Fragrantica.com 2017 Seçililerden Üye Oyları Parfüm Ödülleri (Fragrantica Awards Voting)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Fragrantica Awards Voting Fragrantica ödülleri oylama 2017 o.60653.jpg

Fragrantica.com 2017 Seçililerden (Liderlerden) Üye Oyları ile Parfüm Ödülleri (Fragrantica Awards Voting)

Yani Seçililerden. Onlar Liderlerden demişler. Sanırım satış oranlarını kastetmiş olabilirler ''Leaders'' derken.. Yani mesela Tom Ford Sahara Noir varken ama ona belki ilham olan hatta kısmen oldukça kopyası yapılmış olan parfüm yok. İlk örnek Mecca Balsam bence Profumo.it üreticisi olarak ve güzel parfümleri, kokuları var bence. İşte bu haksızlıklar kötü oluyor bence..

Bir de böyle yarışmalar çok önemli. Hatta Fragranticaçcom içeriği çok önemli. PArfümü ne kadar tanıtıyoruz, nerde hata yapıyoruza kadar çok bilgilendirici parfümevleri için. Tabi anlayıp daha güzel, kaliteli parfüm üretmek isteyen Parfümevleri için..

Evet Basenotes.Net En iyi 500 parfümü çıkarınca üye oyları ile, Fragrantica.com Vay! Yav! benim niye aklıma gelmedi, Süper, çok iyi fikir diyerek ''Birinci Fragrantica.com 2017 Üye Oyları ile seçilecek En iyi Parfüm KAtegorileri Ödülleri (Fragrantica Awards Voting) düzenlemiş.. Tebrik ederim, hayırlar getirsin diyelim :)..

Fragrantica. Ödülleri. Bir oylayayım dedim yoruldum. sadece bir kategori hızlıca geçmeme rağmen yarım saat sürmüş olabilir.. Bu arada MFK, Serge Lutens, Tauer maalesef az puan almış hem de belli başlı parfümleri. İlk kategori için aam çünkü onlar daha çok erkek kullanımlı olduğundan olabilir. Uniseksler de dahil KAdınlar İçin Tüm Zamanların En Güzel Kokusu oylamasına.. Sabır isteyen bir oylama. Sadece kategorileri okumak bile uzun sürüyor ve bir de girip oylamak meselesi var. Yarım saat sürdü galiba veya o civar..

Ben anladım ki Niş parfümler pek bilinmiyor Fragrantica.com üyelerince ve dünyada da belki.. Bilenler var tabi veya okuyup fikir sahibi olanlar. Ben bir parfüme bakıp kararsız kaldığımda oy vermeyebiliyorum ama bu kadar nötr, sıfır geçmiş olamaz insanlar. Kimi belli başlı parfüm çok az oy almış niş olarak dediğim kategoride.. Diğerlerine bakacağım yarın. İş yerinden haftalık izin alayım, şaka şaka :D.. Gerçekten uzun sürüyor arkadaşlar, oylayacaklara kolaylıklar inşallah :)..

https://www.fragrantica.com/awards/
Kadınlar için Tüm Zamanların En Güzel Kokusu (
Best Fragrance Of All Times for Women)

Tüm Zamanların En İyi Erkek Kokuları (

Best Fragrance Of All Times for Men)

Tüm Zamanların En İyi Uniseks Parfümleri (

Best Unisex Fragrance Of All Time )

Tüm Zamanların En Kötü Kokuları
(The Worst Fragrance Of All Time)

Erkeklerin Seçtiği En İyi Kadın Parfümü (
Best Women's Fragrance Voted by Men )

Kadınların Seçtiği En İyi Erkekler Parfümü (
Best Men's Fragrance Voted by Women )

Kadınlar İçin En İyi Durdurulan Parfüm, Geri Getirin! (
Best Discontinued Fragrance for Women, Bring It Back! )

Erkekler İçin En İyi Durdurulan Parfüm, Geri Getir! (
Best Discontinued Fragrance for Men, Bring It Back! )

Kadınlar İçin Son On Yılın Efsanesi (
The Legend of the Latest Decade for Women )

Erkekler için Son On Yılın Efsaneleri ( The Legend of the Latest Decade for Men )

Kadınlar için 2017 Yılının En Güzel Kokusu ( Best Fragrance of 2017 for Women )

Erkekler İçin 2017 Yılının En Güzel Kokusu ( Best Fragrance of 2017 for Men )

2017 Liderlerinin Niş Kokusu ( Niche Fragrance of 2017 Leaders )

2017 Liderlerinin En Yenilikçi Kokusu ( Most Innovative Fragrance of 2017 Leaders )

Liderlerin Parfüm Yılın Evi ( Perfume House Of The Year Leaders )

2017 Liderlerin En İyi Parfüm Şişesi (Best Perfume Bottle of 2017 Leaders )

2017 Liderlerinin En İyi Parfüm Alt ürünü(Flanker, Yanı) ( Best Perfume Flanker of 2017 Leaders )

En Değeri Verilmemiş Parfüm Liderleri (bilinmeyen parfümler) ( Most Underrated Fragrance Leaders )

En Çok Abartılmış Parfüm Liderleri ( Gereksiz değer verilmiş) (Most Overrated Fragrance Leaders )

Sıcak Günler İçin En İyi Koku Liderleri ( Best Fragrance for Hot Days Leaders )

Soğuk Günler İçin En İyi Koku Liderleri ( Best Fragrance for Cold Days Leaders )

En İyi Ömürlü(Uzun ömürlü) Liderleri ile Parfüm ( Fragrance with the Best Longevity Leaders )

Kadın Liderleri İçin En İyiniyet Verici(Pazarlık, Kelepir, Sudan ucuz) Parfüm ( Best Bargain Fragrance for Women Leaders )

Erkek Parfüm Liderler içinde En İyiniyet verici (Pazarlık, Kelepir, Sudan ucuz) Parfüm ( Best Bargain Fragrance for Men Leaders )

RIP - Reformülasyon Liderleri Tarafından Öldürülen Sevgili Parfümler (
R.I.P - Beloved Perfumes Murdered by Reformulation Leaders )

Dün gece ne sürdü be yazmak :D..

Son düzenleme: