D.S. & Durga - Spirit of the Glen

PinotNoir

TürkParfüm Üyesi

- Spirit of the Glen D.S. & Durga -

fıçı ateşle dağlaması ateş güzel görüntü.jpg


Viskiden ziyade, yıllandırıldığı isli-fıçı kokusu…

Cıvık olmayan; ananas baskın, tatlı meyveli bir açılış. Malt, Bogue MEM’deki kadar tozlu değil. Harmanında yok ama ben biraz da paçuli alıyorum. Koku genelinde boozy bir yapışkan tatlılık var.

buğday başağı yan yatmış dolgun.jpg

Olgun, asitsiz ve biraz da isli-tütsülü içki haleleri... Buna belirgin bir şekilde papatya ve az da olsa yeşil akorlar eşlik ediyor. Zamanla meyvemsilik azalarak odunsu notalar ağırlığını koyduğunda, meşe fıçıdaki tütsülü malt kokusu kömürleşiyor. Koku ismi, kullanılan materyaller ve koku geçişleriyle adeta; içkinin kendisinden ziyade üretilme filmi gibi.

dağlanmış fıçı içi yanık çok yanık olmuş.jpg


Cildimde denediğim kokuları aynı anda peçete parçasına sıkarak kilitli poşette bekletiyor ve günlerce geçişlerini takip ediyorum. Glen 5 gün sonra bile buram buram… Koku içki temalı olmanın hakkını verircesine durdukça güzelleşiyor. İsli-dumanlı ve açıklanan harmanında eşleştiremediğim tarifsiz bir tatlılık var. Vanilya, amber ve paçuli karışımı isli, çikolatamsı fakat kesinlikle feminen olmayan bir tatlılık.


Genel beğeni için tartışılır fakat bana göre başarılı bir tema kokusu olmuş. Kalıcılık ise efsane.


Koku Güzelliği: 7,5
Kalıcılık: 9
Farkedilirlik: 7,5
 

PinotNoir

TürkParfüm Üyesi
Benim de beğendiğim bir koku. Baraonda ile kıyaslayacak olursak viski notası daha çok daha kullanılabilir olmuş.
Baraonda genel beğeniye daha uygun ve tatlı. Glen ise isli yapısıyla daha gerçekçi ama günlük kullanım için biraz zor gibi geldi bana. İkisini de sevdim, fakat uzun vadede düşüncelerim değişecektir eminim.
 
Üst