Jasmin Noir - Bvlgari - for women / kadın için - 2018

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
bvlgari-jasmin-noir--katemoss manken şişe edp.jpg

Afişdeki ünlü manken Kate Moss..

Daha sonra altta Rachel Weisz de rekklam yüzü olmuş..
Rachel Weisz For Bvlgari Jasmin Noir Fragrance Campaign .jpg
Rachel-Weisz-is-the-new-face-of-BVLGARI yeni yüz manken afiş edp.jpg
Jasmin Noir - Bvlgari - for women / kadın için - 2008
Allta resmi reklam videosu var Bvlgari'nin. Şişe tasarımı gösterimi reklamın ana unsuru olmuş ki tasarımı ilginç, dikkat çekici şişenin hakkaten. Akılda kalan kendine özgü bir şişe, başarılı bir iş olmuş bu açıdan.. Bu arada bu şişe Bvlgari'nin daha önce de kullandığı bir şekil biçimi.. Mesela Bvlgari Bvlgari Pour Homme ki bu parfümü de tamamen değiştirip çok sentetik yaptılar ya çok yazık oldu ama olumlu reformule bekliyorum ben..

Parfümü, ben Tom Ford Black Orchid 'e benzettim. Farklı yerden alsam içine black orchid koymuşlar diyebilirdim yani. Çok birebir değil belki ama ben oldukça benzettim. İlk YKM'de denedim parfümü..

Kalıcılığı güzel. Tende performanslı, 6 saatten fazla kalabilir.. Erkekler kullanır mı bilmiyorum ama daha kadınsı gibi black orchid e nazaran ama çok sırıtmaz bence. İlerleyen saatlerde daha bir feminenleşiyor. Bu yasemin kaynaklı olabilir..

İçerik koku notaları beyaz çiçeksel en çok olarak tespit edilmiş daha sonra yarı yarıya az tatlılık ve azalarak, badem, balsamik, hayvansal, fındıksı olarak tespit edilmiş..

Tom Ford Black Orchid daha kıpır kıpır bence, daha fazla hoş kokular var içinde gibi. İçinde sentetik koku notası varsa o da Orkide koku notası olabilir Tom Ford Black Orchid'in... Şöyleki doğal Orkide yağı var dense de ben bu yağa şüpheyle bakıyorum ama farklı kokulu cinslerinden üretiyor da olabilirler.. Dubaş Orkide yağı üretim yerlerinden.. Black Orchid sıkıltıktan 4-5 saat sonra daha güzel ve daha sentetiksiz, daha doğal kokuyor bence. Ama kimi Bvlgari Jasmin Noir 'i daha çok sevebilir bu arada..

Bvlgari Jasmin Noir Edp hoş bir koku.. İçindeki Yasemini öyle buram buram hissedemiyorsunuz, onu söyleyeyim veya yalın diyeyim.. Doğal yasemin eterik yağı şu an pahalı yağlardan..

Konuya eklemelerim olabilir ilerde..

Fragrantica.com içerik ve bilgiler alıntı : ''

Bvlgari , Eylül 2008'de yeni parfüm Jasmin Noir'i piyasaya sürdü. Gizemli bir şekilde koyu renkli şişesi, Bvlgari'nin evinin birçok hayranına bir sevgi nesnesi haline gelecekken , parfüm birçok odunsu-çiçek kompozisyonu sevenleri çekecek.

Parfüm Jasmin Noir , 25 ila 40 yaşları arasında, Bvlgari'nin önceki sürümlerine özgü ortalama fiyatlardan daha fazlasını ödemeye hazır kadınlara ithaf edilmiştir .

Parfümeri Carlos Benaim ve Sophie Labbe (IFF evinin parfümeri) bu yılki lüks, parfümlü rapsodan sorumlu.

Parfüm, eril ve dişil notaların ikili kontrastında oluşturulur. Parfümerler , Yasemin'i ana maddesi olarak Jasmin Noir'ı daha önce olduğundan çok farklı bir şekilde oluşturmak istemektedir . Yasemin sarılı ve değerli ahşap gizemli aromaları ile, karanlık olarak oluşturuldu.

Kompozisyon, bahçe çiçekleri içeren yeşil bitkiler suyu ile açılır. Taban, Tonka'nın meyan kökü mutlak ve akorları ile kıymetli ahşaptan koyu renk tonlar getirirken, yürek, sateen badem kokularıyla mutlak karışmış Sambac Yasemin'i kapsar.

Bu parfüm için Ticaret İbiza İspanyol adasında yapıldı, kapak yüzü ile çok pahalı bir elmas kolye giyiyor Kate Moss, olan Bvlgari parfüm şişesi, arka planda görünür iken,. Bu reklamı imzalayan fotoğrafçılar Mert Alas ve Marcus Piggott'dur.

Koyu renk şişe 50ml (1.7fl.oz) ve 100ml (3.4fl.oz) EDP olarak temin edilecektir. Parfümlerin yanı sıra 200 ml vücut losyonu ve 200 ml'lik banyo, parfüm ile aynı saatte sunulacak olan koleksiyonda toplanmaktadır.

Parfüm derecesi: 3967 oy ile 5 üzerinden 3.76 . ''

Kate Moss ile devam edeyim :) :
kate-moss-bulgari-perfume- önden reklam afiş.jpg
İyi kokular, günler arkadaşlar :)..

elle61

TürkParfüm Üyesi
Bir dönem kullandım, akılsızlık edip sattım. Şimdi satışta olan Jasmin Noir suyunun suyu kıvamında. Eskiden güçlüydü. Pişmanım dostlar.