Dior Homme Eau for Men - Christian Dior - for men / erkekler için - 2014

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dior Homme Eau for Men Christian Dior for men / erkekler için - 2014

Dior Homme Eau for Men Christian Dior for men commercial demir çelik köprü afiş poster.jpg
Dior Homme Eau for Men Christian Dior for men commercial afiş poster.jpg

Vladimir Putin Rusya Başkanı Dev Bir KAhverengi Ayı üzerinde sanırım Sibirya'da 4 nala ...jpeg

İşte Üstte Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin haha :D .. Bir güçlü, süper güçlü bir ülkenin başkanı, vatandaşı olsam bu resimden tırsardım. Sanırım zaten bu amaçlı veriliyor bu resimler, güçlü imaj da çizilmeye çalışılıyor. Bir Dünya Savaşı çıkarsa (ki çıkacak bence) Rusya yenilebilir yalnız.. Hayırlısı inşallah :) .. Resimi verme sebeplerimden biri bu parfümün Rusların yazlık parfümü olabileceği ile alakalı bir espiri yapmak istememden gelmekte :D:p .. Yazları bile soğuk olmalı mesela Rusya-Moskova şehiri .. Kışın ise aman Allah'ım iyi soğuktur.. Kardeşim Van civarında askerlik yapmıştı ve geldiğinde kulakları simsiyah olurdu.. Askerlikte başka güzel ve keşke kimi hatalar olmasa.. Askerliğin en sevdiğim yanlarından biri fit, kilon yerinde oluyorsun ya genelde :D ..

Ki zaten bu parfüm Türkiye'de yokken bol bol Rusya'da vardı.. Dekant resimini çekeyim bu parfümün inşallah :) ..

Arkadaşlar konuyu baştan sona okuyun anlatım kısımını çünkü parfüm çok değişkenlik gösteriyor.. Bu parfümü daha önce deneyince pek beğenmemiştim şimdi biraz daha beğendim.. Aslında DHI (Christian Dior Dior Homme Intense) etkisinden kurtulamamış yazlık parfüm yaparken bile düşüncesindeyim Dior'un ve belki DH (Dior Homme) 'un etkisi belki daha doğru olur.. Yani yazlık parfüm olarak daha başka içerikler olmalıydı bence.. İlk başta Limonlarla başladı ama nedense Christian Dior'un Turunçgillerle genelde arası iyi değil yani iyi bir beğendiğim parfümü pek yok ki var gibi oluyor reformule yapıyor ve fiyat bence pahalı o koyuluğa karşı. Bu arada DhI'daki Vanilyamsı koku bu parfümde yok. İrisi ve diğer kimi notaları daha fazla kendi içinde oran olarak Dhi dan.. Parfüm Dhi kokusu içerdiğinden yazlıkmı kışlıkmı karar veremedim ve yukarıda bunun espirisini yaptım :D ... Tende 40 dakika oldu Turunçgil ferahlığı devam ediyor ama ağır bir koku var tatlı(Bamye Tohumu, Ambrette) ve iris kaynaklı. Creed viw'de de şekerlilik var ama şekerliliği bile ferah Creed Viw'in vanilya yüzünden, hindistancevizi yüzünden.. Ama kıyafette 30-40.dakikalarda ferah eskiye göre ve tende de güzelleşmişti zaten parfüm.. Fakat dediğim gibi hikayeyi tam okuyun :) ..

İlerledikçe bergamot ve diğer turunçgiller parfümü sucul bir tarza büründürdü. Bergamot bu işi çok iyi yapan koku notalarından yani sucul etkiyi veren koku notalarından.. PArfümde ek sentetik sucul nota olabilir. Parfümün rengi mavimsi ve genelde bu mavi renkli parfümlerde sucul nota olabiliyor..

2.saat civarı ve 2.5.saatte kokladıkça kokluyorum kıyafette parfümü Çok hoş bir tatlılık var.. Kişniş Tohumunun kokusu, aroması genellikle portakal kabuğuyla benzer bir alt tonla hoş, sıcak, kuru ve baharatlı bir koku olduğu biliniyor.. Parfüm kuru değil ama kıyafetteki pudralılığı ben kuruluk olarak algılamıyorum ama kimine böyle geliyor olabilir. Bir ara erkeek kokusu olduğu iyice belli oluyor ve sona kadar böyle gidiyor..

3,5(üç buçuk) saat civarı parfümde sanki iyice sentetik sucul koku notası koktu.. Sonra sucul koku notası azalıyor ve öyle koku azalıyor(Doğal suculumsu koku devam ediyor) ve koku bergamot turunçgil ve iris, sedir tatlılığına bürünüyor.. 7.saatte Dior Homme Intense gibi o tarz ama hafif sedirli koku gene var.

Sonra koku ten de boyut değiştirdi ama kısa süre okumaya devam edin lütfen. Tatlılığın kimi sentetik miskden geliyormuş gibi bozulmuş sentetik misk kalıntı kokusu gibi koku var ve bu sentetik sucul kokusu da olabilir.. Ben bu kalıntı bozulmuş su gibi kokuyu sevmiyorum. Sonra tekrar kokladım koku kendini toplamış ve hani o kadar bayık kötü değil heel kıyafetteki kokusu daha iyi. Tercih artık sizin..

Netten alıntı içerik ve tanıtım yazısı : ''

Dior Homme Eau , Macy's'de, popüler Dior Homme koleksiyonunun tüm kokularının içerdiği karakteristik, sofistike bir imzayla yeni, yeni bir versiyon olarak hazırlanıyor. " Yaşamak için 100 cana sahip adam için önemli ve rafine, manyetik çekici ve karizmatik, Dior Homme Eau Erkekler için yaratıldı. Onun sloganı James Dean tarafından popüler alıntıdır: Rüya gibi sonsuza kadar yaşayacaksınız. bugün öl. " ( "Prominent and refined, magnetic attractive and charismatic, Dior Homme Eau for Men was created for the man who has 100 lives to live. His motto is the popular quote by James Dean: Dream like you’ll live forever. Live like you’ll die today. " )

Erkekler için Dior kokusunun üst notaları, baharatlı aromatik Kırım kişnişiyle karışık Fas greyfurt ve Calabrian bergamot tazeliğinin sofistike bir karışımını sunar. Kompozisyonun kalbi zarif bir şekilde gelişir ve son derece seksi Toskana irisine, üssünde sıcak odun izi eşlik eder. Yumuşak kehribarın sıcak tonları, kompozisyonun tamamında tüm gücünü gösteren etkileyici Virginian sedirini vurgular.

Erkekler için Dior Homme Eau Parfümcü tarafından imzalanır François Demachyyeni parfüm modern şıklık bir Olfaktif ders olarak geldiğinde "Doğrudan, yeni erkeksi niteliği üzerinde ve daha karmaşık bir şekilde Dior Homme her erkeksi klişe önler..": Devletler kim! " ('' The new fragrance arrives as an olfactive lesson of the modern elegance! '')

DIOR HOMME EAU ERKEKLER İÇİN , 50'li ve 100ml'lik Eau de Toilette miktarındaki Dior Homme koleksiyonunun önceki sürümlerinde olduğu gibi, karakteristik cam flakonlara ulaşır. Parfüm 50ml EDT ve 100ml EDT olarak satın alınabilir.

Yeni Dior kokusunun yüzü aktör Robert Pattinson'un reklam fotoğraflarında ve video kliplerde görünmesini sağlıyor: Kampanyanın fotoğrafçısı Nan Goldin, video klibi ise ünlü Yunan yönetmen Coste Gavrasa'nın oğlu Romain Gavras tarafından yönetildi. Yeni Dior kokusu için reklam klibi içinde kullanılan şarkı Led Zeppelin tarafından Whole Lotta Love. Erkekler için Dior Homme Eau , 2014 yılında piyasaya sürüldü.

Parfüm derecesi: 1134 oy ile 5 üzerinden 4.18 . ''''''''''

Dior.com sitesinden alıntı : '' https://www.dior.com/beauty/en_us/f...pr-diorhommefpl-y0600940-eau-de-toilette.html

ŞEHVETLI VE SOFISTIKE BIR IMZAYLA TAZE ODUNSU BIR KOKU.

AÇIKLAMA
Kalın ve rafine, manyetik ve karizmatik, Erkekler için Dior Homme Eau, kentsel kenarı ve yakın çekicilik ile tanımlanır.
Koku, Faslı Greyfurt, Calabrian Bergamot ve Kırım Kişniş'in incitici, baharatlı üst notalarıyla taze ve çekici bir kompozisyon.
Kalp, Virginia Cedar Wood'un canlandırıcı tabanı, erkeksi ve sofistike bir imzayla güçlü bir şekilde birleşirken, zarif, seksi Tuscan Iris ile ortaya çıkar.
Erkekler için Dior Homme Eau: sınırsız zarafet sahibi bir erkeğin ayırt edici işareti.

PARFÜMERLERIN SÖZLERI
Dior Homme her erkeksi klişe eskort ediyor. Anında henüz karmaşık olan yeni bir erkeklik araştırıyor.
François Demachy
''

Hatalarımız affola inşallah :) . İyi, güzel, hoş günler, kokular, parfümler arkadaşlar :) .. Selametle :) ..

Son düzenleme:

edips

TürkParfüm Üyesi
Merhaba. Bu parfümü Türkiye genelinde bulamadım , nerede satılıyor acaba ?
Teşekkürler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Merhaba. Bu parfümü Türkiye genelinde bulamadım , nerede satılıyor acaba ?
Teşekkürler

Yazıda yazmıştım Rusya'da vardı ama şu an bilmiyorum. Bir arkadaşlara sorar cevap alırsam dönüş yaparım size inşallah . Edips hocam Avrupa'da vardır ama yakınınız olması veya gidilmesi lazım. Sephora açıldı biliyorsunuz, onun yurtdışı sitesinde var. Bir ziyaret edin, yoksa bile parasını öderseniz belki getirebilirler. Bunun dışında Modasahibi, Uzay Exclusive, Nokta Cosmetic (Kozmetik) gibi yerlerde olabilir veya getirtmelerini rica edebilirsiniz.. Foruma da hoşgeldiniz, yazılarınızı esirgemezsiniz umarız :) ..

Son düzenleme:

edips

TürkParfüm Üyesi
Yazıda yazmıştım Rusya'da vardı ama şu an bilmiyorum. Bir arkadaşlara sorar cevap alırsam dönüş yaparım size inşallah . Edips hocam Avrupa'da vardır ama yakınınız olması veya gidilmesi lazım. Sephora açıldı biliyorsunuz, onun yurtdışı sitesinde var. Bir ziyaret edin, yoksa bile parasını öderseniz belki getirebilirler. Bunun dışında Modasahibi, Uzay Exclusive, Nokta Cosmetic (Kozmetik) gibi yerlerde olabilir veya getirtmelerini rica edebilirsiniz.. Foruma da hoşgeldiniz, yazılarınızı esirgemezsiniz umarız :) ..
Teşekkür ederim Baykal bey. Maalesef yurtdışında tanıdığım yok. Sevil ve Sephora'nin bazı şubelerini aradım onlardada yokmuş , yurtdışından getittirebilselerdi söylerlerdi bence . Bende ilk kez bu ay kaliteli parfüm almaya başladım :) Ilk parfumum Dior Homme, çok güzel ama yaz için ideal değil. For man versiyonu yaz için ideal. Dior Homme for mani Kayseri'de bir mağazada demiştim kokusu harikaydı bahsettiğiniz gibi. Fakat şuan onlarda kalmamış. Zamanla parfüm alırsam forumda paylasabilirim.