Çiçek bakımı

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Parfüm sevipte çiçek sevmemek olmaz!!! Yeni bir kaç önce Tayland tan getirttiğim frangipani
Orange Bouquet
(plumeria rubra) tohumdan ektiğim frangipani çiçeği bir hayli büyüdü maşaallah sabırsızlıkla çiçek açmasını bekliyorum
20171022_1669298981.jpg
20171022_1669298981.jpg
IMG-20171022-WA0001.jpg
IMG-20171022-WA0001.jpg
20171022_1669298981.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bakımı orkide'den daha kolay görünüyor hem ağaç olunca daha az hassas sanırım.. Orkide toprağı çok önemli sırf çam kabukları olmamalı düşüncesindeyim, hindistancevizi kabuğu falan da olan topraklar alınmalı ve bitki sıvı gübresi çok dikkat edin ben talimatı uyguladım ve geen de yaktım orkide'yi.. Markayı yazarım sonra inşallah.. Tekrar orkide almak istiyorum, bakalım :)..

Son düzenleme:

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bakımı orkide'den daha kolay görünüyor hem ağaç olunca daha az hassas sanırım.. Orkide toprağı çok önemli sırf çam kabukları olmamalı düşüncesindeyim, hindistancevizi kabuğu falan da olan topraklar alınmalı ve bitki sıvı gübresi çok dikkat edin ben talimatı uyguladım ve gene de yaktım orkide'yi.. Markayı yazarım sonra inşallah.. Tekrar orkide almak istiyorum, bakalım :)..
Orkide ye nazaran çok kolay bakımı var hem daha güzel daha alımlı bir çiçek kesinlikle tavsiye ederim

blerox

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bu konudaki azminizi takdir ettim gerçekten çok güzel görünüyorlar ;)
Ben fesleğenin kokusunu inanılmaz seviyorum fakat bir türlü alıp da evimde yetiştiremedim maalesef.. ayrıca fesleğenin sivrisinek savar özelliği olduğunu duyduğumda da şaşırmıştım bir hayli..

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bu konudaki azminizi takdir ettim gerçekten çok güzel görünüyorlar ;)
Ben fesleğenin kokusunu inanılmaz seviyorum fakat bir türlü alıp da evimde yetiştiremedim maalesef.. ayrıca fesleğenin sivrisinek savar özelliği olduğunu duyunca da şaşırmıştım bir hayli..
Aslında dünyanın en kokularında fesleğen de var bende çok severim