koklatıyor.

No.5 isimli parfümü deneyen her kadın adeta kendinden geçmişti ve bu kokunun ne olduğunu sordu. Matmazel Chanel, yeni parfümünün onayını almıştı adeta. Üstelik hemcinslerinden. Ve parfümü için şöyle söyleyecekti:

“Kalabalık bir ortamda No.5’ın kokusunu alan birisinin ilk yaptığı şey yürüdüğü yolda durmak olur. O anda, karşı taraf, daha önce hiç rastlamadığı bir kokuyla karşılaşmıştır. Bu durum, parfüm tarihinde bir devrimdir.” ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Altta hikayesini vermeden önce neden Chanel 5 isimi ile çok Flanker üretilemiyor onun açıklamasını burda da vereyim. Altta alıntıda geniş hikayesi var arkadaşlar. 3-4 adet Chanel 5 var ama onlar üretim yılına göre yapılan Chanel No5'ler ve günmüzde resmi olarak üretilen 4 flenker var ve 2002'de başlmış bu olay. sanırım bu Flankerlardan da kar payı vermek için anlaşmışlardır. Belki daha önce anlaşmak istemediğinden veya anlaşamadıklarından uzun süre 5 Flankerı çıkmamış olabilir.: ''''''''''''

Nihayetinde, Wertheimers ve Chanel, 1924 tarihli sözleşmeyi yeniden müzakere ederek bir anlaşmaya vardılar. 17 Mayıs 1947'de, Chanel, yirmi birinci yüzyılda değerlen- dirmede dokuz milyon dolara eşdeğer bir miktar olan Chanel No. 5'in savaş karı aldı ve gelecekte dünyadaki tüm Chanel No. 5 satışlarının payı yüzde 2 olacaktı. Onun için maddi fayda çok büyük olurdu. Kazançları yılda yirmi beş milyon dolar civarında olacak ve onu dünyanın en zengin kadınlarından biri haline getirecek. [20] Yeni düzenleme, Chanel'e "Parfums Chanel'den bağımsız" olacak yeni kokular yaratma özgürlüğünü de vermedi, "hiçbiri" 5 "temyiz numarasını içermeyecek ve hiçbir zaman bu fırsattan yararlanamadı. [12]

Size Wikipedia.org'dan geniş bilgi verelim aşağıdaki diğer mesajda.. bu parfüm ile ilgili 1921 üretimlisinden bu yana ve firmanın ele geçirilmeye çalışılması falan hikayesi de var

Yukarıdaki videonun birinci bölümünü ( Chapter 1 ) verelim :
CHANEL N°5 - For the first time - Inside CHANEL

Tablo sonra vereceğim inşallah arkadaşlar..

brad-pitt-chanel-no-5.jpg
brad-pitt-chanel-no-5-perfume.jpg

Ünlü Erkek ABD'li oyuncu(Aktör) Brad Pitt'de reklam yüzü olmuş ve sanırım erkekler sseviyor imajından daha çok erkekler de kullanır, kullanabilir olayına vurgu yapmak için olmalı.
chanel-no-5-ad-2015-lg Gisele Bundchen .jpg
chanel-no-5-ad-gisele-bundchen-lg Gisele Bundchen .jpg
chanel-no-5-gisele-2015-lg Gisele Bundchen afiş .jpg

Gisele Bundchen 2015 yılından itibaren sanırım reklam yüzü olmuş. Daha önce Dolce&Gabbana The One for women parfümüdne rekalm yüzü idi.
chanel-no-5-gisele-bundchen-lg Gisele Bundchen .jpg

Bu Chanel No5'in Chanel No5 Premiere for women parfümün rekalmında da oynamış Gisele Bundchen .
chanel-no-5-perfume-mc-0513-lg.jpg

Marilyn Monroe resimlere devam edelim :) :
marilyn monroe chanel no 5 çekimlerine hazırlanırken ayna karşısında ve reklamda orda da...jpg
Marilyn Monroe gençlik resimi bikini gibi iç çamaşırı ve kürk Young Marilyn Monroe.jpg
Marilyn-Monroe şu ünlü alttan havalandırmadan rüzgar esinti ile eteği havalanması sahne...jpg

Marilyn Monroe © Bernard Hollywood

Üstteki resim çok meşhurdur ve ayrıca bir filmde kullanılmış ki film çekimleri dışında sette bu filmin setinde oluşuyor etek uçuşması. Tam hikayesini bulayım yazabilirim. Bunun heykeli ABD'de yapılmıştır dev bir heykeldir. Alttaki elekler metro havalandırması arkadaşalr ve oradan hava akımı oluyor Sahnenin hikayesinin çevirisini verelim :
“Babam, Redbook'a, filmi“ Yedi yıllık yansıma ”filminde Marilyn'i fotoğraflamak zorunda kaldı. New York'un 1954 yazının sonunda, onun için olmasa bile, nemin içinde olmayacaktı. Kamera flaşları çatlıyordu. Marilyn'in vapur beyaz elbisesindeki sahnesi 30 kez tekrarlandı. Altında bir makinenin havaya uçurulduğu bir duvarın altından havaya uçuruldu, elbisesini çarşaf gibi şişirdi , kalabalık Lexington Bulvarı'nı tutuyordu . Marilyn bir keresinde şöyle demişti: “ Yani, eğer yıldızım, izleyicilere teşekkürler. Ne bir stüdyo, ne de beni bir yıldız yapan kimse, bu seyirciler. "

Elbisesinin altında şeffaf bir şekilde sadece beyaz bir ipek külot giydi. Seyirciler için her yerde sarışın olmadığı belliydi. Babam " Bu fotoğrafı düzenlemeyi reddediyorum " diyor . Marilyn, babamı kalabalığın içinde fark etti ve ona koşmak için her şeyi durdurdu ve fısıldadı, " Hatırlayın Bernie, her şey seninle başladı. Fotoğraf çekildikten hemen sonra, New York laboratuvarına geri döndü ve filmin gelişimi sırasında bekledi. Daha sonra deri çantasına yerleştirilen olumsuzluklar ve gelişmeler ile Globe fotoğraf ajansına hızlı bir şekilde yürüdü ve ajanına “ Charlie, bankadaki para bu .” Dedi . Geri kalanlar hikayeye ait.

Fotoğrafsal bir referans işi olduğunu bilmesine rağmen, babam, Marilyn'in bu resmi ve rüzgardaki beyaz eteğinin, 50 yıl sonra Yüzyılın Sembolü olarak seçileceğini hayal bile edemezdi. Ünlü sergisi "Fotoğraftan Sonra Şöhret" için New York'taki Modern Sanat Müzesi. New York gökdelenlerine baktığım günü ve mavi gökyüzünün dışında durduğum günü hatırlıyorum. gri, 20 metre uzunluğunda, babamın MoMA cephesinde aldığı bu fotoğrafı. Yüzer gibi görünüyordu, sonsuz bir evrene ulaşmaya çalışıyordu. Eminim babam bulutlardan eğildi ve gülümsedi. "

"Yani, eğer yıldızım, izleyicilere teşekkürler. Ne bir stüdyo, ne de beni bir yıldız yapan kimse, bu seyirciler" demiş Marilyn Monroe yani "Beni sizler varettiniz" 'i veya ilhamını ilk defa Marilyn Monroe söylemiş olabilir :D... Orjinal sözünü de ekleyeceğim İngilizce :) inşallah :) ..

Marilyn Monroe şu ünlü alttan rüzgar ayndan görünüm kilot ve bacaklar çıplak.jpg

Marilyn-Manroe.jpg

Bu resim Chanel No5 bir reklam çekimine hazırlanırken. Böyle resimler başka verdim. Sanırım resimde pudra falan sürüyor ve reklam resimi verdim, gögüs, meme arası üzerine Chanel No5 sürüyor, dökme şişe. İşte eskinin bu güzelliğini seviyorum, bolluk ve dökme şişeler :) .. Gerçi şimdiki parfümlerde yoktu ama hayat daha ucuz ekonomi olarak görünüyor. Hayırlısı olsun inşallah diyelim :) ..

Selametle :) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Reserve :)